موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت سریع به کانادا از کدام روش؟ | تاکنون برای تان پیش آمده که به کار در یک کشور دیگر فکر کنید؟ آیا تا به حال شده که با دیدن یکی از دوستان تان که برای کار و زندگی از کشور خارج می شود، با خود بگویید “من هم دوست دارم مهاجرت کنم؟” کارشناسان پارسی کانادا احتمال می دهند که حداقل برای یک بار هم که شده در چنین موقعیت هایی قرار گرفته باشید، خصوصا در این روزها که اوضاع بازار و اقتصاد چندان هم جالب نیست، تقریبا همه در گوشه ذهن شان به مهاجرت فکر می کنند. به این موضوع که در کشوری ثروتمند و پیشرفته کار کنند، به تحصیل بپردازند و زندگی کنند. اما واقعا کدام مقصد مناسب است؟ کدام کشور برای کار شرایط خوب و قابل قبولی دارد؟

چرا به کانادا فکر نمی کنید؟! کشوری ثروتمند، پیشرفته، دارای نرخ بیکاری پایین، سطح کیفیت زندگی بالا و مواردی از این قبیل. احتمالا می دانید، این روزها که دیگر تقریبا همه بدون کار کردن و پیدا کردن شغل نمی توانند هزینه های زندگی و مخارج شان را تامین کنند، مهاجرت به کشورهایی مانند کانادا بسیار پرطرفدارتر از قبل شده. حتی این طور می توان گفت که تصمیم برای مهاجرت کاری به کانادا می تواند از مهم ترین انتخاب های فرد در طول زندگی باشد. انتخاب کشوری که تسهیل کننده ی رسیدن به اهداف فرد باشد، بسیار حائز اهمیت است.

کانادا در سال های اخیر به دلیل داشتن موقعیت ها و فراهم نمودن شرایط زندگی مناسب برای شهروندان خود، به یکی از بهترین کشورهای دنیا تبدیل شده است؛ همان طور که پیش تر هم به آن اشاره شد، ویژگی ها و مزیت های زندگی در کانادا، مواردی نیستند که افراد بتوانند بدون توجه از کنار آن ها بگذرند. به همین علت هم این که هر ساله میزبان میلیون ها مهاجر از سراسر جهان است. اگر شما هم یکی از افرادی هستید که قصد مهاجرت به این کشور را دارید و به دنبال راهی مناسب هستید، بهتر است با پارسی کانادا همراه شوید تا با سیستم اکسپرس اینتری آشنا شوید.

مهاجرت سریع به کانادا
مهاجرت سریع به کانادا

خیلی سریع و از طریق اکسپرس اینتری به کار در کانادا مشغول شوید

ورود سریع یا اکسپرس اینتری (Express Entry (EE یک سیستم مدیریتی است که توسط اداره شهروندی و مهاجرتی کانادا (IRCC) مورد استفاده قرار می گیرد تا به کمک آن فرایند ثبت درخواست مهاجرین را مدیریت و بررسی کنند. در واقع در این روش پرطرفدار، مهاجران متخصص بر اساس توانایی خود به عنوان مقیم دائم، جهت سکونت و شرکت در اقتصاد کانادا انتخاب می شوند. این طور می توان گفت که سیستم اکسپرس اینتری تتوسط اداره مهاجرت کانادا طراحی و اجرا شد که تا نیروهای متخصص از این روش برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.

نکته حائز اهمیت این است که اکسپرس اینتری یا EE سیستم رقابتی می باشد به این صورت که تمامی متقاضیان مهاجرت به کانادا را در مقابل هم قرار می دهند و در میان آن ها شایسته ترین افراد انتخاب می شوند. این رتبه بندی بیشتر بر اساس سن، تحصیلات، میزان تسلط زبان، تجربه کاری و فاکتور های دیگری می باشد. در صورتی که بتوانید در رتبه بالاتری در سیستم اکسپرس انتری قرار گیرید شانس دریافت اقامت کشور کانادا را تنها ظرف مدت چند ماه خواهید داشت. اگر شما هم مانند هزاران نفر دیگر که برای ورود به کانادا از این روش استفاده می کنند، می خواهید شانس خود را برای دریافت ویزای کانادا و اقامت دائم در سرزمین فرصت های بی پایان امتحان کنید، دست بجانبانید؛ وکلا و کشاوران پارسی کانادا می توانند شما را از این طریق تا رسیدن به کانادا همراهی کنند.

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

کشور کانادا همواره جزو انتخاب های ایرانیان برای مهاجرت بوده و هست؛ تفاوتی ندارد، از مهاجرت تحصیلی گرفته تا کاری. کانادا یکی از کشورهای بزرگ صنعتی دنیا و جزو ده کشور برتر به جهت کار و زندگی در جهان به حساب می آید و همچنین یکی از کشورهایی است که همیشه از آن به عنوان یکی از کشورهای مهاجرپذیر دنیا یاد می کنند.

شاید بسیاری از مهاجرانی که کانادا یا هر کشور دیگری را برای کار و زندگی انتخاب می کنند، از سرمایه یا ثروت هنگفتی برخوردار نیستند، به همین علت هم تنها راه پیش روی شان یافتن یک کار مناسب با درآمدی قابل قبول است. اگر شما هم یکی از این افراد هستید، احتمالا در ابتدای راه مدام از سختی و پیچیدگی آن می نالید و مهاجرت به کانادا، آن هم برای کار را امری نشدنی می دانید. شاید هم این طور می پندارید که شرایط لازم را ندارید. ما به عنوان مشاوران پارسی کانادا به شما ثابت می کنیم که این تفکر اشتباه است. شما نیز می توانید مانند بسیاری دیگر از افراد که سالانه ویزای کاری کانادا را دریافت و برای کار به کانادا مهاجرت می کنند، به آن جا بروید.

یکی از جذاب ترین روش های مهاجرت به هر کشوری، مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار و استفاده از سیستم اکسپرس اینتری می باشد. با کسب این نوع ویزا می توان در کشور مورد نظر خود زندگی کرد، کار کرد و به عنوان یک شهروند از حقوق شهروندی خود استفاده نمود. این موضوع را فراموش نکنید که کانادا یکی از مقاصد بسیار جذاب برای مهاجرت کاری است. در کانادا به دلیل پایین بودن نرخ رشد جمعیت، دولت فدرال برای رفع نیاز نیروی کار حرفه ای خود، سالیانه بیش از 200 هزار نفر نیروی کار جذب می نماید. اما مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری مزایای ویژه ای نیز دارد.

مهاجرت سریع به کانادا
مهاجرت سریع به کانادا

دولت کانادا همواره در حال بهبود سیستم مهاجرتی و اقتصادی خود است تا به کمک آن ها نسبت به حل مشکلات پیرامون بازار کار کانادا و برطرف کردن نیاز های آن و اقتصاد کشور اقدام کند و برنامه ورود سریع (EE) یک حرکت کلیدی در این روند است. هدف از این سیستم تسهیل و تسریع روند مهاجرت است. و همچنین نحوه پذیرش تقاضانامه ها را از طرف سازمان شهروندی و مهاجرت کانادا مشخص می کند.

به طور کلی برنامه اکسپرس اینتری اهداف ذیل را دنبال می کند:

 • پاسخگویی بهتر به بازار کار در کانادا
 • پردازش سریع و کارامد تر تقاضانامه ها

که البته دنبال کردن این اهداف سبب شده که اخذ ویرای کانادا برای متقاضیان راحت تر و سریع تر شود. می پرسید چطور؟ بسیار ساده است. براساس سیستم اکسپرس اینتری ، دولت کانادا تنها تقاضانامه هایی را پذیرش می کند که بر اساس برنامه های مهاجرتی اقتصادی از طرف کانادا برای مهاجرت دعوت نامه دریافت کرده باشند. این برنامه با هدف جلوگیری از روند انباشته شدن کارهای عقب افتاده برای اوردن مهاجران به کانادا اقدام می کند به این صورت که در طول این برنامه فقط افرادی وارد کشور می شوند که بیشترین ویژگی ها را در ارتباط با کار مورد نظر دارند و نه افرادی که به نظر میرسد احتمالا توانایی نیروی کاری مورد نظر را دارند.

سیستم EE به متقاضیان مهاجرت به کانادا که تقاضانامه های شان پذیرش شده و دعوت را دریافت کردند، کمک می کند تا در عرض شش ماه یا کم تر تقاضانامه اقامت دائم شان نیز به نتیجه برسد. این کاهش زمان انتظار به کانادا کمک می کند تا همراه با سایر کشورها در روند جذب مهاجر حرکت کند، بهترین نیروهای متخصص را جذب کرده و به فعالیت های اقتصادی خود سرعت ببخشد.

از دیگر مزایای عالی سیستم اکسپرس اینتری این است که با کمک این سیستم هیچ محدودیت ثبت نامی وجود ندارد، بدین معنا که هر فردی به راحتی می تواند در این سیستم ثبت نام کند. اما آن چه اهمیت دارد این است که چطور خود را در رتبه بندی اکسپرس انتری بالا ببریم و نمره بیشتری دریافت کنیم. همان طور که گفتیم فاکتورهای متفاوتی می تواند در رتبه بندی شما در اکسپرس انتری تاثیر گذار باشد. پارسی کانادا به عنوان یکی از بزرگ ترین موسسات مشاوره، با در اختیار داشتن یک سیستم جدید برای مهاجرت به کانادا یکی از بهترین گزینه ها برای متقاضیانی است که به دنبال کسب مشاوره و راهنمایی برای مهاجرت به کشور کانادا می باشد.

چه کسانی در برنامه اکسپرس اینتری واجد شرایط هستند؟

تا به امروز این برنامه مهاجرتی تغییرات زیادی داشته است و باید ببینید که شانس شما در این روش چقدر می باشد. اما به طور کلی در این برنامه مهاجرتی پرطرفدار، متقاضیان بر اساس سابقه کاری و مهارت های شان، جهت مشارکت در برنامه های اقتصادی کانادا انتخاب می شوند. متقاضیان اخذ اقامت دائم کانادا می توانند با استفاده از روش های اکسپرس اینتری زیر به این کشورها مهاجرت نمایند:

 • برنامه نیروی کار فنی فدرال (Federal Skilled Trades Program)
 • برنامه نیروی کار ماهر فدرال (Federal Skilled Worker Program)
 • متقاضیان با سابقه کار در کانادا (Canadian Experience Class)

براساس سیستم Express Entry متقاضیان طبق شش فاکتور اصلی در یکی از سه گروهی که در بالا ذکر شد جای می گیرند، لازم به ذکر است که این فاکتورها در هر سه گروه مشترک می باشد اما هر گروه علاوه بر این شش فاکتور، شرایط مخصوص به خود را نیز دارد. این فاکتورها نیز شامل موارد ذیل می باشد:

 • سن
 • تحصیلات
 • تجربه یا سابقه کاری
 • اخذ پیشنهاد کاری قانونی (خارج از سیستم اکسپرس اینتری)
 • مهارت های زبان
 • شرایط تطبیق پذیری با محیط

باید به شما بگوییم که در روش اکسپرس اینتری یک سیستم امتیاز بندی وجود دارد که در آن افراد متقاضی ابتدا در سیستم اکسپرس اینتری درخواست خودشان را ثبت می کنند و امتیازات متناسب با مدارک و شرایط افراد که شامل سن، مدرک و رشته تحصیلی، سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی، مدرک زبان و موارد دیگر می شود، در سیستم رتبه بندی جامعی تحت عنوان CRS محاسبه می شود. اگر هر فرد امتیاز کافی جهت ورود به سیستم اکسپرس اینتری را بدست بیاورد، وارد محیطی به نام استخر (Pool) شده و باید منتظر بماند تا اداره مهاجرت کانادا نیروهای مورد نیاز خود را از میان افراد واجد شرایط از بالاترین امتیازها انتخاب کند. جالب است بدانید که اطلاعات افراد متقاضی به مدت یک سال در سیستم اکسپرس اینتری باقی می ماند و این یعنی شانس برای شما تا یک سال وجود دارد. بعد از آن افراد متقاضی که موفق به دریافت دعوتنامه نشوند باید دوباره از ابتدا اطلاعات خودشان را در سیستم ثبت کنند.

مهاجرت سریع به کانادا
مهاجرت سریع به کانادا

حداکثر امتیازی هم که به فاکتورهای بالا تعلق می گیرد ۱۰۰ امتیاز می باشد و برای ارزیابی شرایط متقاضی جهت قرار گرفتن در استخر اکسپرس اینتری مورد استفاده قرار می گیرد. در نظر داشته باشید که این امتیازات به توانایی ها و مهارت های شما در هر یک از فاکتورهای فوق تعلق می گیرد. در حال حاضر و طبق آخرین تغییرات اعمال شده متقاضیان با امتیاز ۶۷ به بالا واجد شرایط ورود به استخر EE هستند.

پارسی کانادا حامی و همراه شما در مهاجرت به کانادا

اگر می خواهید که در سال 2020 یا 2021 خود را یکی از چند میلیون نفری بدانید که وارد کانادا می شود، بدون هیچ درنگ و معطلی با یکی از مشاوران یا وکلای مهاجرتی موسسه ما ارتباط برقرار کنید. براساس گزارشات و آمارهای منتشر شده، در آخرین دوره قرعه کشی اکسپرس اینتری که در تاریخ 10 جولای سال 2019 میلادی برگزار گردید، با توجه به استقبال بی نظیر افراد از سراسر جهان و پذیرش 500 هزار نفر نیروی متخصص برای مهاجرت به کانادا، پیش بینی شد تا سال 2020 نزدیک به یک میلیون نفر از طریق اکسپرس اینتری وارد کانادا شوند.

اگر شما هم طرفدار مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای اکسپرس اینتری این کشور هستید، دست بجانبانید، همین حالا با یکی از مشاوران پارسی کانادا تماس گرفته و از شرایط لازم جهت انجام این کار باخبر شوید. نگرانی و ترس را هم از خو دور کنید، چرا که وکلای بین المللی ما با داشتن اطلاعات و دانش روز در این زمینه می توانند به بهترین شکل و با حفظ سرمایه تان، رویای شما را که قدم گذاشتن در خاک کانادا و کار زندگی در آن جاست را به واقعیت تبدیل کنند.

آوریل 17, 2020

نویسنده : هانیه اسبقی
پذیرش جدید استان آلبرتا

پذیرش جدید استان آلبرتا

پذیرش جدید استان آلبرتا پذیرش جدید استان آلبرتا | ایالت آلبرتا در آخرین اخبار مربوط به قرعه کشی برنامه مهاجرت استانی کشور کانادا، اعلام کرد که نمره قبولی برای اخذ ویزای این استان، برای دومین بار در ماه مِی، به عدد ۳۰۰ تغییر کرده است. ایالت آلبرتا، جزئیات قرعه کشی برنامه مهاجرت استانی (PNP)، که […]

بیشتر بخوانید...
شغل تحلیلگر سیستم در کانادا

شغل تحلیلگر سیستم در کانادا

شغل تحلیلگر سیستم در کانادا شغل تحلیلگر سیستم در کانادا | اگر به دنبال مهاجرت به کانادا به عنوان تحلیلگر سیستم هستید، شانس زیادی برای اخذ ویزای کار کانادا خواهید داشت. شغل تحلیلگر سیستم در کانادا تقاضای بسیار زیادی است و ممکن است شما بتوانید ویزای اقامت دائم کانادا را با یا بدون پیشنهاد شغلی […]

بیشتر بخوانید...
انتقال دارو با پهباد در کانادا

انتقال دارو با پهباد در کانادا

انتقال دارو با پهباد در کانادا | به زودی می توان دسترسی به دارو به آسانی از پشت پنجره توسط یک پهباد امکان پذیر باشد. در روزهای گذشته اولین پهباد حامل دارو توسط یک داروخانه در بریتیش کلمبیا مورد آزمایش قرار گرفت. در هفته گذشته چند قلم دارو بر روی پهباد قرار داده شد و […]

بیشتر بخوانید...
امکان ورود خانواده ها به کانادا

امکان ورود خانواده ها به کانادا

امکان ورود خانواده ها به کانادا امکان ورود خانواده ها به کانادا | جاستین ترودو نخست وزیر کانادا طی جلسه توجیهی مربوط به کرونا، بیان کرده است که در تاریخ 8 ژوئن از ساعت 11:59 دقیقه اقوام درجه یک کانادایی می توانند به این کشور وارد شوند. تمام اتباع خارجی که واجد شرایط می باشند، […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات