موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

ویزای گاردین استرالیا

تصور کنید قصد دارید فرزندتان که دانش‌آموز و زیر 18 سال است را برای تحصیل، به استرالیا بفرستید، اما اینکه از او دور باشید، برایتان سخت و دشوار است! برای حل این مشکل، کشور استرالیا، ویزایی تحت عنوان ویزای گاردین استرالیا طراحی کرده است که کمکتان می‌کند به‌عنوان همراه، حامی یا مراقب دانش‌آموز، به این کشور بروید.

خوبی این ویزا این است که فقط مخصوص پدر و مادر دانش‌آموز نیست، بلکه پدربزرگ، مادربزرگ، خواهر یا برادر دانش‌آموز هم می‌توانند به‌عنوان یک همراه، با ویزای 590 یا همان گاردین، به استرالیا بروند.

با این ویزا، به دولت استرالیا می‌گویید که قصد حمایت و مراقبت از فرزند زیر 18 سال خود را دارید و حضورتان در کنار او در این کشور، ضروری است.

در مطلب پیش رو، هر آنچه لازم است درباره ویزای گاردین استرالیا و شرایط آن بدانید، در اختیارتان قرار داده‌ایم. اگر بعد از پایان مقاله، همچنان سؤالی در ذهنتان بود، در قسمت کامنت‌ها بنویسید تا با دقت و سریع به آن پاسخ دهیم.

دریافت ویزای گاردین استرالیا (590)

ویزای 590 استرالیا، فرصتی را برای حامیان فرزندان متقاضی ویزای تحصیلی فراهم می‌کند تا بتوانند آن‌ها را همراهی کنند.

شرایط اخذ ویزای گاردین استرالیا

ویزای گاردین یکی از انواع ویزای استرالیا در دسته تحصیل و آموزش است که برای هر‌کسی که می‌خواهد تحصیل کند یا دوره آموزشی خاصی را در استرالیا دنبال کند در دسترس است. افراد متقاضی دریافت این نوع ویزا باید دارای شرایط خاصی باشند تا در نهایت و پس از بررسی بتوانند به کشور مقصد سفر کنند:

 • شخص حامی‌ باید بالاتر از 21 سال بوده و از طرف دیگر تمکن مالی جهت پرداخت هزینه‌‌‌های اقامت، زندگی، مسکن و … خود و دانش‌آموز را داشته باشد.
 • شخص حامی‌، قبل از دانش‌آموز اجازه ورود به خاک استرالیا را ندارد. همچنین بدون دانش‌آموز نیز نمی‌تواند خاک این کشور را ترک کند مگر اینکه یک شرایط رفاه برای او فراهم کند.
 • حامی ‌باید از سلامت کامل جسمی ‌و روانی برخوردار باشد. در این زمینه از وی تحقیقات و آزمایش‌‌‌های لازم انجام خواهد شد.
 • قیم دانش‌آموز باید به سفارت یا افیسر ثابت کند که قصد اقامت دائم نداشته و پس از مدت مشخص شده استرالیا را ترک خواهد کرد.
 • اگر فردی سابقه ریجکتی ویزا استرالیا را دارد معمولاً ویزا همراه دانش‌آموزی استرالیا به او تعلق نمی‌گیرد.
 • اگر افراد تحت تکفل دیگری دارید، می‌توانید آن‌ها را با ویزای قیم همراه خود بیاورید. با این حال، اگر افراد تحت تکفل شما کم‌تر از 6 سال سن دارند، باید دلایل بسیار قوی برای آوردن آن‌‌ها داشته باشید :
 1. باید یک بیانیه کتبی به درخواست ویزای خود ضمیمه کنید که مشخص می‌کند چرا می‌خواهید او را با خود همراه کنید.
 2. نامه حمایتی از دولت کشور محل اقامت فعلی خود ارسال کنید.

در مواردی که افراد تحت تکفل کمتر از شش سال را با خود همراه نمی‌کنید، باید مدرکی را ضمیمه کنید که نشان دهد زمانی که در استرالیا هستید، مراقبت کافی از آن‌‌ها انجام می‌شود.

اگر افراد تحت تکفل کمتر از شش سال را نزد والدین یا قیم دیگری یا یکی از بستگان 21 ساله یا بزرگ‌تر گذاشته باشید، باید مراقبت کامل از آن‌‌ها به عمل آید. همراه آوردن فرزاندان زیر شش سال شرایطی دارد:

 • فرزندان در طول اقامت در کشور استرالیا باید بیمه درمانی داشته باشند.
 • فرد تا زمانی که به‌عنوان گاردین یا قیم در استرالیا حضور دارد می‌تواند به راحتی سفر کرده و از استرالیا خارج شده و دوباره بازگردد.
 • به هنگام دریافت ویزا باید تمام قوانین و مقررات را به خوبی مطالعه و بررسی کرد. زیرا در طول مدت اقامت در این کشور، نباید به هیچ وجه خارج از چارچوب آنچه مشخص شده رفتاری از متقاضی سر بزند.
 • ویزای گاردین استرالیا به‌صورت دیجیتال به پاسپورت پیوست می‌شود و در پاسپورت برچسبی مشاهده نخواهد شد.
 • برای حضور در کشور استرالیا دانستن زبان انگلیسی الزامی ‌است و باید دوره‌‌‌های فشرده آموزش زبان برای دریافت ویزای گاردین استرالیا را مطالعه کرده و پشت سر بگذارید. این دوره‌‌ها در کشور استرالیا برگزار می‌شود و به Elicose شهرت دارد. طول این دوره 20 ساعت در هفته و یا یک دوره فشرده 3 ماهه خواهد بود.
از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

هزینه اخذ ویزای 590 استرالیا

هزینه ویزای گاردین استرالیا، از 630 دلار استرالیا برای متقاضی اصلی شروع می‌شود. البته ممکن است هزینه‌‌‌های دیگری برای گواهی‌‌‌های پلیس، امور پزشکی، بیومتریک و … نیز پرداخت کنید که بالطبع هزینه‌‌‌ها را بالا خواهد برد. اگر قصد دارید افراد دیگر را با خود همراه داشته باشید، باید هزینه‌‌‌های وی را به‌صورت جداگانه پرداخت کنید. هزینه کلاس زبانی که در استرالیا می‌گذرانید نیز به عهده شخص شماست.

مدت‌زمان اخذ ویزای گاردین استرالیا

شما چه از داخل خاک استرالیا و چه از خارج می‌توانید جهت دریافت ویزای 590 استرالیا اقدام کنید. البته این فرآیند نیازمند زمان بوده و قرار نیست بلافاصله این ویزا را دریافت کنید. در صورت تکمیل بودن اطلاعات ارسال شده، فرد متقاضی از روند اخذ ویزا مطلع خواهد بود. روند پیشرفت کار به‌صورت زیر محاسبه خواهد شد:

 • 25% پروسه: 23 روز
 • 50% پروسه: 46 روز
 • 75% پروسه: 3 ماه
 • 90% پروسه: 5 ماه

این پروسه ممکن است بیشتر طول بکشد که به شیوه اقدام متقاضی و کامل بودن اسناد او بستگی دارد. شخص متقاضی به‌صورت انفرادی توانایی پیگیری کار‌ها را خواهد داشت اما اگر فکر می‌کنید زمان کافی برای این کار ندارید، حتماً از یک مشاور یا وکیل بهره بگیرید.

مدت زمان اخذ ویزای گاردین استرالیا

روند پیشرفت پروسه اخذ ویزای گاردین استرالیا از 23 روز تا 5 ماه طول می‌کشد که به کامل بودن مدارک فرد متقاضی بستگی دارد.

مدت اعتبار ویزای گاردین

میزان و مدت اقامت در نامه حاوی ویزا درج شده است. معمولاً زمان در نظر گرفته شده توسط کشور استرالیا، تا 18 ساله شدن فرد مورد حمایت و یا تا اتمام دوره تحصیل وی است. اگر نیاز به اقامت بیشتر دارید، درخواست شما از طرف سفارت استرالیا بررسی خواهد شد. به هر حال فراموش نکنید که ویزای گاردین یک ویزای موقت است و به اقامت دائم استرالیا ختم نخواهد شد. در صورتی که قصد مهاجرت به استرالیا و دریافت شهروندی را دارید باید از راه‌های دیگری اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ شهروندی استرالیا مقاله زیر را مطالعه کنید.

حتما بخوانید:
شهروندی استرالیا

مدارک برای اخذ ویزای گاردین استرالیا

جهت دریافت ویزای 590 استرالیا باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • مدارک هویتی (شامل: پاسپورت، کارت شناسایی ملی، گواهینامه رانندگی، اسناد وضعیت مدنی مانند گواهی ازدواج، طلاق، تغییر نام و …) ارائه شوند.
 • فرم درخواست ویزای همراه دانش‌آموزی استرالیا تکمیل شود. (این فرم را از طریق سایت سفارت تهیه کرده و به مندرجات آن با دقت پاسخ دهید)
 • فرم 157N که باید توسط دانش‌آموز یا دانشجو پر شده و همراه فرم درخواست ویزای قیم ارسال شود.
 • شواهد تمکن مالی ارائه شود. یعنی باید اسناد و مدارکی ارائه دهید و ثابت کنید که در طول مدت اقامت خود و فرد تحت تکفل می‌توانید از پس هزینه‌‌ها برآمده و زندگی را بگذرانید. برای مثال با اسنادی ثابت شود که در آمد سالانه 72.592 هزار دلار استرالیا دارید و یا اینکه شریک زندگی شما که همراهتان به استرالیا نیامده توانایی تأمین هزینه‌‌ها را دارد.
 • مدارکی جهت اثبات برگشت شما به کشور محل اقامت باید ارائه شود.
 • اسنادی مبنی بر داشتن املاک و مستغلات در کشور محل اقامت ارائه شود.
 • ویزا یا وضعیت اقامت در کشور محل اقامت باید بررسی شود.
 • نامه پذیرش فرد تحت تکفل در مدرسه یا دانشگاهی در کشور استرالیا باید ارائه شود.
 • بلیط رفت و برگشت تهیه گردد.
 • نام‌‌ها جهت اثبات سرپرست خوب بودن برای تأیید سلامت شخصیت ارائه شود.

توجه داشته باشید که تمامی‌ این مدارک باید به زبان انگلیسی باشند.

مزایا و معایب ویزای 590 استرالیا

ویزای گاردین یا ویزای همراه دانش‌آموزی استرالیا، ویزایی است که سبب می‌شود در دوره تحصیل کنار فرزندتان باشید. چه مزیتی از این بالاتر که فرزند را تنها نگذارید تا بتواند کم کم در محیط جدید رشد کرده و زندگی مستقلی برای خود بسازد. شما هم به‌عنوان پدر و مادر یا قیم در این فاصله در یک محیط تازه زندگی کرده و حتی فرصت تقویت زبان انگلیسی خود را دارید.

اما در مورد معایب، با این ویزا امکان کار و تحصیل برایتان فراهم نیست، این ویزا موقت بوده و هیچ‌گونه امتیازی برای کسب اقامت دائم شما نخواهد داشت.

مزایا و معایب ویزای 590 استرالیا

یکی از مزایای مهم ویزای گاردین استرالیا، همراهی با فرزند در دوره تحصیل است.

 سخن پایانی

برای اخذ ویزای گاردین یا ویزای 590 استرالیا باید شرایط و مدارک لازم را دارا باشید. شما باید به‌عنوان قیم از طرفی صلاحیت سرپرستی وی را داشته و فرقی نمی‌کند که نسبت چه باشد. (خواهر، برادر، پدر، مادر و …). تمامی‌ هزینه‌‌ها از لحظه اخذ ویزا تا اقامت در استرالیا به عهده شما بوده و دولت در این زمینه کمکی برایتان در نظر نگرفته است. معمولاً پروسه اخذ ویزا خیلی طولانی نیست و نهایتاً بعد از هفت ماه صاحب ویزا می‌شوید.

این ویزا به معنای اقامت دائم نیست و تنها به این دلیل ارائه می‌شود که در مدت طول تحصیل فرزندتان، در کنار او باشید. جهت اقدام برای اخذ ویزا پیشنهاد ما گرفتن راهنمایی از یک وکیل یا مشاور خبره است تا شما را در جهت دریافت هر چه سریع‌تر ویزای گاردین یاری کند.

سؤالات متداول

شما باید حداقل 6 هفته قبل از شروع دوره برای دارنده ویزای دانشجویی یا دانش‌آموزی تحت تکفل برای ویزا درخواست دهید.

با داشتن شرایط و مدارک معتبر این امکان برای شما فراهم است. تنها برای بستگان زیر 6 سال به مشکل خواهید خورد که برای ویزا گرفتن راه دشواری را باید طی کنید.

در صورتی که برای فرد تحت تکفل دیگری که ویزای دانشجویی دارد درخواست دهید می‌توانید مدت بیشتری را در کشور استرالیا بمانید.

خیر. شما به هیچ عنوان اجازه کار ندارید و اگر جایی مشغول به کار شوید و دولت استرالیا متوجه شود به دلیل نقض قوانین، ویزای شما باطل می‌شود. برای هزینه‌‌ها حتماً باید به فکر درآمد، خارج از کشور استرالیا باشید تا با مشکل مواجه نشوید.

خیر. پس از پایان مدت ویزا باید هر چه سریع‌تر خاک استرالیا را ترک کنید.

خیر. نیاز به داشتن مدرک وجود ندارد. اما برای فرد متقاضی کلاس زبان به‌صورتی که دوره فشرده 3 ماهه و 20 ساعت در هفته برگزار خواهد شد که هزینه این کلاس‌‌‌های آموزشی به عهده فرد است.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال