موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

بهترین آوسبیلدونگ ها در آلمان برای مهاجرت کدام اند؟

بهترین آوسبیلدونگ ها در آلمان برای مهاجرت کدام اند؟

آلمان کشوری با استانداردهای بالا در زندگی، اقتصاد و سیستم رفاهی است. آموزش در آلمان بسیار معروف است و شامل دانشگاه و همینطور دوره های آوسبیلدونگ است. Ausbildung یک برنامه آموزش فنی حرفه ای است که آموزش تئوری را با تجربه کار عملی ترکیب می کند و در نهایت یک مدرک به افراد شرکت کننده ارائه می دهد. این مدرک تحصیلی در بازار کار آلمان بسیار کاربردی است و حتی افرادی که به دنبال کار در سطح بین المللی هستند خواهان گر فتن این مدرک هستند.

اگر به دنبال مهاجرت به آلمان هستید یکی از بهترین و شاید آسانترین روش ها برای ورود به کشور آلمان و البته بازار کار این کشور، برنامه آوسبیلدونگ است. اما کدام آوسبیلدونگ برای مهاجرت مناسب تر است. در این مقاله بهترین آوسبیلدونگ‌های آلمان در حوزه پزشکی را برای کسانی که به دنبال مهاجرت و موفقیت در بازار کار هستند را بررسی خواهیم کرد.

تصویری از بهترین آوسبیلدونگ های آلمان در یک قالب

Ausbildung چیست؟

آوسبیلدونگ (Ausbildung ) یک دوره آموزشی دو تا سه ساله است که به شما مهارت های مورد نیاز برای کار در یک شغل خاص را آموزش می دهد. این دوره ها به صورت ترکیبی از آموزش تئوری و کارآموزی در یک شرکت انجام می شوند. به طور خلاصه، آوسبیلدونگ یک دوره آموزش حرفه ای است که به شما کمک می کند تا مهارت های لازم برای کار در یک شغل خاص را کسب کنید.

امکانات و مزایای آوسبیلدونگ در آلمان:

 •  آموزش رایگان
 •  حقوق ماهیانه
 •  امکان کاریابی پس از فارغ التحصیلی

فرصت های شغلی تضمین شده : یکی از مهمترین مزایای تکمیل Ausbildung، احتمال بالای یافتن شغل در زمینه انتخابی شما است.
تجربه عملی: Ausbildungs بر مهارت‌های عملی تأکید می‌کند و به شما امکان می‌دهد تجربه عملی ارزشمندی را به دست آورید.

مسیر آموزش عالی: پس از تکمیل Ausbildung، می توانید ادامه تحصیل خود را انتخاب کرده و در صورت تمایل مدارک بالاتری را دنبال کنید.

عوامل موثر در انتخاب بهترین آوسبیلدونگ ها در آلمان

در انتخاب بهترین آوسبیلدونگ در آلمان، عوامل مختلفی باید در نظر گرفته شود، از جمله:

 • علایق و مهارت های شما: آوسبیلدونگی را انتخاب کنید که به علایق و مهارت های شما مرتبط باشد. این امر به شما کمک می کند تا از دوره آموزشی لذت ببرید و پس از فارغ التحصیلی در آن شغل موفق شوید.
 •  تحصیلات و مدرک تحصیلی شما: برخی از آوسبیلدونگ ها نیاز به مدرک تحصیلی خاصی دارند. قبل از انتخاب آوسبیلدونگ، مطمئن شوید که شرایط لازم را دارید.
 •  هدف شما از مهاجرت به آلمان: آوسبیلدونگی را انتخاب کنید که به هدف شما از مهاجرت به آلمان مرتبط باشد. اگر قصد دارید پس از فارغ التحصیلی در آلمان کار کنید، آوسبیلدونگی را انتخاب کنید که در زمینه ای باشد که به دنبال کار در آن هستید.

در ادامه چند نکته تکمیلی برای انتخاب بهترین آوسبیلدونگ آلمان آورده ایم:

  •  به سایت های کاریابی آلمان مراجعه کنید تا ببینید چه مشاغلی در آلمان تقاضای زیادی دارند.
  •  با افراد مهاجری که در آلمان زندگی می کنند صحبت کنید و از تجربیات آنها بشنوید.
  • با مشاور مهاجرتی صحبت کنید و از او کمک بگیرید تا در زمینه انتخاب بهترین آوسبیلدونگ آلمان به شما کمک کند. در صورتی که نیاز به مشاوره در این زمینه دارید می توانید با مشاوران ما در پارسی کانادا ارتباط بگیرید.
از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

بهترین آوسبیلدونگ ها برای مهاجرت به آلمان

 

پرستاری

پرستاری یکی از بهترین آوسبیلدونگ ها برای مهاجرت به آلمان است. این شغل پردرآمد است و در آلمان تقاضای زیادی دارد. این دوره آوسبیلدونگ در طی 3 سال ارائه می شود.
فرد متقاضی علاوه بر گذراندن دوره های تئوری بخش عملی دوره خود را در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی می گذارند. این دوره ها تحت حمایت پرستاران مجرب و متخصص تجربه های عملی در دنیای واقعی کسب می کنند. در دوره آوسبیلدونگ پرستاری، آموزش ها در در زمینه های زیر است:

 •  مراقبت های بهداشتی
 •  داروسازی
 •  روانشناسی
 •  مدیریت

در نهایت پرستاران می توانند در زمینه های مختلفی از جمله بیمارستان ها، خانه های سالمندان و مراکز درمانی کار کنند.
اگر در انتخاب آوسبیلدونگ درآمد در طول دوره و بعد از دوره اهمیت دارد باید بدانید که درآمد شما از 1100 یورو در ماه شروع می شود و پس از پایان دوره تا 4700 یورو بدون سابقه کاری می تواند در آلمان در آمد داشته باشد. جزییات درآمد را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

نام دورهتعداد سال های آموزشدرآمد در طول دورهمیانگین درآمد پس از پایان دوره
Kran­ken­sch
wes­ter
Ausbildung
3 سال 1191 یورو ناخالص در سال اول آموزش
در سال دوم آموزش 1252 یورو ناخالص
در سال سوم آموزش 1353 یورو ناخالص
1340 تا 4620 یورو در ماه
(بدون در نظر گرفتن سابقه کاری)

اطلاعات بیشنردرباره آوسبیلدونگ پرستاری آلمان را در این صفحه بخوانید.

آوسبیلدونگ دندانپزشکی

آوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان یک دوره آموزشی سه ساله است که به شما مهارت های مورد نیاز برای کار به عنوان دستیار دندانپزشک در آلمان را آموزش می دهد. این دوره به صورت ترکیبی از آموزش تئوری و کارآموزی در یک مطب دندانپزشکی انجام می شود.
در دوره آوسبیلدونگ دندانپزشکی، فرد در زمینه های زیر آموزش می بینید:

 •  آناتومی و فیزیولوژی دهان و دندان
 •  بیماری های دهان و دندان
 •  درمان های دندانپزشکی
 •  ایمنی بیمار
 •  ارتباط با بیمار

آنها همچنین با کمک به دندانپزشکان مجرب در محیط های بالینی، جایی که با بیماران کار می کنند و انجام درمان ها و روش های مختلف دندانپزشکی را یاد می گیرند، تجربه عملی کسب می کنند.

پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ دندانپزشکی، شما می توانید به عنوان دستیار دندانپزشک در آلمان کار کنید. دستیار دندانپزشک در آلمان نقش مهمی در مراقبت از بیماران دندانپزشکی دارد و مسئول کارهایی مانند آماده سازی بیمار برای درمان، کمک به دندانپزشک در طول درمان و پاکسازی و استریل کردن تجهیزات دندانپزشکی است.

دستیار دندانپزشکی که به حد senior رسیده باشد می تواند به در آمدی تا 4900 یورو در ماه برسد اما در ابتدای دوره آوسبیلدونگ میزان درآمد نهایتا می تواند تا 1000 یورو در ماه برسد. البته توضیحات تکمیلی را بهتر است در جدول زیر بخوانید:

نام دورهتعداد سال های آموزشدرآمد در طول دورهمیانگین درآمد پس از پایان دوره
Zahnärztin
ausbildung
3 سالدندانپزشکی کمک درآمد ندارد اما دستیار دندانپزشک با
در سال اول آموزش: 893 یورو
در سال دوم آموزش: 924 یورو
در سال سوم آموزش: 1004 یورو
1080 یورو (کمترین) تا 3750 یورو (بالاترین)

آوسبیلدونگ فیزیوتراپی در آلمان

برای افرادی که به آلمان مهاجرت می کنند و می خواهند حرفه فیزیوتراپی را دنبال کنند، آوسبیلدونگ فیزیوتراپی یک مسیر عالی است. این دوره هم در طی سه سال ارائه می شود و در طی آن آموزش های ضروری و مدارک لازم برای کار به عنوان فیزیوتراپیست در آلمان ارائه می شود. این دوره معمولاً آموزش‌های تخصصی از جمله دروس تئوری و تجربه بالینی عملی در یک کلینیک فیزیوتراپی را ارائه می دهد.

این دوره مهارت های عملی و مهمی را برای ورود به بازار کار فراهم می کند، و افراد را برای ورود به بازار کار آلمان آماده می کند. خبر خوش این است که تقاضا برای متخصصان فیزیوتراپی در این کشور وجود دارد و افرادی که واجد شرایط هستند می توانند به انتخاب شغلی در این زمینه امیدوار باشند.

در دوره آوسبیلدونگ فیزیوتراپی، شما در زمینه های زیر آموزش می بینید:

 •  آناتومی و فیزیولوژی بدن انسان
 •  بیماری ها و آسیب های جسمی
 •  روش های درمانی فیزیوتراپی
 •  ایمنی بیمار
 • ارتباط با بیمار
 •  تکنیک‌های توانبخشی و مراقبت از بیمار

پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ فیزیوتراپی، شما می توانید به عنوان فیزیوتراپیست در آلمان کار کنید. فیزیوتراپیست در آلمان مسئول ارزیابی و درمان بیمارانی است که دچار آسیب یا بیماری جسمی هستند. فیزیوتراپیست ها از روش های مختلفی برای درمان بیماران استفاده می کنند، از جمله تمرینات درمانی، ماساژ و لیزر درمانی.

در این بخش درآمد یک فیزیوتراپیست را بررسی می کنیم تا دید بهتری نسبت به این درآمد در طول دوره آوسبیلدونگ و همینطور پایان دوره داشته باشید.  اطلاعات تکمیلی در مورد آوسبیلدونگ فیزیوتراپی آلمان را در این مقاله می توانید ببینید.

نام دورهتعداد سال های آموزشدرآمد در طول دورهمیانگین درآمد پس از پایان دوره
Physiotherapie-Ausbildung3 سالسال اول آموزش: 1068 یورو
سال دوم آموزش: 1118 یورو
سال سوم آموزش: 1164 یورو
3200 یورو (کمترین) تا 11100 یورو

آوسبیلدونگ مامایی

مامایی یکی از رشته های پرطرفدار در آلمان است این برنامه آموزشی مانند تمام دوره‌هایی که تا قبل از بحث کردیم 3 ساله و در دو بخش تئوری و عملی در محیط های بیمارستانی است. این برنامه آموزشی تخصصی برای آمادگی افراد است تا بتوانند مهارت های لازم و ضروری را برای تبدیل شدن به یک ماماهای شایسته و دلسوز در آلمان طراحی شده است.

مهاجران در طول دوره آموزشی خود در مورد سلامت باروری، مراقبت های دوران بارداری، زایمان، حمایت پس از زایمان و سلامت زنان خواهند آموخت. در پایان این دوره، مهاجران نه تنها می توانند در سیستم مراقبت های بهداشتی آلمان کار کنند، بلکه به رفاه مادران باردار و نوزادان در خانه جدیدشان کمک می کنند. تعهد آلمان به مراقبت های بهداشتی باکیفیت و تقاضا برای ماماهای ماهر، مامایی Ausbildung را به گزینه ای عالی برای مهاجرانی که علاقه مند به شغلی موفق و تاثیرگذار هستند تبدیل کرده است. اطلاعات بیشتر درباره آوسبیلدونگ مامایی آلمان را در این مقاله بخوانید.

درآمد یک ماما در طول دوره 1200 تا 1400 یورو در ماه است ولی پس از پایان دوره و شروع کار در مراکز می تواند تا 5000 یورو افزایش پیدا کند که درآمد قابل توجهی است.

نام دورهتعداد سال های آموزشدرآمد در طول دورهمیانگین درآمد پس از پایان دوره
hebammenausbildung 3 سالسال اول: 1200 تا 1250 یورو
سال دوم: 1250 تا 1300 یورو
سال سوم: 1400 تا 1450 یورو
از 1580 یورو (کمترین) تا 5440 یورو

نکته : دقت کنید ارقام مربوط به درآمد از سایت salaryexpert استخراج شده است و مربوط به سال 2023 می باشد. در صورتی که می خواهید از اخرین درآمد ها در هر کدام از این حوزه ها باخبر شوید وارد این سایت شوید.

آرین درامدها در المان

شرایط برای بهترین آوسبیلدونگ در آلمان

اگر هر کدام از این آوسبیلدونگ ها را برای مهاجرت انتخاب کرده اید بهتر است شرایط مشترک بین تمام این روش ها را هم بررسی کنید:

 •  سن بالای 18 سال
 •  مدرک دیپلم متوسطه
 •  معدل دیپلم حداقل 15
 •  تسلط به زبان آلمانی در سطح B2

اطلاعات تکمیلی در مورد شرایط آوسبیلدونگ آلمان را می‌توانید در مقاله ای که با همین عنوان نوشته ایم بخوانید.


آوسبیلدونگ یک دوره کارآموزی در آلمان که علاوه بر اینکه درحین تحصیل درآمد دارید، بلکه گامی بزرگ برای کار در اقتصاد بزرگ اروپا است. در عین حال جز ساده‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به آلمان است. 

نتیجه

در پایان، گذراندن آوسبیلدونگ در آلمان می تواند یک راه مفید و موثر برای مهاجرت به این کشور و ایجاد یک شغل موفق باشد. گزینه‌ها متنوع هستند و طیف وسیعی از علایق و مهارت‌ها را برآورده می‌کنند. این که آیا شما آرزوی کار در فناوری اطلاعات، مراقبت های بهداشتی، مهندسی یا هر زمینه دیگری را دارید، تکمیل Ausbildung می تواند پله شما برای آینده ای روشن در آلمان باشد.

سوالات متداول

تحصیل و آموزش از طریق آوسبیلدونگ در آلمان هم برای مردم این کشور و هم مهاجران در نظر گرفته شده است و هر شخصی میتواند از این طریق برای ورود به بازار کار آلمان اقدام کند.

آوسبیلدونگ معمولا دو تا سه سال طول می کشد و این بسته به نوع برنامه و مسیر شغلی و همینطور سابقه تحصیلی و شغلی فرد دارد.

بله، بسیاری از افراد در حین تکمیل دوره آوسبیلدونگ خود به صورت پاره وقت کار می کنند تا تجربه بیشتری کسب کنند.

اکثر Ausbildung ها شامل هزینه می شوند و شما در حین آموزش حقوق ماهیانه دریافت می کنید.

بله، تکمیل آوسبیلدونگ می تواند پله ای برای اقامت دائم در آلمان باشد، زیرا شانس شما را برای یافتن شغل طولانی مدت در این کشور افزایش می دهد.

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها