مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

کشور آلمان به عنوان یکی از کشورهای اروپایی، هم به لحاظ اقتصادی و هم به لحاظ سیاسی نقش ویژه ای در دنیا ایفا می‌کند. اقتصاد آلمان در کنار نیروی کار مجرب و سطح بالای نوآوری در این کشور، آن را تبدیل به یکی از مقاصد مهاجرتی کرده است.

مهاجرت به آلمان از روش‌های مختلفی از جمله سرمایه گذاری در این کشور امکان پذیر است. سرمایه گذاری در آلمان برای افرادی که به کار و زندگی در آلمان علاقه دارند و می‌خواهند در محیطی با ثبات اقتصادی فعالیت اقتصادی داشته باشند، یک گزینه عالی است. در ادامه روش‌های مختلف سرمایه گذاری در آلمان به طور کلی مورد بررسی قرار گرفته است. برای آشنایی با جزئیات مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری، می‌توانید از مشاورین پارسی کانادا راهنمایی بگیرید.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

شرایط مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

از آنجایی که سرمایه گذاری در آلمان به روش های مختلفی انجام می شود، بسته به انتخاب هر یک از این روش ها فرد متقاضی باید واجد شرایط آن نوع سرمایه گذاری باشد. روش‌های سرمایه گذاری در آلمان به صورت زیر است:

 • خرید سهام و اوراق قرضه
 • ارائه طرح کارآفرینی
 • خرید ملک
 • ثبت شرکت

در برخی از روش های سرمایه گذاری در آلمان، فرد متقاضی نیازی به ارائه مدارک دانشگاهی با تسلط به زبان آلمانی ندارد. در برخی دیگر از روش های سرمایه گذاری سن فرد متقاضی اهمیت دارد و جز شرایط لازم برای پذیرش درخواست فرد متقاضی محسوب می شود.

به طور کلی اصلی ترین شرط لازم برای مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری داشتن تمکن مالی است. حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در آلمان 1 میلیون یورو است. باز هم بسته به نوع سرمایه گذاری، این مبلغ می تواند متفاوت باشد.

برای مثال فردی که می خواهد در آلمان یک کسب و کار راه اندازی کند، باید برای 10 شهروند آلمانی نیز شغل ایجاد کند. مسلما انجام این کار به سرمایه گذاری قابل توجهی نیاز دارد. اما در صورتی که فرد متقاضی مهاجرت به آلمان توان مالی این کار را داشته باشد، می تواند علاوه بر خود برای اعضای خانواده نیز درخواست ویزا کند.

در صورتی که به مدت 3 سال، کسب و کار فرد متقاضی سودآوری داشته باشد، می تواند برای خود و خانواده درخواست اقامت دائم آلمان داشته باشد. البته دادن اقامت دائم به افراد سرمایه گذار شرایط دیگری مثل تسلط کامل به زبان آلمانی و آشنایی با فرهنگ و نظام حقوقی آلمان و برخی دیگر ار موارد را نیز باید داشته باشد.

چطور می شود در آلمان سرمایه گذاری کرد؟

شرایط عمومی سرمایه گذاری در آلمان به این صورت است که کشور آلمان بر اساس ویزای سرمایه گذاری و با هدف جذب سرمایه گذاری خارجی و انتقال سرمایه به این کشور، به شما اجازه می دهد تا از روش های مختلف در این کشور سرمایه گذاری کنید. سرمایه گذاری در آلمان به روش های مختلفی امکان پذیر است که برخی از آنها عبارتند از:

سرمایه گذاری در آلمان از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در آلمان از طریق خرید ملک، یکی از روش های مهاجرت به آلمان است. خرید ملک مراحل مختلفی دارد و به همین دلیل قبل از اقدام برای این کار حتما باید با مشاورین موسسه مهاجرتی پارسی کانادا مشورت کنید. کشورهای اروپایی قوانین مالیاتی مختلفی دارند که در صورت عدم اطلاع از آنها ممکن است اقدام به یک سرمایه گذاری اشتباه کنید.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

نکته ای که باید در مورد خرید ملک در آلمان مد نظر داشته باشید، توجه به این مسئله است که خرید ملک به تنها باعث دریافت اقامت آلمان نمی‌شود. با خرید ملک در آلمان یک ویزای توریستی بلند مدت به شما داده می شود که با آن می توانید به کشور آلمان رفت و آمد کنید.

مراحل سرمایه گذاری در آلمان از طریق خرید ملک

 • ابتدا یک پیش نویس از قرارداد توسط فروشنده آماده می‌شودکه شامل ارزش ملک، چگونگی پرداخت هزینه و مبلغ پیش پرداخت
 • بعد از آنکه خریدار این پیش نویس را امضا کرد، باید معادل 10 درصد قیمت ملک را به عنوان پیش پرداخت بدهد.
 • از تاریخ امضا پیش نویس خریدار تا 4 هفته فرصت دارد که مالیات مربوط به ملک خریداری شده را پرداخت کند.
 • پس از طی این مراحل، خریدار و فروشنده قرار داد نهایی را امضا می‌کنند و ملک به خریدار واگذار می‌شود.
نکته
میزان مالیات در شهرهای مختلف متفاوت است و معمولا در حدود 3 تا 7 درصد ارزش ملک است.

اقامت سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در آلمان با توجه به نوع شرکتی که فرد متقاضی می خواهد ثبت کند، متفاوت است. راحت ترین و بهترین نوع شرکت برای ثبت در آلمان شرکت های با مسولیت محدود یا به اصلاح (GMBH) هستند( Gesellschaft mit beschränkter Haftung).

شرایط سرمایه گذاری در شرکت با مسولیت محدود(GMBH)

 1. این نوع شرکت‌ها یک ویژگی مثبت دارند آن ساده و سریع بودن روند ثبت آنهاست.
 2. این نوع شرکت‌ها می تواند توسط چند شخص ثبت شوند.
 3. حداکثر تعداد نفرات در شرکت با مسئولیت محدود ۳ نفر بوده و یک نفر هم می تواند به عنوان مدیر معرفی شود، و همه این افراد باید در یک محضر معتبر ابتدا به عنوان شریک معرفی شوند.
 4.  زمان مورد نیاز برای ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود در کشور آلمان بین ۲ تا ۳ هفته است.
 5. هزینه‌ی اولیه برای ثبت شرکت در کشور آلمان ۲۵۰۰۰ یورو است.
نکته
بسته به نوع شرکت هزینه اولیه ثبت شرکت متفاوت است و فرد متقاضی باید حداقل نیمی از این مبلغ یعنی ۱۲۵۰۰ یورو را در زمان ثبت در حساب خود داشته باشد.

 

نوعی دیگر شرکت در آلمان وجود دارد تحت نام شرکت سهامی عام که در آلمانی به آن Aktiengesellschaft (AG) گفته می شود، بیشتر مناسب افراد حرفه ای و کسانی است که تجربه اداره یک کسب و کار را داشته اند.

شرایط سرمایه گذاری در شرکت سهامی عام (AG)

 1. حداقل سرمایه اولیه برای تاسیس شرکت سهامی عام ۵۰۰۰۰ یورو است،
 2. در ابتدا به ۵ عضو نیاز دارد.
 3. سهم های اولیه شرکت سهامی عام باید از ابتدا ثبت در بازار بورس شوند.
 4. اساسنامه اولیه این نوع شرکت ها باید در دادگاه و یا در دفترخانه اسناد رسمی ثبت گردد.
 5. مراحل ثبت در دفاتر تجاری نیز مانند مراحل شرکت های با مسئولیت محدود است.
 6. نام یک شرکت با مسئولیت محدود معمولا مطابق با اهداف تجاری آن شرکت انتخاب می شود.
مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از طریق ارائه طرح کارآفرینی

ارائه طرح کارآفرینی یکی از گزینه های مناسب برای افرادی است که می خواهند به آلمان مهاجرت کرده و در آنجا به کار و زندگی مشغول شوند. برای ارائه طرح کارآفرینی در صورتی که از قبل از یکی از روش های قانونی وارد آلمان شده و اقامت قانونی این کشور را داشته باشید ، می توانید درخواست خود را همراه با طرحی که دارید به اداره مهاجرت آلمان ارائه کنید .

مسئول ارزیابی طرح های کارآفرینی وزارت اقتصاد و اتاق بازرگانی و صنایع است. این وزارتخانه طرح شما را برای اطمینان از مناسب بودن آن بررسی می کند و به طور کلی طرح شما بر اساس معیارهای زیر مورد بررسی قرار می گیرد:

 • تجربه شما به عنوان یک کارآفرین
 • سطح سرمایه ای که سرمایه گذاری می‌کنید
 • تأثیرات بر وضعیت توسعه و اشتغال و…
 • تاثیرات شما در عرصه نوآوری و تحقیق

به طور کلی یک کار آفرین در کشور آلمان باید یک طرح کسب و کار قوی و متناسب با اقتصاد کشور آلمان را داشته باشد. این طرح باید به نحوی انتخاب شده باشد که نتیجه آن کمک به رشد اقتصادی و ایجاد شغل برای شهروندان آلمانی باشد.

پس از پذیرش طرح کار آفرینی می توانید در کوتاهترین زمان راه اندازی کسب و کار خود را در آلمان شروع کنید. قوانین بررسی و پذیرش طرح کارآفرینی افرادی که خارج از آلمان سکونت دهند، با افرادی که از قبل از طریق قانون وارد آلمان شده اند، متفاوت است برای اطلاع از جزئیات ارائه طرح کار آفرینی در آلمان با مشاورین پارسی کانادا تماس بگیرید.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

سرمایه گذاری از طریق خرید سهام و اوراق قرضه

یکی دیگر از روش های مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری خرید سهام و اوراق قرضه است. آلمان هر ساله اوراق قرضه متنوعی را صادر می کند که حمایت کامل دولت آلمان را دارد. کشور آلمان نیز مثل بسیاری از کشورهای اروپایی، از واحد پول یورو استفاده می کند و بنابراین اوراق قرضه آلمان به یورو تبدیل می شود.

هر کجای دنیا که باشید اوراق قرضه آلمان را از طریق کارگزاران مجاز می توانید خریداری کنید . اوراق قرضه دولت آلمان به صوت سه ماهه تا 30 ساله صادر می شود، واوراق قرضه بلند مدت بازده بالاتری را خواهد داشت. در مورد خرید اوراق قرضه باید این نکته را در نظر داشته باشید که با این روش نمی توانید اقامت آلمان را اخذ کنید.

برای خرید اوراق قرضه فقط کافی است اوراق مورد نظر خود را انتخاب کرده و مبلغ آن را به کارگزار بدهید. کارگزار خرید را انجام می دهد و رسید معامله را برای شما ارسال می کند. مجوزهای اوراق بهادار به شکل فیزیکی در اختیار شما قرار ندارد، با این حال می توانید یک حساب کارگزاری آنلاین داشته باشید.

سخن پایانی

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های بسیار مناسب برای افرادی است که توانایی مالی مناسبی داشته و قصد دارند که در آلمان کار و زندگی کنند. روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در آلمان وجود دارد، که هر فرد با توجه به میزان سرمایه، هدف سرمایه گذاری و موارد دیگر می تواند یکی از آنها را انتخاب کند.
انتخاب بهترین روش تنها با مشورت افراد متخصص در این زمینه امکان پذیر است، زیرا موارد قانونی و سایر جزئیات مربوط به سرمایه گذاری و مهاجرت به یک کشور دیگر معمولا برای افراد معمولی گیج کننده بوده و یا از بسیاری از آنها بی اطلاع هستند. به همین دلیل قبل از هر گونه اقدام برای مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری با مشاورین پارسی کانادا مشورت کنید.

سوالات متداول

آلمان به دلیل قدرت اقتصادی و ثبات خود چندین مزیت را به سرمایه گذاران ارائه می دهد. اقتصاد آلمان یکی از قوی ترین اقتصادهای جهان از نظر اندازه و صادرات است. در سال 2020، تولید ناخالص داخلی (GDP) این کشور به 3.85 تریلیون دلار رسید.

هنگام درخواست برای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری، حداقل رقم مشخصی برای مبلغی که باید سرمایه گذاری کنید وجود ندارد. با این حال، برنامه ریزی برای سرمایه گذاری حداقل 350.000 یورو است.

آلمان تنها بر اساس سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ویزا یا اجازه اقامت نمی دهد. بنابراین این گزینه برای سرمایه گذاران خارجی در دسترس نیست. دارندگان اجازه اقامت می توانند آزادانه املاک و مستغلات را در آلمان به عنوان سرمایه گذار تجاری خریداری کنند. هیچ حداقل یا حداکثری برای خرید ملک وجود ندارد.

آلمان برنامه ویزای طلایی ندارد، اما اگر کسب‌وکاری را راه‌اندازی کنید که منافع یا نیاز اقتصادی را برآورده می‌کند، می‌توانید با سرمایه‌گذاری تابعیت آلمان را دریافت کنید. از طریق این مسیر می توانید اجازه اقامت دریافت کرده و پس از شش تا هشت سال شهروند آلمان شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید