تفاوت درآمد پزشکان در کانادا و استرالیا

پزشکان به دلیل ماهیت خطیر و پر از چالش شغل شان در بیشتر کشورهای جهان بیشترین درآمد را بدست می آورند و در واقع دلیل این امر بخاطر مسئولیت بزرگی است که در برابر سلامت عمومی مردم دارند. قشر پزشک جامعه به طور کلی درآمد بیشتری به نسبت دیگر مشاغل دارد؛ ولی این درآمد بالا نمی تواند سختی سال های تحصیل این افراد و دشواری ‌هایی که در این مسیر کشیده اند را جبران کند. بنابراین با در نظر گرفتن این موارد، درآمد پزشکان کاملا عادلانه است.

با وجود اینکه درآمد پزشکان در سراسر جهان زیاد است؛ اما در برخی از کشورها این درآمد بیشترین میزان را دارد. اگر بخواهیم به بررسی این کشورها بپردازیم باید بگوییم که کانادا و استرالیا جزو کشورهایی هستند که پزشکان در آن ها می توانند بیشترین درآمد را کسب کنند. در زیر برای شما به مقایسه درآمد پزشکان در کانادا و استرالیا پرداخته ایم.

تفاوت درآمد پزشکان در کانادا و استرالیا

مهاجرت پزشکان به کانادا

پزشکی در کانادا طی دوره‌های سه تا پنج سال (MD) یا تخصص و جراحی (M.D ،C.M) ارائه می‌شود. در حال حاضر، 17 دانشکده پزشکی در این کشور وجود دارد که تخصص پزشکی در کانادا را آموزش می دهند و ورودی مورد نیاز برای دانشکده‌های پزشکی کانادا در هر موسسه متفاوت است. سالانه ایرانیان زیادی برای حقوق و مزایای عالی برای تحصیل پزشکی به کانادا مهاجرت می کنند. در زیر درآمد پزشکان در کانادا را مورد بررسی قرار می دهیم.

حقوق پزشک در کانادا

 •  میانگین حقوق سالانه یک پزشک متخصص ۳۳۸ هزار دلار می باشد.
 •  میانگین حقوق سالانه یک پزشک عمومی ۲۷۱ هزار دلار می باشد.
 • هم اکنون بیش از ۹۰ هزار پزشک در کانادا مشغول به کار هستند و سرعت افزایش تعداد پزشکان این کشور از سرعت افزایش جمعیت آن بیشتر شده است. به این صورت که نسبت پزشکان به افراد عددی در حدود ۲۲۸ پزشک به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر می باشد.
 • جالب است بدانید که میانگین درآمد پزشکان در کانادا از ۲۵۸ هزار دلار در استان «نوا اسکوشیا» تا ۳۶۶ هزار دلار در استان «آلبرتا» برآورد گردیده.

در کانادا پزشکان دارای درآمدی بالا در شاخه های مختلف پزشکی هستند. از طرفی حرفه پزشکی به طور کلی جزو پردرآمد ترین مشاغل دنیا محسوب می شود. به همین دلیل مهاجرت پزشکان به کانادا نیز طرفداران بسیاری را در جهان به خود اختصاص داده است. البته درآمد پزشکان در کشورهای مختلف با هم متفاوت بوده و این موضوع باعث شده است تا تعداد متقاضیان مهاجرت پزشکان به کانادا هر روز بیشتر شود.

به همین خاطر مشاورین بین المللی پارسی کانادا در مورد درآمد پزشکان در کانادا و استرالیا این مطلب را تهیه کرده اند تا شما با خواندن آن به پاسخ سوالات خود در باب مهاجرت کاری و اخذ ویزای کانادا یا اخذ ویزای استرالیا جهت کار مطلع باشید.حتی ممکن است شما پزشک نباشید و بخواهید بدانید که بهترین شهر های کانادا یا استرالیا برای پیدا کردن کار کدام ها هستند. امیدواریم این مطلب از پارسی کانادا راهنمای مفیدی برای شما باشد.

تفاوت درآمد پزشکان در کانادا و استرالیا

تفاوت درآمد پزشکان در کانادا و استرالیا

کانادا کشوری است که دارای زیرساخت های اقتصادی و اجتماعی مناسب برای نیروهای کار در عرصه های اقتصادی، سرمایه گذاری، مهندسی و پزشکی می باشد. از این رو فرصت‌ های شغلی عالی برای کلیه افراد در این کشور فراهم است. درآمد رشته ‌های پزشکی در کانادا، در کنار امکانات رفاهی و اجتماعی فراهم شده و نیز حقوق های پرداختی در این کشور بابت شغل پزشکی، از تناسب قابل قبولی برخوردار است. یکی از مزایای بزرگ کار در کانادا به عنوان یک پزشک این است که شما همواره می توانید یک شغل مناسب با درآمد بالا برای خود بیابید.

مهاجرت پزشکان به استرالیا

طبق گزارش  medicaldeans در سال 2020 قبل از همه‌گیری ویروس کرونا حدود 3845 دانشجو مشغول تحصیل پزشکی در استرالیا شدند که با توجه به پیش بینی هایی صورت گرفته این تعداد به 4000 نفر یا بیشتر خواهد رسید.

تخصص پزشکی در استرالیا یکی از رشته های پرطرفدار دانشجویان خارجی به ویژه ایرانی ها است. یکی از جنبه های جذاب تحصیل پزشکی در استرالیا درآمد خوب این شغل است.

درآمد پزشکان در استرالیا:

 • میانگین حقوق سالانه یک پزشک متخصص۲۶۰ هزار دلار می باشد.
 • میانگین حقوق سالانه یک پزشک عمومی ۱۴۰ هزار دلار می باشد.
 • جراحان مغز و اعصاب در استرالیا به طور سالانه درآمد ۴۳۰ هزار دلاری دارند و پس از این گروه، چشم پزشکان با میزان درآمد سالانه ۴۲۰ هزار دلار، دارای بیشترین درآمد در میان پزشکان می باشند. البته میزان درآمد به منطقه ‌ای که پزشک در آن به طبابت می پردازد نیز بستگی دارد. به عنوان مثال در ملبورن یا سیدنی، پزشکانی که مشغول به فعالیت هستند، چیزی در حدود ۵۰ درصد درآمد بیشتر خواهند داشت.

میزان درآمد تخصص پزشکی در استرالیا به عوامل مختلفی بستگی دارد و به دلیل همین عوامل ارقام متفاوتی برای درآمد آنان وجود دارد. پزشکان عمومی درآمد متوسط بالاتری نسبت به سایر مشاغل غیر پزشکی همچون وکلا، معماران، مهندسان و حسابداران دارند. پزشکان MBBS که دوره GP (پزشک خانواده) را تکمیل نموده و تجربه لازم را کسب کرده باشند، می تواند درآمد میانگین سالانه ای را بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلار کسب نمایند.

در استرالیا از دیگر پزشکانی که درآمدهای بالا دارند می توان پزشکان متخصص قلب، جراحان پلاستیک و زیبایی و متخصصان زنان و زایمان را نام برد. ممکن است با خواندن این مطلب به این فکر کنید که اگر به شغل پزشکی مشغول هستید، چه خوب است که با مهاجرت به کانادا یا مهاجرت به استرالیا درآمد خود را افزایش دهید. باید به شما بگوییم که پارسی کانادا به عنوان مجری مستقیم امور مهاجرتی به کانادا و استرالیا می تواند به شما در این راستا کمک کند.

میزان حقوق پزشکان در استرالیا بسته به جزئیات قرارداد کاری آن ها دارد. پزشکان گاهی اوقات با اضافه کاری می توانند درآمد خود را تا ۴۰۰ هزار دلار در سال افزایش دهند. یک پزشک اورژانس (ER) حقوق متوسطی به مبلغ ۱۰،۵۰۷ دلار استرالیا در سال کسب می کند. همچنین میزان درآمد پزشکان در استرالیا برای شغل مراقبت های اولیه به طور میانگین ۲۲۵ هزار دلار برای مردان می باشد.

زنان با همین رسته شغلی به طور میانگین ۱۹۲ هزار دلار درآمد بدست می آروند. پزشکان متخصص مرد تقریبا ۳۲۴ هزار دلار و پزشکان متخصص زن در حدود ۲۴۲ هزار دلار در سال درآمد کسب می کنند که این میزان در برابر هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا برای داشتن آینده ای روشن، بسیار منطقی و قابل قبول می باشد .

در طی بررسی های انجام شده بر روی درآمد پزشکان در استرالیا، باید بگوییم در استرالیا نیز همچون بسیاری از کشورهای دیگر، بالاترین میزان درآمد دریافتی مربوط به شاخه های تخصصی پزشکی است. البته این میزان درآمد در مقابل سختی و حساسیت کاری پزشکان متخصص تنها کاری است که از دست جامعه و حکومت حاکم بر می آید و در واقع نمی توان زحمات این عزیزان را با پول جبران نمود.

تفاوت درآمد پزشکان در کانادا و استرالیا

با گذارندن چهار سال تحصیل پر مشقت در دانشگاه، تلاش برای پرداخت هزینه های گزاف تحصیل، هفته های ۶۰ ساعته، تغییرات شبانه، امتحانات هیئت مدیره، تلاش برای کسب امتیازات بالا و سایر چالش هایی که ممکن است در مسیر تحقق رویای یک دانشجوی تخصص پزشکی قرار داشته باشد؛ می توان گفت این سختی ها و تلاش های بی وقفه شبانه روزی در دوره تخصص، در واقع سرمایه گذاری برای دانشجویان پزشکی، در راستای کسب حقوق و مزایای عالی در جهت شایستگی های او است. در این مقاله برخی از مبالغ دریافتی در شاخه های تخصصی پزشکی را جمع آوری کرده ایم البته این ارقام حدودی هستند و بسته به شرایط کاری و موقیعت مکانی شما در کشور استرالیا متغیر می باشد.

 • جراحی ارتوپدی: ۴۶۴،۵۰۰ دلار
 • قلب و عروق (تهاجمی): ۴۶۱،۳۶۴ دلار
 • قلب شناسی (غیر تهاجمی): ۴۴۷،۱۴۳ دلار
 • گوارش: ۴۴۱،۴۲۱ دلار
 • اورولوژی: ۴۲۴،۰۹۱ دلار
 • هماتولوژی / انکولوژی: ۳۹۶،۰۰۰ دلار
 • پوست: ۳۷۰،۹۵۲ دلار
 • رادیولوژی: ۳۶۸،۲۵۰ دلار
 • درد مونولوگ: ۳۵۱،۱۲۵ دلار
 • جراحی عمومی: ۳۳۶ ۳۷۵ دلار

وکلا و کارشناسان حرفه ای پارسی کانادا با سال ها تخصص و مهارت در زمینه روش های مهاجرت به کانادا و یا روش های مهاجرت به استرالیا برای شما به اخذ ویزای کار کانادا و یا ویزای کار استرالیا برای شغل پزشکی می پردازند. حتی ممکن است بتوانید شامل برنامه نیروی متخصص فدرال یا برنامه اکسپرس اینتری شوید. بهتر است برای پیشرفت شغلی و افزایش درآمد خود در زمینه پزشکی، با مشاوران پارسی کانادا مشورت نمایید.

اهمیت شغل پزشکی در کانادا

از آنجایی که کانادا در میان بزرگترین کشورهای قدرتمند جهان رتبه دوم را به خود اختصاص داده است پتانسیل بالایی برای شاخه های کاری مختلف را در خود جای داده است که یکی از پردرآمد ترین و پر شأن ترین آن ها پزشکی است. کانادا دارای جمعیتی 34 میلیون نفره است و سیستم حکومتی که با آن اداره می‌شود، دموکراتیک فدرال است.

کانادا جزو کشورهای مهاجر پذیر است چراکه جمعیت زیادی به نسبت وسعت فراوان و ایالت های متعددش ندارد. بنابراین پتانسیل پزشکی با وجود چالش های بسیار در زمینه بهداشت و مبارزه با بیماری های مختلف و موقعیت های مراقبت سرپایی همچون شغل های بیمارستانی، انتظار می رود که همچنان بیشترین رشد را به نمایش بگذارد.

البته توجه داشته باشید که درآمد پزشکان در ایالت های مختلف کانادا با هم تفاوت دارد. به عنوان مثال در بزرگترین استان کانادا یعنی ایالت انتاریو، درآمد پزشکان حدود 403 هزار دلار در سال می باشد.‌ این در شرایطی است که درآمد پزشکان در استان کبک به طور میانگین 370 هزار دلار در سال است. به همین خاطر پیش از مهاجرت به هر استان شرایط استخدامی، شرایط هزینه ها و میزان درآمد دریافتی را حتما بررسی نمایید. می توان گفت در کشورکانادا، کمترین میزان درآمد برای پزشکان به طور متوسط مربوط به ایالت نیواسکوشیا است و بیشترین میزان درآمد به ایالت های کبک، ویکتوریا و مونتکون تعلق دارد.

حال که توضیحات و شرایط مهاجرت یا کار در کانادا در رشته پزشکی را با هم بررسی نمودیم، خوب است که اگر قصد مهاجرت دارید، کمی با تجربه افرادی که به کانادا مهاجرت کرده اند و به ادامه تحصیل در کانادا یا کار پزشکی در این کشور پرداخته اند آشنا شوید. وکلا و مشاوران پارسی کانادا تجربیات واقعی مهاجرت پزشکان به کانادا را برای شما خواهند گفت و به شما اطلاعات لازم ر این زمینه را خواهند داد.

اهمیت شغل پزشکی در استرالیا

استرالیا کشوری پیشرفته و زیبا است که در آن پزشکان درآمد مطلوبی دارند. تعداد زیادی از پزشکان بریتانیایی با مهاجرت به استرالیا باعث شده اند تا شرایط بهتری در بیمارستان‌ های این کشور فراهم شود. سطح علمی کارکنان در استرالیا بسیار بالا می باشد و تمرکز و توجه زیادی در امر آموزش صورت می گیرد. بنابراین پزشکان در کشور استرالیا برای آموزش و یادگیری تکنیک‌ های جدید، بخشی از ساعات کاری خود را اختصاص می دهند.

خوب است بدانید که کشور استرالیا، ششمین کشور وسیع جهان است و بیش از 20 میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است. از طرفی اقتصاد کشور استرالیا بر پایه توان بخشی دولت به بخش خصوصی پایه گذاری شده است. بنابراین طبیعی است که درآمد رشته های مهندسی و رشته های پزشکی در استرالیا به نسبت سایر مشاغل بیشتر باشد. از این رو درخواست افراد تحصیل کرده در این دو رشته به مراتب بیشتر از سایر رشته ها است.

مهاجرت کاری به استرالیا موضوع جدیدی نمی باشد و در طول چندین دهه رواج بیشتری نیز داشته است. در حقیقت تنها موضوعی که باید به آن دستیابی پیدا کنید؛ اخبار ماهیانه یا سالیانه از تغییرات در نیازمندی های کشور استرالیا و سطح درآمد و تغییرات اعمال شده در مشاغل مختلف از جمله شغل پزشکی و متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور است. پس اگر شما نیز می خواهید پیش بینی واضح تری از درآمد پزشکان در استرالیا داشته باشید، می توانید به سایت موسسه پارسی کانادا مراجعه نمایید. کلیه اطلاعات و اخبار روز کانادا و استرالیا، پیرامون مهاجرت، بهترین کشور برای مهاجرت، روش های مهاجرتی به کانادا و استرالیا، لاتاری، مشاغل و مواردی از این دست در این وبسایت موجود می باشد. همچنین مشاوران پارسی کانادا مفتخر به پاسخگویی سوالات و راهنمایی شما در امور مهاجرتی هستند.

سوالات متداول

یک پزشک در این کشور به طور میانگین برای رشته‌های عمومی ۱۵۰ هزار دلار در سال و برای رشته‌های تخصصی به صورت میانگین بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ هزار دلار درآمد دارد.
یک پزشک عمومی در استرالیا سالانه حدود 90.000 دلار تا 180.000 دلار استرالیا درآمد دارد. همچنین پزشکان خانواده و پزشکان اورژانس در این کشور سالانه به ترتیب در حدود 250.000 و 150.000 دلار استرالیا درآمد دارند.
بله کانادا در لیست حقوق به پزشکان در رده پنجم جهانی قرار دارد و البته هر ایالتی حقوق مخصوص خود و میانگین درآمدی خود را دارد.

 

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟
موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

دیدگاه ها

 1. علی

  سلام عرض ادب من میخام برای خوندن تخصص به یه کشور دیگه مهاجرت کنم و بمونم میشه؟شما کجا را پیشنهاد میکنید

  • علیزاده

   علی عزیز سلام ، برای اقدام از طریق پروسه های تحصیلی باید رزومه تحصیلی شما از نظر دانشگاه ، مقطع، معدل، گپ تحصیلی و دیگر شرایط به صورت کامل بررسی شود، جهت بررسی شرایط رزومه و دریافت مشاوره می توانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 2. ازیتا

  سلام عرض ادب من دندانپزشک هستم کجا مهاجرت کنم که مدارک معادل بشه

  • علیزاده

   ازیتا عزیز سلام، با توجه به تخصص شما کشورهای دانمارک، امارات و عمان بهتون پیشنهاد می شود، اما برای بررسی دقیق تر بر اساس سایر ویژگی های شما از یریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان ما پس از بررسی فرم ارزیابی با شما جهت مشاوره ی رایگان تماس میگیرند.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید