زندگی در کانادا

تبدیل رویای مهاجرت به کانادا به واقعیت اصلا غیر ممکن نیست. به شرط اینکه عاقلانه و آگاهانه انتخاب کنیم، تصمیم بگیریم و قدم برداریم.

ولی ما در مورد همه چیز اطلاعات کاملی نداریم. پس باید با کسانی که بیش از ما تخصص و تجربه دارند مشورت کرده و هر گامی که بر می داریم با راهنمایی آنها باشد.

اصولا کار را باید دست کاردان سپرد. وکلا و کارشناسان سایت پارسی کانادا با اعتبار، تخصص و تجربه ای که دارند خوب می دانند که چطور آرزوهای شما را به تجربه ای شیرین تبدیل کنند.

مهاجرت به کانادا

مزایای زندگی در کانادا

آیا کانادا فقط برای کانادایی ها خوب است؟ این سوال را باید از کسانی که در سال های گذشته به این کشور مهاجرت کرده اند پرسید.

چرا مردم کشورهای دیگر این قدر به مهاجرت به کانادا فکر می کنند؟ وقتی از آنها در مورد مزایای مهاجرت به کانادا می پرسیم، تقریبا پاسخ همه شان مشابه است. در ادامه به برخی از این موارد اشاره می کنیم.

چراغ سبز قوانین به مهاجرانی که مزایای زندگی در کانادا را می دانند

دولت کانادا در 50 سال گذشته نسبت به مهاجرانی که از کشورهای دیگر با فرهنگ های مختلف به این کشور آمده اند روی خوشی نشان داده است.

شاهد این ماجرا جمعیت 20 درصدی خارجیان ساکن در این کشور است. قوانین کشور کانادا به شکلی است که سالیانه درصد زیادی از مهاجران تابعیت این کشور را دریافت می کنند.

تابعیت در واقع همان وضعیت حقوقی شخص است. قوانین را بدون شک می توان از جمله مزایای زندگی در کانادا دانست.

مهاجرانی که به کانادا می آیند و در این کشور ساکن می شوند، می توانند در صورت داشتن شرایط لازم تابعیت این کشور را دریافت کنند.

درخواست مشاوره رایگان
پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

 

در این صورت به آنها فرصت رای دادن، ورود به عرصه های سیاسی و حتی بهره گیری از فرصت های شغلی بهتر داده خواهد شد.

کودکانی که در کانادا به دنیا می آیند، بدون نیاز به گذراندن مراحل قانونی شهروند کانادا به شمار می روند. کافی است که والدین آنها شهروند این کشور باشند.

از جمله مزایای اقامت در کانادا این است که طبق قانون کانادا دو ملیتی یا چند ملیتی بودن امری مجاز است.

یعنی حتی اگر فرد مهاجر تابعیت کانادا را هم دریافت کند، نیازی به تغییر تابعیت از کشور مبدا او نیست.

قوانین و اجرای درست آنها همیشه زمینه ساز امنیت هستند. کانادا کشور امنی برای مهاجران به شمار می رود و می تواند همان سرزمین آرمانی و قانونمندی باشد که می توانند به فرصت های احتماعی و شغلی بی نظیر در آن دست پیدا کنند.

بیمه درمانی کانادا

 با بیمه درمانی آب در دل مهاجران تکان نمی خورد!

از بهترین مزایای زندگی در کانادا پوشش هزینه های درمانی است. در اصل هزینه مراقبت های بهداشتی و خدمات درمانی در این کشور از منبع بودجه عمومی پرداخت می شود. بودجه عمومی هم از راه دریافت مالیات تامین می شود.

کسانی که بیمه درمانی کانادا را دارند، در صورت دریافت خدمات بهداشتی و درمانی نباید نگران هزینه های آن باشند و بخش زیادی از آن حذف خواهد شد.

از سایر مزایای اقامت در کانادا این است که شهروندان کانادایی، مهاجرانی که اقامت دائم این کشور را دریافت کرده اند، کارگران خارجی و البته دانشجویان بین المللی می توانند از استان یا ایالتی که در آن سکونت دارند گواهی بیمه سلامت عمومی دریافت کنند.

در برخی استان های کانادا هم افراد به محض دریافت اقامت دائم به بیمه درمانی دسترسی خواهند داشت. در مواردی هم  یک دوره انتظار سه ماهه در نظر گرفته شده است.

پوشش بیمه درمانی موارد مختلفی را شامل می شود. نسخه ها، خدمات دندان پزشکی، مراقبت های پیراپزشکی، فیزیوتراپی و نیز خدمات بهداشت روانی  را می توان نمونه ای از خدمات درمانی دانست.

اگر داروی خاصی برای شما تجویز شده است، نگران ادامه روند درمان و یا تهیه دارو بعد از مهاجرت به کانادا نباشید.

پوشش های درمانی و بیمه ای را باید جز اصلی ترین مزایای زندگی در کانادا به شمار آورد.

اگر می خواهید اطلاعات کاملی در مورد جزییات بیمه ای و پوشش های درمانی مهاجرت به کانادا داشته باشید، منبعی معتبر از سایت پارسی کانادا پیدا نمی کنید.

مزایای تحصیل در کانادا

مزایای زندگی در کانادا فرصت طلایی تحصیل برای مهاجران

سیستم آموزشی کانادا با در اختیار داشتن مدارس، دانشگاه ها و همینطور کالج های معتبر در سراسر این کشور شهرت زیادی دارد.

به همین دلیل است که سالیانه هزاران دانشجوی بین المللی به قصد اخذ ویزای تحصیلی کانادا را دارند. در اصل تحصیل در کانادا از لحاظ هزینه خیلی به صرفه است.

از طرف دیگر کانادا برنامه های آموزشی زیادی را به منظور یادگیری همزمان عملی و تئوری پیاده کرده است.

به عنوان مثال موسسات آموزش کانادا علارغم اینکه روش های مختلفی را به کار می گیرند ولی همگی هدف یکسانی را دنبال می کنند. ضمنا همه آنها خدمات پشتیبانی ارائه می دهند تا از موفقیت دانش آموزان تحت پوشش خود مطمئن شوند.

سیستم آموزشی کانادا فرصت خوبی است برای دانشجویان بین المللی که توانسته اند از یک موسسه کانادایی فارغ التحصیل شوند.

آنها می توانند بدون اینکه از این کشور خارج شوند، درخواست اقامت ویزای دائم دهند.

این در حالی است که بیشتر افرادی که در کانادا درس خود را به پایان می رسانند فقط ظرف مدت ششش ماه می توانند به سر کار بروند.

با این حساب تحصیل در کانادا می تواند یک راه حل هوشمندانه برای ساختن آینده ای بهتر در این کشور باشد.

درخواست مشاوره رایگان
پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

 

یکی از مزایای زندگی در کانادا همین امکان تحصیل است. کیفیت دانشگاه های کانادا در سطح بالایی است و مدارک آنها هم اعتبار بین المللی دارد.

هزینه تحصیل در این کشور در مقایسه با سایر کشورهای مطرح کمتر است.

مثلا در مقایسه با آمریکا هزینه ادامه تحصیل تقریبا نصف می شود. منابع و برنامه هایی هم که برای دانشجویان در نظر گرفته شده اند قابل توجه هستند.

مثلا کمک هزینه مسکن، پوشش های درمانی دانشجویی، باشگاه های دانشجویی، مشاوره تحصیلی جز این برنامه ها هستند.

دانشجویان بین المللی می توانند همزمان با تحصیل کار کنند. در حالی که فرصت های زیادی هم برای کارگروهی و کارآموزی برای دانشجویان وجود دارد.

معایب زندگی در کانادا

معایب زندگی در کانادا

کانادا کشور فوق العاده ای است. اما از آنجایی که هیچ چیزی در این دنیا کامل نیست، مهاجرت به کانادا هم ممکن است سختی هایی داشته باشد.

البته این طور هم نیست که نتوانیم معایب زندگی در کانادا را برطرف کنیم، ولی بهتر است در مورد آن اطلاع داشته باشیم.

شاید موارد زیر را بتوان جز مهمترین ایراد هایی دانست که هنگام زندگی در کانادا با آن مواجه می شویم.

معایب زندگی در کانادا و چالشی که مهاجران در پرداخت هزینه ها دارند!

برخی از شهرهای کانادا بهترین جای دنیا برای زندگی هستند ولی هر چیز خوبی هزینه های خودش را دارد. هزینه زندگی در شهر ها و استان های مختلف این کشور متفاوت است.

بنابراین باید کاملا همه جوانب را در نظر گرفته و بر اساس هدفی که دنبال می کنید شهر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

به طور کلی در کانادا نیمی از درآمد ماهیانه هر شهروند صرف هزینه های روزمره زندگی او می شود.

علاوه بر اقلام اساسی مثل مسکن، غذا و لباس باید مبلغی را هم برای هزینه های بهداشتی، حق بیمه و یا هزینه خرید اثاثیه منزل و مبلمان در نظر گرفت.

البته هزینه منابع انرژی مثل برق هم در استان های مختلف کانادا متغیر است و باید آن را جز هزینه های سنگین به شمار آورد.

در کانادا هزینه ارتباط از راه دور که شامل تلفن همراه و اینترنت هم می شود در مقایسه با کشورهای دیگر گران تر است.

همین هزینه های بالای زندگی از معایب زندگی در کانادا هستند ولی این تنها عیب زندگی در کانادا نیست.

هر چند اگر مزایای زندگی در کانادا را در نظر بگیریم زود متوجه می شویم که هر چیز خوبی بهایی دارد و به قول معروف “هر چقدر پول بدهی همانقدر آش میخوری”.

اینکه آش مهاجرت شما به کانادا چه کیفیتی داشته باشد به این بستگی دارد که چقدر از پس هزینه های زندگی در کانادا برآیید.

البته می توانید در این مورد از کارشناسان پارسی کانادا هم کمک بگیرید. آنها همه موارد را به خوبی برای شما توضیح خواهند داد.

معایب زندگی در کانادا

سرمایی ها معایب زندگی در کانادا را بدانید و کت های خود را بپوشید!

کانادا یکی از سردسیر ترین کشورهای دنیاست و در زمستان دمای آن به چندین درجه زیر صفر می رسد.

تقریبا از اوایل ماه دسامبر تا اواخر مارچ یا اوایل آوریل برف همه جا را می پوشاند. در مناطق جنوبی تر این کشور مثل ونکوور یا ویکتوریا باران بیشتر از برف می بارد.

برای کسانی که به کانادا مهاجرت می کنند ممکن است هوای این کشور غافلگیر کننده باشد. مثلا اگر از یک کشور نسبتا گرمسیر یا معتدل آمده باشند و ناگهان با یک زمستان یخبندان روبرو شوند. برای همین است که می گوییم سرمای هوا از معایب زندگی درکانادا است.

اما این مشکل هم راه حل دارد. اگر درست لباس بپوشید می توانید از زیباترین مناظر زمستانی در کانادا لذت ببرید. البته منظور ما از درست لباس پوشیدن این است که سرتاپا زره پوش شوید.

زره شما کلاه، دستکش ها، چکمه ها و کت زمستانی شماست. البته نگران نباشید. این زمستان سرد، تابستان مطبوع و خنکی را هم به دنبال دارد.

مهاجرت به کانادا دومین کشور پهناور جهان را با سایت پارسی کانادا تجربه کنید و خاطره های زیبا بسازید.

مهاجرت به کانادا با پارسی کانادا

 نتیجه رویارویی مزایا و معایب مهاجرت به کانادا با یکدیگر

در سراسر دنیا کم نیستند آدم هایی که هر شب با رویای مهاجرت به خواب می روند. تعداد زیادی از آنها آرزو دارند در کانادا زندگی کنند.

این افراد هر روز که بیدار می شوند، امیدوارند روزی برسد که خورشید زندگی شان درون مرزهای کانادا طلوع کند.

همیشه در مورد این سرزمین پهناور شمالی چیزهایی خوبی شنیده ایم ولی همه اینها فقط تعاریف آب و تاب دار نیست و تا اندازه ای واقعیت هم دارد.

البته از آنجایی که کشور کانادا دارای بالاترین نرخ تابعیت در جهان است پس  زیاد هم دور از تصور نیست که زندگی در آنجا شرایط خوبی داشته باشد.

در اصل چیزی حدود 98 درصد از کسانی که به تازگی به این کشور مهاجرت کرده اند اصلا از انتخاب خود پشیمان نیستند و زندگی رو به راهی دارند.

درست است که سیستم مهاجرتی کانادا بسیار قانونمند و دقیق است ولی بدون چالش هم نیست. پساگرقصد زندگی یا حتی تحصیل در کانادا را دارید، خوب باید در مورد مزایا و معایب زندگی در کانادا فکر و تحقیق کنید.

اگر می خواهید به خوبی این چالش را پشت سر بگذارید کافی است کار خود را به افراد مطمئن بسپارید.

به کارشناسان و وکلای حقوقی پارسی کانادا اعتماد کنید تا آنها شما را در رسیدن به رویایتان و واقعیت بخشیدن به آرزوهایتان یاری کنند.

اما همیشه یادتان باشد که در تصمیم گیری امیدوار باشید ولی آگاهانه اقدام کنید. همین حالا امتحان کنید!

برای اطمینان از این که کدامیک از این روش ها مناسب شماست، همین حالا فرم ارزیابی مهاجرت پارسی کانادا را پر کنید.

فرم ارزیابی مهاجرت

 

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟
موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

سوالات متداول:

کانادا از برخی جنبه ها ارزان تر از ایالات متحده است، اما از جنبه های دیگر نه. هزینه کمتری برای بیمه درمانی و اجاره پرداخت خواهید کرد، اما آن هزینه ای که برای آب و برق ، گاز و کالاهای مصرفی پرداخت خواهید کرد افزایش می یابد. و این در صورتی است که بتوانید ویزاهای مورد نیاز برای کار و زندگی در کانادا را دریافت کنید.
قوانین، بیمه درمانی، امکان کار و تحصیل حتی به صورت همزمان از جمله مزایای مهاجرت به کانادا هستند.
معایب زندگی در کانادا زیاد نیستند. شاید بتوان هوای بسیار سرد و هزینه های سنگین را از معایب مهاجرت به کانادا دانست. البته همه اینها قابل حل هستند.
بله، هزینه مراقبت های بهداشتی و خدمات درمانی در این کشور از منبع بودجه عمومی پرداخت می شود. بودجه عمومی هم از راه دریافت مالیات تامین می شود. همه استانها خدمات فوریت های پزشکی رایگان ارائه می دهند، حتی اگر کارت بهداشت دولتی ندارید.
اگر به دنبال این هستید که بدانید شانس شما در مهاجرت به کانادا چقدر است، می توانید فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت پارسی کانادا پر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه ها

 1. درویش

  سلام ممنون از مقالتون میخواستم بدونم ارزان ترین شهرهای کانادا از لحاظ هزینه زندگی کدوما هستن؟؟
  دیگه اینکه زندگی روستایی تو کانادا چجوریه؟

  1. سلام درویش عزیز، هزینه های زندگی برای یک خانواده از 1000 دلار ماهانه شروع میشه

 2. سمیرا

  سلام.من 32 ساله هستم و یک فرزند 2 ساله دارم..2 ساله که مدیر فروش یک شرکت داروسازی هستم. همسرم یک یارگاه تولیدی داره.قصد مهاجرت به کانادا رو داریم لطفا راهنمایی میکنید

  1. سمیرا عزیز سلام ، با توجه به رزومتون شما میتوانید از طریق پروسه های نیروی کار اقدام کنید برای ارزیابی دقیق تر شرایط و دریافت مشاوره ی رایگان از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت