موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

تحصیل در اسپانیا

شرایط تحصیل در اسپانیا | اسپانیا کشوری است که در جنوب غربی اروپا واقع شده است. پرتغال نیز یکی همسایه های آن می باشد. همچنین، این منطقه نیز در اتحادیه اروپا قرار داده شده است. دولت این کشور شرایط خوبی را برای علاقه مندان مهاجرت به اسپانیا در نظر گرفته که آن ها با بررسی وضعیت خود قادر خواهند بود تا به یکی از آرزو های بزرگ خود برسند. از این جهت تعداد بی شماری از متقاضیان می توانند با پرداخت هزینه های ناچیز به تحصیل در اسپانیا مشغول شوند و پس از اتمام مطالعات، در شغل مورد علاقه خود استخدام شده تا از این طریق بتوانند از مزیت های زندگی در این کشور بهره مند گردند. از آنجایی که اسپانیا یکی از مهاجر پذیر ترین و جذاب ترین مقاصد برای مهاجرت به شمار می رود، می توان گفت یکی از روش های مهاجرت به این کشور و حتی آسان ترین روش اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل، می باشد.

شرایط تحصیل در اسپانیا
شرایط تحصیل در اسپانیا

شرایط تحصیل در کشور اسپانیا چگونه است؟

در این بخش بهتر است به شرایط تحصیل در اسپانیا بپردازیم و تمام موارد مربوط به آن را بررسی کنیم. جالب است بدانید که زمانی قادر خواهید بود در مقاطع بالاتری در دانشگاه های معتبر اسپانیا تحصیل نمایید که مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد تان مورد تایید وزارت علوم و دانشگاه آزاد بوده باشد. همچنین در حالت کلی هزینه مربوط به فوق لیسانس تا حدود چهار تا شش هزار یورو در سال تخمین زده شده است. نکته ای که در این روند مهاجرتی بسیار چشم گیر است، تدریس زبان اسپانیایی یا انگلیسی بوده که در دانشگاه های آن لحاظ می شوند.

تحصیل دوره دکترا در اسپانیا معمولا به صورت رایگان در نظر گرفته شده و برای انجام پروژه های تحقیقاتی و در نهایت اخذ مدرک، زبان انگلیسی مورد استفاده قرار می گیرد. هزینه ناچیزی که برای یک سال در نظر گرفته شده، بین 400 تا 500 یورو می باشد. از طرفی دیگر نیز آگاهی یافتن از هزینه های زندگی در اسپانیا، بسیار اهمیت دارد و معمولا با قیمت 7200 تا 9600 یورو کمتر از دیگر کشور های غربی لحاظ می شود. در حالت کلی جالب است بدانید که امکان اخذ بورسیه تحصیلی در اسپانیا با توجه به شرایط اقتصادی جهان موجود نمی باشد، اما اگر کسی دارای مقالات بین المللی، مدرک حضور در کنفرانس ها، نمره زبان بالا و تجربه کاری مرتباط با رشته تحصیلی باشد، قادر خواهد بود کمک هزینه تحصیل در دوره دکترا را دریافت نماید.

مزیت های تحصیل در اسپانیا در سال های اخیر

همان طور که در بخش های قبلی گفته شد، کشور اسپانیا یکی از جذاب ترین و پر بازدید ترین مقاصد دانشجویان بین المللی می باشد. لازم به ذکر است که سبک زندگی آن ها و فرهنگ مشاهده شده در بین مردم بسیار جالب و تحسین بر انگیز است. علاقه مندان نیز می توانند با زندگی در اسپانیا تاریخ مسحور کننده شاهانه و فرهنگ میان مردم روستایی و شهر را کشف نمایند و از آن به عنوان تجربه ای دل نشین یاد کنند. برای تحصیل و پیدا کردن کار اسپانیا، مشورت با یک وکیل مهاجرتی ضروری تلقی می شود، زیرا بدون بهره گیری از تجارب فرد قادر نخواهد بود تا موفق به اخذ ویزا شود. یکی از معتبر ترین موسسات در این زمینه، پارسی کانادا است که امکانات ویژه ای در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

 • یکی از مهم ترین مزیت ها، لذت بخش بودن زندگی دانشجویی است که باعث شده فرد با وجود دوری از خانواده، با نهایت شادی و دل خوشی به تحصیل بپردازند.
 • دانشگاه های اسپانیا دارای اعتبار و رنکینگ بسیار بالایی هستند و امکانات و تسهیلات آموزشی فوق العاده ای را برای دانشجویان فراهم می آورند.
 •  شاید یادگیری زبان اسپانیایی سخت باشد، بدین منظور، برای تحصیل در این کشور تنها کافی است به زبان انگلیسی مسلط باشید.
 • مهم ترین مزایای اخذ ویزای تحصیلی در اسپانیا می توان به مناسب بودن هزینه ها نسبت به دیگر کشور های اروپایی اشاره کرد.
 • لازم به ذکر است که دانشجویان پس از اتمام تحصیلات و یا در کنار آن، قادر هستند تا در این کشور مشغول به کار شوند و پس از 5 سال کار کردن، موفق به اخذ اقامت دائم اسپانیا شوند.
شرایط تحصیل در اسپانیا
شرایط تحصیل در اسپانیا

شرایط تحصیل در مدارس کشور اسپانیا

جالب است بدانید که در کشور اسپانیا اکثر کودکان در سه سالگی وارد مهد کودک شده و همچنین طول مدت این دوره در سه سال انجام می گیرد که سال آخر برای همه الزامی بوده است. پس از آن بچه ها وارد دوره آموزش ابتدایی خواهند شد، این دوره از 6 سالگی شروع و در 11 سالگی به اتمام می رسد. مانند نظام آموزشی برخی از کشور ها، پس از پایان یافتن دوره ابتدایی، دوره متوسطه یا دبیرستان آغاز خواهد شد که بعد از گذشت 5 سال فرد قادر است مدرک خود را دریافت نماید. لازم به ذکر است که در صورت علاقه مندی به ادامه تحصیل، شخص می تواند با گذراندن یک سال تحت عنوان دوره پیش دانشگاهی، در رشته ای که دوست دارد تحصیلات تکمیلی را آغاز کند. نکته مهم دیگر آن است که در حالت کلی تحصیل در این کشور بین 6 تا 16 سالگی شکل می گیرد و تمام آموزش های ارائه شده به زبان اسپانیایی خواهد بود. در نتیجه اگر کسی قصد مطالعه در مدارس را داشته باشد، می تواند به منظور اخذ ویزای تحصیلی به زبان این کشور مسلط شود.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی کشور اسپانیا

هر آن کس که قصد ورود به دانشگاه های برتر اسپانیا را داشته باشد، بایستی در یک دوره 5 الی 9 ماهه کالج شرکت کند و پس از آن در آزمون ورودی ثبت نام کند تا در صورت اخذ نمره قبولی، وارد دانشگاه شود. جالب است بدانید که در دوره کالج قادر به انجام هیچ گونه فعالیت شغلی نخواهید بود ولی پس از وارد شدن به دانشگاه و کسب نمره قابل قبول می توانید در شغلی پاره وقت مشغول شوید. مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی 4 سال می باشد و همچنین زبان تدریس شده، اسپانیایی در نظر گرفته می شود. در نتیجه به کسانی که زمانی کافی برای مسلط شدن به زبان اسپانیایی را ندارند، توصیه می شود دوره کارشناسی را در کشور خود بگذرانند و پس از آن نسبت به دریافت ویزای مهاجرتی اقدام نمایند.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اسپانیا

جالب است بدانید که تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین دو الی چهار ترم به طول خواهد انجامید. عجیب تر و بهتر از همه، برای تحصیل در این مقطع اخذ مدرک زبان الزامی نیست. هزینه ای که برای دوره کارشناسی ارشد لحاظ می شود، بین 6 الی 8 هزار یورو در نظر گرفته شده است. البته با وجود مشخص نبودن بازار جهانی یورو و دلار، هزینه ها به صورت واضح معین نمی شود. بهتر است بدانید که تمامی دروس ارائه شده در این مقطه به هر دو زبان انگلیسی و اسپانیایی خواهد بود و مزیت اصلی این است که برای تحصیل در دوره دکتری نیاز به شرکت در آزمون ورودی وجود ندارد و دانشجویان می توانند به طور پیوسته وارد این مقطع شوند.

و اما نکته ای که برای اخذ ویزای کاری در اسپانیا مطرح می شود، داشتن اجازه کار به مدت 20 ساعت به صورت هفتگی است که میانگین حقوق آن ها را به میزان تقریبی بین 8 تا 10 یورو به ازای یک ساعت می رساند. همچنین پس از دریافت مجوز کار، فرد می تواند از پس هزینه های زندگی در اسپانیا بر بیاید.

شرایط تحصیل در اسپانیا
شرایط تحصیل در اسپانیا

تحصیل در مقطع دکتری در کشور اسپانیا

برخی از افراد علاقه مندند تا تحصیلات تکمیلی نظیر کارشناسی ارشد و دکترا را در یکی از کشور های خارجی بگذرانند. در بخش قبلی در ارتباط با کارشناسی ارشد اطلاعاتی بیان شد، حال در این قسمت مطالبی در باب تحصیل در مقطع دکتری ارائه خواهد شد. برای استفاده از امکانات این دوره، می توانید به مدت سه الی پنج سال در اسپانیا مستقر شده و تحصیل کنید. در این دوره قادر خواهید بود تا با انجام پروژه های تحقیقاتی به تحصیل ادامه دهید. همچنین در مقطع دکتری به فرد اجازه داده می شود تا پس از گذراندن سال سوم از پایان نامه خود دفاع نماید.

جالب است بدانید که علاقه مندان می توانند با ارائه یک رزومه تحصیلی عالی و حرفه ای، به صورت رایگان در این مقطع تحصیل نموده و همچنین امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری برای دانشجویان میسر خواهد بود. نکته ای که قابل توجه می باشد، زبان انگلیسی می باشد که در دانشگاه های اسپانیا مورد استفاده قرار گرفته می شود. لازم به ذکر است که تنها با تسلط به زبان انگلیسی و بدون داشتن مدرک زبان اسپانیایی، فرد می تواند در دوره دکتری تحصیل نماید.

و اما در ارتباط با کار در اسپانیا، بهتر است بدانید که دانشجویان قادر خواهند بود تا به صورت هفته ای 30 ساعت مشغول به کار شوند و میانگین حقوقی بین هشت تا ده دلار به ازای هر ساعت را دریافت کنند. این میزان پرداختی برای رفاه دانشجویان مقطع دکتری در نظر گرفته شده و آن ها بتوانند از این طریق هزینه زندگی و تحصیل را در یک سال پوشش دهند. یکی از دیگر امکاناتی که برای دانشجویان میسر می شود، امکان کار به عنوان دستیار استاد است و میزان درآمد آن، حداقل بین 1200 تا 1500 یورو در ماه، می باشد. جالب است بدانید که یکی از روش های مهاجرت به اسپانیا، اخذ اقامت از طریق تحصیل در یکی از رشته های پزشکی و داروسازی به شمار می رود و دانشجویان در آن پروسه قادر خواهند بود تا با زندگی در این کشور زیبای اروپایی، آینده ای درخشان را برای خود رقم بزنند.

همان طور که گفته شد دانشجویان دکتری می توانند از امکاناتی نظیر دریافت بورسیه استفاده کنند. لذا شرایط زیر برای انجام این کار بایستی اجرا گردد.

 • دریافت مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر
 • داشتن مدرک آیلتس و حداقل نمره 6 و نیم
 • جلب اعتماد استاد راهنمای مورد نظر
 •  نگارش مقالات بین المللی یا ترجمه و نگارش کتاب

لازم به ذکر است که به منظور سرعت یافتن این روند بهتر است، فرد کلیه آیتم ها و یا تعدادی از آن ها را داشته باشد تا از طرفی بتواند شانس خود را در جهت اخذ پذیرش افزایش دهد و با انجام پروژه های تحقیقاتی همراه با استاد راهنما، آینده علمی پررنگی را رقم بزند.

هزینه های زندگی در اسپانیا برای دانشجویان بین المللی

در این بخش قصد داریم به متوسط هزینه های زندگی در شهرهای اسپانیا بپردازیم و تا حدودی میزان قیمت آن ها مورد بررسی قرار دهیم. به طور کلی، اسپانیا کشوری نسبتاً مقرون به صرفه می باشد که دانشجویان بین المللی را تحت فشار مالی قرار نمی دهد. از این جهت، فرد برای زندگی در اسپانیا بین 900 تا 1100 یورو نیاز دارد ولی اگر شهر هایی نظیر مادرید یا بارسلونا را انتخاب کند، هزینه های بیشتری را باید بپردازد، زیرا این شهر از جمله مناطق گران قیمت و هزینه بر اسپانیا به شمار می روند. به علاوه در شهرهایی مانند والنسیا، سویا یا کادیز، فرد می تواند به طور متوسط در حدود 700 تا 900 یورو در ماه، هزینه کند که این مقدار به نسبت کمتر از دیگر مناطق خواهد بود.

اما نکاتی در ارتباط با هزینه خوابگاه دانشجویی باید در نظر گرفته شود که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

 •  اقامت گاه های دانشجویان بین المللی که قیمت هایی بین 360 تا 650 یورو در ماه برای فرد هزینه می کند.
 •  اجازه کردن آپارتمان برای برخی به صرفه تر است زیرا قیمت ها از حدود 200 یورو شروع می شود و بیش از 1000 یورو در ماه ادامه پیدا می کند. یکی از راه های کاهش هزینه های دانشجو این است که یک آپارتمان را با دوستان خود اجاره کنید و قیمت ذکر شده را بین هم تقسیم نمایید.
 • زندگی با یک خانواده اسپانیایی می تواند گزینه ای فوق العاده باشد زیرا در عین کم شدن هزینه ها، آشنایی با فرهنگ و زبان بومی مردم نیز میسر خواهد شد. البته باید بدانید که قیمت ها و هزینه های زندگی در اسپانیا بسته به منطقه، شرایط زندگی و غیره می تواند متفاوت و متغیر باشد.

علاوه بر محل زندگی، سایر هزینه های مرتبط با خوابگاه دانشجویی نیز بایستی در نظر گرفته شود، برای مثال هزینه های برق، آب، گاز، سیستم گرمایشی می تواند به میزان تقریبی 115 یورو در ماه هزینه شود. امروزه به دلیل وجود عصر تکنولوژی و ارتباطات، بکارگیری اینترنت در تمامی محل های زندگی و کاری ضروری می باشد، این هزینه در کمترین حالت به 30 یورو در ماه مشاهده می شود.

پارسی کانادا و ارائه بهترین خدمات

به منظور اخذ ویزای تحصیلی در اسپانیا تنها کافی است که با کمک یک وکیل مهاجرتی مدارک را تهیه کنید و سپس با اطمینان خاطر نسبت به مهاجرت تحصیلی اقدام نمایید. پارسی کانادا تحت هر شرایط، پذیرای شما عزیزان می باشد.

جولای 12, 2020

نویسنده : راحیل جزینی
مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا سرزمین فرصت ها و تهدید ها

مهاجرت به اسپانیا مهاجرت به اسپانیا سرزمین فرصت ها و تهدید ها | این روز ها کمتر کسی پیدا می شود که برای تغییر سبک زندگی تلاش کند. برخی به منظور انجام این کار تصمیم به مهاجرت گرفته و بر اساس شرایط خود مکانی را انتخاب می کنند. اما قبل از هر گونه تصمیم گیری […]

بیشتر بخوانید...
سفر به اسپانیا

سفر به اسپانیا و ماجراجویی های مهیج

سفر به اسپانیا سفر به اسپانیا و ماجراجویی های مهیج | اسپانیا یکی از کشورهای خوش آب و رنگ در غرب اروپا و حاشیه اقیانوس اطلس به شمار می رود که عنوان دومین کشور بزرگ غرب اروپا را به خود اختصاص داده است. این منطقه زیبای اروپایی با کشورهایی همچون فرانسه، مراکش و پرتغال همسایه […]

بیشتر بخوانید...
جاذبه های گردشگری آلمان

جاذبه های گردشگری آلمان

جاذبه های گردشگری آلمان جاذبه های گردشگری آلمان | در توصیف کشور آلمان می توانیم به ویژگی هایی همچون تاریخ، فرهنگ و زیبایی های طبیعی آن اشاره کنیم. جاذبه های گردشگری آلمان هر ساله افراد بسیاری را از سراسر جهان به این کشور روانه می کند. بازدید كنندگان کشور آلمان می توانند به دیدن شهرهای […]

بیشتر بخوانید...
درباره اسپانیا

درباره اسپانیا سرزمین ماتادورها

درباره اسپانیا درباره اسپانیا سرزمین ماتادورها | آیا در مورد معنی ماتادور چیزی می دانید؟ این کلمه به چه معناست؟ اگر در فرهنگ لغت به دنبال معنی این کلمه باشید قطعا با این جمله روبه رو خواهید شد: “کسی که در میدان عمومی با گاو مبارزه می کند، گاوباز.” و با توجه با اینکه گاوبازی […]

بیشتر بخوانید...
‫8 دیدگاه در “شرایط تحصیل در اسپانیا
 1. جعفریگفته

  4 ماه پیش

  آیا می تونیم به صورت مجازی در اسپانیا درس بخونیم؟

  1. پریسا انصاری پورگفته

   3 ماه پیش

   درود بر شما بله این امکان وجودداره، البته برای برخی از این رشتهها شرایط وجود داره. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و آشنایی با جزئیات کار، تنها کافیست کلمه ویزا را به شماره 30006016 ارسال کنید و منتظر تماس مشاوران ما باشید. مشاوره ما کاملا رایگان بوده و تمامی اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد.

 2. نادریگفته

  4 ماه پیش

  چه دانشگاه هایی در اسپانیا به زبان انگلیسی تدریس می کنن؟ منظورم اینه که تدریس توش به زبان اسپانیایی نباشه چون واقعا یاد گرفتنش برای من سخت هست.

  1. پریسا انصاری پورگفته

   3 ماه پیش

   درود بر شما دانشگاه آرکادیا اسپانیا دوره های آموزشی خود را در رشته های مختلف به زبان انگلیسی برگزار می کند و این دانشگاه در شهرهای بارسلونا ، گرانادا و تولدو شعبه دارد . دانشگاه سوفولک اسپانیا نیز دوره های تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی را برگزار می کند که در شهر مادرید می باشد . دانشگاه بین المللی ماربیا اسپانیا (Marbella International University) شهر ماربیا (Marbella) در جنوب اسپانیا به خاطر ساحل زیبایش و هم چنین دانشگاه معتبرش شناخته شده می باشد. مزیت انتخاب این دانشگاه ، امکان تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی و اسپانیایی می باشد و فرد کاملا حق انتخاب دارد. هم چنین تنوعی که در رشته های این دانشگاه وجود دارد، از جمله تجارت جهانی تا مطالعات رسانه و بازاریابی گزینه های پیش رو دانشجویان را زیاد کرده است . دانشگاه ولدن اسپانیا (Walden University (Online)) اگر فردی تمایل دارد در دوره های دانشگاه های مجازی اسپانیا شرکت کند و تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی را با اینترنت تجربه کند این دانشگاه بهترین گزینه می باشد و جالب است بدانید که فرد می تواند تا مقطع دکترا در این دانشگاه ادامه تحصیل بدهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و آشنایی با جزئیات کار، تنها کافیست کلمه ویزا را به شماره 30006016 ارسال کنید و منتظر تماس مشاوران ما باشید. مشاوره ما کاملا رایگان بوده و تمامی اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد.

 3. کاظمیگفته

  4 ماه پیش

  برای تحصیل توی اسپانیا بین خارجی ها و افراد بومی تبعیض قائل می شن یا مزایای تحصیلی و اصول اون برای همه ثابته؟

  1. پریسا انصاری پورگفته

   3 ماه پیش

   درود بر شما قطعا تفاوت هایی برای بومیان و افراد خارجی وجود دارد، البته مدنظر داشته باشید که این کشور یکی از مقصدهای گردشگری و تحصیلی برای خارجیان می باشد و مزایای خوبی را در اختیار متقاضیان قرار خواهدداد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر تنها کافیست با مشاوران ما در مجموعه مهاجرتی پارسی کانادا در ارتباط باشید. به این منظور تنها کافیست کلمه ویزا را به شماره 30006016 ارسال کنید و در جریان کلیه اطلاعات مورد نیازتان قرار بگیرید.

 4. نسیمگفته

  4 ماه پیش

  تحصیل در چه رشته هایی در کشور اسپانیا بهتره؟ چه رشته هایی رو اگر بخونیم بعدش ورود به بازار کار کشور اسپانیا برامون راحت تر میشه؟

  1. پریسا انصاری پورگفته

   3 ماه پیش

   درود بر شما در حال حاضر مشاغل مورد نیاز در این کشور به شرح زیر است:

    مهندسی فناوری اطلاعات مهندسی الکترونیک مهندسی صنایع مهندسی نیروی دریایی مدیریت MBA مدیریت گردشگری مدیریت پروژه مدیریت فروش مدیریت منابع انسانی مدیریت ساخت و ساز مهندس مکانیک مهندس برق مهندس کشتی مهندس عمران مهندس معماری خلبان آتش نشان پزشک
   بنابراین به منظور مهاجرت به این کشور، بهتر است مشاغل موردنیاز این کشور را در نظر گرفت و در همین زمینه تحصیل کنید. البته دقت داشته باشید که اگر تصمیم شما برای مهاجرت قطعی است با مشاوران ما در ارتباط باشید تا بتوانند شما را راهنمایی کنند، چرا که امروزه وضعیت اقتصادی این کشور با مشکلاتی رو به رو شده است، لذا بی گدار به آب نزنید و با مشاوران ما در ارتباط باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و آشنایی با جزئیات کار، تنها کافیست کلمه ویزا را به شماره 30006016 ارسال کنید و منتظر تماس مشاوران ما باشید. مشاوره ما کاملا رایگان بوده و تمامی اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد.

ارسال نظرات