موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

معرفی دانشگاه نیوکاسل استرالیا | دانشگاه نیوکاسل (که به نام دانشگاه ناتینگهام نیز شناخته شده می باشد) یکی از دانشگاه های دولتی کشور استرالیا می باشد. این دانشگاه در سال 1951 تاسیس شده است. پردیس اصلی این دانشگاه در کالاهان که یکی از مناطق اطراف شهر نیوکاسل در ایالت نیو سوث ولز می باشد، واقع شده است. این دانشگاه پردیس های دیگری هم دارد که در مناطق دیگری به نام های بندر مک کواری، سنگاپور، اوریمباه و چند مرکز تجاری در شهر های نیوکاسل و سیدنی می باشند. دانشگاه نیوکاسل یکی از اعضای انجمن دانشگاه های استرالیا و انجمن دانشگاهی پیشبرد مدرس بازرگانی کشور استرالیا می باشد.

دانشگاه نیوکاسل استرالیا یا The University of New Castle را می توان یکی از ده دانشگاه تحقیقاتی برتر استرالیا در نظر گرفت، ضمن اینکه این دانشگاه دارای 12 موسسه تحقیقاتی است که مربوط به آسم و بیماری های تنفسی می باشد و علاوه بر این مرکز تحقیقاتی بیو انفورماتیک و اکتشاف بیومارکر ها نیز می باشد. از دیگر مراکز تحقیقاتی دانشگاه نیوکاسل استرالیا می توان به مرکز تحقیقاتی مغز و اختلالات ذهنی، مرکز تحقیقاتی انرژی و مرکز تحقیقاتی الکترونیک اورگانیک اشاره کرد.

تمامی پردیس های این دانشگاه معتبر، دارای کتابخانه ها و امکانات و تسهیلات ورزشی متنوعی مانند انواع زمین های بازی، استخر (که دارای استاندارد بین المللی المپیک می باشد) مرکز بازی های آبی ، راگبی و نیز دیوار های صخره نوردی می باشد. این دیوار های صخره نوردی در استرالیا جز بزرگترین دیوار ها به حساب می آید. دانشگاه نیوکاسل استرالیا یکی از ده دانشگاه برتر این کشور می باشد که همانطور که گفتیم عضو دانشگاه های تحقیقاتی استرالیا نیز می باشد.

دانشگاه نیوکاسل استرالیا
دانشگاه نیوکاسل استرالیا

رتبه بندی دانشگاه نیوکاسل

دانشگاه نیوکاسل رتبه دهم را در میان دانشگاه های استرالیا دارد و در سطح جهانی نیز رتبه 245 جهان در سال های 2016 الی 2017 را داشته است. این دانشگاه همچنین جزء 250 دانشگاه برتر جهان می باشد و توانسته است رتبه 250 ام را در رتبه بندی آموزش عالی تایمز در سال 2017 به دست آورد. علاوه براین دارای رتبه 13 ام در میان دانشگاه های تحقیقاتی استرالیا می باشد.

از دیگر رتبه بندی های برتر این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اخذ رتبه ی 400-301 در رده بندی شانگهای ARWU
 • اخذ رتبه ی 32 ام جهان در رشته علوم انرژی و رشته های مهندسی
 • یکی از 100 دانشگاه برتر جهان در رشته های مهندسی عمران
 • یکی از 200 دانشگاه برتر در رشته ی مهندسی برق و الکترونیک
 • اخذ رتبه ی 5 ستاره در راهنمای دانشگاه های خوب جهان
 • یکی از 50 دانشگاه برتر در رشته های معماری و محیط زیست، یکی از 100 دانشگاه برتر در رشته های پرستاری، مهندسی عمران و ساختمان و جغرافیا و جزو 150 دانشگاه برتر در رشته ی آموزش، جامعه شناسی، مطالعات محیط زیست و پزشکی در رتبه بندی موضوعی QS

معرفی دانشکده های دانشگاه نیوکاسل استرالیا

 • دانشکده تجارت و حقوق
 • دانشکده آموزش و هنر
 • دانشکده مهندسی و محیط زیست
 • دانشکده علوم و فناوری اطلاعات
 • دانشکده بهداشت

شرایط پذیرش دانشگاه نیوکاسل استرالیا

برای پذیرش در دانشگاه نیوکاسل استرالیا باید تمامی پیش نیاز های این دانشگاه را تامین کنید که یکی از آن ها داشتن نمره زبان مورد تایید دانشگاه نیوکاسل می باشد. در مقطع کارشناسی متقاضیان باید با موفقیت و نمرات بالا دوره متوسطه را گذرانده باشند. برای ورود به مقطع کارشناسی این دانشگاه باید دارای گواهینامه HSC که مانند گواهینامه دبیرستان است، باشند. علاوه بر این این ها دیپلم و تحصیلات دانشگاهی فرد متقاضی نیز برای پذیرش در این دانشگاه مورد ارزیابی قرار می گیرد. برخی از دوره ها هم نیازمند مصاحبه های بیشتر و یا ارائه نمونه کار می باشند. به خاطر داشته باشید که دانشجویانی که یکی از دوره های تحصیل دانشگاهی خود را در موسسه دیگری گذرانده اند، ممکن است لازم باشد تاییدیه سوابق تحصیلی خود را به دانشگاه ارائه دهند.

دانشگاه نیوکاسل استرالیا

بورسیه ها و کمک هزینه های بین المللی دانشگاه نیوکاسل استرالیا

از جمله بورسیه های این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شهریه های بین المللی رشته ی صنایع خلاقانه در مقطع ارشد: به کمک این بورسیه هزینه های شهریه را می توان پوشش داد، این بورسیه مختص دانشجویان ورودی مقطع ارشد می باشد.

 • بورسیه های بین المللی مقطع کارشناسی ارشد تحقیقاتی دانشگاه نیوکاسل: این بورسیه به دانشجویانی تعلق می گیرد که متقاضی ورود به مقطع تحقیقاتی می باشند، ضمن اینکه این بورسیه کل هزینه شهریه را شامل می شود.
 • بورسیه های مقطع کارشناسی ارشد تحقیقاتی دانشگاه نیوکاسل: به کمک این بورسیه نیز تمامی هزینه های یک زندگی را می توان پوشش داد و از آن برای دانشجویان ورودی به مقطع تحقیقاتی بهره می برند.
 • بورسیه های بین المللی یادبود: این بورسیه مخصوص دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در مقطع کارشناسی می باشد و نیازمند ارائه درخواست مجزا است. مبلع آن را به طور تقریبی می توان 90000 دلار عنوان کرد.
 • بورسیه های بین المللی مقطع کارشناسی: برای این بورسیه نیازی به درخواست مجزا نمی باشد و اعتبار آن 4 سال می باشد و مبلغ آن 5 هزار دلار است.
 • بورسیه های بین المللی مقطع کارشناسی ارشد: مبلغ این بورسیه سالیانه 5,000 دلار به مدت 2 سال می باشد. مختص تمام دانشجویان ارشد این دانشکده به جز رشته ی مهندسی حرفه ای است. نیازمند درخواست مجزایی است.
 • بورسیه های ارشد مهندسی حرفه ای: مبلغ این بورسیه سالیانه 5,000 دلار به مدت 2 سال می باشد. مختص دانشجویان ارشد رشته ی مهندسی حرفه ای است. نیاز به درخواست مجزایی ندارد.

مهر 6, 1398

رشته مدیریت فناوری اطلاعات در استرالیا

تحصیل در رشته مدیریت فناوری اطلاعات در استرالیا

رشته مدیریت فناوری اطلاعات در استرالیا تحصیل در رشته مدیریت فناوری اطلاعات در استرالیا | استرالیا، کشور کانگوروها، کشوری با مزارع و دشت های وسیع، آب و هوایی خوب و همچنین سواحل دیدنی، سالانه پذیرای دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا بوده است. تحصیل در استرالیا تجربه شیرین و شگفت انگیزی را برای دانشجویان رقم […]

بیشتر بخوانید...
برترین دانشگاه های استرالیا

برترین دانشگاه های استرالیا

برترین دانشگاه های استرالیا | اگر به دنبال تحصیل در استرالیا هستید، دانشگاه های Australia’s top universities خوبی در استرالیا وجود دارند که می توانید در آنها مشغول به تحصیل شوید. بر اساس آخرین رتبه بندی دانشگاهی در سال 2019، 35 دانشگاه برتر در این کشور وجود دارد و شش عدد از این دانشگاه ها […]

بیشتر بخوانید...
آب و هوای استرالیا

جغرافیا و آب و هوای استرالیا

جغرافیا و آب و هوای استرالیا | استرالیا کشوری است که در نیم کره جنوبی، جنوب آسیا، در نزدیکی اندونزی، نیوزلند و پاپوآ گینه نو قرار دارد. استرالیا متشکل از قاره استرالیا و جزیره تاسمانیا و برخی جزایر کوچک دیگر می باشد. استرالیا جز کشور های توسعه یافته می باشد و دوازدهمین اقتصاد جهان را […]

بیشتر بخوانید...
مزایای زندگی در استرالیا

مزایای زندگی در استرالیا

مزایای زندگی در استرالیا مزایای زندگی در استرالیا | استرالیا از جمله مقاصد مهاجرتی در سطح دنیا شناخته شده است و افراد زیادی رویای مهاجرت به استرالیا را در سر می پرورانند. در این مقاله سعی کرده ایم مزایای مهاجرت و زندگی در این کشور را برای شما بیان کنیم، شاید در پایان این مقاله […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات