موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

ویزای توریستی استرالیا

کشور استرالیا، خوش آب و هواترین منطقه در دنیا با سواحلی دیدنی، حیات وحش بی نظیر، فرهنگ و آداب و رسوم غنی و غذاهایی خوش طعم است و بهترین پیشنهاد برای مسافرت و لذت بردن از بهشتی بی همتا است. با این اوصاف دلایل زیادی برای اخذ ویزای توریستی استرالیا وجود دارد، از بغل کردن کوالاها و بازی با کانگوروها گرفته تا موج سواری و سقوط آزاد و غواصی در آب های نیلگون و خروشان اقیانوس آرام، همگی خبر از سفری هیجان انگیز و فراموش ناشدنی می دهند.

ویزای توریستی یکی از رایج ترین ویزاهای استرالیاست که افراد برای سفری کوتاه به این کشور باید آن را دریافت کنند. همان طور که پیش تر هم اشاره کردیم، ویزای توریستی استرالیا برای افرادی است که قصد دارند برای مسافرت، دیدار خانواده از جمله والدین، فرزندان، برادر، خواهر و بستگان، یا برای قرارهای کاری و شرکت در سمینارها به استرالیا سفر کنند. امکان تبدیل این ویزا به اقامت دائم و یا سایر ویزا ها وجود ندارد، اما می تواند تجربه و محکی باشد برای مهاجرت به استرالیا.

با ویزای توریستی استرالیا بیشتر آشنا شوید

هر فردی با در دست داشتن ویزای توریستی استرالیا می تواند برای یک سفر گردشگری وارد این کشور شود. البته سابکلاس های متفاوتی برای ویزای توریستی استرالیا وجود دارد اما درحال حاضر رایج ترین ویزای توریستی استرالیا برای ایرانیان ویزای 600 استرالیا محسوب می ‌شود. همچنین لازم به ذکر است که ویزای 600 استرالیا یا همان ویزای گردشگری استرالیا جزء ویزاهای موقت به شمار می آید و براساس آن افراد نمی توانند اعضای خانواده را مشمول درخواست نماید و برای هر یک از اعضای خانواده باید به صورت جداگانانه و کاملا مجرا درخواست داده شود. اما یک نکته جالب درباره ویزای توریستی استرالیا وجود دارد و آن هم چیزی نیست جز دیجیتالی بودن آن. این بدین معناست که مهری در پاسپورت متقاضی نمی‌ خورد و تنها پس از ورود به خاک استرالیا مهر ورود در پاسپورت متقاضی دریافت کننده ویزای استرالیا می‌ خورد. همچنین هریک از افرادی که متقاضی ویزای توریستی استرالیا باشند می بایست ابتدا از نظر سلامت و شخصیت مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا قراربگیرد. بسیاری هم این سوال ذهن شان را درگیر کرده که چه مدت زمان می برد تا این ویزا را دریافت کنند؛ به طور کلی 1 ماه زمان می برد تا به ویزای توریستی استرالیا رسیدگی شود اما بهتر است بدانید که این زمان برای پرونده هایی که به صورت آنلاین ثبت شوند به طور قابل توجه ای کاهش می یابد.

مهاجرت به استرالیا

اگر قصد دارید تا از زیباترین قاره جهان بازدید کنید، یا برای دیدار با پدر و مادر یا فرزندان تان که در استرالیا دارند، برنامه ای دارید و می خواهید به ملاقات آن ها بروید، بهترین گزینه برای تان، اخذ ویزای توریستی معمولی استرالیاست. البته لازم به ذکر است که برای اخذ این ویزا باید تاریخچه سفر و البته شرایط مالی مساعد داشته باشید. توجه داشته باشید در صورتی که موفق به اخذ ویزای عمومی توریستی شدید اجازه تبدیل ویزا یا اقامت دائم در خاک استرالیا را نخواهید داشت اما این ویزا می تواند در آینده برای دریافت ویزاهای دیگر امتیاز خوبی باشد.

ویزای توریستی فامیلی استرالیا

اگر خواهر و برادر، اقوام یا دوستان تان در استرالیا هستند و شما قصد دیدار آن ها را با دعوت نامه دارید معمولا این مسیر برای دریافت ویزای توریستی استرالیا از همه بهتر می باشد. همچنین این نوع ویزا با سرعت بیشتری بررسی و با درصد بالایی پذیرفته می شود. گفتنی است که در این روش معمولا شخصی که در استرالیا است و دعوت نامه ارسال می کند بین 5000 تا 15000 دلار استرالیا به عنوان امانت نزد دولت استرالیا می گذارد و بعد از این که شما به استرالیا رفتید و بازگشتید مبلغ خود را باز می گرداند.

ویزای توریستی بیزینسی استرالیا

شاید برای تان اتفاق بیافتد که مجبورید برای شرکت در کنفرانس، مصاحبه شغلی، قرار داد کاری و از این قبیل موارد وارد خاک استرالیا شوید، در این شرایط باید نسبت به دریافت ویزای توریستی بیزنسی این کشور اقدام کنید. عموما مدت اعتبار این ویزا 3، 6 یا 12 ماه است. آزمایشات پزشکی و پلیس چک مورد نیاز است. شایان ذکر است که با دریافت این ویزا شما اجازه کار در استرالیا را ندارید.

شرایط اخذ ویزای توریستی استرالیا

متقاضیان دریافت ویزای توریستی استرالیا نیز برای دریافت آن باید شرایط اولیه ی لازم را دارا باشند. در ادامه به بررسی این شرایط می پردازیم. درصورتی که شما هم تمام شرایط زیر را دارا هستید پس این فرصت برای تان وجود دارد که بر اساس نیاز خود یکی از انواع ویزای توریستی را انتخاب نموده و از دولت استرالیا، به صورت آنلاین درخواست ویزا دهید. متقاضی سفر به استرالیا باید توانایی اثبات تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه ‌های اقامت خود در استرالیا را داشته باشد. براساس اعلام وب‌ سایت دولت استرالیا، حداقل ماهانه ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار استرالیا مورد نیاز است. فردی که اقدام به دریافت ویزای توریستی استرالیا می کند می بایست توانایی اثبات وابستگی و داشتن روابط خانوادگی قوی برای بازگشت به وطن خود پیش از اتمام تاریخ اعتبار ویزا را داشته باشد، که شامل مواردی نظیر شغل دائمی، مشغول به تحصیل بودن، داشتن تعهد خانوادگی به همسر و فرزندان و… می‌ شود.

سایر شرایط لازم برای اخذ ویزای توریستی استرالیا

 • ارائه مدارک کامل و اطلاعات دقیق، شفاف و مطابق برنامه سفر که قابل استناد توسط آفیسر پرونده باشد.
 • متقاضی بدهی به دولت استرالیا و سابقه کیفری نداشته باشد و در صورت درخواست سفارت، از آزمایشات پزشکی و شخصیتی سربلند بیرون آمده باشد.
 • متقاضی طی ۵ سال گذشته برای اقامت دائم استرالیا درخواست نداده باشد.
 • متقاضی باید مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا را ارائه دهد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی استرالیا

اگر قصد دارید برای گشت و گذار، انجام کاری کوچک و یا دیدن خانواده تان برای مدتی وارد استرالیا شوید نیازی نیست به سفارت استرالیا مراجعه کنید، تنها کافیست مدارک لازم را به درخواست آنلاین ویزای توریستی استرالیا پیوست نمایید، روند کاری شما در موعد مقرر طی خواهد شد. اما این کار ب همان سادگی ها که فکر می کنید نیست و بهتر است برای انجام آن به یک موسسه مهاجرتی معتبر مراجعه و امور مربوطه را به آن ها بسپارید. خوشبختانه مشاوران پارسی کانادا در این زمینه حرفه ای هستند و از اطلاعات روز این ویزا آگاه می باشند. به همین دلیل ی توانید با خیال راحت اخذ ویزای توریستی استرالیا را به آن ها بسپارید.

بد نیست از لیست مدارک لازم برای ویزای توریستی استرالیا باخبر باشید:

 • فرم درخواست ویزا
 • ترجمه رسمی شناسنامه،کارت ملی، کارت پایان خدمت و یا معافیت خدمت به همراه مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
 • دو قطعه عکس ۳٫۵ × ۵
 • کپی پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار از زمان صدور ویزا
 • کپی از صفحات پاسپورت قدیمی در صورت وجود
 • پرداخت هزینه ویزای توریستی استرالیا
 • مدارک رزرو هتل و رزرو بلیط رفت و برگشت
 • شرح دلایل سفر به استرالیا
 • مدارک مالی شامل ریز 6 ماهه حساب بانکی، فیش حقوقی، گواهی موجودی حساب و گردش مالی
 • مدارک اثبات انگیزه برگشت به ایران شامل مدارک اسناد ملکی، مدارک مالیاتی، دیگر اسناد اموال و دارایی، سند ازدواج
 • جواز کسب، اجاره ‌نامه ملک، مدارک تاسیس شرکت، مالیات سه سال آخر، قراردادهای شرکت.
 • مدارک تحصیلی شامل گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن متقاضی، آخرین کارنامه تحصیلی
 • در صورت داشتن دعوت ‌نامه، دعوت ‌نامه به همراه کپی پاسپورت، مدارک تابعیت، آدرس و اطلاعات کامل شخص دعوت‌کننده در استرالیا

چرا باید برای دریافت ویزای توریستی استرالیا به پارسی کانادا مراجعه کنیم؟

شاید حالا که با ویزاهای توریستی استرالیا آشنا شدید، به این موضوع فکر می کنید که قوانین این ویزاها بسیار ساده است و می توانید ظرف چند روز به راحتی یکی از آن ها، خصوصا ویزای توریستی عادی را دریافت کنید. اما باید بگوییم که این طور نیست! این موضوع کاملا درست است که قوانین آن ساده است اما دریافت آن را نمی توان امری راحت درنظر گرفت. شما برای هر اقدام این چنینی به مشورت و بررسی های بیشتر نیاز دارید.

ویزای توریستی استرالیا شاید به ظاهر ساده باشد اما  از درجه بالای اهمیت اخذ ویزا برخوردار است. براساس آمارهای اخیر تعداد افرادی که موفق به اخذ این ویزای توریستی شدن بسیار اندک هستند، بنابراین توصیه می شود اگر شما هم متقاضی اخذ ویزای توریستی استرالیا و سفر به این سرزمین هستید حتما از مشاورین و وکلایی که در زمینه ویزای توریستی استرالیا و مسائل حقوق بین الملل مطالعه داشتند و در این زمینه فعالیت های موفقی داشته اند مشورت گرفته و از توان و مشاوره آن ها استفاده نمایید.

اگر بازهم در این زمینه قانع نشدید که به یک وکیل مراجعه کنید، متاسفانه باید بگوییم که درصورتی که یک بار برای ویزای توریستی استرالیا اقدام کنید و در آن ناکام باشید سفارت استرالیا بسیار روی پرونده شما حساس شده و هر نوع اقدامی پس از آن را تحت تاثیر قرار خواهد داد، پس برای اخذ اطلاعات جامع و در زمینه ویزای توریستی استرالیا، مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی استرالیا، تکمیل فرم های مربوطه سفارت استرالیا برای ویزای توریستی و اموری از این قبیل، می توانید به یکی از وکلا یا مشاوران مهاجرتی پارسی کانادا ارتباط مراجعه کنید.

چنانچه در هر قسمت مفاهیمی برای شما وجود دارد که ابهام آور است و یا سوالاتی برای شما مطرح می باشد تنها کافیست با ارسال کلمه ویزا به شماره 30006016 و یا با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرتی ما، منتظر تماس مشاوران ما از موسسه پارسی کانادا باشید. مشاوران ما آماده هستند که تمامی سوالات شما را پاسخ داده و در این مسیر راهنمای شما باشند.

ارسال نظرات