موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا | مهاجرت به اسپانیا و تابعیت این کشور برای اشخاصی که خواستار زندگی در محیطی زیبا و خوش آب و هوای هستند پیشنهاد می شود. کشور اسپانیا در جنوب غربی اروپا واقع شده و با کشورهای فرانسه و پرتغال هم مرز می باشد. زبان رسمی مردم این کشور اسپانیایی بوده و تقریبا ۵۰ میلیون جمعیت دارد.

طبیعت بکر و زیبای اسپانیا، این کشور را به مقصد تعداد زیادی از توریست ها تبدیل کرده است. در سال های اخیر به دلیل بروز برخی از مشکلات اقتصادی این کشور بیشتر مورد توجه افرادی قرار گرفته است که قصد دارند با سرمایه گذاری و یا از طریق اخذ ویزای تحصیلی، اقامت این کشور را از آن خود کنند. اقامت کشور اسپانیا دو حالت دارد. اقامت موقت اسپانیا و اقامت دائم اسپانیا. در اقامت موقت، متقاضی باید در این کشور حضور داشته باشد و بنابر شرایط خاصی می تواند اقامت خود را تمدید کند ولی اقامت دائم اسپانیا نیاز به حضور فعال شخص ندارد و قابل تمدید می باشد.

ایرانی ها برای ورود به خاک این کشور نیاز به دریافت ویزا داشته و می توانند اقدام به دریافت ویزاهای کوتاه مدت و یا بلند مدت کنند. به خاطر بسپارید که ویزاهای کوتاه مدت همچون ویزا شنگن یا ویزای توریستی امکان تبدیل به اقامت را نداشته و با داشتن این ویزا به عنوان تبعه اسپانیا به حساب نخواهید آمد. اما افرادی که با استفاده از روش های مهاجرتی موجود همچون دریافت اقامت کاری در این کشور مقیم شده اند می توانند در این کشور از خدمات دولتی بهره ببرند.

ویزاهای بلند مدت اسپانیا به ۳ شکل می باشد:

  • اقامتی ترکیبی از اجازه کار و اجازه اقامت که شخص با دریافت این نوع اقامت اجازه کار و زندگی در اسپانیا را خواهد داشت.
  • اقامت دانشجویی که شخص در حین تحصیل اجازه حضور در این کشور را خواهد دارد.
  • اجازه اقامت به منظور پیوستن به خانواده

در مجموع متقاضی با ۵ سال زندگی متوالی در این کشور می تواند درخواست اقامت دائم بلند مدت خود را ثبت کند. علاوه بر این کسی که اقامت دائم اروپا را داشته باشد می تواند در این کشور مشغول به کار و زندگی شود و با گذشت 10 سال از زندگی اش در اسپانیا می تواند درخواست پاسپورت کشور اسپانیا را بدهد.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر تنها کافیست کلمه ویزا را به شماره 3006016 ارسال کنید و منتظر تماس مشاوران ما موسسه مهاجرتی پارسی کانادا باشید مشاوران ما با سالها تجربه در امر مهاجرت و صدها پرونده مهاجرتی موفق آماده هستند که شما را از تمامی پیچ و خم های مسیر آگاه کرده و در رسیدن به هدف تان شما را یاری کنند.