موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

سفر به اسپانیا

سفر به اسپانیا و ماجراجویی های مهیج | اسپانیا یکی از کشورهای خوش آب و رنگ در غرب اروپا و حاشیه اقیانوس اطلس به شمار می رود که عنوان دومین کشور بزرگ غرب اروپا را به خود اختصاص داده است. این منطقه زیبای اروپایی با کشورهایی همچون فرانسه، مراکش و پرتغال همسایه می باشد. از طرفی دیگر می توان بر شمرد که سواحل بی نظیر آن رو به روی دریای مدیترانه واقع شده اند. اسپانیا دارای تاریخ، فرهنگ و تمدن بسیار غنی می باشد و حتی می توان آن را از جمله مناطق ستودنی در جهان محسوب کرد. جالب است بدانید که اسپانیا کشور رویایی، یکی از شاخص ترین مقاصد گردشگری حوزه شینگن است که قادر نخواهید بود بهار و پاییزش را با هیچ جای دیگر در اروپا مقایسه کنید. آب و هوای این منطقه به قدری عالی است که مزارع و باغ های میوه و سبزی به وفور مشاهده می شوند.

سفر به اسپانیا
سفر به اسپانیا

اطلاعات عمومی کشور اسپانیا

بهتر است بدانید که این کشور از زبان ها، فرهنگ ها و سنت های تاریخی سیاسی منحصر به فردی تشکیل شده و مدرمان بسیار دوست داشتنی و مهمان نوازی دارد. شاید باورش تا به حال به مهاجرت به اسپانیا از نوع گردشگری فکر نکرده باشید، اما سیستم اسپانیا یکی از دولت هایی است امکانات رفاهی و آسایش بی شماری را برای مردم فراهم می آورد زیرا قدرت و ثروت فراوانی را می توان در منابع آن پیدا کرد.

از جمله نکات که اخذ ویزای توریستی را در کشور اسپانیا جذاب می کند، فرهنگ و هنر است که از گوشه و کنار این کشور می توان به نظاره آن مشغول شد. اگر اهل فوتبال و دیدن بازی های جام جهانی و جام ملت ها یا باشگاه های اروپا باشید، بدون شک از جایگاه تیم های بارسلونا و رئال مادرید در فوتبال دنیا خبر دارید. زیرا این تیم ها دارای علاقه مندان بی شماری در سراسر جهان هستند و نمی توان اهمیت این مورد را در میزان گردشگری انکار کرد.

شرایط دریافت ویزای توریستی

جالب است بدانید که ویزای توریستی اسپانیا برای کسانی صادر می شود که هدف اصلی شان از سفر، گردشگری و تفریح می باشد. پس از دریافت این ویزا، علاقه مندان قادر خواهد بود تا به مدت نود روز در کشور اسپانیا مستقر گردند. البته اعتبار این ویزا از مدت دو هفته شروع شده و تا سه ماه که همان نود روز می شود، اداه پیدا خواهد کرد. حتی در برخی از موارد دیده شده که فرد می تواند تا شش ماه از اعتبار پاسپورت خود استفاده کند، اما بر اساس شرایط است که سفارت تشخیص می دهد تا چه مدت زمانی برای متقاضی در نظر گرفته شود.

در حالت کلی اگر کسی قصد چنین کاری را دارد، در ابتدا بایستی زمانی را برای وقت گرفتن از سفارت در نظر بگیرد و مدارک لازمه را فراهم آورد. همچنین پاسخ گرفتن از سفارت حدود دو هفته به طول خواهد انجامید.
لازم به ذکر است که اگر فردی تمایل دارد تا پس از اتمام اعتبار ویزای توریستی، نسبت به اخذ گلدن ویزا یا سرمایه گذاری در اسپانیا اقدام نماید، پیشنهاد می شود تا شخص در هنگام استفاده از ویزای گردشگری، با یکی از وکلا و کارشناسان خبره مشورت کرده و مسیر درست را برای دریافت ویزای مورد نظر انتخاب نماید.

مدت درخواست ویزای توریستی اسپانیا چقدر است؟

لازم به ذکر است که اسپانیا نیز یکی از کشور های حوزه شینگن بوده و افرادی که موفق به دریافت ویزای توریستی این کشور می شوند، می توانند علاوه بر بودن در اسپانیا، در مدت 90 روز در کشور های حوزه شینگن مستقر شوند.

سفر به اسپانیا
سفر به اسپانیا

اگر تمامی مدارک و شرایط به طور درست فراهم گردد، در مدت 21 تا 30 روز کاری فرآیند و پروسه مهاجرت به اسپانیا، بررسی خواهد شد. حتی ممکن است بررسی پرونده ها تا دو ماه کاری که همان 60 روز می باشد، به طول بینجامد. بدین منظور تمامی مراحل تعیین وقت و ارائه مدارک برای دریافت ویزای اسپانیا به یکی از نمایندگان واگذار شده و علاقه مندان خواهند توانست با مشخص‌کردن نوع ویزای درخواستی، اقدام به تعیین وقت ملاقات و ارائه درخواست خود نمایند. به علاوه بعد از ارائه درخواست و مدارک مربوطه، پرونده فرد متقاضی برای بررسی و تصمیم‌گیری نهایی به سفارت اسپانیا فرستاده خواهد شد. همان طور که گفته شد این فرآیند حداقل 21 روز طول می کشد و متقاضیان می توانند از طریق پیگیری به وب سایت کار گزاری مراجعه نموده و از وضعیت خود با خبر شوند.

مراحل اخذ ویزای توریستی اسپانیا به چه صورت است؟

در حالت کلی اولین قدم برای دریافت این ویزا پر کردن دقیق فرم آن است و پس از آن شخص موظف می باشد تا از سفارت اسپانیا وقت بگیرد. بدون شک با تماس تلفنی و ثبت نام های اینترنتی شخص قادر نخواهد بود تا از سفارت وقت بگیرد، بلکه بایستی از موسسه های معتبر نظیر پارسی کانادا کمک گرفت تا برایش وقت مصاحبه تعیین کند و در کامل کردن مدارک، وی را یاری نماید.

لازم به ذکر است که پس از انجام مصاحبه، انگشت نگاری و ارائه مدارک به سفارت این کشور، تنها کافی است منتظر پاسخ و بررسی ویزای در خواستی بماند تا در صورت پذیرفته شدن، برای سفر به اسپانیا و اهداف دیگر اقدام نماید. اما اگر ریجکت شدید باید مشکل را شناسایی کرده و در جهت رفع آن برآیید. بهتر است بدانید که همه اعضای خانواده برای انگشت نگاری باید در روز مشخص شده در سفارت حضور داشته باشند، زیرا تمام افراد بالا 12 سال به این کار نیاز دارند.

لازم به ذکر است که در زمان مصاحبه، فرد باید هدف خود را برای ورود به خاک اسپانیا به شیوه ای کاملا واضح توضیح دهد تا بتواند مسئولین را راضی گرداند. چرا که در صورت مشاهده کوچک ترین ایراد، ممکن است درخواست افراد متقاضی لغو گردد.

به منظور بهتر انجام شدن این کار تنها کافی است از رهنمود های وکلا و مشاوران مهاجرتی استفاده شود، زیرا آن ها می توانند مسیر های درست را شناسایی کرده و نسبت به اخذ ویزای مورد نظر اقدام نمایند. یکی از این موسسه های خبره و کار بلد، پارسی کانادا می باشد که مشاوران و وکلای قابل اعتماد آن قادر هستند از ابتدای کار تا به انتها، با شیوه ای حرفه ای، شخص را مورد حمایت خود قرار دهند.

بهترین مقاصد گردشگری در کشور اسپانیا

از پیرنه ها تا مدیترانه و از آنجا تا اقیانوس اطلس، اسپانیا متنوع تر از آن چیزی است که شما فکر می کنید. گاوبازی یکی از فعالیت هایی می باشد که ممکن است برای گردشگران لذت بخش باشد و فرهنگ اسپانیا را به شیوه ای خاص به تصویر بکشد. زیرا این بخش از بازی ها و فعالیت های مردمی در فرهنگ و آداب و رسوم تاثیر گذار خواهد بود و همین جاذبه ها است که اسپانیا را به مقصدی عالی برای گردشگرن تبدیل کرده است. جالب است بدانید که کشور اسپانیا در سال های اخیر در زمینه گردشگری بسیار موفق عمل کرده است و سازمان جهانی گردشگران جهان عنوان دوم جذب توریست را به این کشور اختصاص داده است.

سفر به اسپانیا
سفر به اسپانیا
 •  Santiago de Compostela

پایتخت منطقه گالیسیا در شمال غربی اسپانیا، سانتیاگو د کامپوستلا به عنوان مقصد نهایی زیارت گاه سنتی معروف به کامینو دو سانتیاگو معروف است. این زیارت گاه همچنین به نام راه سنت جیمز نامیده می شود، قدمت این مکان به دوران قرون وسطا باز می گردد و برای تعداد بی شماری از اسپانیایی ها اهمیت بسیاری دارد. زیرا اعتقاد بر این است که سانتیاگو د کامپوستلا جایی است که آن ها اعتقاد دارد جیمز، رسول عیسی مسیح در آن دفن شده است. امروزه، این شهر به دلیل تاریخی و مذهبی مورد بازدید علاقه مندان قرار می گیرد.

 • کوردوبا

کوردوبا پایتخت استان با همین نام در منطقه اندلس در جنوب اسپانیا واقع شده است. در حالی که کوردوبا از جذابیت های شهر کوچک خود برخوردار می باشد، این شهر با اندازه متوسط همه جاذبه های تاریخی و فرهنگی یک کلان شهر شلوغ را در خود جای داده است.

 • سان سباستین

سن سباستین مرکز استان جیپوزکو می باشد که در کشور باسک واقع در شمال اسپانیا در ساحل خلیج بیسکای واقع شده است. این شهر ساحلی زیبا به خاطر سواحل عالی و سنت فوق العاده آشپزی بسیار دوست داشتنی و مورد علاقه همگان است. سن سباستین شهری کوچک و دنج می باشد که با رستوران ها، کافه های پینتکسو، مغازه های طرح دار، متنوع و رنگارنگ، متقاضیان مهاجرت و اخذ ویزای توریستی اسپانیا را به خود جذب کرده است. این شهر قدیمی دارای بسیاری از بناهای تاریخی بازسازی شده در قرن نوزدهم پس از نابودی این شهر در طول جنگ های ناپلئونی می باشد.

هزینه های سفر به اسپانیا

همیشه توریست ها برای سفر به هر مکانی دغدغه این را دارند که به کجا بروند و اوقات خود را سپری کنند. کشور اسپانیا نیز این افکار مبرا نیست. در نتیجه بهتر است با این موارد آشنا شوید. شهر مادرید دارای موزه های عالی و درجه یکی است که علاقه مندان می توانند با مشاهده آثار پیکاشو تاریخ و هنر را به تصویر بکشند. در ارتباط با فستیوال نیز گاوبازی، فستیوال توماتینا، فستیوال موسیقی پریماورا و دیگر موارد هستند که نظر جهانیان را به خود جلب کرده است. نکته دیگر که مورد علاقه مردم است، آشپزخانه و غذای خاص خوشمزه‌ی اسپانیایی می باشد که شما را عاشق آن غذا می کند. البته به دلیل وجود تغییرات جهانی دلار و یورو، نمی توان قیمت مناسبی را در نظر گرفت، اما به صورت تخمینی این هزینه را تا 200 یورو پیشنهاد داده اند. لازم به ذکر است که هر کدام از افراد بر اساس شرایط و میزان درآمد خود نسبت به انتخاب محل سکونت و خدمات قابل استفاده اقدام می کنند.

 •  قیمت یک عدد تخت در خوابگاه بین 20 تا 30 یورو در نظر گرفته شده است
 • اتاق در هتل بین 80 تا 180 یورو تخمین زده شده است
 • اتاق در یک هتل پنج ستاره نیز از 150 یورو آغاز می شود
 • خدمات موجود در یک رستوران لوکس نیز از قیمت 250 یورو شروع خواهد شد

سفر به اسپانیا با ویزای توریستی با پارسی کانادا

همان طور که در مقاله گفته شد، سفر به اسپانیا می تواند یکی از بهترین ماجراجویی های عمرتان باشد و خاطرات مهیج و شگفت انگیزی را رقم بزند. جالب است بدانید که کشور اسپانیا از جمله مناطقی است که ساختمان ها و قصر های تاریخی بی شماری دارد و توجه به آن ها افراد را حیرت زده می کند. این نشان می دهد که کلیه شهر های اسپانیا مهد علم و هنر هستند و تمام کسانی که قصد دارند به این کشور سفر کنند، حتی یک لحظه را هم از دست نخواهند داد. موسسه پارسی کانادا نیز بر آن است تا در مهاجرت و سفر به کشور اسپانیا، شما عزیزان را همراهی کند.

جولای 26, 2020

نویسنده : راحیل جزینی
مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان، بزرگترین قطب اقتصادی

مهاجرت به آلمان مهاجرت به آلمان، بزرگترین قطب اقتصادی | آلمان یکی از کشور هایی است که به عنوان پنجمین کشور با کیفیت برای مهاجرت در صدر جهان انتخاب شده است. این عنوان به دلیل اقتصاد عالی، سیستم آموزشی حرفه ای و فرصت های شغلی مناسب به آلمان داده شده و تعداد بی شماری از […]

بیشتر بخوانید...
آشنایی با کشور اسپانیا

آشنایی با کشور اسپانیا

آشنایی با کشور اسپانیا آشنایی با کشور اسپانیا | کشور اسپانیا یکی از کشور های زیبای جهان است که مقام سوم گردشگری در جهان را به خود اختصاص داده و مردم بسیاری از سراسر دنیا را به سمت خود جذب کرده است. با وجود اینکه پویا بودن از وجه این منطقه غرب اروپا به مراتب […]

بیشتر بخوانید...
مزایا و معایب زندگی در اسپانیا

مزایا و معایب زندگی در اسپانیا

مزایا و معایب زندگی در اسپانیا | قبل از هر گونه تصمیم گیری در مورد مقصد مهاجرت به اسپانیا، بایستی تمامی جوانب امر را بررسی کرده و در واقع از مزایا و معایب زندگی در اسپانیا مطلع شوید تا با اطمینان خاطر و آرامش کامل بتوانید به این کشور مهاجرت کنید. مهاجرت به اسپانیا از […]

بیشتر بخوانید...
شرایط زندگی در اسپانیا

شرایط زندگی در اسپانیا

شرایط زندگی در اسپانیا | قبل از اینکه از کشور خود مهاجرت کرده و به کشور دیگری بروید، باید اول شرایط زندگی در آن کشور را مورد بررسی قرار دهید. عده زیادی از افراد کشور اسپانیا را برای زندگی انتخاب می کنند و هر یک با روش های گوناگونی که برای مهاجرت به این کشور […]

بیشتر بخوانید...
‫2 دیدگاه در “سفر به اسپانیا و ماجراجویی های مهیج
 1. سیناگفته

  1 هفته پیش

  ای کاش جاذبه های گردشگری اسپانیا رو هم معرفی می کردید.

  1. پریسا انصاری پورگفته

   3 روز پیش

   درود بر شما لینک مقالات مرتبط مورد نظر شما: https://parsicanada.com/%d8%a2%d8%b4%d9%86%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d9%be%d8%a7%d9%86%db%8c%d8%a7/ https://parsicanada.com/%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%85%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%DB%8C%D8%AC/

ارسال نظرات