موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

ارزانترین شهر استرالیا برای زندگی

استرالیا به دلیل اوضاع اقتصادی رو به رشد خود، فرصت‌های زیادی برای شهروندان ایجاد می‌کند. همچنین انتخاب ارزان‌ترین شهر استرالیا برای زندگی می‌تواند شرایط را برای شهروندان بهتر کند. زندگی در شهرهایی که از لحاظ مخارج روزمره هزینه کمتری برای شما دارند، فرصت پس‌انداز و استفاده از موقعیت‌های مالی جدید را فراهم می‌کند.

اغلب کسانی که کشور استرالیا را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند، دانشجویانی هستند که به دنبال یافتن بهترین کیفیت آموزشی به این کشور می‌روند. علاوه بر این، مقرون به صرفه بودن هزینه‌های زندگی در این کشور دانشجویان را برای انتخاب استرالیا ترغیب می‌کند. به همین دلیل شناخت ارزان‌ترین شهرهای استرالیا برای زندگی دانشجویان و مهاجران، اهمیت پیدا می‌کند.

اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، در ادامه این مقاله می‌توانید با ارزان‌ترین شهرهای آن برای زندگی آشنا شوید. در این مطلب هزینه‌های تحصیل، مخارج روزمره، مسکن و … در شهرهای ارزان استرالیا با هم مقایسه شده و می‌توانید مقصد نهایی خود را با اطلاع بیشتری انتخاب کنید.

شهرهای ارزان برای زندگی در استرالیا

به طور کلی هزینه‌ زندگی در استرالیا، مقرون به‌صرفه نیست، اما مقاصد زیبا و ارزانی برای زندگی دارد.

معرفی شهرهای ارزان استرالیا برای زندگی

با توجه به استاندارد بالای آموزش و سبک زندگی آرام، به راحتی می‌توان دلیل مهاجرت و زندگی دانشجویان به این کشور را درک کرد. البته هزینه زندگی در استرالیا برای یک دانشجو ممکن است گران باشد. از این رو، در ادامه برخی از محبوب‌ترین اما ارزانترین شهر استرالیا برای زندگی را به شما معرفی می‌کنیم.

شهر بریزبن (Brisbane)

بریزبن مرکز ایالت کوئینزلند و سومین شهر بزرگ استرالیا است. از نظر اقتصادی، این شهر به عنوان یکی از ارزانترین شهر استرالیا برای زندگی شناخته شده است. به این ترتیب این شهر می‌تواند انتخابی عالی برای دانشجویانی باشد که باید مسائل مالی خود را به بهترین شکل مدیریت کنند.

شهر بریزبن یکی از مناطقی است که می‌توانید در آن از آب و هوای نیمه گرمسیری دلپذیر استرالیا لذت ببرید. همچنین در این شهر امکانات تفریحی به شکل گسترده‌ای فراهم شده است. برای اطلاعات بیشتر مطلب بریزبن استرالیا را مطالعه کنید.

دانشگاه فناوری کوئینزلند (Queensland University of Technology) و دانشگاه کوئینزلند (University of Queensland)، از جمله مراکز اصلی آموزش عالی در این شهر هستند. همچنین دانشگاه گریفیث که یکی از پردیس‌های آن در شهر گلد کوست قرار داشت، در بریزبن قرار گرفته و بیشترین دانشجویان بین‌المللی را در مقطع کارشناسی می‌پذیرد.

مدیریت حمل و نقل عمومی در این شهر به بهترین شکل صورت گرفته و امکانات کافی برای استفاده گسترده از دوچرخه نیز در سطح شهر فراهم شده است. به این دلیل دانشجویان می‌توانند برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، در حومه شهر خانه اجاره کنند.

شهر آدلاید (Adelaide)

از جمله دلایلی که این شهر را به مقصدی جذاب برای مهاجران تبدیل کرده، می‌توان به بزرگ بودن شهر، فضای شهری تمیز و همچنین سواحل زیبای آن اشاره کرد. آدلاید همچنین به عنوان پایتخت غذا در استرالیا شناخته می‌شود.

این شهر سه دانشگاه بزرگ دارد که شامل دانشگاه فلیندرز (Flinders University)، دانشگاه جنوبی استرالیا (University of South Australia) و دانشگاه اصلی آدلاید (University of Adelaide) است.

دانشگاه آدلاید یکی از بهترین مراکز آموزشی در بین 1% دانشگاه برتر دنیا است.دانشجویان تمامی این دانشگاه‌‌‌ها از امکانات عالی حمل و نقل مانند اتوبوس، قطار و تراموا برای رفتن به نقاط اصلی شهر بهره می‌برند.

اگرچه آدلاید یکی از ارزانترین شهرهای استرالیا برای زندگی است، اما می‌توانید با اجاره مسکن در مناطق حومه شهر، هزینه‌های خود را بهتر مدیریت کنید. سیستم عالی حمل و نقل عمومی در تمام سطح شهر، رفت و آمد به این مناطق را برای شما ساده‌تر می‌کند. برای اطلاعات بیشتر از این شهر مطلب شهر آدلاید استرالیا را مطالعه کنید.

شهر آدلاید، شهری مقرون به صرفه و ارزان برای زندگی در استرالیا

آدلاید دارای سواحل زیبا، برترین مراکز آموزشی و سیستم حمل و نقل عالی است.

شهر نیوکاسل (Newcastle)

زندگی در شهر نیوکاسل، به معنای زندگی آرام و به دور از هیاهو در ارزانترین شهر استرالیا است. با این که این شهر تنها دو ساعت با شهر سیدنی (Sydney) فاصله دارد، اما کاملاً از سبک زندگی شلوغ و پرجنب‌و‌جوش به دور است. البته این مسئله بدان معنا نیست که زندگی در نیوکاسل کسل‌کننده است، بلکه در این شهر فرصت‌های زیادی برای کار، تعامل و تفریح وجود دارد.

شهر هوبارت (Hobart)

شهر هوبارت به عنوان دومین شهر قدیمی کشور، ارزان‌ترین شهر استرالیا برای تحصیل و زندگی دانشجویان است. در این شهر برخلاف شهرهای دیگر استرالیا مانند گلد کوست یا بریزبن (Brisbane)، خبری از زندگی پرهیاهو یا مکان‌های تفریحی آنچنانی نیست.

در میان جمعیت پذیرفته‌شدگان این دانشگاه، حدوداً از هر پنج نفر، یکی از آن‌ها دانشجوی بین‌المللی است. زندگی در این شهر برای کسانی که توان پرداخت هزینه زندگی در استرالیا و به خصوص شهرهای بزرگ آن را ندارند، یک انتخاب عالی است.


بخش‌های مختلف دانشگاه هوبارت زیر نظر دانشگاه تاسمانی قرار دارند که جزء 10 دانشگاه برتر استرالیا هستند.

شهر گلدکوست (Gold Coast)

اگر به دنبال مکانی مقرون به صرفه برای مهاجرت و تحصیل هستید و در عین حال زندگی پرجنب‌و‌جوش در یک شهر ساحلی را دوست دارید، شهر گلد کوست در استرالیا یک انتخاب عالی است.

این شهر نه تنها به عنوان ارزانترین شهر استرالیا برای زندگی بلکه به دلیل کیفیت بالای آموزش شناخته می‌شود. جاذبه‌های طبیعی، سبک زندگی پویا، برخورداری از کافه و رستوران‌های زیبا از دیگر ویژگی‌های این شهر هستند.

دانشگاه باند (Bond University) که رتبه اول در بالاترین میزان رضایت فارغ‌التحصیلان را دارد، در شهر گلدکوست قرار گرفته است. البته هزینه تحصیل در این دانشگاه بالا است؛ اما می‌توانید گزینه‌های مقرون به صرفه‌تری مانند دانشگاه گریفیث (Griffith University) یا کراس جنوبی (South Cross University) را انتخاب کنید.

شهر ولونگونگ (Wollongong)

شرایط زندگی در ولونگونگ با شرایط زندگی در ملبون و سیدنی برابری می کند با این تفاوت که شهر ولونگونگ از ارزانترین شهرهای استرالیا برای زندگی است. این شهر به دلیل نزدیکی به سیدنی (فاصله حدود 80 کیلومتر) از مقاصد محبوب برای دانشجویانی است که نمی‌توانند هزینه زندگی در یک شهر بزرگ را بپردازند.

جنب‌وجوش مردم این شهر و سواحل زیبای آن، ولونگونگ را برای زندگی جذاب می‌کند. دانشگاه ولونگونگ (University of Wollongong) یکی از برترین دانشگاه‌های استرالیا است. این دانشگاه دارای یک برنامه جامع علمی بوده و به دلیل تحقیقات بین المللی و همچنین نرخ بالای اشتغال فارغ التحصیلان، شهرت دارد.

هزینه‌های زندگی در ولونگونگ کاملاً معقول بوده و شرایط مطلوبی برای دانشجویان فراهم می‌کند. علاوه بر این، فراهم کردن امکاناتی همچون اتوبوس‌های رایگان برای انتقال دانشجویان از دانشگاه به داخل شهر، به مدیریت بهتر هزینه‌ها کمک می‌کند.

دانشگاه ولونگونگ در ارزانترین شهر استرالیا برای زندگی

شهر ولونگونگ به دلیل نزدیکی به سیدنی، برای دانشجویانی که نمی‌توانند هزینه‌های زندگی را در یک شهر بزرگ بپردازند، مناسب است.

شهر کنز (Cairns)

شهر کنز یکی از شهرهای شمالی ایالت کوئینزلند بوده و در فاصله 2500 کیلومتری شمال شهر آدلاید قرار دارد. این شهر به عنوان دروازه ورود به سد بزرگ مرجانی در جهان شهرت دارد. هزینه‌های ماهانه زندگی در کنز حدود 2,125 دلار استرالیا تخمین زده شده و از این رو به عنوان یکی از ارزان‌ترین شهرهای استرالیا برای زندگی شناخته می‌شود.

به عنوان یک شهر استرالیایی، آب و هوای کایرنز تقریباً در تمام طول سال گرم بوده و می‌توان شاهد باران‌های سیل‌آسای موسمی در این شهر بود. علاوه بر این، سواحل زیبای مرجانی این شهر و جنگل‌های انبوه آن، مناظری بکر و زیبا را برای شهروندان فراهم کرده است.

ساکنان این شهر نیز سبک زندگی آرامی دارند.این شهر جمعیتی حدود 150,000 نفری داشته و می‌توانید یک زندگی آرام و به دور از هیاهوی شهرهای شلوغ را در آن تجربه کنید.

اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید و می‌خواهید یک زندگی مقرون‌به‌صرفه در این کشور را تجربه کنید، شهر کنز می‌تواند انتخابی عالی برای شما باشد.

شهر کنز برای زندگی در استرالیا مقرون به صرفه است.

هزینه ماهانه زندگی در شهر کنز، حدود 2,125 دلار استرالیا تخمین زده شده است.

مقایسه هزینه زندگی در ارزانترین شهرهای استرالیا

به طور کلی نمی‌توان گفت که زندگی در استرالیا ارزان است. اما در بین شهرها و ایالت‌های مختلف این شهر، می‌توان شهرهایی را یافت که شرایط زندگی در آن‌ها نسبت به بقیه مقرون به‌صرفه‌تر است. ما سعی کردیم تا ارزانترین شهرهای استرالیا برای زندگی را بررسی کرده و آن‌ها را از نظر مخارج روزمره زندگی با هم مقایسه کنیم.

جدول زیر، این اطلاعات را به طور کامل درباره شهرهای مختلف در اختیار شما قرار می‌دهد. (مبالغ برحسب دلار استرالیا درج شده است.) طبق جدول می‌توان گفت نیوکاسل ارزانترین شهر استرالیا برای زندگی است.

شهرهامیانگین حقوق ماهانهاجاره مسکن یک‌خوابه داخل شهرهزینه خدماتی برای یک آپارتمان 85 متریهزینه حمل و نقل ماهانهمخارج اساسی زندگی به صورت ماهیانهدرآمد ماهیانه (بعد از کم کردن مخارج زندگی)
نیوکاسل5,635.711,516.67177.92176.961,871.553,764.16
بریزبن5,253.041,820.00170.12198.002,188.123,198.11
هوبارت4,761.381,556.00306.7977.501,940.292,821.09
آدلاید5,022.921,604.44287.52105.001,996.963,025.96
گلد کوست4,937.051,966.67201.2190.002,257.882,679.17

سخن پایانی

اگرچه هزینه زندگی در استرالیا به طور کلی مقرون به‌صرفه نیست، اما مقاصد زیبا و در عین حال ارزانی برای زندگی دارد. اگر برای مهاجرت به دنبال ارزانترین شهر استرالیا برای زندگی هستید، گزینه‌هایی برای انتخاب پیش روی شما قرار دارد.

خصوصاً برای دانشجویان، همیشه راهکارهای ارزانی مانند زندگی در خوابگاه، اجاره اشتراکی خانه و یا حتی زندگی در حومه شهر وجود دارد. علاوه بر این، سیستم حمل و نقل عالی این کشور باعث شده تا زندگی در مناطق دور از مرکز شهر برای شما سخت نباشد.

علاوه بر این، شرایط تحصیلی، فرهنگی و اقتصادی این کشور باعث می‌شود تا بتوانید هزینه‌های بالای آن را نادیده بگیرید. در این مقاله به بررسی ارزانترین شهرهای استرالیا برای زندگی پرداخته شد. اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، مطالعه این مقاله برای شما مفید خواهد بود.

سوالات متداول

به وضوح می‌توان گفت که زندگی در استرالیا ارزان نیست اما می‌توان شهرهایی را انتخاب کرد که هزینه‌های آن مقرون به صرفه باشد.

شهرهایی مانند نیوکاسل، آدلاید، هوبارت، بریزبن، گلد کوست، ولونگونگ و کایرنز، ارزانترین شهرهای استرالیا برای زندگی هستند که در این مقاله به طور کامل به بررسی آن‌ها پرداخته شد.

خیر. شما در شهرهای ارزان استرالیا هم می‌توانید از شرایط مشابه زندگی در شهرهای بزرگ آن بهره‌مند شوید. این شهرها تنها از نظر هزینه و مخارج اساسی زندگی مانند حمل و نقل، اجاره مسکن، مواد غذایی و … مقرون به‌صرفه هستند.

میانگین درآمد هفتگی مشاغل مختلف در استرالیا، حدود 1,305 دلار استرالیا است که برای هر ماه، حدوداً 5,200 دلار محاسبه می‌شود.

میزان درآمد در این شهرها با مخارج زندگی در آن هماهنگ است. حتی در ارزان‌ترین شهرهای استرالیا، می‌توان با حقوق ماهانه خود تمامی مخارج اساسی زندگی را پرداخت کرد. همانطور که در مطالب گفته شده در مقاله می‌بینید، میانگین درآمد در این شهرها با میانگین درآمد در کل استرالیا تفاوت چندانی ندارد.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال