آیا برای مهاجرت به آلمان شرط سنی وجود دارد؟

این روز ها تب مهاجرت به کشور های صنعتی و توسعه یافته در میان مردم به خصوص جوانان گسترش یافته است. چرا که این گروه از افراد قصد دارند تا دیر نشده به یکی از سرزمین های مناسب تحصیل و کار مهاجرت کنند. یکی از این کشور ها، کشور آلمان می باشد که در لیست اولین مناطق مهاجر پذیر جهان قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که آلمان بعد از ایالات متحده دومین مقصد مهاجرتی در جهان به شمار می آید و همه روزه بر محبوبیت آن افزوده می شود. زیرا دولت این کشور هر ساله بر آن است تا به امکانات و خدمات برای مهاجران و مردمان بومی اضافه کند. اقتصاد آلمان جزو بزرگ ترین و اصلی ترین بخش های اروپا طبقه بندی می شود و همین امر موجب شده تا متقاضیان کار در آلمان برای وارد شدن به بازار کار آن اقدام کنند و در یکی از عالی ترین شرکت های آن استخدام گردند.

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

همان طور که می دانید تحصیل در آلمان نیز یکی از مواردی است که این روز دانشجویان بسیار به آن فکر می کنند چرا که دولت این کشور امکاناتی اعم از تحصیل رایگان را برای آن ها فراهم آورده است. تنها کاری که متقاضیان و علاقه مندان باید انجام دهند، این است که به تنهایی وارد فرآیند مهاجرت به آلمان نشوند و حتما از تجربیات مشاوران و وکلای یک موسسه عالی رتبه استفاده نمایند.

موسسه مهاجرتی پارسی کانادا با ارائه خدماتی حرفه ای از جمله معدود موسساتی است که با هزینه های مناسب افراد را عازم کشورهای مورد علاقه شان می کند. همچنین این مجموعه دارای مشاورین و وکلای خبره ای می باشد که سال هاست در زمینه مهاجرتی مشغول به فعالیت هستند و همین امر باعث می شود تا متقاضیان با خیال راحت، فرآیند های تکمیل پرونده و اخذ ویزای آلمان و سایر کشور ها را به دست آن ها بسپارند.

آشنایی با کشور زیبای آلمان

آلمان یکی از کشور هایی است که در اروپای غربی و مرکزی واقع شده و با سرزمین هایی نظیر لهستان، دانمارک، فرانسه، چک، بلژیک و هلند همسایه می باشد. آلمان 16 ایالت دارد. 13 ایالت از ایالت های آلمان، منطقه ای و 3 ایالت شهری هستند. مردم این کشور به زبان آلمانی سخن می گویند و کسانی که قصد اخذ اقامت آلمان را دارند بایستی در آزمون این زبان شرکت کنند و نمره قابل قبولی را دریافت نمایند.

لازم به ذکر است که زندگی در این سرزمین برای افرادی که به فرهنگ و زبان عادت ندارند ممکن است دشوار به نظر برسد چرا که فرد به تازگی از فرهنگ و زبان خود جدا شده و وارد مملکتی جدید شده است. از این جهت آشنایی با فرهنگ، هزینه هایی از قبیل خوراک، پوشاک و مسکن و شرایط اساسی زندگی در آلمان ضروری در نظر گرفته می شود. از آن جایی که آلمان در گروه کشور های مدرن، قدرت مند و پیشرفته به حساب می آید، باید علاقه مندان رزومه های پرباری داشته باشند و برای دریافت ویزای آلمان از آن ها استفاده کنند.

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

همان طور که گفته شد، اقتصاد آلمان در سال های اخیر با رشد 30 درصدی روبرو بوده و همین امر سبب شده تا سیل عظیمی از مهاجران به این سرزمین هجوم آورند. در کنار بالا بودن رشد اقتصادی، آسان بودن اخذ پاسپورت آلمان، وجود امکانات رفاهی، امنیت و کیفیت بالای زندگی و همچنین پیدا کردن شغل به طریقی راحت، از جمله مزایای مهاجرت به آلمان بر شمرده می شود.

شرایط سنی تحصیل در آلمان

آلمان نیز از جمله کشور هایی است که در هر سنی می توان به مهاجرت کرد. حال ممکن است هدف فرد برای تغییر سبک زندگی به گونه ای متفاوت باشد. برخی در جست و جوی راهی آسان برای تحصیل در آلمان هستند و عده ای دیگر قصد وارد شدن به بازار کار را دارند. از این جهت سوالی که ذهن آن ها را مشغول می کند، این است که با چه شرط سنی می توان به آلمان مهاجرت کرد؟

اینکه فردی قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد را داشته باشد نیز با توجه به شرط سنی از اهمیت بسیاری برخوردار است. چرا که در صورت فراهم نبودن شرایط سنی، هیچ یک از موارد مربوط به اخذ ویزای آلمان امکان پذیر نخواهد شد.

به عنوان مثال اگر فردی قصد تحصیل در مقطع کارشناسی یا همان لیسانس را داشته باشد، تنها می تواند با داشتن 21 سال برای اخذ ویزا اقدام کند. به این صورت که بایستی مقاطع قبلی نظیر راهنمایی و دبیرستان را قبل از 20 سالگی طی کرده باشد. لازم به ذکر است که کلیه دروس در این مقطع به زبان آلمانی تدریس می شود، از جهت اخذ مدرک این زبان، بالاتر از سطح B1 الزامی می باشد.

مقطع بعدی، فوق لیسانس یا همان کارشناسی ارشد خواهد بود که بازه سنی خاصی را مشخص نمی کند. البته مانند همه کشور ها برخی از دانشگاه ها هستند که با شرایط خاص سنی دانشجو را پذیرش می کنند و آن سن زیر 30 اعلام شده است. در این مقطع دورس به زبان آلمانی یا انگلیسی تدریس می شود و همین امر موجب شده تا دریافت مدرک B1 زبان آلمانی یا نمره آیلتس زبان انگلیسی بالای 6 و نیم، به مرحله ای ضروری بدل گردد.

 

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

حال ممکن است برخی قصد اخذ ویزای تحصیلی در مقطع دکترا را داشته باشند. این دوره به مراتب نسبت به لیسانس و فوق لیسانس از محدودیت سنی خاصی برخوردار نمی باشد اما کسانی که تصمیم دارند بورسیه تحصیلی دریافت کنند، باید قبل از سن 31 سالگی به این مرحله رسیده باشند.

شرایط کار در آلمان

یکی از مزیت های مهاجرت به آلمان، فراهم آوردن شرایط بازار کار عالی برای کارجویان می باشد. چرا که کار فرمایان در صورت نبود نیروی کاری بومی متخصص می توانند از متقاضیان بین المللی کار در آلمان استفاده کنند. همچنین، علی رغم شهرت کشور آلمان در کارایی و سخت کوشی مردم و همچنین نظم آن ها در برابر انجام وظایف و مسئولیت های شغلی، متوسط ساعت کاری آن ها در هر هفته نسبت به بسیاری از کشورها کمتر می باشد.

لازم به ذکر است که قانون کار در آلمان حداکثر 48 ساعت در هفته بوده است که این ساعات در روزهای دوشنبه تا شنبه خلاصه می شود. به این ترتیب که فرد قادر است تا هشت ساعت در طول روز در ساعت 9 الی 5 عصر کار کند. اما در حالت کلی بیشتر مشاغل در آلمان به 40 ساعت کار در هفته ختم می شود. اما اگر شخصی نتواند ساعات هفتگی خود را پر کند، می تواند مرخصی روزانه بگیرد یا اینکه در هفته های بعدی نبود خود را جبران نماید.

این حالت یکی از مزیت هایی است که دولت آلمان به علاقه مندان اخذ ویزای کاری ارائه می دهد و آن ها می توانند تنها با پذیرفتن شرایط و تکمیل پرونده خود با کمک وکیل مهاجرتی آلمان به این روند سرعت ببخشند. با توجه به این روند نیز شرط سنی از اهمیت برخوردار است، چرا که در حالت کلی در صورت اخذ ویزای کاری و داشتن دعوت نامه از کارفرما و سن زیر 40 سال، فرد می تواند بدون هیچ مشکلی در این روند موفق شود.

همان طور که در بخش های قبلی اشاره شد، موسسه مهاجرتی پارسی کانادا از مجموعه هایی است که مشاوران و وکلای باتجربه و خبره ای دارد و آن ها قادر هستند تا با بررسی پرونده فرد، روش های مناسب و کم هزینه را به وی معرفی نمایند. آن ها از جمله حرفه ای ترین و متخصص ترین مشاوران و وکلا می باشند که تا انتهای راه فرد را همراهی خواهند کرد.

 

هزینه های مهاجرت به آلمان

زندگی در هر کشوری هزینه هایی را به دنبال دارد، این هزینه های می تواند شامل، خوراک، پوشاک، اجاره یا خرید مسکن باشد. البته فردی که قصد اخذ اقامت آلمان را دارد، باید از قبل نسبت به هزینه های زندگی و مهاجرت به آلمان اطلاعاتی را کسب کرده باشد، چرا که در هر کاری بدون وجود اطلاعات نمی توان به موفقیت رسید، اعمال مربوط به مهاجرت که در جایگاه خود از اهمیت بالایی برخوردار است و باید برای دریافت پذیرش تحصیلی یا اخذ ویزای کاری با افرادی متخصص نظیر مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی پارسی کانادا مشورت نمود.

هر کدام از شهر های آلمان بر اساس امکانات و خدماتی که ارائه می دهد، هزینه های گوناگونی دارد. به عنوان مثال ایالت بایرن و شهر مونیخ از جمله گران ترین شهر ها هستند که هر شخصی بر اساس حقوق و درآمد، محل زندگی خود را انتخاب می کند. اما در حالت کلی شهر هایی نظیر برلین، هامبورگ و اشتوتگارت از جمله شهر هایی می باشند که کیفیت و استاندارد های زندگی در آن ها بالا است وشهرداران آن نواحی تمام تلاش خود را جلب رضایت مردم می کنند.

و این در حالی است که در ارتباط با هزینه ها نمی توان عدد دقیقی را ذکر است چرا که نرخ دلار و یورو قابل تغییر می باشد. در حالت کلی هزینه های مهاجرت به آلمان به دلیل وجود امکانات تحصیلی رایگان کمتر از سایر کشور های اروپایی می باشد. همین امر سبب شده تا علاقه مندان بسیاری برای اخذ ویزای آلمان اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

دیدگاه ها

 1. زهرا

  سلام منو همسرم 34 سالمونه و هردو رشته های نرم افزار و شبکه کامپیوتر هسیم و 8 سال سابقه مرتبط با رشته داریم. میخام بدونم از چه روشی میتونیم مهاجرت کنیم و تا چندساله دیگه فرصت داریم از نظر شرط سنی

  • علیزاده

   زهرا عزیز سلام، بله امکان پذیره اما با توجه به شرایط سنیتون بهتر است که زودتر اقدام کنید، جهت بررسی فرم ارزیابی و دریافت مشاوره در این خصوص می توانید از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشد.

 2. مینا

  سلام وقت بخیر. من 35 ساله هستم و دارای مدرک دکتری مهندسی مکانیک، در حال حاضر به مدت 7 سال هیئت علمی دانشگاه هستم و قبل از آن هم به مدت 5 سال در شرکت سایپا مشغول به کار بوده ام. در حال یادگرفتن زبان آلمانی هستم. آیا شانس دریافت ویزای کار برای آلمان را دارم؟ ممنون

  • علیزاده

   مینا عزیز سلام، بله می توانید از طریق ویزای کار آلمان اقدام کنید، جهت بررسی فرم ارزیابی و دریافت مشاوره در این خصوص می توانید از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشد.

 3. علی

  سلام ، من ۴۵ سالمه ، دارای کارشناسی ارشد برق و ۲۰ سال سابقه کار اتوماسیون صنعتی در صنعت نفت هستم. امکان دریافت ویزای کار وجود داره؟

  • علیزاده

   سلام علی عزیز، شما با توجه به شرایط سینتون فقط از طریق پروسه های بیزنسی میتونید اقدام کنید. داخل واتساپ برای هماهنگی مشاوره با ما در ارتباط باشید 09935215234

 4. حامد

  سلام، من 39 سالمه و لیسانس مهندسی کامپیوتر هستم، نزدیک به ده سال در زمینه آی تی سابقه کار و بیمه دارم، همسرم 38 ساله و دارای فوق لیسانس ارتباطات و 12 سال سابقه کار هستن. امکان مهاجرت ما به آلمان یا کانادا از طریق کار وجود دارد؟

  • علیزاده

   سلام حامد عزیز، با توجه به شرایطی که فرمودید میتونید از طریق پروسه های استانی برای کشور کانادا اقدام کنید. داخل واتساپ برای هماهنگی مشاوره با ما در ارتباط باشید 09935215234

 5. قاسم

  سلام من 44سال دارم و لیسانس برق و سابقه کار اتوماسیون صنعتی و plc دارم. در ضمن بازنشسته تامین اجتماعی هستم ایا امکان اشتغال برای من هم مساعد هست ممنون بابت راهنمایی

  • علیزاده

   سلام قاسم عزیز، با توجه به شرایط سنی که دارید بهتر هست که از طریق پروسه های بیزنسی اقدام کنید. داخل واتساپ برای هماهنگی مشاوره با ما در ارتباط باشید 09935215234

 6. Roya

  سلام من ۱۷ سالمه باید واس مهاجرت امضای پدر باشه؟؟برای ادامه تحصیل

  • علیزاده

   سلام رویا عزیز، بله باید اجازه پدر حتما داشته باشید.

 7. مصطفی

  سلام 37سالمه ودیپلم و مجرد هستم، انواع حرفه ها از قبیل جوشکاری،لوله کشی، سیم کشی، صافکاری ونقاشی خودرو بلدم،آشپز غذاهای خارجی بودم ونزدیک 100نوع غذای فرنگی بلدم.آیا راهی برای مهاجرت به آلمان یا اتحادیه اروپا هست

  • علیزاده

   مصطفی عزیز سلام ، با توجه به شرایطی که دارید می توانید از طریق پروسه های نیروی کار متخصص اقدام کنید. لطفا داخل واتساپ برای بنده یک پیام ارسال کنید تا هماهنگی های لازم جهت مشاوره شما را انجام بدم. 09935215234

 8. حمید همت پور

  سلام حمید هستم ده ساله مشغول برق خودرو هستم مستقل کار میکنم ولی مدرک دیپلم دارم ۳۷سالمه متاهل و یک پسر یک ساله دارم

  • علیزاده

   سلام دوست عزیز، لطف بفرمایید از طریق لینک زیر رزومه خود را تکمیل کنید، مشاوران تخصصی ما در این زمینه با توجه به رزومه تکمیلی با شما در ارتباط قرار میگیرند.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت
   باعث افتخار ماست که در خدمت شما باشیم.

 9. علی

  سلام
  مهندس برق مخابرات هستم .رزومه کاری خوبی در صنعت برق دارم .43 ساله هستم .با توجه به سنم آیا از طریق ویزای کار میتونم اقدام کنم

  • علیزاده

   سلام دوست عزیز. بله حتما امکان پذیر است . لطف بفرمایید از طریق لینک زیر رزومه خود را تکمیل کنید تا مشاوران ما بعد از ارزیابی دقیق رزومه شما جهت تعیین روش و شرایط با شما در ارتباط قرار بگیرند .
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت
   باعث افتخار ماست که در خدمت شما باشیم.

 10. بنفشه صفاکار

  کارشناس ارشد علوم اجتماعیم.۴۷ ساله، بازنشسته تامین اجتماعی ، سابقه بیش از پنج سال در مددکاری در ازمایشگاه صنعتی، سابقه معلمی در مقطع متوسطه و مشاورآموزشی و هدایت تحصیلی این گروه با ده سال سابقه. متقاضی کار در بخش سوشیال ورکری و یا مراقبت و مددکاری و دریافت ویزای کار هستم.

  • مینا نجفی

   سلام و عرض ادب
   با توجه به سن تون و زمینه کاری تون احتمال گرفتن پیشنهاد کاری خیلی ضعیفه اما شرایط شما برای استارت آپ میتونه مطلوب باشه.
   برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره، همین حالا فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت ما پر کنید و پاسخ همه سوالات خود را دریافت کنید.

   فرم ارزیابی مهاجرت

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید