آیا برای مهاجرت به آلمان شرط سنی وجود دارد؟

این روز ها تب مهاجرت به کشور های صنعتی و توسعه یافته در میان مردم به خصوص جوانان گسترش یافته است. چرا که این گروه از افراد قصد دارند تا دیر نشده به یکی از سرزمین های مناسب تحصیل و کار مهاجرت کنند. یکی از این کشور ها، کشور آلمان می باشد که در لیست اولین مناطق مهاجر پذیر جهان قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که آلمان بعد از ایالات متحده دومین مقصد مهاجرتی در جهان به شمار می آید و همه روزه بر محبوبیت آن افزوده می شود. زیرا دولت این کشور هر ساله بر آن است تا به امکانات و خدمات برای مهاجران و مردمان بومی اضافه کند. اقتصاد آلمان جزو بزرگ ترین و اصلی ترین بخش های اروپا طبقه بندی می شود و همین امر موجب شده تا متقاضیان کار در آلمان برای وارد شدن به بازار کار آن اقدام کنند و در یکی از عالی ترین شرکت های آن استخدام گردند.

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

همان طور که می دانید تحصیل در آلمان نیز یکی از مواردی است که این روز دانشجویان بسیار به آن فکر می کنند چرا که دولت این کشور امکاناتی اعم از تحصیل رایگان را برای آن ها فراهم آورده است. تنها کاری که متقاضیان و علاقه مندان باید انجام دهند، این است که به تنهایی وارد فرآیند مهاجرت به آلمان نشوند و حتما از تجربیات مشاوران و وکلای یک موسسه عالی رتبه استفاده نمایند.

موسسه مهاجرتی پارسی کانادا با ارائه خدماتی حرفه ای از جمله معدود موسساتی است که با هزینه های مناسب افراد را عازم کشورهای مورد علاقه شان می کند. همچنین این مجموعه دارای مشاورین و وکلای خبره ای می باشد که سال هاست در زمینه مهاجرتی مشغول به فعالیت هستند و همین امر باعث می شود تا متقاضیان با خیال راحت، فرآیند های تکمیل پرونده و اخذ ویزای آلمان و سایر کشور ها را به دست آن ها بسپارند.

آشنایی با کشور زیبای آلمان

آلمان یکی از کشور هایی است که در اروپای غربی و مرکزی واقع شده و با سرزمین هایی نظیر لهستان، دانمارک، فرانسه، چک، بلژیک و هلند همسایه می باشد. آلمان 16 ایالت دارد. 13 ایالت از ایالت های آلمان، منطقه ای و 3 ایالت شهری هستند. مردم این کشور به زبان آلمانی سخن می گویند و کسانی که قصد اخذ اقامت آلمان را دارند بایستی در آزمون این زبان شرکت کنند و نمره قابل قبولی را دریافت نمایند.

لازم به ذکر است که زندگی در این سرزمین برای افرادی که به فرهنگ و زبان عادت ندارند ممکن است دشوار به نظر برسد چرا که فرد به تازگی از فرهنگ و زبان خود جدا شده و وارد مملکتی جدید شده است. از این جهت آشنایی با فرهنگ، هزینه هایی از قبیل خوراک، پوشاک و مسکن و شرایط اساسی زندگی در آلمان ضروری در نظر گرفته می شود. از آن جایی که آلمان در گروه کشور های مدرن، قدرت مند و پیشرفته به حساب می آید، باید علاقه مندان رزومه های پرباری داشته باشند و برای دریافت ویزای آلمان از آن ها استفاده کنند.

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

همان طور که گفته شد، اقتصاد آلمان در سال های اخیر با رشد 30 درصدی روبرو بوده و همین امر سبب شده تا سیل عظیمی از مهاجران به این سرزمین هجوم آورند. در کنار بالا بودن رشد اقتصادی، آسان بودن اخذ پاسپورت آلمان، وجود امکانات رفاهی، امنیت و کیفیت بالای زندگی و همچنین پیدا کردن شغل به طریقی راحت، از جمله مزایای مهاجرت به آلمان بر شمرده می شود.

شرایط سنی تحصیل در آلمان

آلمان نیز از جمله کشور هایی است که در هر سنی می توان به مهاجرت کرد. حال ممکن است هدف فرد برای تغییر سبک زندگی به گونه ای متفاوت باشد. برخی در جست و جوی راهی آسان برای تحصیل در آلمان هستند و عده ای دیگر قصد وارد شدن به بازار کار را دارند. از این جهت سوالی که ذهن آن ها را مشغول می کند، این است که با چه شرط سنی می توان به آلمان مهاجرت کرد؟

اینکه فردی قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد را داشته باشد نیز با توجه به شرط سنی از اهمیت بسیاری برخوردار است. چرا که در صورت فراهم نبودن شرایط سنی، هیچ یک از موارد مربوط به اخذ ویزای آلمان امکان پذیر نخواهد شد.

به عنوان مثال اگر فردی قصد تحصیل در مقطع کارشناسی یا همان لیسانس را داشته باشد، تنها می تواند با داشتن 21 سال برای اخذ ویزا اقدام کند. به این صورت که بایستی مقاطع قبلی نظیر راهنمایی و دبیرستان را قبل از 20 سالگی طی کرده باشد. لازم به ذکر است که کلیه دروس در این مقطع به زبان آلمانی تدریس می شود، از جهت اخذ مدرک این زبان، بالاتر از سطح B1 الزامی می باشد.

مقطع بعدی، فوق لیسانس یا همان کارشناسی ارشد خواهد بود که بازه سنی خاصی را مشخص نمی کند. البته مانند همه کشور ها برخی از دانشگاه ها هستند که با شرایط خاص سنی دانشجو را پذیرش می کنند و آن سن زیر 30 اعلام شده است. در این مقطع دورس به زبان آلمانی یا انگلیسی تدریس می شود و همین امر موجب شده تا دریافت مدرک B1 زبان آلمانی یا نمره آیلتس زبان انگلیسی بالای 6 و نیم، به مرحله ای ضروری بدل گردد.

 

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

حال ممکن است برخی قصد اخذ ویزای تحصیلی در مقطع دکترا را داشته باشند. این دوره به مراتب نسبت به لیسانس و فوق لیسانس از محدودیت سنی خاصی برخوردار نمی باشد اما کسانی که تصمیم دارند بورسیه تحصیلی دریافت کنند، باید قبل از سن 31 سالگی به این مرحله رسیده باشند.

شرایط کار در آلمان

یکی از مزیت های مهاجرت به آلمان، فراهم آوردن شرایط بازار کار عالی برای کارجویان می باشد. چرا که کار فرمایان در صورت نبود نیروی کاری بومی متخصص می توانند از متقاضیان بین المللی کار در آلمان استفاده کنند. همچنین، علی رغم شهرت کشور آلمان در کارایی و سخت کوشی مردم و همچنین نظم آن ها در برابر انجام وظایف و مسئولیت های شغلی، متوسط ساعت کاری آن ها در هر هفته نسبت به بسیاری از کشورها کمتر می باشد.

لازم به ذکر است که قانون کار در آلمان حداکثر 48 ساعت در هفته بوده است که این ساعات در روزهای دوشنبه تا شنبه خلاصه می شود. به این ترتیب که فرد قادر است تا هشت ساعت در طول روز در ساعت 9 الی 5 عصر کار کند. اما در حالت کلی بیشتر مشاغل در آلمان به 40 ساعت کار در هفته ختم می شود. اما اگر شخصی نتواند ساعات هفتگی خود را پر کند، می تواند مرخصی روزانه بگیرد یا اینکه در هفته های بعدی نبود خود را جبران نماید.

این حالت یکی از مزیت هایی است که دولت آلمان به علاقه مندان اخذ ویزای کاری ارائه می دهد و آن ها می توانند تنها با پذیرفتن شرایط و تکمیل پرونده خود با کمک وکیل و مشاوران مهاجرتی به این روند سرعت ببخشند. با توجه به این روند نیز شرط سنی از اهمیت برخوردار است، چرا که در حالت کلی در صورت اخذ ویزای کاری و داشتن دعوت نامه از کارفرما و سن زیر 40 سال، فرد می تواند بدون هیچ مشکلی در این روند موفق شود.

همان طور که در بخش های قبلی اشاره شد، موسسه مهاجرتی پارسی کانادا از مجموعه هایی است که مشاوران و وکلای باتجربه و خبره ای دارد و آن ها قادر هستند تا با بررسی پرونده فرد، روش های مناسب و کم هزینه را به وی معرفی نمایند. آن ها از جمله حرفه ای ترین و متخصص ترین مشاوران و وکلا می باشند که تا انتهای راه فرد را همراهی خواهند کرد.

 

هزینه های مهاجرت به آلمان

زندگی در هر کشوری هزینه هایی را به دنبال دارد، این هزینه های می تواند شامل، خوراک، پوشاک، اجاره یا خرید مسکن باشد. البته فردی که قصد اخذ اقامت آلمان را دارد، باید از قبل نسبت به هزینه های زندگی و مهاجرت به آلمان اطلاعاتی را کسب کرده باشد، چرا که در هر کاری بدون وجود اطلاعات نمی توان به موفقیت رسید، اعمال مربوط به مهاجرت که در جایگاه خود از اهمیت بالایی برخوردار است و باید برای دریافت پذیرش تحصیلی یا اخذ ویزای کاری با افرادی متخصص نظیر مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی پارسی کانادا مشورت نمود.

هر کدام از شهر های آلمان بر اساس امکانات و خدماتی که ارائه می دهد، هزینه های گوناگونی دارد. به عنوان مثال ایالت بایرن و شهر مونیخ از جمله گران ترین شهر ها هستند که هر شخصی بر اساس حقوق و درآمد، محل زندگی خود را انتخاب می کند. اما در حالت کلی شهر هایی نظیر برلین، هامبورگ و اشتوتگارت از جمله شهر هایی می باشند که کیفیت و استاندارد های زندگی در آن ها بالا است وشهرداران آن نواحی تمام تلاش خود را جلب رضایت مردم می کنند.

و این در حالی است که در ارتباط با هزینه ها نمی توان عدد دقیقی را ذکر است چرا که نرخ دلار و یورو قابل تغییر می باشد. در حالت کلی هزینه های مهاجرت به آلمان به دلیل وجود امکانات تحصیلی رایگان کمتر از سایر کشور های اروپایی می باشد. همین امر سبب شده تا علاقه مندان بسیاری برای اخذ ویزای آلمان اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

دیدگاه ها

 1. سهیل سهرابی

  سلام.سهیل هستم.۳۴ سال سن دارم لیسانس کامپیوتر نرم افزار دارم‌ هیچ حرفه و سابقه ی کاری مفیدی ندارم. زبان انگلیسی ام ضعیفه زبان آلمانی هم اصلا بلد نیستم. آیا با این شرایط میتونم برای ادامه تحصیل و کار به آلمان مهاجرت کنم؟

  • علیزاده

   سهیل عزیز سلام، شرایط سنی خوبی برای برای کشور آلمان دارید اما یکی از آیتم های مهم داشتن مدرک زبان آلمانی است، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 2. مجیدرنجبر

  سلام مجید رنجبر هستم جوشکار برق co2 طریف از خود نباشه هرجا کار کردم هیچکس ایرادی تو کارم نگرفتن جوش برق را چشم بسته ۱۰ سال کارم بوده سن۲۸سال مدرک تحسیلی سیکال کارم ساختمان سازی اسکلت فلزی جوشکار الکترو فیلتر کارخانه گنداله سازی کارخانه سیمان خاکستری نیریزفارس بندرعباس شیراز کنگان کارکردم قصد مهاجرت به المان رادارم یکی منو راهنماییکنه چند هزینه قانونی داره

  • علیزاده

   مجید عزیز سلام، باید زبانتون را تقویت کنید و دیپلم فنی حرفه ای هم متناسب با تخصصصتون داشته باشید، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 3. رضا خوشکام

  با سلام رضا خوشکام هستم ۴۵ ساله متاهل و دو فرزند . دارای مدارک بین المللی جوشکاری در رده VT.RTL.RT.UT.PT.MT.WPS&PQR می باشم سابقه کاری ۲۲ ساله دارم برای رفتن به المان مقداری سنم زیاده امیدوارم برای مهاجرت به المان پیشنهاد خوبی بایم داشته باشید در ضمن مدرک تحصیلیم دیپلم برق صنعتی میباشد

  • علیزاده

   رضا عزیز سلام، باید رزومه شما به صورت کامل توسط کارشناسان بررسی شود ، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 4. کیوان راستین

  سلام و عرض ادب
  من ۴۲ سالمه متاهل بادو فرزند کارشناسی ارشد حسابداری ۱۷ سال سابقه تخصصی در زمینه امور مالی و حسابداری و رزومه نسبتا قوی دارم. پیشنهادتون برای مهاجرت به کشور آلمان چیه و چقدر شانس موفق شدن دارم؟

  • علیزاده

   سلام کیوان عزیز، باید رزومه و شراییط تحصیلی شما کامل مورد بررسی قرار بگیره جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید .
   آدرس لینک فرم ارزیابی مهاجرت

 5. مجتبی صدایی آذر

  سلام.مجتبی صدایی آذر۵۲سال دارم.مدرک مهندسی عمران دارم.مدرک ورق کاری و کانالسازی از فنی حرفه ای وپروانه ی کسب دارم و۲۵سالسابقه ی فعالیت بصورت علمی و تخصصی دارم.سرمایه ی کافی هم دارم.فرزندم در آلمان مشغول تحصیل است.به چه طریقی میتوانم به آلمان مهاجرت کنم؟با تشکر

  • علیزاده

   سلام مجتبی عزیز در حال حاضر فقط از طریق پروسه های بیزنسی میتونید اقدام کنید. جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید .
   آدرس لینک فرم ارزیابی مهاجرت

 6. نیما

  سلام وقتتون بخیر
  اسم من نیما، از استان خوزستان ،27 سال سن دارم.
  تخصص من در حرفه حفاری با دستگاه دریل واگون هستش
  چندسال سابقه کاری دارم
  چگونه میتوانم ویزای کار بگیرم
  ممنون متشکر

  • علیزاده

   سلام نیمای عزیز باید رزومه شما کامل مورد بررسی قرار بگیره جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 7. دریا غدیر

  سلام با 42 سال سن و مدرک دیپلم اگر تا سن 45 یا 46 سالگی بتوانم مدرک لیسانس مترجمی زبان و مدرک b2 زبان آلمانی رو بگیرم وهمچنین دخترم در آلمان مشغول به تحصیل و خواهرم مشغول به کار باشد آیا میتوانم با ویزای کار و دریافت دعوتنامه به آلمان مهاجرت کنم ؟

  • علیزاده

   دریا عزیز سلام، بله قابل اقدام است ،جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 8. حسین اصلانی

  سلام من 32 ساله هستم دیپلم و مجرد و در حال حاضر به عنوان کمک پرستار در یکی از بیمارستان های دولتی مشغول کار هستم آیا امکان مهاجرت به آلمان هست ؟

  • علیزاده

   دوست عزیز سلام ، رزومه شما باید توسط کارشناسان بررسی شود، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 9. آزاده

  سلام من 35 سال دارم . لیسانس حسابداری دارم و 8سال سابقه کار . آیا شانسی برای گرفتن ویزای کار دارم؟

  • مختاررضایی

   سلام رضایی هستم ۴۵سالمه و متاهل و دو فرزند دارم و درزمینه لوله کشی ساختمان کامل و تاسیسات استخر (از لوله کشی استخر و جکوزی و موتورخونه فعالیت مدرک از دانشگاه شریف)و سیم کشی ساختمان کار میکنم ایا شرایطی برای مهاجرت واسمون فراهم میشه یا نه باید اینجا بسوزیم و بسازیم ممنون از لطفتون

  • علیزاده

   دوست عزیز سلام، با توجه به شرایطتون میتوانید از طریق پروسه های بیزنسی اقدام کنید ،جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

  • علیزاده

   دوست عزیز سلام، رزومه شما باید به صورت کامل توسط کارشناسان بررسی شود، جهت بررسی فرم ارزیابی و همکاهنگی تایم مشاوره می توانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 10. ستایش حجاز

  من ۱۹سالمه و دیپلم حسابداری دارم درحال حاضر برای فوق میخونم و درکنارش ناخن کارهستم یک ساله،برای مهاجرت به عنوان ناخن کار به چه مدارکی لازم دارم ؟

  • علیزاده

   ستایش عزیز سلام، با توجه به شرایط سنیتون میتونید از طریق پروسه های تحصیلی اقدام کنید، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید