موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت و چالش هایی که به دنبال دارد

مهاجرت و چالش هایی که به دنبال دارد | مهاجرت کردن و ترک کشور مادری همواره از تصمیماتی بوده که بسیار سخت می باشد و نیاز به فکر و رای زنی های بیشماری دارد. مهاجرت کردن مسئله ای نیست که یک شبه در مورد آن تصمیم گیری قطعی کنید و برای سفر آماده شوید. به منظور اینکه بتوانید برای مهاجرت آماده شوید در ابتدا بایستی با افراد صاحب نظر به مشورت بپردازید و بعد از آن تصمیم خود را نهایی کنید.

پس اگر در ذهن خود به مهاجرت کردن فکر می کنید بهتر است که بعد از مشورت کردن، برای خود طرحی برنامه ریزی کنید و به این فکر کنید که از چه طریقی بهتر است وارد عمل شوید. به خاطر بسپارید که بی گدار به آب زدن منجر به این مسئله می شود که در میانه راه بمانید و از کار باز بمانید.

 

مهاجرت و چالش هایی که به دنبال دارد
مهاجرت و چالش هایی که به دنبال دارد

 

احساس غربت و سرگردانی می تواند منجر به این شود که شما از تصمیم خود ناراحت شوید و ندانید که چه تصمیمی درست است و حتی ممکن است پس از سختی های بسیاری که در این مسیر پشت سر می گذرانید به ناگاه تصمیم به بازگشت بگیرید و بعد از مدتی مجددا از تصمیم تان احساس نارضایتی داشته باشید. اگر نتوانید اعمال خود را مدیریت کنید قطعا احساسات بر کار شما غلبه پیدا می کند. بنابراین یا باید سختی ها را به جان بخرید و در این مسیر طاقت بیاورید و یا اینکه اعلام شکست کنید و کنار بکشید.

پس آنچه در ابتدا از اهمیت برخوردار می باشد این است که بتوانید تصمیم خود را نهایی کنید و به این منظور در ابتدا بایستی بتوانید هدف مشخصی را دنبال کنید. داشتن هدف مشخص به شما کمک می کند تا مسیر پیش روی خود را روشن ببنید و بدانید که از چه طریقی باید وارد شوید.

بعد از این که قصد خود را مشخص کردید بایستی به دنبال این باشید که آنچه به آن در طی این مسیر نیاز دارید را حاضر کنید. اصولا یکی از مبحث های که همواره برای متقاضیان مهاجرت عنوان بوده است مهارت زبانی می باشد. شما نیاز دارید تا بتوانید تسلط خود به زبان انگلیسی را ثابت کنید که به این منظور باید در آزمون آیلتس شرکت کنید و نمره بالایی را از آن خود کنید. کسب نمره بالا در آزمون آیلتس کاری نیست که در طی یکی دو ماه عملی شود، چه بسا نیاز باشد ماه ها دراین مسیر تلاش کنید و سرمایه گذاری کنید. بعد از این مرحله بنابر هدفی که در پیش گرفته اید می توانید در مسیر پیش روی تان گام بردارید.

تصمیم به مهاجرت و خارج شدن از کشور خود نیمی از راه است،بهمحض اینکه به مقصد خود رسیدید تازه قسمت اعظم کار شروع می شود. آن هم اینکه باید با احساساتی همچون تنهایی و احساس غربت سر و کله بزنید و اجازه ندهید که آن ها بر شما غالب شوند. در این مسیر می توانید با افرادی که در حیطه روانشناسی فعالیت می کنند مشورت کنید تا بتوانند به شما کمک کنند با خود صادق باشید و با توجه به اینکه چه تصمیمی برای شما بهتر است بتوانید با احساسات گذرا و ناراحت کننده خود رو به رو شده و آن ها را مدیریت کنید.

 

مهاجرت و چالش هایی که به دنبال دارد
مهاجرت و چالش هایی که به دنبال دارد

 

به خاطر داشته باشید که بدون تلاش و با دست روی دست گذاشتن کاری پیش نمی رود و سختی ها برطرف نمی شود. زندگی همیشه سختی های خود را دارد و یک مهاجر بایستی تلاش کند که برای موفقیت خود راهی را در پیش بگیرد. چنانچه سختی های موجود شما را بر آن واداشت که به برگشت فکر کنید می توانید با طرح چند سوال و جواب، تصمیم خود را ارزیابی کنید.

عاملی که شما را تشویق به رفتن می کند چیست؟ بازگشت شما چه عواقبی برای شما در پیش خواهد داشت و بالعکس چه مزایایی دارد و اینکه با چه چالش هایی رو به رو خواهید شد؟ با نوشتن تمامی دلایلی که برای برگشت و یا ماندن دارید می توانید به طور دقیق برسی کنید که چه کاری از منطق دور است و چه کاری به نفع تان است. به این منظور می توانید بر روی کاغذی مزایا و معایب ماندن در کشور مقصد را برای خود ارزیابی کنید. از طرفی می توانید معایب و مزایای بازگشت را نیز برای خود برشمارید تا بتوانید تصمیمی درست بگیرید. بعد از این کار با نگاه به نوشته های تان می توانید تصمیمی منطقی بگیرید. قطعا اگر بعد ازمدتی از تصمیم خود احساس نارضایتی کردید با نگاه کردن به نوشته های خود می توانید احساس موقت خود را فراموش کنید.

البته چیزی که نباید نسبت به آن غافل شوید این است به بلندای لیست خود نگاه نکنید و سعی کنید با اعتبار سنجی و اهمیتی که موارد نوشته شده دارد تصمیم خود را قطعی کنید. سعی کن با نگاه کردن به نوشته ها تصویری از آینده تان پیش چشم تان ترسیم کنید. چنانچه تصمیم تان بر ماندن قطعی شد می توانید با سرگرم کردن خودتان حس تنهایی و اذیت های ناشی از آن را به حداقل برسانید. می توانید با هم وطنان خود که همچون شما به این کشور مهاجرت کرده اند صحبت کنید و از این افراد بخواهید که شما را راهنمایی کنند و با توجه به اینکه این افراد خود شرایط شما را تجربه کرده اند قطعا پیشنهادشان کارسازخواهد بود.

سعی کنید از طریق راه های موجود روابط تان را با خانواده تان بیشتر کنید.قطعا در این مسیر تماس های تصویری بهترین گزینه خواهد بود. اینکار باعث می شود کمتر احساس دلتنگی کنید. هر شب قبل از خواب و به محض بیداری هدفی که بابت آن مهاجرت کرده اید را برای خودتان مرور کنید و چشم اندازی که در سر دارید را تصور کنید تا انگیزه ای شود برای رویارویی با مشکلات وموانع موجود.

قوانین کشور مقصد را مرور کنید تا بتوانید مطابق با آن پیش روید و در طولانی مدت چنانه قصد داشتید کارت شهروندی کشور مقصد را دریافت کنید با مشکلی رو به رو نشوید. آشنایی با آداب و رسوم کشور مقصدنیز از جمله اموری است که می تواند سازگاری شما با محیط اجتماعی را افزایش دهد و با توجه به آگاهی که در این زمینه به دست می آورید می توانید راحت تر با شرایط خود را وفق دهید. برای مثال در برخی از کشورها صدا زدن افراد به اسم کوچک مشکل محسوب می شود. به این فکر کنید که بدون اطلاع از چنین وضعی این کار را انجام دهید. چه نتیجه ای به همراه خواهد داشت؟ قطعا اطرافیان از شما ناراحت می شوند و چه بسا شما بیشتر از قبل احساس تنهایی کنید و این موضوع منجر به احساس بد در شما شود.

 

مهاجرت و چالش هایی که به دنبال دارد
مهاجرت و چالش هایی که به دنبال دارد

 

سعی کنید اگر در استفاده از زبان و برقراری ارتباط مشکل دارید زمانی را صرف مهارت های زبانی خود کنید. به این قضیه به عنوان یک اصل مهم فکر کنید چرا که عدم توانمندی در استفاده از زبان مشترک باعث می شود که روابط شما به افراد بسیار کمی محدود شود. افرادی که شاید تعداد آن ها انگشت شمار باشد و همین امر مسئله کوچکی نیست و قطعا تاثیر مخربی در روحیه شما خواهد داشت.

داشتن کاری پاره وقت نیز به افرادی که برای اخذ ویزای تحصیلی به این کشور آمده اند می تواند گزینه ای مناسب باشد. هر چقدر هم ساعات کاری شما محدود باشد و درآمد آن چندان نباشد ولی باز هم می تواند برای شما به عنوان سابقه کار در کشور مقصد به حساب آید و با توجه به اینکه شما در یک محیط جدیدتر مشغول به کار می شوید همین می تواند به عنوان امتیاز برای شما در نظر گرفته شود.

به منظور اینکه بتوانید مقصد مهاجرتی خود را به خوبی انتخحاب کنید از شما دعوت می کنیم که فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کرده و یا کلمه ویزا را به شماره 30006016 ارسال کنید ومنتظر تماس مشاوران ما از موسسه مهاجرتی پارسی کانادا باشید.

سپتامبر 12, 2020

راهنمای سفر به گلدکست استرالیا

راهنمای سفر به گلدکست استرالیا

راهنمای سفر به گلدکست استرالیا راهنمای سفر به گلدکست استرالیا | گلدکست شهری در کشور استرالیا است که از شهر«کولنگاتا» (Coolangatta) تا «ساوت پورت (Southport) در مسیر ساحل جنوب شرقی کوئینزلند کشیده شده و به عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری استرالیا به شمار می رود. قطب گردشگری استرالیا ، خط ساحلی جذاب گلدکست به […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات