اهدای جایزه ملی نظام بهداشت
اولین جایزه ی ملی نظام بهداشت و ایمنی کانادا
۱۳ مرداد ۱۳۹۸
جغرافیا و آب و هوای استرالیا
جغرافیا و آب و هوای استرالیا
۱۵ مرداد ۱۳۹۸

زندگی در تورنتو

زندگی در تورنتو

زندگی در تورنتو

زندگی در تورنتو | تورنتو بزرگترین شهر کانادا است و با جمعیتی بالغ بر 2 میلیون و هشتصد هزار نفر از جمله شهرهای پر جمعیت آمریکای شمالی به حساب می آید. تورنتو در مرکز (Greater Toronto Area) تورنتوی بزرگ که به اختصار GTA نامیده می شود، واقع شده است. دولت کانادا انتظار دارد که جمعیت این منطقه به 7 میلیون هفتصد هزار نفر برسد.

تورنتو مرکز استان آنتاریو است و در قسمت جنوبی این استان در Golden Horseshoe واقع شده است. جمعیت این شهر بالغ بر 8 میلیون نفر می باشد، می توان گفت که بیش از یک چهارم جمعیت کل کانادا در این منطقه پرجمعیت زندگی می کنند.
عرض جغرافیایی تورنتو 43 درجه شمالی است که شبیه به بوردو در فرانسه و یا کرایست چرچ نیوزیلند که در نیمکره جنوبی واقع شده است. اگر چه آب و هوای تورنتو تحت تاثیر دریاچه های بزرگی که در اطراف آن است نسبت به بوردو و کریستوفر بسار مرطوب تر است و دارای تابستان های گرمتر و زمستان های بسیار سردتر است.

زندگی در تورنتو

زندگی در تورنتو

شعار تورنتو “تنوع قدرت ما” است.

تورنتو به عنوان یکی از چند فرهنگی ترین شهرهای جهان شناخته شده است که به دلیل تفاوت چندانی که در فرهنگ ، زبان ، غذا و هنر دارد به خود افتخار می کند. تقریبا نیمی از جمعیت این شهر را مهاجران تشکیل می دهند.

مجله Forbes لیستی تهیه کرده است که در آن به قدرتمند ترین شهرهای اقتصادی دنیا اشاره کرده است.نام تورنتو نیز در این لیست موجود است.بر اساس آن چه در این مجله آمده است این شهر ها با توجه به رونقی که در طرح های اقتصادی خود در آینده دارند و با توجه به هزینه ی زندگی و کیفیت آن به جذب سرمایه گذاری می پردازند. از جمله دیگر کشورهایی که نام ان ها در این لیست آورده شده است می توان به لندن، هنگ کنگ، نیویورک، توکیو، شیکاگو، سئول، پاریس، لس آنجلس و شانگهای اشاره کرد. تورنتو مرکز بانک داری و بورس کانادا است که بعد از سانفرانسیسکو و نیویورک، سومین مرکز شرکت های فناوری اطلاعات در آمریکای شمالی است.

علاوه بر فناوری های اطلاعاتی و سرمایه ی زیاد، این استان به منابع طبیعی بسیاری همچون مواد خام دسترسی دارد که به موجب آن به تورنتو وسایر شهرهای اطراف آن کمک کرده است که تبدیل به قطب صنعتی تبدیل شود و تقریبا 50 درصد از محصولات تولیدی کانادا را تولید کند. تورنتو هم اکنون در حال پیشرفت و رونق اقتصادی است و تا سال آینده حدود دو درصد رشد خواهد کرد.

از جمله مناطقی که در حومه ی شهر واقع شده اند مانند North York, Markham and Richmond Hill از جمله شهرهایی هستند که مورد علاقه ی خانواده ها هستند و آن ها زندگی در این مناطق را ترجیح می دهند. چرا از جمله بهترین مکان های زندگی در تورنتو به حساب می آیند. جمعیت در این مناطق در حال رشد است.از طرفی نرخ جرم و جنایت در تورنتو در مقایسه با سایر شهرهای کانادایی مانند ونکوور، مونترال، ادمونتون، هالیفاکس و وینیپگ، بسیار پایین است.

دانشگاه تورنتو یکی از معتبر ترین موسسات آموزشی در جهان است و رتبه ی 23 در رتبه بندی دانشگاهی جهان را به خود اختصاص داده است. در این شهر سه دانشگاه مختلف دیگر وجود دارد که در مرکز شهر و همچنین در غرب با نام (میسی ساوا) و در شرق با نام (اسکاربورو) واقع شده است.
تورنتو همچنین دارای دو دانشگاه دیگر، با نام Ryerson و York و همچنین چندین کالج اجتماعی است. معلمان مدرسه انتاریو از دریافتی بسیار خوبی دارند به همین دلیل درخواست برای این حرفه از تقاضا بسیار بیشتر است و در نتیجه پیدا کردن کار در این سمت سخت است.
تورنتو به خاطر رویدادهای هنری و ورزشی متنوع خود، زندگی شبانه (night life)، رستوران ها و اغذیه فروشی های خود تقریبا برای همگان شناخته شده و مشهور است.

زندگی در تورنتو

زندگی در تورنتو

گالری هنری انتاریو و موزه سلطنتی آن از جمله مکان های مورد علاقه ی گردشگران و توریست ها به شمار می آیند.

تورنتو با بیش از پنجاه شرکت موسیقی باله و رقص، شش اپرا و دو ارکستر سمفونیک مرکز اصلی اجرای هنر شناخته شده است و در بسیاری از مراکز مشهور مانند روی تامپسون هال، مرکز هومینگبرید و مرکز هنرهای نمایشی فعالیت می کنند. این شهر همچنین پارک های تفریحی بسیاری دارد که به موجب آن ها شناخته شده است؛ از جمله معروف تریت آن ها می توان به واندرلند اشاره کرد که در واقع از جمله مجهز و پیشرفته ترین مرکز بازی جهان است.این شهر همچنین دارای 6 تیم بزرگ ورزشی در هاکی، بسکتبال، بیس بال، فوتبال، فوتبال و لاکروس است.

کانادا با برخورداری از بهترین شبکه های حمل و نقل و سومین سیستم حمل و نقل در آمریکای شمالی با استفاده از اتوبوس، مترو و تراموا رفت و آمد را برای ساکنان خود به خوبی فراهم کرده است و در نتیجه از جمله مزایای این شهر برای زندگی محسوب می شود. اگرچه در مقایسه با سایر شهرهای کانادایی از شرایط آب و هوایی خوبی برخوردار نمی باشد اما رتبه ی 21 را از بین 50 شهر تمیز جهان به خود اختصاص داده است.

در نتیجه می توانیم بگوییم تورنتو از جمله شهرهایی است که ملیت های مختلف با فرهنگ های مختلفی در آن ساکن هستند و به علت تنوعی که در انوع غذا، هنر، ورزش و … دارد برای همه شناخته شده است. از طرفی فرصت های مطلوبی برای ادامه ی تحصیل در آن وجود دارد و از سیستم آموزشی معتبری داراست و به عنوان قطب اقتصادی و مالی کشور کانادا به حساب می آید.

البته لازم به ذکر است بدانید این شهر زمستان های بسیار سردی دارد، هزینه ی زندگی در آن در مقایسه با سایر شهر های کشور کانادا بالاتر است و از طرفی جمعیت این شهر با سرعت بالایی رو به رشد است، البته حواشی این شهر شانس زندگی در مناطق بکر و آرامی را در اختیار شما قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل فرم خود ارزیابی