موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت به اسپانیا

اسپانیا کشوری است که در شبه جزیره ایبری در اروپای غربی قرار دارد. این کشور عضو اتحادیه اروپا، قدمتی طولانی دارد به طوری که آثار به جا مانده از زندگی انسان ها در شبه جزیره ایبری به 35 هزار سال پیش بر می گردد.  اسپانیای کنونی در دوران پیش از میلاد مسیح، هیسپانیا نام داشت و در قرون وسطی قبایل ژرمن و بعد مورها آنجا را به تصرف خود در آوردند.

در قرن پانزدهم میلادی بود که به دلیل صلح بین فرمانروایان کاتولیک ، سقوط کامل اندلوس و بازپس گیری آن از مورهای مسلمان ، اسپانیا در سال 1492 به شکل امروزی درآمد. اسپانیایی ها از اولین مردمانی بودند که برای کشف سرزمین های جدید به قاره آمریکا وارد شدند. میراث این کار پانصد میلیون اسپانیایی زبانی است که در قاره آمریکا در حال حاضر زندگی می کنند.

اسپانیا در حال حاضر کشوری دموکرات است که به شکل حکومت پارلمانی تحت قانون اساسی پادشاهی اداره می شود. این کشور پیشرفته سیزدهمین بزرگ دنیا را دارد. کیفیت بالای زندگی و آب و هوای این کشور، آن را به یکی از کشورهای مورد علاقه به مهاجرت تبدیل کرده است.

در حال حاضر روش های مختلفی برای مهاجرت به اسپانیا وجود دارد که هر فرد با توجه به شرایط و هدف خود می تواند یکی از آنها را انتخاب کند. به طور کلی روش های مهاجرت به اسپانیا را می توان به موارد زیر دسته بندی کرد:

  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت از طریق کار
  • مهاجرت از طریق تحصیل
  • مهاجرت از طریق ازدواج
  • مهاجرت از طریق تمکن مالی

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

یکی دیگر از روش های مهاجرت به اسپانیا، مهاجرت به این کشور از طریق کار است. برای کار در اسپانیا باید از طرف یک کارفرما یا شرکت معتبر اسپانیایی نامه پیشنهاد کاری داشته باشید. علاوه بر پیشنهاد کاری باید مجوز کار در اسپانیا نیز داشته باشید. کارفرما باید برای دریافت اجازه کار فردی که خارج از اتحادیه اروپاست اقدام کند. متقاضیانی که در حوزه اتحادیه اروپاست، نیازی به دریافت مجوز نداشته و می تواند به مدت 3 ماه در اسپانیا کار کند و پس از آن باید مجوز دریافت کند.

فرم ارزیابی مهاجرت

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

ازدواج با یک اسپانیایی یکی از روش های اخذ اقامت این کشور است. یکی از روش های نسبتا ساده مهاجرت، ازدواج با تبعه کشوری است که قصد مهاجرت به آن را دارید. با این حال، این روش نیز شرایط و قوانین خاص خود را دارد. ازدواج با یک فرد اسپانیایی باید به شکل رسمی صورت بگیرید تا بتوانید از مدارک رسمی آن برای درخواست اقامت اسپانیا اقدام کنید. علاوه بر این، فرد اسپانیایی که با او ازدواج می کنید باید داری شغل و ملک نیز باشد. به طور معمول بعد از سه سال ازدواج با یک تبعه اسپانیایی می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. در صورتی که برای مراجع قانونی ثابت شود که ازدواج شما فقط برای دریافت اقامت اسپانیا بوده، مشمول جریمه شده و حتی ممکن است شما را از این کشور اخراج کنند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی

این روش در واقع نوعی سرمایه گذاری در اسپانیا محسوب می شود. فرد متقاضی باید مبلغ 22 هزار یورو برای اثبات داشتن تمکن مالی داشته باشد. در صورتی که بخواهید برای دریافت ویزای همسر و فرزندان زیر سن قانونی خود نیز اقدام کنید، باید برای هر کدام به طور جداگانه 10 هزار یورو در نظر بگیرید. برای نشان دادن تمکن مالی، ارائه مدارک مربوط به حساب بانکی و سند ملک ضروری است. برای دریافت این نوع اقامت باید به مدت 6 ماه در اسپانیا حضور داشته باشید. در ابتدا برای فرد و خانواده او اقامت موقتی یک ساله داده می شود. امکان تمدید این نوع ویزا به صورت 2 ساله نیز وجود دارد. پس از اینکه 5 سال از زمان ویزا گذشت ، در صورت داشتن سایر شرایط می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید. به طور معمول بعد از 10 سال در صورتی که همه شرایط را داشته باشید می توانید برای دریافت تابعیت اسپانیا اقدام کنید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های رایج برای آن دسته از افرادی است که به کار و زندگی و راه اندازی کسب و کار در یک کشور دیگر علاقه دارند. سرمایه گذاری به روش های مختلفی در کشور اسپانیا امکان پذیر است. با این حال خرید ملک یکی از راحت ترین روش های سرمایه گذاری در این کشور است. با حداقل 500 هزار یورو می توانید در اسپانیا ملک بخرید و از این طریق به این کشور مهاجرت کنید. مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک مزایای دیگری از جمله دریافت اقامت اسپانیا، اجازه فعالیت آزادانه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن را خواهید داشت. علاوه بر این، با مقدار مشخصی سرمایه گذاری در اسپانیا می توانید گلدن ویزا هم دریافت کنید. گلدن ویزا به نوعی ویزای ویژه گفته می شود که برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده است. برای این نوع ویزا لازم نیست که شرایط سایر روش های سرمایه گذاری را داشته باشد. برای مثال با داشتن گلدن ویزا اسپانیا، لازم نیست که به طور دائم در این کشور حضور داشته باشید و اجازه دارید که فقط در سال یک مرتبه به کشور اسپانیا بروید بدون اینکه ویزای شما باطل شود. مدت اولیه گلدن ویزا اسپانیا 2 سال است و بعد از آن امکان تمدید مجدد آن برای 2 سال دیگر نیز امکان پذیر است. در صورت داشتن شرایط لازم می توانید پس از 5 سال برای اقامت دائم درخواست دهید و پس از 10 سال امکان درخواست برای اخذ تابعیت اسپانیا را نیز خواهید داشت. فردی که می خواهد تابعیت یا اقامت دائم اسپانیا را داشته باشد، اجازه فروش ملک خود را برای مدت زمان مشخصی نخواهد داشت. دریافت گلدن ویزا از طریق خرید سهام یا سپرده گذاری در بانک به مبلغ حداقل یک میلیون یورو نیز، امکان پذیر است.

اقامت دائم اسپانیا با خرید ملک

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

این روش مهاجرت که بیشتر برای دانشجویان مناسب است، یکی دیگر از روش های رایج برای مهاجرت به اسپانیا محسوب می شود. اسپانیا در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی، کشوری ارزان برای تحصیل است. اگر به زبان اسپانیایی تسلط کافی داشته باشید و در امتحانات تعیین سطح زبان اسپانیایی موفق شوید، می توانید در دانشگاه های این کشور به طور رایگان تحصیل کنید. اگر به اندازه کافی به زبان اسپانیایی تسلط ندارید، می توانید در کلاس های زبان اسپانیایی که خود دانشگاه ها برای دانشجویان خارجی در نظر می گیرند شرکت کنید. مدت زمان برگزاری این کلاس ها، با توجه به سطح شما بین یک تا یک سال و نیم است. تحصیل در برخی از دانشگاه های اسپانیا، به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است. این موضوع به خصوص برای آن دسته از افرادی که به زبان انگلیسی تسلط دارند اما اسپانیایی را خوب نمی دانند بسیار مناسب است. بنابراین، اگر می خواهید از طریق تحصیل به اسپانیا مهاجرت کنید، اما زبانی که به آن تسلط دارید زبان انگلیسی می توانید برای پذیرش از طریق دانشگاه هایی که رشته های خود را به زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می دهند، اقدام کنید.

قبل از مهاجرت به اسپانیا با این کشور بیشتر آشنا شوید

قبل از مهاجرت به هر کشوری لازم است که با فرهنگ، آداب و رسوم، مذهب، شرایط اقتصادی و … در آن کشور آشنا شوید. با وجود اینکه طبق قانون در اسپانیا، هیچ دینی جایگاه رسمی ندارد، اما نزدیک به 70 درصد مردم این کشور مسیحیت کاتولیک است. با این حال، اسپانیایی ها جز مردمان مذهبی محسوب نمی شوند. موج جدید مهاجرت به این کشور باعث شده تا جمعیت سایر مذاهب نیز در اسپانیا کمی بیشتر شود.

به لحاظ فرهنگی، اسپانیا به عنوان یک کشور غربی میراث دار فرهنگ روم است. آثار این فرهنگ را در اکثر جنبه ای زندگی مردم اسپانیا به راحتی می توان مشاهده کرد. با این وجود، فرهنگ اسپانیایی به خاطر تاریخ و قدمت طولانی این کشور از زوایای مختلف تحت تاثیر ساری کشورهای اروپایی و کشورهای مدیترانه ‌ای است. این تاثیر را به راحتی می توان در هنر، موسیقی، کشاورزی و سایر جنبه ها در اسپانیا مشاهده کرد. ۴۴ مکان تاریخی و فرهنگی در اسپانیا جز میراث جهانی یونسکو محسوب می شوند. اسپانیا به لحاظ تعداد میراث فرهنگی مورد حمایت یونسکو در رده سوم جهان قرار دارد. قبل از آن اسپانیا کشور به ترتیب کشور اسپانیا و چین در رده اول و دوم قرار دارند.

کشور اسپانیا به عنوان یک کشور اروپایی، به دلیل مزایای مختلفی که دارد به یکی از کشورهای مورد علاقه برای مهاجرت تبدیل شده است. مهاجرت به اسپانیا از طریق روش های مختلف امکان پذیر است. با این حال هر روشی برای هر فردی مناسب نیست. به همین دلیل، قبل از هر نوع اقدام برای مهاجرت به اسپانیا بهتر از که با مشاورین متخصص در زمینه مهاجرت مشورت کنید. پارسی کانادا، با سال ها تجربه در امر مهاجرت و اخذ انواع ویزا در کنار شماست، تا بهترین روش را با توجه به هدف و شرایط خود برای مهاجرت به اسپانیا انتخاب کنید.

چنانچه در هر قسمت مفاهیمی برای شما وجود دارد که ابهام آور است و یا سوالاتی برای شما مطرح می باشد تنها کافیست با ارسال کلمه ویزا به شماره 30006016 و یا با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرتی ما، منتظر تماس مشاوران ما از موسسه پارسی کانادا باشید. مشاوران ما آماده هستند که تمامی سوالات شما را پاسخ داده و در این مسیر راهنمای شما باشند.
ارسال نظرات