زندگی در دانمارک

برای هرکسی که قصد مهاجرت دارد، یکی از بهترین مقصدها کشورهای اروپایی است.

چراکه اختلاف ساعت و فاصله این کشورها با ایران چندان زیاد نیست و رفت‌وآمد به آن‌ها نیز کار راحت‌تری است. به‌علاوه این کشورها معمولا در اولین ردیف‌های کشورهای شاد و مرفه جهان قرار می‌گیرند. به همین دلیل افراد مختلف وسوسه می‌شوند که زندگی در آن‌ها را تجربه کنند.

دانمارک یکی از کشورهای مرفه اروپایی است که وضعیت اقتصادی مناسبی دارد. به همین دلیل زندگی در دانمارک آرزوی بسیاری از مهاجران است.

اما این تنها یک روی سکه است. درواقع در این کشور همه‌چیز گل‌وبلبل نیست. پس بهتر است پیش از مهاجرت به آن درباره شرایط زندگی در دانمارک اطلاعاتی کسب کنید.

دانمارک کشوری است که در شمال اروپا قرار گرفته و 5.5 میلیون جمعیت دارد. کیفیت زندگی در دانمارک بسیار بالا است و مردم آن معمولا از شرایط زندگی خود رضایت دارند.

دانمارک یکی از کشورهای قدرتمند در حوزه اقتصاد و کار است و با وجود بالا بودن هزینه‌ زندگی در دانمارک، می‌توان به‌خوبی از پس هزینه‌های زندگی، تفریح و حتی پس‌انداز نیز برآمد.

البته توجه داشته باشید که شما می‌توانید هزینه‌های زندگی را متناسب با بودجه خود تنظیم کنید. اما آیا انتخاب کشور دانمارک برای زندگی انتخابی عاقلانه است؟

زندگی در دانمارک

هر چند بررسی تمامی ابعاد زندگی در دانمارک دشوار است، اما سعی می‌کنیم توضیحات کاملی درباره شرایط کار و تحصیل در دانمارک، مزایا و معایب زندگی در دانمارک، هزینه زندگی در این کشور، بهترین شهرهای دانمارک برای زندگی و اطلاعات دیگری درباره آن به شما ارائه دهیم.

شرایط زندگی در دانمارک

در حال حاضر کشور دانمارک یکی از بالاترین شاخص‌های رضایت از زندگی را دارد. دولت این کشور به مردم خدمات بهداشتی، آموزشی و خدماتی رایگان زیادی ارائه می‌دهد.

کودکان این کشور تا 7 سال پس از ورود به مدرسه رنگ امتحان را نمی‌بینند. تحصیل تا قبل از 18 سالگی کاملا رایگان است.

پس از آن نیز افراد مطمئن هستند که به‌محض خروج از دانشگاه جذب بازار کار می‌شوند. درنتیجه شرایط زندگی در دانمارک ایده آل بوده و یکی از بالاترین نرخ‌های رضایت از زندگی مربوط به مردم این کشور است.

در این کشور جوانان پس از رسیدن به 18 سالگی یک آپارتمان کوچک و کمک‌هزینه رفت‌وآمد و پوشاک از دولت دریافت می‌کنند.

به همین دلیل ترجیح می‌دهند که پس از رسیدن به این سن زندگی مستقل خود را تشکیل دهند.

در این کشور اختلاف طبقاتی بسیار کمی وجود دارد و اختلاف درآمدی بالاترین سطح مدیریتی جامعه با پایین‌ترین کارمند جزء در سطح پایین‌ترین ادارات بسیار ناچیز است.

همچنین دولت این کشور برای بهبود شرایط زندگی به افراد بیکار، بیماران، سالمندان و… کمک‌هزینه پرداخت می‌کند.

شرایط کار و زندگی در دانمارک

شرایط کار و زندگی در دانمارک چگونه است؟

یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به دانمارک استفاده از ویزای کاری است. اما سوال اینجا است که شرایط کار در دانمارک چگونه است؟ آیا با انتخاب کشور دانمارک برای زندگی می‌توان کار مناسبی به دست آورد؟ با انجام چه کارهایی می‌توان به شرایط ایده آل زندگی در دانمارک رسید؟

پیش از اینکه برای دریافت ویزای کار دانمارک و مهاجرت به به این کشور اقدام کنید، بهتر است درباره نرخ بیکاری و مالیات‌های این کشور اطلاعاتی کسب کنید.

این کشور دارای نرخ بیکاری تک‌رقمی 3.6 درصدی است. بنابراین می‌توانید امیدوار باشید که در این کشور بیکار نخواهید ماند.

دانمارک یکی از بالاترین نرخ‌های مالیاتی را دارد. اما نگران نباشید! قرار نیست بیشتر از درآمدی که دارید، مالیات بپردازید. درواقع حتی با پرداخت این مالیات گزاف هنوز هم پول کافی برای گذران زندگی خواهید داشت.

بنابراین می‌توانید بدون نگرانی از کاهش کیفیت زندگی در دانمارک با خیال راحت مالیات‌ها را بپردازید. چراکه ساکنین دانمارک معمولا درآمدهای بالایی دارند و می‌توانند هزینه‌های زندگی و مالیات خود را بدون نگرانی پرداخت کنند.

با توجه به کمبود نیروی کار در دانمارک، این کشور ویزاهای مختلفی را در اختیار مهاجران قرار داده است. شرایط ایده‌آل کار و زندگی در دانمارک نیز باعث شده است افراد زیادی به‌دنبال اخذ ویزای کار دانمارک و مهاجرت به این کشور باشند.

راهنمای کامل و جزئیات اخذ ویزای کار دانمارک را در مطلب زیر بخوانید:

ویزای کار دانمارک

 

در مورد موضوع درآمد در دانمارک، معمولا نمی‌توان مقدار دقیق درآمد هر قشر در کشورها را تعیین کرد. اما می‌توان به‌طور تقریبی مقدار حداقل و حداکثر درآمد افراد در کشورهای مختلف را به دست آورد.

دانمارک ازنظر اقتصادی یکی از کشورهای برتر اروپا است. بنابراین سطح درآمد شغل‌های مختلف در آن معمولا بالا است. در این کشور رکود اقتصادی وجود ندارد و درصد رشد اقتصادی آن نیز مثبت است.

بنابراین می‌توان گفت که اکثر شغل‌ها در این کشور درآمد نسبتا مناسبی دارند. چراکه نام این کشور در لیست شادترین کشورها قرار دارد.

پس باید بدانید که مقدار درآمد در دانمارک آن‌قدر هست که کیفیت زندگی در دانمارک تنها صدای آواز خوش دهل از راه دور نباشد.

حوزه‌های شغلی مختلفی نیز می‌توانند برای کار در دانمارک اقدام کنند. دولت این کشور هر ساله لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک را برای جذب نیروی کار از خارج از دانمارک منتشر می‌کند.

مشاغل مورد نیاز دانمارک در حوزه‌های مختلف کاری را در مطلب زیر مطالعه کنید

لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک

 

شرایط تحصیل و زندگی در دانمارک چگونه است؟

هزینه زندگی دانشجویی در دانمارک با زندگی دیگر افراد فرقی ندارد. درواقع در این کشور برای دانشجویان این کشور معمولا تخفیفی در هزینه‌های رفت‌وآمد، مسکن یا هزینه‌های درمان در نظر گرفته نمی‌شود.

همچنین شهریه‌های دانشگاه‌های این کشور نسبتا بالا است. درواقع دانشجویان خارجی باید به هزینه‌ زندگی در دانمارک، هزینه‌های تحصیل را نیز اضافه کنند.

برای دانشجویان خارجی هزینه‌های تحصیل حدود 6 تا 16 هزار کرون و شهریه دانشگاه نیز بین 45 تا 120 هزار کرون خواهد بود.

این هزینه‌ها معمولا قبل از مهاجرت از دانشجو دریافت می‌شود. علاوه بر هزینه شهریه، دانشجو باید تمکن مالی خود برای تامین هزینه‌های سالیانه زندگی در این کشور را نیز ثابت کند.

درخواست مشاوره رایگان

 

دانشجویان باید از دانشگاه‌ها یا کالج‌های دانمارک پذیرش بگیرند تا به آن‌ها ویزای تحصیلی تعلق گیرد. اقدام از طریق تحصیل یکی از راحت‌ترین روش‌های مهاجرت به دانمارک است.

ضمن اینکه تحصیل در این کشور به احتمال بالا منجر به کار می‌شود و افراد می‌توانند به آینده خود امیدوار باشند.

درصورتی‌که دانشجویان از رفتن به رستوران‌ها و کافه‌های دانمارک خودداری کرده و خود تهیه غذا را بر عهده بگیرند و هزینه‌های رفت‌وآمد را نیز با استفاده از دوچرخه یا پیاده‌روی حذف کنند، هزینه زندگی دانشجویی در دانمارک تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

ضمن اینکه طرح‌های بورسیه‌ای مختلفی در دانمارک وجود دارد. بنابراین اگر علاوه بر دریافت پذیرش، بتوان از دانشگاه بورسیه‌های تحصیلی نیز دریافت کرد، هزینه‌های تحصیل حتی ممکن است به صفر هم برسد.

برخی از بورسیه‌ها کل هزینه تحصیل دانشجو را در برمی‌گیرند و گاهی کمک‌هزینه تامین مخارج زندگی در دانمارک نیز به او می‌پردازند.

دریافت این بورسیه‌ها نیازمند داشتن رزومه قوی و برخی امتیازات خاص است. اما برخی دیگر تنها بخشی از هزینه‌ها تحصیل را تقبل می‌کنند و کمک‌هزینه‌ای نیز نمی‌پردازند.

به‌هرروی هزینه تحصیل در دانمارک نسبت به سایر کشورهای اروپایی حتی تا 50 درصد نیز بالاتر است. این موضوع می‌تواند یکی از موضوعات تاثیرگذار در انتخاب کشور دانمارک برای زندگی و تحصیل باشد.

بنابراین اگر به دنبال کشوری هستید که هزینه‌های تحصیلی پایینی داشته باشد، بهتر است به کشور دیگری فکر کنید.

ضمن اینکه به هزینه‌های شهریه و زندگی باید هزینه‌های خرید کتاب‌های درسی و کمک درسی و انجام پروژه‌ها را نیز اضافه کنید و این موضوع بدون داشتن یک بورس تحصیلی مناسب ممکن است برای شما بیشتر از چیزی که باید گران تمام شود.برای مهاجرت تحصیلی به دانمارک، معمولا باید به یکی از زبان‌های دانمارکی، انگلیسی، سوئدی، آلمانی و نروژی مسلط باشید. نمره زبان و مدرک شما نیز با توجه به رشته تحصیلی، دانشگاه، مقطع تحصیلی و بعضی معیارهای دیگر متفاوت است.

 

دانشجویان خارجی در دانمارک اجازه کار حین تحصیل هم دارند و می‌توانند با ساعات مشخصی کار در هفته، بخشی از مخارج خود را پوشش دهند.

پس از پایان تحصیل در دانمارک هم شرایط برای جستجوی کار و تبدیل ویزای تحصیلی به کاری دانمارک فراهم است.

آب و هوای دانمارک

آب و هوای دانمارک چگونه است؟ آیا ایرانیان با آن کنار می‌آیند؟

آب و هوای دانمارک نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بهتر است. در این کشور می‌توان روزهایی با آفتاب درخشان را دید و از گرمای مطبوع خورشید لذت برد.

البته نباید انتظار آفتاب داغ و سوزان ایران و دمای هوای بالاتر از 40 درجه در برخی روزهای سال را داشت. دانمارک کشوری بارانی است. بنابراین روزهای مرطوب آن بسیار زیاد است.

پس برای کسانی که از زندگی در محیطی که همیشه خیس است و لباس‌ها در آن خشک نمی‌شوند، خوششان نمی‌آید چندان مناسب نیست.

چیزی که ممکن است زندگی در دانمارک را برای ایرانیان کمی آزاردهنده کند، زمستان‌های سرد با شب‌های طولانی است.

در طول پاییز و زمستان این کشور خیلی کم پیش می‌آید که رنگ آفتاب را ببینید. معمولا اکثر روزها هوا ابری و بارانی است. باران‌های متوالی و شدید از ویژگی‌های بارز آب و هوای دانمارک است.

همچنین سرمای آن به‌شدت استخوان سوز است. بنابراین در ابتدای کار ممکن است زندگی در دانمارک برای ایرانیان کمی دشوار باشد. به‌خصوص اگر در فصل زمستان وارد آن شده باشند.

بهترین شهرهای دانمارک برای زندگی

بهترین شهر های دانمارک برای زندگی

دانمارک بیش از 200 شهر دارد که تنها تعدادی از آن‌ها جمعیت بالایی دارند. پر جمعیت‌ترین شهر دانمارک و پایتخت این کشور، کپنهاگ Copenhagen است که 1.360.000 نفر جمعیت دارد. پس از آن شهرهای آرهوس Arhus، ادنسه Odense  و آلبورگ Aalborg پرجمعیت‌ترین شهرهای دانمارک هستند.

دانمارک، سال‌های متعددی به‌عنوان شادترین و مرفه‌ترین کشور دنیا را اخذ کرده است. در زندگی در همه شهر‌های دانمارک می‌تواند مزایای زیادی برای شما داشته باشد.

انتخاب بهترین شهر دانمارک برای زندگی سخت است. هر کدام از این شهرها ویژگی‌های خاص خود را دارند و معیارهای زیادی هم در انتخاب‌های شخصی افراد دخیل است.

در ادامه با 3 مورد از بهترین شهر‌های دانمارک برای زندگی آشنا خواهید شد:

کپنهاگ

شهر کپنهاگ به‌عنوان پایتخت دانمارک یکی از بهترین شهرهای این کشور و البته گران‌ترین آن‌ها است. زندگی در کپنهاگ به دلیل داشتن مناظر طبیعی فراوان و معماری‌های جذاب بسیار لذت‌بخش است.

این شهر نه‌تنها بهترین شهر دانمارک بلکه یکی از بهترین شهرهای اروپا لقب گرفته است. رفاه اجتماعی در کپنهاگ بسیار بالا است و مردم این شهر امید به زندگی بالایی دارند.

مردم کپنهاگ اغلب با دوچرخه به محل کار خود می‌روند. بنابراین این شهر یکی از تمیزترین شهرهای جهان است. کپنهاگ یکی از امن‌ترین شهرهای جهان با زمستان‌های واقعی است.

آرهوس

آرهوس شهری مناسب برای افرادی که با اهداف تجاری قصد مهاجرت به دانمارک را دارند. در این شهر فضای رقابت تجاری بسیار باز است و موقعیت‌های کاری فراوانی وجود دارد.

آرهوس ازنظر بهداشت، ایمنی و کیفیت محیط‌زیست نیز یکی از شهرهای برتر اروپا است. با توجه به وجود بندر اصلی دانمارک در این شهر، شما می‌توانید از قدم زدن کنار دریا لذت ببرید.

فاصله آرهوس تا پایتخت با ماشین شخصی حدود 3 ساعت است و در فصل تابستان آب و هوایی فوق‌العاده دارد. این شهر مقصد تحصیلی مناسبی نیز هست. زیرا یکی از برترین دانشگاه‌های دانمارک در آن قرار دارد.

آلبورگ

آلبورگ را می‌توان قطب علمی دانمارک دانست. بخش زیادی از دانشجوهای خارجی در آلبورگ مشغول تحصیل هستند. این دانشجویان معمولا در رشته‌های فناوری اطلاعات، انرژی‌های تجدید پذیر و حمل‌ونقل و شهر هوشمند تحصیل می‌کنند.

در این رشته‌ها موقعیت‌های شغلی فراوانی هم وجود دارد. بنابراین آینده شما در این شهر تضمین خواهد بود.

خود شهر نیز یکی از شهرهای برتر جهان ازنظر کیفیت زندگی، هوشمندی و استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر است.

اگر به دنبال شهری با دسترسی مناسب به دیگر کشورهای اروپایی هستید، آلبورگ انتخاب مناسبی است. ضمن اینکه هزینه زندگی در آلبورگ نسبت به دو شهر دیگر به‌مراتب پایین‌تر است.

درخواست مشاوره رایگان

 

زندگی در دانمارک برای ایرانیان چگونه است؟

با توجه به بالا بودن هزینه‌ زندگی در دانمارک، در ابتدای کار زمانی که هنوز پول شما بر اساس ریال سنجیده می‌شود، شرایط سختی خواهید داشت.

اما زمانی که به‌عنوان یکی از شهروندان موقت دانمارک کار یا تحصیل را آغاز کنید، وضعیت شما ازنظر کیفیت زندگی در دانمارک و سطح درآمدی با دیگر مردم شهر تفاوتی ندارد.

مردم دانمارک مردم نژادپرستی نیستند اما خیلی گرم و دوستانه هم برخورد نمی‌کنند. بنابراین دوست پیدا کردن در این کشور کمی دشوار است. این موضوع می‌تواند برای ایرانیان ساکن دانمارک آزاردهنده باشد.طبق آخرین آمار جمعیتی دانمارک، در حدود 22 هزار نفر از جمعیت این کشور را ایرانیان تشکیل می‌دهند. بنابراین احتمال این‌که دوست و همکار ایرانی در این کشور پیدا کنید چندان پایین هم نیست!

 

اگر برای تحصیل به این کشور رفته‌اید و بورسیه‌ای ندارید، حتما کاری پیدا کنید. زیرا پرداخت هزینه‌های بالای تحصیل برای پدر و مادر شما که درآمد ریالی دارند، کار دشواری است.

ضمن اینکه اگر مهارت خاصی داشته باشید یا سابقه کاری مرتبطی ارائه دهید، می‌توانید در رتبه‌های کاری خوبی قرار بگیرید و هزینه‌های یک زندگی خوب را تامین کنید.

بنابراین به‌طورکلی باید گفت شرایط زندگی در دانمارک برای ایرانیان شرایط سختی نیست. ایرانیان نیز همچون دیگر مهاجران یا حتی دانمارکی‌ها می‌توانند کار پیدا کنند و به درآمدهای خوبی برسند.

همه چیز درباره مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک

 

مزایا و معایب زندگی در دانمارک

چه مزایایی؟!

  • شرایط مناسب کاری

معمولا یکی از مهم‌ترین مزیت‌های انتخاب کشور دانمارک برای زندگی، شرایط مناسب کاری در این کشور است.

اکثر کارها در دانمارک درآمد بالایی دارند و به همین دلیل افراد می‌توانند ضمن تامین هزینه‌های زندگی معمولی، تفریحات فوق‌العاده‌ای داشته باشند و به اندازه کافی برای آینده خود نیز پس‌انداز کنند.

  • شرایط اقتصادی پایدار

این موضوع می‌تواند زندگی در دانمارک را به یک زندگی ایده آل تبدیل کند. ضمن اینکه دانمارک از شرایط اقتصادی پایداری برخوردار است. بنابراین افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند، نگران از دست دادن شغل خود یا کاهش درآمدها نیستند.

با توجه به رشد اقتصادی روبه‌جلوی این کشور پیش‌بینی می‌شود که شرایط کاری در آن بهتر هم بشود. بنابراین طی چند سال آینده دانمارک یکی از بهترین مکان‌ها برای مهاجرت شغلی خواهد بود.

  • زندگی شاد و لذت‌بخش

مردم دانمارک مردمی شاد هستند. میزان رضایت از زندگی و فاکتورهای رفاهی مختلف در این کشور بالا است. بنابراین زندگی در دانمارک برای شما خسته‌کننده نخواهد بود.

چه معایبی؟!

  • چهار فصل اما با باران فراوان!

این کشور برخلاف دیگر کشورهای اروپایی دارای آب و هوایی چهارفصل است. بنابراین شما می‌توانید گرما، هوای معتدل بهاری و سرمای سخت و استخوان سوز را در آن تجربه کنید.

در این کشور باران فراوان می‌بارد. بنابراین ممکن است فصل پاییز و زمستان آن برای برخی افراد خوشایند نباشد.

  • روزهای سرد!

به‌جز این مورد سرمای دانمارک می‌تواند کمی مشکل‌ساز باشد. معمولا افرادی که دوستدار آفتاب و روزهای گرم و معتدل هستند، نمی‌توانند با فصل پاییز و زمستان این کشور کنار بیایند.

زمستان‌های دانمارک بسیار سرد است و باید لباس کافی برای این روزهای سرد فراهم کنید. همچنین باید برای چندین روز باران متوالی و ندیدن آفتاب برای مدتی طولانی نیز آماده شوید.

  • هزینه زندگی بالا

یکی از اصلی‌ترین مشکلات کشور دانمارک برای زندگی این است که هزینه‌ زندگی در دانمارک بالا است و مالیات‌های این کشور نیز بسیار زیاد است.

در این کشور همه شهروندان باید ماهیانه مالیات پرداخت کنند و این موضوع ممکن است برای کسانی که تازه به دانمارک مهاجرت می‌کنند، کمی دشوار باشد.

اما باید بدانید که مقدار مالیات تضمینی بر رفاه اجتماعی است. افراد در این کشور معمولا رفاه اجتماعی بالایی دارند و خدمات اجتماعی مفیدی دریافت می‌کنند. به همین دلیل هم هست که دانمارک یکی از شادترین کشورهای دنیا است.

  • شاد اما کمی سرد!

نکته دیگر اینکه با وجود شاد بودن مردم این کشور، برقراری ارتباط با آن‌ها کمی دشوار است.

دانمارکی‌ها معمولا سخت با کسی دوست می‌شوند و برای حل مشکلات یا کنار آمدن با شرایط زندگی در دانمارک، نمی‌توان روی دوست‌های دانمارکی حساب زیادی باز کرد.

این موضوع می‌توان زندگی در دانمارک را برای مهاجران تازه‌وارد کمی دشوار کند.

  • بهتر است زبان دانمارکی بدانید!

یکی دیگر از معایب زندگی در دانمارک، نیاز به یادگیری زبان دانمارکی است. در کشور ما بر روی زبان انگلیسی تاکید زیادی می‌شود.

اما اگر قصد دارید برای مدتی طولانی در دانمارک اقامت کنید و موقعیت‌های کاری مناسبی به دست آورید، بهتر است هرچه زودتر برای یادگیری زبان دانمارکی اقدام کنید.

خوشبختانه دانمارکی جزء زبان‌های خیلی سخت دنیا نیست. اما یادگیری آن خیلی هم ساده نیست. پس بهتر است بلافاصله پس از ورود به این کشور، در کلاس‌های زبان دانمارکی ثبت‌نام کنید.

هزینه زندگی در دانمارک

هزینه زندگی در دانمارک

دانمارک یکی از پرهزینه‌ترین کشورها برای زندگی است. اما با توجه به سطح بالای درآمدها از پس پرداخت این هزینه‌ها بر خواهید آمد.

در این کشور برای یک زندگی معمولی باید حداقل 700 تا 900 یورو در ماه بپردازید. این مقدار تقریبا معادل 5000 تا 7000 کرون دانمارک می‌شود.

طبعا در شهرهای کوچک‌تر این کشور هزینه زندگی در دانمارک کمتر بوده و به 5000 کرون نزدیک‌تر است. ضمن اینکه این مقدار فقط برای یک نفر است.

در شهرهای کوچک به ازای هر نفر 2500 کرون و در شهرهای بزرگ 3500 کرون به این هزینه‌ها اضافه می‌شود. البته شما می‌توانید با مدیریت مناسب این هزینه‌ها را کمتر هم بکنید.

معمولا هزینه زندگی دانشجویی در دانمارک معقول‌تر است. چراکه ممکن است کمک‌هزینه‌های تحصیلی به شما تعلق گیرد. توصیه مشاورین مهاجرت به دانشجویان این است که در این کشور حساب بانکی باز کنند.

قبل از مهاجرت باید هزینه تقریبی یک سال زندگی در دانمارک که چیزی معادل 8 تا 10 هزار یورو است، به این حساب واریز شود.

پس‌ازآن افراد می‌توانند برای پرداخت شهریه دانشگاه، پرداخت اجاره منزل یا هزینه‌های خوابگاه یا حتی خرید خانه از این حساب استفاده کنند. معمولا بخش زیادی از این هزینه صرف پرداخت شهریه دانشگاه، غذا، مسکن، رفت‌وآمد و ارتباطات می‌شود.

انتخاب شهر محل زندگی تاثیر زیادی در تعیین هزینه‌ها دارد. معمولا زندگی در کپنهاگ، پایتخت دانمارک، بسیار پرهزینه و گران است. بنابراین بهتر است به دنبال شهرهای کوچک‌تر و ارزان‌تر باشید.

بنزین در این کشور بسیار گران است. بنابراین بهتر است خانه‌ای انتخاب کنید که بتوانید پیاده یا با دوچرخه به دانشگاه یا محل کار بروید. استفاده از قطار و مترو نیز به‌صرفه خواهد بود.

اما تاکسی‌ها معمولا گران تمام می‌شوند. مواد غذایی نیز در این کشور بسیار گران است. اما جای نگرانی نیست. زیرا با یک برنامه‌ریزی مناسب می‌توان زندگی ایده آلی را در دانمارک تجربه کرد. در جدولی زیر لیستی تقریبی از هزینه زندگی در دانمارک را ارائه داده‌ایم.

 

مخارج میزان تقریبی هزینه‌ها

اجاره مسکن

2000 تا 4000 کرون

رفت‌وآمد

300 تا 400 کرون

ارتباطات

150 تا 250 کرون

بیمه و درمان

200 تا 300 کرون

تامین مواد غذایی

1500 تا 2000 کرون

دیگر مخارج

1000 کرون

 

سخن پایانی

با توجه به اینکه دانمارک یکی از شادترین و مرفه‌ترین کشورهای اروپایی است، زندگی در دانمارک آرزوی بسیاری از ایرانیان است.

هزینه زندگی در دانمارک بالاتر از دیگر کشورهای اروپایی است و این کشور مالیات‌های سنگینی از شهروندان خود می‌گیرد. اما خوشبختانه شرایط شغلی این کشور بسار مناسب است و شهروندان می‌توانند به‌راحتی شغلی مناسب پیدا کرده و از پس پرداخت همه هزینه‌ها بربیایند.

شرایط زندگی به‌عنوان یک مهاجر نیز چندان سخت نخواهد بود. در این کشور شرایط نسبتا مساوی بین مهاجرین و شهروندان وجود دارد و مهاجران از حضور در آن احساس ناراحتی نخواهند کرد.

انتخاب کشور دانمارک برای زندگی انتخاب مناسبی است. به‌خصوص اگر ابتدا برای تحصیل در این کشور اقدام کنید. زیرا اخذ ویزای تحصیلی راحت‌تر است و پس از اتمام تحصیلات نیز می‌توان در همین کشور مشغول به کار شد.

دانمارک کشوری رو به رشد است که در آینده‌ای نزدیک نیاز به نیروی کار زیادی خواهد داشت. بنابراین انتخاب این کشور به‌عنوان مقصد مهاجرت می‌تواند انتخابی عاقلانه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *