موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

با اکسپرس اینتری یک قدم تا مهاجرت به کانادا

با اکسپرس اینتری یک قدم تا مهاجرت به کانادا | کشور کانادا این برنامه پذیرش مهاجر را برای مشاغلی در نظر گرفته ایت که در آن نیروی کار کافی ندارد. با کمک اکسپرس اینتری می توانید برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. دولت کانادا به مهاجران جدیدی نیاز دارد که بتوانند به عنوان نیروی کار در بازار کار این کشور مشغول به فعالیت شده و به رشد اقتصادی و شکوفایی بلند مدت این کشور کمک کنند. اسپرس اینتری از طریق سه دسته زیر مهاجرت می پذیرد:

  • برنامه کارکنان ماهر فدارل(FSWP)
  • برنامه تاجر ماهر فدرال(FSTP)
  • کلاس مهارت کانادایی ها(CEC)

هر یک از استان ها و قلمروهای کشور کانادا می توانند به تنهایی از این سیستم برای پذیرش مهاجر برای پاسخگویی به تامین نیروی کار خود اقدام کنند. کارفرمایان کانادایی کسانی هستند که نقش اصلی را در انتخاب این دسته از مهاجران ایفا می کنند. بانک اطلاعات مشاغلی که کشور کانادا برای این سیستم مهاجرت به وجود آورده باعث شده تا کارفرمایان دسترسی بهتری به متقاضیان مهاجرت به کانادا داشته باشند.

برای استفاده از سیستم اکسپرس اینتری چکار باید کرد؟

اولین مرحله برای استفاده از سیستم اکسپرس اینتری برای مهاجرت به کانادا دریافت مشاوره از مشاورین متخصص در زمینه مهاجرت به کاناداست. ابتدا باید ببینید که آیا برای اقدام مهاجرت و دریافت اقامت کانادا از طریق این برنامه واجد شرایط هستید یا نه. برای اطلاع از جزئیات بیشتر در مورد انواع روش های مهاجرت به کانادا از با مشاورین پارسی کانادا مشورت کنید. پارسی کانادا به شما کمک می کند تا مناسب ترین روش به کشور کانادا بروید. اما به طور کلی برای استفاده از این برنامه به پر کردن یک فرم آنلاین نیاز دارید.

افرادی که واجد شرایط استفاده از برنامه اکسپرس اینتری باشند باید اطلاعات خود را که شامل جزئیات مختلف فردی از جمله مهارت های شغلی، توانایی های زبانی، میزان تحصیلات و تجارب شغلی قبلی و سایر موارد است را در قسمتی که برای آن در نظر گرفته شده پر کنند. متقاضیانی که معیارهای لازم برای استفاده از این سیستم مهاجرتی را داشته باشند در بانک اطلاعات افراد واجد شرایط قرار می گیرند و بر اساس مواردی که برای این برنامه وجود دارد امتیاز بندی خواهند شد. افرادی که رتبه بالاتری نسبت به بقیه داشته باشند از طرف کارفرما پیشنهاد کاری یا مهاجرت استانی/ قلمرویی دریافت می کنند. رتبه بندی به طور خودکار انجام می شود و برای افراد واجد شرایط دعوت نامه فرستاده خواهد شد.

 

این سیستم به کشور کانادا اجازه می دهد تا بهترین متقاضیان را انتخاب کند و صرفا بر اساس نام نویسی انتخاب نشوند. متقاضیانی که پیشنهاد شغلی معتبر یا مهاجرت استانی/قلمرو ندارند برای تقاضای اقامت دائم می توانند از روش های دیگری مثل استخدام و توسعه اجتماعی کانادا استفاده کنند. هیچ تضمینی وجود دارد که هر متقاضی که فرم اطلاعات فردی اکسپرس اینتری را پر کرده باشد حتما دعوت شود. زیرا این کار صرفا از با رتبه بندی و سایر ملاک های مشخص شده از طرف کشور کانادا انجام می شود.

مرحله بعدی پروسه دعوت از متقاضیان پذیرفته شده است که معمولا 6 ماه طول می کشد. افرادی که در سیستم اطلاعات(pool) رتبه بالا بدست آورند که این رتبه بندی بر اساس تجربه، قابلیت شغلی و سایر ملاک های مشخص شده، برای اقامت دعوت خواهند شد. اکثر درخواست های ثبت شده به سرعت توسط CIC بررسی می شود و معمولا بررسی درخواست ها حداکثر 6 ماه طول می کشد.

افرادی که برای اکسپرس اینتری درخواست داده باشند اما برای درخواست اقامت دائم دعوت نشوند بعد از یک سال اطلاعات فردی این افراد دوباره بررسی شده و مجددا وارد سیستم اطلاعات(pool) می شوند. این جز ویژگی های برنامه اکسپرس اینتری است که باعث می شود همچنان برای این برنامه قابل انتخاب باشند. برنامه اکسپرس اینتری نسبت به سایر برنامه های مهاجرتی خدمات سریع تر و کارآمد تری را به مهاجران ماهر ارائه می دهد. این برنامه دولت کانادا را برای پاسخ به شرایط اقتصادی در حال تحول کانادا و تغییر اولویت ها سریعتر توانا ساخته و انعطاف پذیری را افزایش خواهد داد.

با اکسپرس اینتری یک قدم تا مهاجرت به کانادا
با اکسپرس اینتری یک قدم تا مهاجرت به کانادا

آیا برای اکسپرس اینتری واجد شرایط هستید؟

شاید برای اینکه بدانید آیا برای اکسپرس اینتری واجد شرایط هستید یا نه کمی گیج شوید. اما جای نگرانی نیست، مشاورین پارسی کانادا در کنار شما هستند تا در صورت داشتن شرایط لازم برای استفاده از این برنامه مهاجرتی به راحتی به کانادا مهاجرت کنید. برای اینکه کمی با این برنامه آشنا شوید در ادامه برخی از اصول اولیه توضیح داده شده است.

اکسپرس اینتری سیستمی است که برای مدیریت درخواست های مربوط به اقامت دائم تحت برنامه های مهاجرت اقتصادی فدرال ایجاد شده است. بسته به کلاسی بر اساس آن درخواست می دهید شرایط لازم برای استفاده از این برنامه متفاوت است، اما به طور کلی برای استفاده از تمام برنامه ها باید از نظر قانونی شرایط کلی و قابل قبول از نظر کشور کانادا را داشته باشید و علاوه بر آن حداقل امتیاز را در سیستم جامع رتبه بندی نیز بدست آورید. بدست آوردن امتیاز با توجه به سن، تحصیلات، توانایی زبان، گواهینامه ها و تجربه کاری در کانادا و غیر از کانادا متفاوت است.

تجربه کاری باید یک سال کار تمام وقت یا معادل پاره وقت آن در همان شغل طی 10 سال گذشته باشد و این شغل باید از نوع مهارت صفر یا سطح مهارت الف یا ب طبقه بندی ملی حرفه ای سال 2011 باشد. در مورد شرایط زبان باید یک مدرک زبانی معتبر داشته باشید و برای تحصیلات، به مدرک سطح دبیرستان در کانادا یا گواهینامه پس از دوره متوسطه یا دیپلم، یا یک مدرک معتبر خارجی داشته باشید که توسط یک آژانس مورد تایید کشور کانادا ارزیابی شده باشد.

با اکسپرس اینتری یک قدم تا مهاجرت به کانادا
با اکسپرس اینتری یک قدم تا مهاجرت به کانادا

تجربه کار در کانادا یا خارج از کانادا چه امتیازی دارد؟

برای کسب حداکثر 50 امتیاز، باید حداکثر 3 سال یا بیشتر سابقه کار در خارج از و حداکثر 2 سال یا بیشتر سابقه کار در کانادا داشته باشید. گواهینامه صلاحیت مربوط به مشاغل تجاری با داشتن مهارت زبان رسمی نیز لازم است. اگر گواهینامه صلاحیت همراه با CLB 5 یا بیشتر را در مورد تمام چهار مهارت زبان رسمی داشته باشید، به شما 25 امتیاز داده می شود. در صورت داشتن گواهی صلاحیت به همراه CLB 7 یا بیشتر در هر چهار مهارت زبان می توانید حداکثر 50 امتیاز کسب کنید. جمع این بخش 600 امتیاز است. حداکثر امتیازی که از داشتن تجربه کار در خارج از کشور می توانید کسب کنید 50 امتیاز است، اگرچه ای مهارت زبان شما نیز در نظر گرفته می شود. مانند بخش تحصیلات، باید CLB 9 یا بالاتر در مهارت زبان داشته باشید تا حداکثر امتیاز را به همراه 3 سال یا بیشتر سابقه کار در خارج از کشور کسب کنید.

امتیاز CRS چیست و چطور می توانید آن را بدست آورید؟

برای بدست آوردن حداکثر امتیاز از بخش های مختلف از جمله سن، میزان تحصیلات و وضعیت تاهل پنج معیار اصلی وجود دارد که اصلی ترین معیارهایی هستند که در پروسه رتبه بندی متقاضیان در نظر گرفته می شوند.
سطح تحصیلات: حداکثر امتیازی که برای تحصیلات می توانید به دست آورید 150 امتیاز است، که در مورد مدارک دانشگاهی در سطح دکترا و مجرد صدق می کند این امتیاز برای افراد متاهل 140 است. در مورد سایر موارد و اطلاع از جزئیات مربوط به کسب امتیاز از طریق سطح تحصیلات با مشاورین پارسی کانادا تماس بگیرید.
سطح مهارت زبان رسمی: توانایی زبان به چهار بخش تقسیم می شود: خواندن، نوشتن، صحبت کردن و شنیدن. حداکثر امتیاز برای هر یک از این بخش ها 32 (متاهل) یا 34 (مجرد) است. بنابراین، هنگامی که به هر یک از این بخش ها اضافه می شود، حداکثر تعداد امتیازاتی که یک فرد می تواند کسب کند 128 (متاهل) و 136 (مجرد) است.

سطح مهارت زبان رسمی دوم: امتیاز برای زبان رسمی دوم زیر همانند موارد فوق است که حداکثر 22تا24 است. برای هر یک از چهار مهارت 6 امتیاز به شما داده می شود که اگر متاهل باشید 22 امتیاز در نظر گرفته می شود و در صورت مجرد بودن حداکثر 24 امتیاز کسب می کنید.

با اکسپرس اینتری یک قدم تا مهاجرت به کانادا
با اکسپرس اینتری یک قدم تا مهاجرت به کانادا

سن: یک فرد می تواند برای سن حداکثر100 امتیاز (با همسر) یا 110 امتیاز (بدون همسر) کسب کند و برای کسب حداکثر امتیاز در هر یک از این طبقه بندی ها، باید بین 20 تا 29 سال سن داشته باشید. حداقل امتیازی که برای سن می توان کسب کرد به افراد زیر 17 سال یا بالاتر از 45 (هر دو 0 امتیاز) تعلق دارد. برای افراد بین 17 تا 45 سال، امتیاز کسب شده متفاوت است و در 20 تا 29 سالگی به حداکثر خود می رسد. برای اینکه ببینید چه امتیازی بدست می آورید جدول زیر را ببینید.

تجربه کار در کانادا: حداکثر امتیاز داشتن تجربه کار برای پنج سال یا بیشتر در کانادا 70 (متاهل) و 80 (مجرد) است. حداکثر امتیازی که می توانید از این بخش بدست آورید عبارتند از 460 امتیاز (متاهل) و 500 امتیاز (مجرد).

کشور کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ دنیا مقصد مهاجران زیادی از سراسر دنیا است. این کشور برای رسیدن به اهداف بلند مدت خود در رشد و ارتقا اقتصاد این کشور برنامه های مهاجرتی مختلفی را برای افرادی که به مهاجرت به این کشور علاقه دارند فراهم کرده است. یکی از این روش های مهاجرتی استفاده از سیستم اکسپرس اینتری است که در این مقاله در مورد آن توضیح داده شد. اگر شما هم به مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا علاقه دارید اما نمی دانید که چطور باید این کار را انجام دهید تا در سریع ترین زمان و بهترین روش مناسب به کانادا مهاجرت کنید می توانید از وکلای پارسی کانادا کمک بگیرید. وکلای پارسی کانادا با سال ها تجربه درخشان در زمینه مهاجرت در کنار شما هستند و برای آگاهی از جزئیات و اطلاعات مربوط به شیوه های مختلف مهاجرت، تحصیل و کار در کانادا می توانید از مشاوره رایگان با مشاورین پارسی کانادا استفاده کنید.

سپتامبر 13, 2020

نویسنده : سودابه قدیری
دعوت منیتوبا از 242 متقاضی مهاجرت
دعوت منیتوبا از 242 متقاضی مهاجرت

دعوت منیتوبا منیتوبا از 242 متقاضی مهاجرت به کانادا دعوت می کند تا تحت برنامه کاندیدای استانی برای اقامت دائم درخواست ارسال کنند. متقاضیان اکسپرس اینتری، افراد ماهر و دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل که ابراز علاقه خود برای برنامه متقاضی استانی منیتوبا را ارسال کرده اند، در آخرین قرعه کشی برنامه متقاضیان استانی دعوت […]

بیشتر بخوانید...
کار آفرینی در کانادا
کار آفرینی در کانادا

کارآفرینی در کانادا کار آفرینی در کانادا | کانادا یکی از کشور های جهان است که از نظر فعالیت های کار آفرینی در رده دوم ایالات متحده آمریکا قرار دارد و از این نظر، بالاتر از دیگر کشور های پیشرفته دنیا می باشد. به گفته محققان، سطح کار آفرینی در کانادا با استرالیا برابر است […]

بیشتر بخوانید...
چرا باید به کانادا مهاجرت کنیم؟
چرا باید به کانادا مهاجرت کنیم؟

چرا باید به کانادا مهاجرت کنیم؟ چرا باید به کانادا مهاجرت کنیم؟ | از آنجا که آمریکا در سال های اخیر سیاست ضد مهاجرتی در پیش گرفته و هر روز قوانین سخت تری برای مهاجرین و پروسه مهاجرت وضع می کند، برخی از مهاجران به دنبال جای دیگری برای شروع زندگی جدید هستند. این مسئله […]

بیشتر بخوانید...
معرفی حرفه مهندسی کشاورزی در کانادا
معرفی حرفه مهندسی کشاورزی در کانادا

معرفی حرفه مهندسی کشاورزی در کانادا معرفی حرفه مهندسی کشاورزی در کانادا | مشکلات اقتصادی و نبود کار در برخی از کشور ها، باعث شده است نیرو های جوان و متخصص زیادی از سراسر جهان به دنبال مکانی باشند که بتوانند از تخصص خود برای کسب درآمد استفاده کنند. یکی از کشور هایی که همواره […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات