موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مزایا و معایب زندگی در اسپانیا | قبل از هر گونه تصمیم گیری در مورد مقصد مهاجرت به اسپانیا، بایستی تمامی جوانب امر را بررسی کرده و در واقع از مزایا و معایب زندگی در اسپانیا مطلع شوید تا با اطمینان خاطر و آرامش کامل بتوانید به این کشور مهاجرت کنید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق روش های مختلفی انجام می گیرد که هر فرد می تواند بسته به شرایط کنونی خود یکی از روش ها را انتخاب کرده و ویزای اقامت دائم اسپانیا و یا … را دریافت کند و به این کشور مهاجرت کند.

البته بررسی شرایط و آگاهی از قوانین مهاجرت به اسپانیا برای سهولت کار مهاجرت بسیار ضروری است که انجام این کار از عهده ی افراد عادی و بدون اطلاع از قانون مهاجرت کشور اسپانیا امکان پذیر نیست و بهتر است که کلیه پروسه ی مهاجرتی به دست افراد متخصص در امور مهاجرت سپرده شود تا هم از اتلاف وقت جلوگیری شده و هم هزینه ی کمتری صورت گیرد. برای انجام راحت بررسی پروسه ی مهاجرتی و انجام امور مربوط به آن بهتر است که پرونده ی مهاجرتی خود را به دست مشاوران خبره و با سابقه ی موسسه مهاجرتی پارسی کانادا بسپارید تا بتوانید در اسرع وقت نتایج مناسبی بگیرید.

در این مقاله قصد داریم که نکاتی چند از مزایا و معایب مهاجرت به اسپانیا را با شما در میان بگذاریم تا با آسودگی خاطر در این راه قدم بردارید.

مزایا و معایب زندگی در اسپانیا
مزایا و معایب زندگی در اسپانیا

فرهنگ زندگی در اسپانیا

اسپانیا کشوری با مذهب کاتولیک است که تقریبا 95% جمعیت آن را افراد کاتولیک تشکیل می دهند. بسیاری از تعطیلات رسمی موجود در این کشور مربوط به مراسم مذهبی و دینی هستند. بسته به مکان جغرافیایی بعضی ازاین تعطیلات مربوط به کل کشور و در واقع تعطیلات ملی هستند و بعضی دیگر مربوط به منطقه ای خاص هستند. البته برا برگزاری جشن های ملی خاص اسپانیا نیز تعطیلات رسمی در کشور در نظر گرفته شده است. خانواده های اسپانیایی معمولا در این کشوراز حمایت های اجتماعی و مالی خاصی برخوردار هستند. هر چند که مانند دهه های قبل، چند خانواده در یک خانه زندگی نمی کنند اما روابط خانوادگی و در کنار انها بودن، یکی از رکن های اساسی در این کشور به حساب می آید.

با گذشت زمان، ساختار و تعداد اعضای خانواده های اسپانیایی تغییر کرده است. از لحاظ تاریخی تمامی نجیب زادگان و خانواده ی سلطنتی، در طبقات اجتماعی بالای اسپانیا قرار دارند. امروزه طبقه بندی اجتماعی کشوراسپانیا معمولا بر اساس میزان دارایی و ثروت انجام می گیرد.

آداب و رسوم مردمان کشور اسپانیا

مردمان کشور اسپانیا معمولا مردمانی خونگرم و مهربان هستند و مانند ایرانی ها بسیار مهمان نواز هستند. به همین علت است که کمتر کسی که به این کشور مهاجرت می کند، احساس غربت و تنهایی می کند. بسیاری از اداب و رسوم مردم این کشور شبیه ایرانی ها بوده و به همین علت می شود خیلی راحت با آنها ارتباط برقرار کرد. مثلا تمامی اسپانیایی ها مانند ایرانی ها هنگام معرفی کردن و یا ملاقات با افراد به آنها دست می دهند و یا هنگام دیدن دوستان و آشنایان، همدیگر را بغل کرده می بوسند و یا به شانه ی یکدیگر آهسته ضربه می زنند. مردم اغلب با کلمه ی DON یا DONA به همراه اسم کوچک به معنای خانم یا آقای … همدیگر را صدا می زنند. نحوه برقراری ارتباط در محیط های کاری و همچنین روابط مابین افراد کاملا رسمی و غیر صمیمی بوده و شامل قوانین سخت گیرانه می باشد. در روابط دوستانه و غیر رسمی، مردم اسپانیا بسیار دوستانه و صمیمی رفتار می کنند، اکثر آنها فرهنگ مدیترانه ای دارند. اکثر جوانان (دانش اموزان و دانشجویان) در اسپانیا به زبان انگلیسی مسلط هستند و یا معمولا در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند و درک خوبی از این زبان دارند. در این کشور معمولا افراد در مورد موفقیت های شخصی خود غلو نمی کند از زبان اغراق در این مورد استفاده نمی کنند، چرا که بسیار تاخوشایند است.

معمولا هنگام رفتن به میهمانی به خانههای یکدیگر، برای میزبان گل، شیرینی، دسر و یا بطری نوشیدنی با خود به همراه میبرند. در صورت دریافت هده حتما ان را مقابل فرد هدیه دهنده باز کرده و از وی تشکر می کنند و یا اگر هدیه خوراکی باشد باهم آن را میل می کنند. اسپانیایی ها هنگام مهمانی تا قبل از دعوت نشدن به میز شام معمولا در جای خود می مانند تا از آنها دعوت شود که البته این مورد به علت رعایت ادب در کلیه ی ی فرهنگ کشورهای مختلف مشابه است.هنگامی که غذا برایشان سرو نشده باشد، قاشق و چنگال را روی همدیگر قرار می دهند و انجام این کار به این معنی است که دیگر نمی خواهند غذا بخورند. وقتی که غذا خوردنشان به اتمام رسید، قاشق و چنگال را به صورت موازی در بشقاب قرار می دهند. اداب لباس پوشیدن در این کشور نیز قواعد خاصی دارد که نباید انها را نادیده گرفت، مثلا انتخاب پوشیدن لباس برای محل کار بایستی کاملا آگاهانه و با تدبیر باشد. انتخاب لباس رسمی و شیک و در عین حال محافظه کارانه در محل کار بسیار ضروری است. البته در مراسم و میمانی های خاص پوشیدن لباس های زیبا و شیک هم برای مردان وهم برای زنان مهم است. البته اراستگی و نظافت نیز در این کشوراز اهمیت ویژه ای برخوردار است. در اسپانیا معمولا سعی کنید در مورد مذهب کسی سوال نپرسید چرا که انها در این خصوص تعصب ویژه ای دارند.

به طور خلاصه اگر قصد مهاجرت به کشور اسپانیا را دارید بهتر است از قبل با آداب و رسوم این کشور کمی آشنایی داشته باشید تا هنگام مهاجرت به اسپانیا با مشکلات کمتری مواجه شوید.

مزایا و معایب زندگی در اسپانیا
مزایا و معایب زندگی در اسپانیا

زبان مردم اسپانیا

زبان رایج اسپانیایی ها دراین کشور به نام اسپانیایی کاستیل معروف است. این زبان بسیار شبیه به زبان آمریکای لاتین است. تفاوت عمده ی ان صرفا در نوع لهجه و گویش است با این حال یک سری تفاوت خاص در کلمات و گرامر این زبان وجود دارد. اسپانیا محلی عالی برای یادگیری زبان اسپانیایی و آشنایی با فرهنگ اسپانیایی ها می باشد که قابل استفاده در تمامی کشورهای اسپانیایی زبان است.

آرانیه که خود یک لهجه از گاسکون است، زبان رسمی در Vald’Aran در شمال غربی کاتالونیا است که البته هنوزدر بعضی از مناطق کاتالونیا به رسمیت شناخته نمی شود. زبان اسپانیایی والنسیایی توسط بیشتر مسئولین به عنوان لهجه و زبان رسمی شناخته می شود با این حال در خود شهر والنسیا به عنوان یک زبان مجزا و رسمی محسوب می شود. به طور کلی در کشور اسپانیا، 4، 5 یا 6 زبان رسمی وجود دارد که استفاده از آنها بستگی به این دارد که در کدام منطقه ی اسپانیا زندگی می کنید.

علاوه بر این زبان های رسمی مشخص در اسپانیا، تعدادی زبان غیررسمی هم وجود دارد. اتریشی و لئونی برای بسیاری از افراد مناطق آستوریاس و لئون قابل درک وفهم هستند اما زبان هایی مرده محسوب می شوند. زبان آراگونی در اطراف رود آراگون و استان اوئسکا بسیار رایج است.

نهایتا مهاجران عرب زبان و انگلیسی زبان زیادی در اسپانیا حضور دارند. تخمین زده شده است که یک میلیون ونیم فرد انگلیسی زبان (با زبان مادری) به اسپانیا مهاجرت کرده و در این کشور زندگی می کنند که این مسئله باعث شده انگلیسی یک زبان رایج در این کشور قلمداد شود. در برخی مناطق اندلس اسپانیا، علائم راهنمایی و رانندگی معمولا به زبان انگلیسی دیده شده و در برخی دیگر به زبان عربی هستند.

وضعیت اقتصادی مردم اسپانیا

رشد اقتصادی در این کشوررو به بالا است و به گونه ای طراحی شده است که در سال های 2019 و 2020 به یک سطح متعادل برسد. با این حال، نرخ بیکاری با وجودیکه هنوز هم بالاست، رو به کاهش است. مجموع هزینه های اقتصادی خانوارها، مهم ترین محرک رشد اقتصادی این کشور است. البته تفاوت طبقاتی در این کشور زیاد به چشم می خورد به گونه ای که به راحتی قابل مشاهده است. اگر سری به بعضی خیابانهای این کشور بزنید در چند دقیقه ی اول می توانید متوجه این تفاوت طبقاتی شوید.

پیش بینی می شود در سال های آینده نرخ تورم سالیانه در این کشور به 1.2 درصد کاهش یابد که در سالهای قبل این میزان 1.7 درصد بوده است. این کشور پس از سال ها درگیر بودن در بحران های اقتصادی و شرایط بد معیشتی، این سال ها شاهد نرخ تورم پایدار مناسب و همچنین درآمدهای قابل برگشت به کشور است.

اما هنوز زمانی که بحث خرج کردن پیش می آید، اکثر اسپانیایی ها محتاط هستند و ترجیح می دهند که قیمت ها را در نظر گرفته و وام های بلند مدت را دریافت نکنند. جوانان اسپانیایی، اما هنوز در جستجوی یافتن مسیرهای شغلی و اقتصادی خود هستند. علی رغم بحران های اقتصادی موجود در ده های اخیر، عموم بازارهای خرده فروشی، قابلیت سازگاری مناسبی از خود نشان داده اند.

معایب زندگی در اسپانیا

بسیاری از افرادی که به دنبال مهاجرت به اسپانیا هستند، باید بدانند که این کشور فقط در فصولی از سال بسیار سرزنده و شاداب است و در فصول سرد فعالیت زیاد و یا هیجان خاصی در آن وجود ندارد. در اکثر روستاها و شهرهای اسپانیا مراکز رفاهی و امکانات بسیار کمتری در مقایسه با کشورهای پیشرفته دیگر وجود دارد بعد از مدتی این مسئله باعث می شود که احساس دلتنگی و خستگی کنید. بسیاری از تفرجگاه های توریستی در اسپانیا در فصل سرد زمستان تبدیل به شهر ارواح می شود که این مسئله برای مهاجران معمولاً جالب نیست.

اگر با به همراه فرزندانتان به اسپانیا مهاجرت می کنید باید تمامی جوانب مثبت و منفی این کار را بسنجید کودکان تان وقتی بزرگ تر می شوند فرصت های زندگی و اشتغال کمتری رو به روی آنهاست چرا که مطمئناً شهروندان و اتباع اسپانیایی برای فرصتهای شغلی اولویت دارند با اینکه کودکان می توانند زبان دوم را به راحتی یاد بگیرند، اما معمولاً بعد از اینکه درسشان به تمام رسید از این کشور مهاجرت می‌کنند یکی دیگر از معایب مهاجرت به اسپانیا دلتنگی برای میهن است بدون شک هنگامی که مهاجرت می کنید برای دوستان و خانواده خود بسیار دلتنگ می شوید با این که ممکن است که خیلی از وطن تان دور نباشید و تنها با یک پرواز ساده و چند ساعت سفر می توانید به آنها برسید، اگر بخواهید دائماً در رفت و آمد به ایران باشید، باز هم بسیار سخت و پرهزینه است. پس قبل از هر گونه اقدامی برای مهاجرت به اسپانیا تمامی جوانب کار را در نظر گرفته و با فراغ بال آسودگی تصمیم بگیرید، تا نهایتاً پشیمان نشوید.

مزایا و معایب زندگی در اسپانیا
مزایا و معایب زندگی در اسپانیا

راه های تمدید اقامت اسپانیا چیست؟

آگاهی از شرایط و قوانین موجود جهت تمدید اقامت اسپانیا به همان اندازه اهمیت دارد که  اخذ اطلاعات اولیه و شرایط ورود به این کشور مهم است. چنانچه به هر دلیلی تمایا داشته باشید که اقامت اسپانیا را تمدید کنید، باید بتوانید حداقل به مدت یک سال شرایط اولیه ای را که با آن وارد این کشور شده اید را حفظ کنید. به عنوان مثال اگر از طریق سرمایه گزاری و خرید ملک در اسپانیا، اقامت این کشور را دریافت کرده اید باید بتولنید ملک مورد نظر خود را به مدت 5 سال حفظ کنید.

چنانچه اقامت اسپانیا را از طریق ثبت شرکت در این کشور دریافت کرده اید، جهت تمدید اقامت اسپانیا، بایستی بتوانید گردش مالی، واقعی بودن فعالیت های شرکت  پرداخت مالیاتها، به اثبات برسانید تا ویزای شما بدون هیچ دردسری تمدید شود.

چنانچه از طریق خرید اوراق قرضه اقامت اسپانیا را گرفته اید، باید در نظر داشته باشید که تا ۵ سال نمی توانید چیزی از آن برداشت کنید و یا اگر از طریق تمکن مالی موفق به اخذ اقامت اسپانیا شده اید، حفظ منابع مالی ارائه شده در پرونده ی مهاجرتی برایتان الزامی است.

تمدید اقامت اسپانیا از طریق تحصیل و کار نیز امکانپذیر می باشد، بدین صورت که بعد از فارغ التحصیلی با پیدا کردن کارو بستن قرار داد کاری به راحتی می توانید اقامت تان را تمدید کنید.

چگونه می توان پاسپورت اسپانیا را دریافت کرد؟

اعتبار پاسپورت اسپانیا بعد از پاسپورت امارات متحده ی عربی و آلمان از جایگاه بسیار مناسبی برخوردار است به طوری که با در اختیار داشتن پاسپورت این کشور به راحتی می توانید به 125 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنید.

به صورت کلی بعد از ۵ سال زندگی در این کشور می توانید برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کرده و بعد از گذشت مدت زمان ده سال، درخواست پاسپورت دهید. نداشتن سوابق کیفری، تسلط داشتن به زبان اسپانیایی و ارائه ی مدارک دال بر زندگی در اسپانیا و شرکت در فعالیت های خاص اجتماعی این کشور، از مهم ترین پیش نیازهای دریافت پاسپورت این کشور می باشد.

 

سخن آخر

حال که به طور کلی با شرایط مهاجرت در اسپانیا آشنا شدیم اگر قصد مهاجرت به اسپانیا و اخذ ویزای دائم اسپانیا را دارید بهتر است قبل از هرگونه اقدام برای مهاجرت با مشاورین زبده و متخصص موسسه مهاجرتی پارسی کانادا تماس حاصل فرمایید چراکه مشاوران پارسی کانادا با بررسی پرونده مهاجرتی و شرایط کلی شما بهترین روش اخذ ویزای اسپانیا و مهاجرت به اسپانیا را به شما پیشنهاد می دهند.

در خاتمه به طور کلی می توانیم بگوییم که کشور اسپانیا مقصدی بسیار مطمئن و امن برای مهاجران بوده و با زندگی در آن می توانید به راحتی به رفاه نسبی و آرامش متعادل در زندگی خود برسید.

مطمئناً مهاجرت به هر کدام از کشورها معایب و مزایای خاص خود را دارد به هر حال برای افرادی که از کشور خود مهاجرت می کنند معمولاً مزایای وجود دارد که با اتکا به آنها می شود به راحتی برای مهاجرت مصمم شد. اگر تصمیم به مهاجرت دارید و قصد دارید به اسپانیا مهاجرت کنید دل را به دریا زده و بسته به شرایط خود بهترین تصمیم را بگیرید. ما در کنار شما هستیم تا بدون اتلاف وقت و هزینه بهترین و سریع ترین شیوه ممکن مهاجرتی را با توجه به شرایط زندگی و شرایط مالی فعلی شما در ایران به شما پیشنهاد دهیم.

پس با ما همراه باشید و در اسرع وقت به بهترین شیوه ممکن مهاجرت کنید.

ژوئن 24, 2020

نویسنده : مرجان زرقام
مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا | اسپانیا، کشوری واقع شده در قاره ی اروپا با جمعیتی حدود 46 میلیون نفر است. اسپانیا با نام رسمی پادشاهی اسپانیا، کشوری مستقل بوده و از اعضای اتحادیه ی اروپا محسوب می شود. این کشور در جنوب غربی اروپا و در شبه جزیره ی ایبری قراردارد. اسپانیا از سمت جنوب و […]

بیشتر بخوانید...
شرایط زندگی در اسپانیا

شرایط زندگی در اسپانیا

شرایط زندگی در اسپانیا | قبل از اینکه از کشور خود مهاجرت کرده و به کشور دیگری بروید، باید اول شرایط زندگی در آن کشور را مورد بررسی قرار دهید. عده زیادی از افراد کشور اسپانیا را برای زندگی انتخاب می کنند و هر یک با روش های گوناگونی که برای مهاجرت به این کشور […]

بیشتر بخوانید...
آشنایی با کشور اسپانیا

آشنایی با کشور اسپانیا

آشنایی با کشور اسپانیا آشنایی با کشور اسپانیا | کشور اسپانیا یکی از کشور های زیبای جهان است که مقام سوم گردشگری در جهان را به خود اختصاص داده و مردم بسیاری از سراسر دنیا را به سمت خود جذب کرده است. با وجود اینکه پویا بودن از وجه این منطقه غرب اروپا به مراتب […]

بیشتر بخوانید...
پاسپورت اسپانیا و سوالات متداول مربوط به آن

پاسپورت اسپانیا و سوالات متداول مربوط به آن

پاسپورت اسپانیا و سوالات متداول مربوط به آن پاسپورت اسپانیا و سوالات متداول مربوط به آن | در این مقاله قصد داریم که شرایط دریافت پاسپورت اسپانیا و روش های دریافت آن و اخذ اقامت اسپانیا و همچنین تابعیت اسپانیا را مطابق با قوانین ملی و داخلی این کشور مورد مطالعه و تحقیق قرار دهیم. […]

بیشتر بخوانید...
‫2 دیدگاه در “مزایا و معایب زندگی در اسپانیا
 1. حسین کرمی زادهگفته

  2 هفته پیش

  با سلام من دوس داشتم راجع به هزینه های زندگی در اسپانیا رو هم بدونم میشه بیشتر توضیح بدید

  1. Moderatorگفته

   3 ساعت پیش

   درود بر شما به زودی در این مورد مقاله ای آماده خواهیم کرد.

ارسال نظرات