موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

 ویزای اکسپرس اینتری

ویزای اکسپرس اینتری و مهاجرتی راحت | اصلا جای تعجب نیست اگر در حال حاضر افکار مهاجرتی در سر دارید و به زندگی در کانادا فکر می کنید زیرا هر کسی می تواند برای تغییر روند روزمرگی خود اقداماتی را انجام دهد و کیفیت وضعیت را بهبود ببخشد. جالب است بدانید که در جدیدترین رتبه بندی و رنکینگ کشورها در سال 2019 که توسط Us News and World report، منتشر شده که کانادا با توجه به پارامتر های متنوع زندگی در صدر جدول قرار گرفته است. همچنین بر اساس امکانات تحصیلی و فراهم آوردن فرصت های شغلی مناسب، مورد علاقه تعداد بی شماری از متقاضیان کار و تحصیل قرار گرفته است و توصیه می شود که به منظور بهره مندی از ویزاهای کانادا، از مشاوره با وکلای موسسه پارسی کانادا برخوردار شوید. به علاوه:

 1.  کانادا اولین کشور بر اساس کیفیت زندگی شناخته شده است.
 2.  از لحاظ فراهم آوردن امکانات شهروندی مناسب رتبه دوم در جهان را به خود اختصاص داده است.
 3.  از نظر مهاجرتی و به طور کلی سومین مقصد مهاجرتی در جهان به شمار می رود.
ویزای اکسپرس اینتری
ویزای اکسپرس اینتری

مهاجرت به کانادا، آسان یا سخت؟

شاید بار ها شده که برای تحصیل یا کار، در جست و جوی پیدا کردن راهی باشید که بتوانید از طریق آن بدون زحمت به کانادا یا یکی از کشور های صنعتی، سفر یا مهاجرت کنید، اما نه تنها فکری به ذهنتان نرسیده بلکه با شنیدن هزینه های هنگفت از تصمیم خود منصرف شده اید. یکی از کشور های پیشرفته و توسعه یافته در جهان، کانادا می باشد که با استفاده از تجارت مشاوران خبره مهاجرتی، متقاضیان می توانند نه تنها آسان ترین روش، بلکه ویزای دائمی را اخذ نمایند.

لازم به ذکر است که دولت این کشور برنامه های بلند پروازانه بسیاری برای پذیرفتن بیش از یک میلیون نفر به عنوان متقاضی ویزای اقامت کانادا ارائه می دهد که شامل برنامه ویزای اکسپرس اینتری و PNP می باشد. جالب است بدانید که دولت اقدامات متنوعی از جمله تغییرات اساسی در قوانین مهاجرت برای عملی کردن این طرح بزرگ به انجام رسانده تا بتواند به منظور به تحقق رساندن این هدف، آسان ترین شیوه را در اختیار علاقه مندان مهاجرت به کانادا قرار دهد.

دلایل اصلی مهاجرت به کانادا

لازم به ذکر است که هر شخصی بر اساس پارامترهای مختلف، کشوری را برای مهاجرت بر می گزیند و بدون شک در جست و جوی بهترین است. جالب است بدانید که کشور کانادا نیز عنوان دومین مقصد مهاجرتی برتر دنیا بعد از ایالات متحده را به خود اختصاص داده است و همین امر موجب شده تا متقاضیان به دنبال کامل کردن مدارک مهاجرتی خود باشند. همچنین بنا به گزارش دولت کانادا مهاجرت به این کشور ایده ای فوق العاده برای کارگران ماهر یا اسکیل ورکر در نظر گرفته می شود و دولت بر آن است تا به درستی از مهاجران با برنامه های مختلفی استقبال کند.

 •  رشد اقتصادی دلیل اصلی مهاجرت به کانادا
 •  تنوع فرهنگی موجود در شهر های کانادا
 • سیستم درمانی عالی و رایگان برای مهاجران
 •  روش های مهاجرتی آسان
 •  هزینه مناسب زندگی در کانادا
 • سطح کیفیت عالی زندگی
 •  وجود امنیت بالا
 •  شرایط مناسب تحصیل برای جوانان و اعضای خانواده
 •  سخت نبودن شرایط اخذ ویزای کاری
 • جاذبه های گردشگری بی نظیر

چگونه بدون هیچ زحمتی به کانادا مهاجرت کرد؟

همه ساله ده ها هزاران نفر از متقاضیان از روش های مهاجرت به کانادا استفاده می کنند تا بتوانند ویزای اقامتی را کسب نمایند . تکنیک های متنوعی وجود دارد که یکی از آن ها اکسپرس اینتری است که از طریق آن می شود اقامت دائم کانادا را به دست آورد.

ویزای Express Entry از جمله برنامه های مهاجرتی می باشد که به افراد ماهر و باتجربه در رشته¬های مختلف کمک کرده تا با گذراندن مراحلی بدون مشکل وارد خاک کانادا شوند و اقامت را کسب نمایند. لازم به ذکر است که این سیستم یک برنامه مهاجرتی آنلاین بوده که با توجه به سن، تحصیلات، تجربه کار و توانایی های زبانی نظیر انگلیسی یا فرانسوی، اغلب کاندیدا را مورد بررسی قرار داده و بر این اساس، نمره امتیاز CRS به فرد این امکان را می دهد که بهترین نامزدها برای ورود به این کشور انتخاب شوند.

نکته ای که باید به آن توجه کنید، در ارتباط با اداره مهاجران و شهروندی کانادا می باشد. این سازمان معمولاً هر دو هفته یک بار قرعه کشی را برای دعوت از کاندیداهای برتر انجام می دهد که آن ها بتوانند برای اخذ اقامت دائم در کانادا پذیرفته شوند.

ویزای اکسپرس اینتری
ویزای اکسپرس اینتری

شرایط استفاده از ویزای اکسپرس اینتری

از زمان معرفی سیستم اکسپرس اینتری چند سالی است که می گذرد. در واقع می توان گفت که از سال 2015 به یک جریان مهاجرت بسیار محبوب تبدیل شده است. دولت کانادا بر آن است تا به دلیل راحت کردن شرایط برای مهاجرت، اقداماتی را به انجام رساند. یکی از آن ها اکسپرس اینتری می باشد که از طریق آن نیرو های کاری ماهر و متخصص تنها با کمتر از شش ماه به کانادا مهاجرت می کنند. از این جهت، این به عنوان ساده ترین راه برای اخذ اقامت دائم (PR) کانادا در نظر گرفته شده است.

جالب است بدانید که مهاجرت در این روش از طریق فرآیند ارزیابی مبتنی بر استفاده از یک ابزار جامع رتبه بندی (CRS) انجام می گیرد. برنامه ویزای اکسپرس اینتری به عنوان ساده ترین راه برای مهاجرت به کانادا شناخته شده است. به تازگی، نمره Express Entry Draw در 6 اوت سال 2020 اعلام شد که این نمره به 415 رسیده است. جالب است بدانید که آسان ترین برنامه مهاجرتی یعنی همان اکسپرس اینتری، به سرعت و در حدود تنها چهار ماه شکل می گیرد. لازم به ذکر است که سه برنامه فرعی برای اخذ ویزای کانادا از طریق برنامه Express Entry موجود می باشد.

 • برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)
 • برنامه معاملات ماهر فدرال (FSTP)
 • کلاس تجربه کانادا (CEC)

لازم به ذکر است که، برنامه نیرو های کاری ماهر فدرال (FSWP) مخصوص داوطلبانی است که حداقل 67 امتیاز از 67 از 100 در شبکه ارزیابی خود را کسب می کنند. دومین حالت همان FSTP است که به برنامه Federal Skills Trades شهرت دارد، در این برنامه ارائه یک پیشنهاد شغلی معتبر از سوی یک کارفرمای کانادایی الزامی است. فرد موظف است حداقل برای یک سال بایستی به صورت تمام وقت کار کند.

در کنار این، گواهی صلاحیت در مشاغل معامله گر نیز یکی از الزامی ترین مباحث می باشد. به علاوه برنامه Class Experience Class (CEC) الگوی مهاجرتی برای متقاضیانی است که حداقل یک سال در کانادا کار کرده اند. این مدل بر کارگرانی متمرکز است که با استعداد و توانا هستند و هر یک کار فرمایان با دیدن رزومه کاری آن ها، برای استخدامشان ترغیب می شوند.

مراحل اخذ ویزای اکسپرس اینتری

در این بخش قصد داریم به مراحل و نکات این برنامه به صورت اختصاصی بپردازیم. اگر بدانید که با ویزای اکسپرس اینتری چطور می توان نسبت به اخذ ویزای کانادا اقدام کرد، این مقاله را مطالعه خواهید کرد و هر چه سریع تر برای استفاده از تجارت مشاوران موسسه پارسی کانادا و انجام این اقدامات پیش قدم خواهید شد.

ویزای اکسپرس اینتری
ویزای اکسپرس اینتری
 1.  در مرحله اول بایستی مشغول تکمیل فرم و جمع آوری اطلاعات مقدماتی باشید. شما باید نسبت به ایجاد پروفایل خود به روش آنلاین که توسط خود یا وکیل وی انجام می گیرد، اقدام کنید. یکی از مهم ترین بخش این فرآیند، وارد شدن به وب سایت مهاجرتی این کشور است که با پاسخ گویی به سوالات مربوطه درباره دانش و مهارت های شغلی، سوابق و تجربه کاری، دانش زبانی انگلیسی یا فرانسه، تحصیلات و سن و سایر موارد پیش می رود و مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
 2. لازم به ذکر است که به منظور واجد شرایط شدن باید در یکی از سه روش های مهاجرتی اقتصادی فدرال انتخاب شوید تا بتوانید وارد مرحله بعدی گردید. لازم به ذکر است که افرادی که دارای دعوت نامه از سوی این کشور هستند یا توسط یکی از برنامه های استانی کانادا انتخاب شده اند، در واقع شرایط وارد شدن به مرحله بعدی را دارند. این در حالی است که اگر آن چه در قوانین بیان شده به درستی انجام نگیرد، شانس کمتری برای پذیرفته شدن وجود خواهد داشت.
 3. بهتر است بدانید که علاقه مندان بایستی با پروفایل دیگری در وب سایت های مشاغل کانادا ثبت نام کنند و رزومه کاری خود را وارد نمایند. یکی از این سایت ها جاب بانک است که به وزارت کار و منابع انسانی در کانادا متعلق می باشد. با انجام این کار شانس دریافت دعوت نامه بالا خواهد رفت. در غیر این صورت کسانی که موفق به دریافت دعوت نامه نمی شوند، تنها اداره مهاجرت و شهروندی کانادا می تواند بسته به وضعیت رزومه قرار داده شده در آن سایت ها، تشخیص دهد.
 4. در این بخش افراد پذیرفته شده دارای بالاترین رتبه هستند و توسط اداره مهاجرت کانادا دعوت به اخذ ویزای اقامت کانادا می شوند. بهتر است بدانید که این متقاضیان بر اساس سیستم رتبه بندی و بر حسب امتیازاتی که در پروفایل خود کسب کرده اند، طبقه بندی می شود و بر اساس آن موارد ویزا اعطا می گردد.
 5. لازم به ذکر است که در زمان دریافت این دعوت نامه متقاضیان تنها قادرند ظرف شصت روز به صورت آنلاین تقاضای خود را برای اقامت ثبت کرده و کلیه مدارک و اسناد مورد نیاز را فراهم گردانند. نکته ای که مورد توجه افراد پذیر نشده قرار می گیرد، آن است که امکان ماندن در پروفایل در 12 ماه میسر می باشد و در غیر این صورت باید مجددا پروفایل جدیدی ساخته و تقاضای خود را ارسال نمایند. این مسئله موجب می شود تا از افزایش بیش از حد تقاضاهای ارسالی جلوگیری شده و روند بررسی پرونده سرعت یابد.

سیستم امتیاز بندی برنامه اکسپرس اینتری

جالب است بدانید که سیستم اکسپرس اینتری از ماه ژانویه سال 2015 به منظور آسان نمودن روند مهاجرتی تولید و راه اندازی شد. این سیستم در ابتدا متقاضیان را با کسب حداقل 67 از 100 قبول می کرد اما در حال حاضر نمره و شرایط آن با توجه به شرایط کنونی قابل تغییر است. نکته ای که بایستی در نظر گرفته شود، کسب نمره و امتیاز کنونی می باشد در حال حاضر امتیاز های سیستمی به عدد 1200 رسیده است که از این بین نمره، می توان 600 عدد آن را به معیارهای فرد متقاضی اختصاص داد و باقی مانده امتیازات را وابسته به نظر وضعیت اداره مهاجرتی کانادا و دعوت نامه استانی دانست. البته اگر کسی تنها توانست از نمره 1200 تنها 438 تا را دریافت کند، تکلیف چیست؟ وی قادر خواهد بود تا مشمول و واجد شرایط کاندیدای اکسپرس اینتری شود تا بتواند با انتخاب برنامه مهاجرتی مورد نظر، برای مهاجرت به کانادا اقدام کند.

آگوست 23, 2020

نویسنده : راحیل جزینی
نگاهی مختصر به مسیر های مهاجرتی به کانادا
نگاهی مختصر به مسیر های مهاجرتی به کانادا

مسیر های مهاجرتی به کانادا نگاهی مختصر به مسیر های مهاجرتی به کانادا | زندگی در کانادا می تواند رویای افراد بسیاری باشد. متقاضیان زیادی هستند که به دنبال روش های مهاجرتی موجود برای عزیمت به این کشور هستند. اگر به دنبال این هستید که در خصوص این کشور، شرایط زندگی در آن و روش […]

بیشتر بخوانید...
معرفی فرهنگ و موقعیت جغرافیایی کانادا
معرفی فرهنگ و موقعیت جغرافیایی کانادا

معرفی فرهنگ و موقعیت جغرافیایی کانادا معرفی فرهنگ و موقعیت جغرافیایی کانادا | افراد زیادی این روز ها به فکر کار و زندگی در کشور کانادا می باشند که دلیل آن هم کاملا واضح است: امکانات رفاهی عالی در این کشور و فرصت های شغلی زیاد. به همین دلیل هم جوانان و هم افراد بازنشسته […]

بیشتر بخوانید...
موقعیت های شغلی در کانادا: تفاوت های NOC
موقعیت های شغلی در کانادا: تفاوت های NOC

موقعیت های شغلی در کانادا: تفاوت های NOC | NOC خود را پیدا کنید. ما از سیستم طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) استفاده می کنیم تا مشاغل را طبقه بندی کنیم. مشاغل بر اساس موارد زیر طبقه بندی می شوند: • نوع وظایف شغلی • نوع کار که فرد انجام می دهد. برای مهاجرت، […]

بیشتر بخوانید...
تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا
تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا

رشته روانشناسی در کانادا تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا | در سال های اخیر خوشبختانه شاهد این هستیم که علم روانشناسی به علت فراگیر شدن و به عبارتی نیاز جامعه بشری به آن، بسیار مورد توجه کشورهای پیشرفته قرار گرفته است. یکی از این کشورها، کانادا می باشد. در واقع رشته روانشناسی در کانادا […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات