بهترین شهر کانادا برای ایرانیان در سال 2022

در کشوری به بزرگی و وسعت کانادا، خلاصه کردن لیست بهترین شهر های کانادا برای مهاجرین آسان نیست.

کشور کانادا با دارا بودن 10 ایالت و سه قلمرو به وسعت 9،985،000 کیلومتر مربع، به معنای واقعی کلمه مکان های بی شماری برای مهاجرت و زندگی دارد.

هر کدام از شهرهای لیست بهترین شهرهای کانادا، دارای امکانات و جاذبه های منحصر به فرد، مناظر زیبا، مردم مهربان، رفاه اجتماعی و … هستند.

به عبارت دیگر، به راحتی می توان گفت که هیچ شهر بدی در کانادا وجود ندارد.

کشور کانادا در سال های اخیر برای جذب مهاجر اقدامات زیادی انجام داده است و توانسته نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند.

این کشور از سراسر جهان مهاجر می پذیرد و با ورود به آن خیلی زود متوجه جامعه چند ملیتی آن خواهید شد.

اما با این وجود شمار ایرانیانی که به این کشور مهاجرت می کنند هم کم نیست. از همین روی امروز تصمیم گرفتیم در مورد بهترین شهرهای کانادا که برای ایرانیان مناسب تر و البته محبوب تر می باشند، صحبت کنیم.

 

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان در سال ۲۰۲۰

 

اینکه به کدام یک از شهرهای کانادا مهاجرت کنید، سوالی است که برای تمامی متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا پیش می آید.

البته انتخاب شهر و ایالت های کانادا برای مهاجرت به این کشور به اهداف شما از مهاجرت بستگی دارد و یا اینکه به چه مواردی علاقه مند هستید و می خواهید در آن شهر چه کاری انجام دهید.

هر کدام از این موارد می تواند بر انتخاب شهر شما تاثیر گذار باشد. ما مشاورین پارسی کانادا، امروز قصد داریم فاکتور هایی را به شما معرفی کنیم که ایرانی ها بیشتر برای انتخاب شهر و ایالت های کانادا بر آن ها تکیه می کنند و بر اساس آن ها دست به انتخاب می زنند.

 

درخواست مشاوره رایگان
پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

 

انتخاب ایرانی ها بیشتر بر اساس وجود امکاناتی است که آن ایالت برای مهاجرین فراهم می کند مانند امکانات تفریحی، رفاهی، تحصیلی و کاری. بسیاری از خانواده های ایرانی به دنبال ایجاد موقعیتی بهتر برای فرزندان شان می باشند.

از همین روی امکانات تفریحی و تحصیلی برای شان اهمیت زیادی دارد. البته در کنار آن باید در محیطی باشند که خودشان نیز بتوانند کسب و کاری برای خود فراهم کنند و کار و درآمد داشته باشند.

به طور کلی در بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت که در سال 2020 گزارش شده است، حدود دویست و پنجاه هزار ایرانی زندگی می کنند.

 


سه شهر اولی که ایرانیان برای کار و زندگی در کانادا بر می گزینند شهر های ونکوور، تورنتو و مونترال می باشند.

 

این سه شهر به دلیل مزایایی که دارند بیشتر مورد توجه مهاجرین ایرانی قرار گرفته اند. البته فراموش نکنید که با مهاجرت به این شهرها ممکن است با مشکلات و چالش هایی هم مواجه شوید.

در ادامه با ما همراه باشید تا موارد دیگری از بهترین شهرهای کانادا را با هم مرور کنیم.

 

بهترین شهر کانادا از نظر آب و هوا

قطعا صحبت کردن در مورد بهترین شهر کانادا از نظر آب و هوا کاری بسیار مشکل است. چرا که نظرات و نگرش های مختلفی در در مورد بهترین آب و هوا وجود دارد.

بعضی از افراد تابستان و هوای گرم را دوست دارند، درحالیکه دیگران فصل زمستان، هوای سرد و برف را بیشتر دوست دارند.

در این بین کسانی نیز هستند که فصل پاییز و نم نم های باران پاییزی را ترجیح داده و معمولاً دوست دارند که زیر باران پاییزی قدم بزنند.

البته کسانی وجود دارند که فصل بهار و شکوفه های زیبای این فصل را دوست داشته و ترجیح می دهند که در این نوع آب و هوا زندگی کنند.

فردی باران را دوست دارد در حالی که فرد دیگری گرمای خورشید را ترجیح می دهد. فردی دوست دارد با گلوله های برف بازی کرده و آدم برفی درست کند اما دیگری ترجیح می دهد که با شکوفه های بهاری برای خود حلقه ای از گل درست کند.

این انتخاب کاملا فردی است. بنابراین صحبت کردن در مورد بهترین شهر کانادا از نظر آب و هوا کاملا نسبی است و صرفا بستگی به نگرش و علائق افراد دارد.

البته از آنجایی که مطابق با گزارشات ارائه شده، اکثر مردم آب و هوای بهاری را ترجیح می‌دهند، قطعاً این مسئله در مورد مهاجرت به کانادا و البته انتخاب بهترین شهر کانادا برای مهاجرت نیز تاثیر گذار است.

اگر بخواهیم بهترین شهرهای کانادا از نظر آب و هوا را مشخص کنیم با توجه به توضیحات قبلی، مشخص شده است که اکثر افراد آب و هوای بهاری را ترجیح می‌دهند.

اگرچه گرما و آب و هوای گرم چیزی است که اکثر مردم خصوصا در فصل زمستان به دنبال آن هستند اما هنگامیکه صحبت از زندگی و مهاجرت به کانادا به میان می آید، معمولا آب و هوای سرد در ذهن ها تجسم می شود.

در واقع زندگی در کانادا با آب و هوای سرد عجین شده است، بنابراین پیدا کردن شهرهای گرم در کانادا واقعاً آسان نیست، اما غیرممکن هم نیست. مطابق با بررسی های انجام شده، بهترین شهرهای کانادا از نظر آب و هوا عبارتند از:

  • ونکوور
  • ویکتوریا
  • ویندزور
  • تورنتو
  • اوشاوا
  • همیلتون

این ها شهرهایی هستند که کم و بیش، گرمترین شهرهای کانادا محسوب می شوند. با این حال، فصل زمستان در این شهرها هم خیلی سرد است.

قطعا پیدا کردن بهترین شهر کانادا از نظر آب و هوا می تواند یک چالش باشد. البته کشورکانادا بسیار بزرگ است، بنابراین انتخاب بهترین شهر کانادا از نظر شما به دیدگاه شخصی تان بستگی دارد.

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان در سال ۲۰۲۰

 

بهترين شهر كانادا برای زندگی

یکی از شهر های کشور کانادا که این روزها بسیار مورد توجه مهاجرین ایرانی قرار گرفته است، ونکوور می باشد.

این شهر بیشتر برای افرادی که عاشق طبیعت و طبیعت گردی هستند و دوست دارند علاوه بر دسترسی به محیط شهری، از طبیعت بکر و زیبا هم لذت ببرند. مناسب است.

ایرانی هایی که به این شهر مهاجرت کرده اند بیشتر در محله هایی مانند “وست ونکوور” و “نورث ونکوور” سکونت دارند.

این نواحی از بزرگترین بخش های شهر ونکوور به حساب می آیند که البته جزو گران ترین بخش ها هم هستند.

البته اگر قصد دارید از گران یا ارزان بودن برخی مصارف آگاه شوید، به صفحه هزینه زندگی در کانادا نیز مراجعه کنید.

آب و هوای این شهر نسبت به دیگر شهر های کشور کانادا، معتدل تر می باشد و به این ترتیب شما با زندگی در این شهر زمستان های خیلی سرد را تجربه نخواهید کرد.

تابستان هم در ونکوور معمولا گرم، غیر شرجی و بارانی است. به دلیل همین آب و هوای مطبوع این استان را همیشه سبز یا evergreen هم می نامند.

عمده مهاجرین این شهر که در نزدیکی مرز امریکا واقع شده است، از ثروتمندان چین و خاورمیانه هستند.

یکی از نکات جالب در مورد شهر ونکوور نرخ چاقی پایین و مصرف پایین دخانیات می باشد، که به دلیل اهمیت ویژه ای است که ساکنین ونکوور به سلامت و سبک زندگی خود می دهند.

همانطور که گفتیم علاقه مندان به طبیعت گردی می توانند از طبیعت زیبای این شهر بهره زیادی ببرند و همین موضوع باعث شده است تفریحات مختلفی در آن ارائه شود. مانند طبیعت گردی و تور های طبیعی، دوچرخه سواری کوهستانی و البته قایق رانی.

 


یکی از دلایل محبوبیت شهر ونکوور دانشگاه های معتبر آن می باشد که در این میان می توان به دانشگاه “سایمون فریزر” و یا “یو بی سی” یا همان دانشگاه بریتیش کلمبیا اشاره کرد.

 

شهر ونکوور به دلیل امنیت بالا و تمیزی و پاکیزگی و البته ارائه سرویس های حمل و نقل عمومی با کیفیت که در امریکای شمالی بی نظیر و منحصر به فرد است، توانسته در رده بندی ها همیشه رتبه بالایی را در میان دیگر شهر های کانادا به خود اختصاص دهد.

این شهر که یک بندر هم است، توانسته از حمل و نقل های دریایی درآمد زیادی کسب کند.

نکته مهم دیگر این شهر برای مهاجرین، دانشگاه های معتبر آن می باشد که در این میان می توان به دانشگاه “سایمون فریزر” و یا “یو بی سی” یا همان دانشگاه بریتیش کلمبیا اشاره کرد.

پس اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید می توانید روی این دانشگاه ها حساب کنید و برای آن ها درخواست بدهید.

از تهران تا ونکوور یک پرواز چهار ساعته را خواهید داشت و با ورود به این شهر زیبا می توانید از یک محیط مرفه و آرام، با آب و هوای معتدل و دلچسب لذت ببرید.

بهترین استان کانادا برای تحصیل

اگر علاقه مند به تحصیل در کانادا هستید، شهر مونترال بهترین مقصد، برای شما می باشد. این شهر که در کنار رودخانه سنت لورنس قرار دارد، در نزدیکی کبک سیتی واقع شده است که یک جو اروپایی دارد و مانند پاریس است.

علاوه بر این زبان اغلب ساکنین این شهر فرانسوی است که البته زبان انگلیسی هم در آن رواج دارد. همانطور که گفتیم شهرت این شهر بیشتر به خاطر جو دانشگاهی آن است که در این میان می تواند به دانشگاه های معتبری از جمله مک گیل، کونکوردیا و دانشگاه مونترال اشاره کرد.

در بالاتر اشاره کردیم که ونکوور هم می تواند مکان خوبی برای تحصیل باشد و آن جا هم از دانشگاه های خوبی برخوردار است. اما هزینه های تحصیل و زندگی در مونترال به نسبت ونکوور کمتر است.

حضور دانشجویان از سراسر جهان در این شهر باعث شده شما یک جامعه چند فرهنگی پویایی را تجربه کنید که امکان یادگیری زیادی برای تان فراهم می کند. چرا که می توانید با آداب و رسوم مختلفی آشنا شوید و چیز های زیادی از آن ها بیاموزید.

آب و هوای شهر مونترال کمی عجیب است. با زندگی در این شهر شما شش ماه از سال را سرد و شش ماه دیگر را گرم و آفتابی تجربه خواهید کرد.

اما نکته مهم درباره شهر مونترال این است که برای یافتن کار در این شهر باید زبان فرانسه بلد باشید.

یکی از نکات برجسته شهر مونترال سیستم حمل و نقل عمومی آن می باشد که به دلیل اهمیتی که دولت کانادا به آن می دهد و هر ساله بودجه زیادی را به این سیستم اختصاص می دهد، از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.

محله هایی که ایرانی ها بیشتر در این شهر سکونت دارند محله های “کت دنژ”، “کت سن لوک”، “شربروک غربی” و “ایل دسوق” می باشند.

در کنار شهر های ونکوور، تورنتو و مونترال شهر ها و ایالت های دیگری هم هستند که ایرانی ها با توجه به پایین بودن هزینه ها در این شهر ها آن ها را انتخاب می کنند.

این سه شهر جز شهر هایی بوده اند که مهاجرین با اهداف تحصیلی، کاری و یا اقامت دائم بر می گزیدند.

 

درخواست مشاوره رایگان
پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

 

بهترین شهر کانادا برای کار

برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا و نقل مکان به این کشور را دارند، قطعاً یکی از مهمترین تصمیماتی که بایستی اتخاذ کنند این است که کدام شهر را برای کار و زندگی انتخاب می کنند.

به منظور پاسخ به سوال بهترین شهرهای کانادا، مطابق با گزارشات جدیدی که در ژانویه ۲۰۲۰ توسط هیئت کنفرانس کانادا منتشر شده، بهترین شهرهای کانادا برای کار و زندگی مشخص شده است.

همچنین می توان گفت که اخذ ویزای کار کانادا نیازمند تحقیق است، پس بدون پرس و جو و کمک گرفتن از وکیل مهاجرتی اقدام نکنید.

 

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان در سال ۲۰۲۰

 

هیئت کنفرانس کانادا ۵۰ شهر این کشور را از لحاظ فاکتورهای مهمی مانند کار، فرصت های شغلی، تسهیلات آموزشی، رفاه اجتمامی، میزان رضایتمندی افراد از زندگی، بهداشت، مسکن و … رتبه بندی کرده است.

مطابق با این نظرسنجی، شهرهایی مانند “کلگری”، “اتاوا”، “ریچموند هیل”، “سنت جان”، “ونکوور” و “واترلو” از جمله شهرهای برتر برای زندگی و کار در کانادا مشخص شدند.

هر شش شهر انتخابی از لیست بهترین شهر های کانادا، رتبه ی “عالی” را در این نظرسنجی کسب کردند که مشخص کرده است این شهرها جاذبه ی زیادی برای مهاجرین کانادایی دارند.

 

جمع بندی

حال که تا حدود زیادی با بهترین شهرهای کانادا آشنا شدید، امیدواریم با این توضیحات بتوانید با دقت بیشتری شهر مورد نظر خود را برای مهاجرت به کشور پهناور کانادا انتخاب کنید.

اما از آنجایی که انتخاب شهر مورد نظر برای زندگی و کار در کانادا، نیازمند بررسی شرایط زندگی تان و بررسی فرم ارزیابی مهاجرت کانادا است.

لذا در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی در خصوص مهاجرت به کانادا و اخذ ویزاهای کانادا می توانید با مشاورین صبور و متخصص پارسی کانادا ارتباط برقرار کنید و مشاوره بگیرید.

 

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟
موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

سوالات متداول

ونکوور، تورنتو، ویکتوریا، کلگری، اتاوا، و مونترال جزو گران‌ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت هستند.
ونکوور، تورنتو و مونترال از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی هستند و هریک از آنها دارای فرهنگ، جاذبه گردشگری و شرایط زندگی منحصر به فرد خود می باشد.
شهر ویکتوریا در استان بریتیش کلمبیا گرمترین شهر کانادا در زمستان است. بالاترین میانگین روزانه به 9 درجه سانتیگراد و پایین ترین سطح شبانه فقط به حدود 4 درجه سانتیگراد می رسد. همچنین میانگین برف سالانه 25 سانتی متر کم است.
استان نیوبرانزویک ثاندر بی، استان انتاریو سنت کاترینز، استان انتاریو کیچنر، شربروک، استان کبک مونکتون، استان انتاریو ابوتسفورد، استان بریتیش کلمبیا لندن، استان انتاریو ریموسکی، استان کبک
تورنتو گرانترین شهر برای زندگی در کانادا است.
انتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک بهترین استانهای کانادا برای دانشجویان بین المللی هستند که بین آنها بسیاری از دانشگاههای برتر کانادا زندگی در این استانها قرار دارد.
مطابق گزارش اداره آمار، بهترین شهرهای کانادا برای کار در سال 2022 عبارتند از ابوت اسفورد، هالیفاکس، کیچینر- واترلو، کلونا، ساسکاچوان و گولف.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید