موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

این روزها شاهد افرادی هستیم که در حین بارداری به کانادا می روند تا فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورند یا حتی با ویزای توریستی کانادا در این کشور باردار شده و کودک خود را در آن جا به دنیا بیاورند.

با نگاهی عمیق به این روش، یعنی مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند، می توان دید که این مسئله بیشتر در بین کسانی وجود دارد که شرایط لازم برای مهاجرت دائمی به این کشور را ندارند و می خواهند اقامت دائم کانادا از طریق تولد فرزند را از آن خود کنند.

البته باید بگوییم که برای این کار صبر ایوب نیاز است؛ چرا که برای رسیدن به این هدف قوانینی وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

اما آیا تولد فرزند در کشور کانادا منتهی به اخذ اقامت این کشور می شود؟ چه ارتباطی بین تولد فرزند در کانادا و اخذ اقامت این کشور وجود دارد؟

در این مقاله از پارسی کانادا قصد ما بررسی روش مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند است. پس با ما همراه باشد تا از قوانین، مزایا و هزینه های این راه آگاهی پیدا کنید.

با مشورت با وکلا و و مشاوران پارسی کانادا، شانس خود برای مهاجرت به کانادا را ارزیابی کند. پس همین الان کلمه ” ویزا ” را به 30006016 ارسال کنید و یا خودتان مستقیما با آن ها تماس بگیرید.

تماس با ما

 

قانون مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

از میان 261 کشور دنیا تنها تعدادی از آن ها با تولد فرزند فرد خارجی در خاک کشورشان، به او حق شهروندی و تابعیت می‌دهند.

کانادا نیز یکی از محدود کشورهای توسعه یافته است که به نوزادان متولد شده در قلمرو خود، تابعیت بی قید و شرط می دهد. لذا، تابعیت کانادا بر پایه اصل خاک است و از طریق تولد فرزند در کانادا بدست می آید.

درخواست مشاوره رایگان

 

اصل خاک و مهاجرت به کانادا از طریق فرزند

اصل خاک یا همان Jus soli یکی از روش های است که بر اساس آن هر نوزادی که در قلمرو یا سرزمین یک کشور دیگر متولد شود؛ تابعیت یا شهروندی آن کشور را به طور خودکار دریافت می‌ کند.

اصل خاک بیشتر در کشورهای مهاجرپذیری مانند کانادا انجام می شود. در حقیقت، این کشورها به کنوانسیون کاهش بی‌ تابعیتی پیوسته اند و به افرادی که در کشتی، هواپیما، قلمرو یا در آسمان و محدوده هوایی آن کشور متولد شوند حق شهروندی و تابعیت می‌ دهند.

نوزاد متولد شده از تمامی حقوق شهروندی آن کشور برخوردار می شود و این حقوق هیچ ارتباطی به ملیت یا نوع اقامت قانونی یا غیرقانونی والدینش ندارد و گذر زمان نمی تواند بر حقوق او تاثیر بگذارد.

مزایای تولد کودک در کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

 

مزایای تولد کودک در کانادا

تولد فرزند در کانادا یک شرایط عالی را برای این او فراهم می کند. چرا که این کودک شهروند این کشور به شمار می رود و به سبب تابعیت هر زمان که بخواهد می تواند به کانادا برگردد و زندگی جدیدی را شروع کند.

حقوق و مزایایی که قانون تابعیت کانادا برای تولد فرزند در این کشور برای نوزادان متولد شده در کشورش در نظر گرفته به شرح زیر است:

 •  حق اقامت در کانادا
 •  پاسپورت کانادایی
 •  حق سفر به کانادا در هر زمان بدون نیاز به ویزا
 •  دریافت حق تحصیل رایگان
 •  برخورداری از مزایای اجتماعی کشور

با مشورت با وکلا و و مشاوران پارسی کانادا، شانس خود برای مهاجرت به کانادا را ارزیابی کند. پس همین الان کلمه ” ویزا ” را به 30006016 ارسال کنید و یا خودتان مستقیما با آن ها تماس بگیرید.

تماس با ما

 

مزایای والدین برای مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

والدین کودک متولد شده در کانادا، از هیچ مزیت خاصی تا رسیدن فرزند شان به سن قانونی برای دریافت اقامت دائم کانادا برخوردار نمی شوند.

لذا، اگر بخواهند همراه با فرزندشان در این کشور بمانند، باید ویزای اقامت موقت داشته باشند. این ویزا می تواند بستگی به شرایط پدر و مادر یکی از ویزاهای کار، دانشجویی یا ویزای مهمان باشد.

از این رو، اکثر والدینی که نوزاد متولد کانادا دارند همراه نوزادشان به کشور مبدا باز می گردند؛ چرا که می دانند زمانی که کودک به سن 18 سالگی برسد، می تواند برای زندگی، کار یا تحصیل به کانادا بازگردد و زندگی جدیدی را شروع کند.

حتی می تواند اسپانسر شیپ والدین، اعضا خانواده، پدربزرگ و مادربزرگ خود شود تا آن ها نیز به این کشور مهاجرت کرده و با او زندگی کنند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند و اسپانسرشیپ والدین

افرادی که اقامت دائم کانادا را از طریق تولد فرزند می خواهند به این موضوع آگاهی دارند که باید تا رسیدن او به 18 سالگی منتظر بمانند.

همانطور که اشاره کردیم در این سن فرزند می تواند به کانادا بازگردد و اسپانسر خانواده خود برای پیوستن به او شود.

به عنوان قانون کلی، برای این که فردی بتواند از طریق اسپانسرشیپ کانادا، شخص دیگری را وارد خاک این کشور کند باید شرایط زیر را داشته باشد:

 •  باید شهروند کانادا باشد.
 • باید در قانون بومیان کانادا به عنوان فرد بومی ثبت شده باشد.
 •  دارای اقامت دائم کانادا باشد.
 •  سوپر ویزا کانادا را داشته باشد.
 •  باید بتوانید آن‌ ها را از نظر مالی ساپورت کند.
 •  باید این اطمینان وجود داشته باشد که نیاز به کمک اجتماعی از جانب دولت ندارد.
 •  باید نیازهای ضروری والدین خود را تامین کند.

افرادی که اقامت دائم کانادا را از طریق تولد فرزند می خواهند به این موضوع آگاهی دارند که باید تا رسیدن او به 18 سالگی منتظر بمانند.

 

هزینه زایمان و تولد کودک در کانادا

به طور کلی، خدمات درمانی در کانادا برای شهروندان این کشور رایگان و در برخی موارد با هزینه بسیار کمی همراه است.

حال، این قانون برای کسانی که به صورت توریستی و صرفا برای تولد کودک در کانادا حضور دارند، صدق نمی کند و فرد باید هزینه های دکتر و زایمان را خود پرداخت کند.

عموما، هزینه تولد کودک در کانادا برای افراد بدون بیمه درمانی مبلغی بین 5000 تا 8000 دلار کانادا می باشد. اما اگر والدین یکی از روش های مدرن برای زایمان انتخاب کنند این مبلغ به 10.000 تا 12.000 دلار کانادا تغییر می کند.

علاوه بر هزینه زایمان، هزینه های جانبی نظیر مراقبت بعد از تولد فرزند، داروها و چکاپ های بعدی نیز وجود دارد.

لذا، زوج ها باید علاوه بر مبلغ ذکر شده، پول بیشتری پرداخت کنند. در ادامه این مقاله از پارسی کانادا جدولی از ریز هزینه های زایمان و مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند آمده است.

هزینه های تولد کودک در کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟
موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

 

سوالات متداول

خیر. زایمان در کانادا برای والدین کودک متولد شده در خاک کانادا هیچ مزایای نداشته و فقط این اقامت و تابعیت برای کودک متولد شده غیر مقیم در کانادا است.
بیمارستان انتخابی برای به دنیا آمدن کودک باعث شود هزینه های تولد بچه و اقامت در بیمارستان متفاوت باشد. بنابراین این مسئله کاملا به انتخاب های والدین برمی گردد.
تابعیت کانادا بر اساس تابعیت خاک است.
اگر کودک متولد شده در کانادا بالای 18 سال باشد می تواند از والدین خود حمایت کرده و برای اقامت دائم آن ها اقدام نماید.

آوریل 30, 2020

نویسنده : مینا نجفی
ارسال نظرات