موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

کار در تورنتو و نکات مهمی که قبل از استخدام در تورنتو باید بدانید!

کار در تورنتو (Toronto) به یکی از رؤیاهای بزرگ نیروهای متخصص در ایران و اکثر کشورهای خارجی تبدیل شده است. در واقع تلاش برای استخدام در شرکت‌های شهر تورنتو یکی از اهداف نیروهای متخصص به شمار می‌رود.

شواهد نشان می‌دهد که سالانه به تعداد افراد جویای کار در تورنتو افزوده می‌شود و دریافت جاب آفر و ویزای آن، این روزها سرو صدای زیادی به پا کرده است.

دلایل زیادی تورنتو را به مقصد جذاب کاری تبدیل کرده است. در این مقاله به‌صورت جامع در مورد فرایندهای استخدام در تورنتو کانادا می‌پردازیم و به سؤالات افراد جویای کار در این شهر کانادایی پاسخ می‌دهیم، تا اگر قصد مهاجرت کاری به کانادا داشتید و شهر تورنتو کانادا را انتخاب کرده‌اید، بتوانید تصمیم درست در این باره را اتخاذ کنید.

کار در تورنتو

تورنتو، یکی از بهترین شهرهای کانادا برای کار

بازار کار در تورنتو

تورنتو، مرکز استان انتاریو (Ontario) یکی از مقاصد جذاب مهاجرت کاری به شمار می‌رود. این شهر به دلیل جذابیت‌های اقتصادی و اجتماعی، محل فعالیت کسب‌وکارها و برندهای مختلف جهانی بوده و بازار استخدام در این شهر کانادایی بسیار داغ است.

شواهد و آمارها نشان می‌دهد، سالانه تعداد زیادی از ایرانیان کشور خود را به مقصد تورنتو برای کار ترک می‌کنند و مهاجرت از طریق جاب آفر یکی از گزینه‌های مهم مهاجرت به کانادا و سکونت در تورنتو به‌حساب می‌آید.

حتما بخوانید:
جاب آفر کانادا

موارد زیر مهم‌ترین مزایای کار در تورنتو محسوب می‌شوند:

 • تورنتو قطب اقتصادی کانادا محسوب می‌شود و 20 درصد تولید ناخالص ملی در این شهر به دست می‌آید.
 • فرصت‌های کار در تورنتو بسیار بالاست و درآمد آن برای افراد متخصص جذابیت‌های خاص خود را دارد.
 • تنوع نژادی و فرهنگ سازمانی چند ملیتی باعث شده کار در تورنتو و استخدام در شرکت‌های این شهر راحت، بدون دردسر و پیچیدگی پایین همراه باشد.

این موارد باعث شده افراد زیادی سالانه به دنبال استخدام در تورنتو باشند و سایت‌های کاریابی این شهر کانادایی را چک کنند.


محله‌های ایرانی نشین تورنتو، ریچموندهیل (Richmond Hill)، آرورا (Aurora)، وان (Vaughan)، مارکهام (Markham) و نیومارکت (Newmarket) هستند.

حقوق و درآمد در تورنتو

اطلاع از میزان حقوق نیروی کار در تورنتو اهمیت بسیار زیادی دارد. طبیعتاً بنا بر بررسی‌های صورت گرفته شهر تورنتو یکی از گران‌ترین شهرهای کشور کانادا و حتی بیشتر از ونکوور (Vancouver) است. طبیعتاً در صورت عدم درآمد و حقوق متناسب با هزینه‌های این شهر زندگی سخت و طاقت‌فرسا می‌شود.

باتوجه‌به این شرایط حداقل دستمزد هر ساعت کار در انتاریو و شهرهای آن ۱۴.۲۵ دلار کانادا بوده و به‌صورت متوسط درآمد سالیانه افراد جویای کار 49 هزار دلار در انتاریو است. میزان تخصص، صنعت فعالیت و سابقه کار و… می‌تواند بر روی حقوق و دستمزد تأثیرگذار باشد.

مشاغل مورد نیاز تورنتو

مروری بر مشاغل پرتقاضا در تورنتو

مشاغل پرتقاضا در تورنتو

مشاغل موردنیاز کانادا به‌صورت کلی به دلیل رشد اقتصادی در بیشتر رشته‌ها و صنایع مختلف بالا است و افراد در هر صنعت و رشته‌ای می‌توانند وارد بازار کار شوند. اما در هر شهری به فراخور نیازمندی‌هایی که دارد، مشاغل پرتقاضا متفاوت هستند. برای افراد جویای کار در تورنتو بر اساس گزارش جابیلیکو (Jobillico) مشاغل زیر بیشتری تقاضا را دارند:

 • پرستاری
 • راننده حمل‌ونقل
 • برنامه‌نویسی
 • تحلیل‌گر مسائل مالی
 • نماینده خدمات مشتریان

مشاغل ایرانیان تورنتو

هرساله تعدادی زیادی از ایرانیان برای مشاغل برنامه‌نویسی، پرستاری، مدیریت خدمات مشتریان و…. اقدام به مهاجرت کاری به کانادا و شهر تورنتو می‌کنند. اما چطور در تورنتو کار پیدا کنیم؟ در ادامه به این مورد و معرفی چند مرجع برای آگهی های استخدام تورنتو می‌پردازیم…

چطور در تورنتو کار پیدا کنیم؟

پیداکردن جاب آفر و کسب اطلاعات درست در مورد استخدام در تورنتو و پیداکردن آگهی‌های مناسب، نیاز به صرف زمان زیاد و کسب اطلاعات دقیق دارد. گاهی افرادی که در این مسیر به‌تنهایی گام برمی‌دارند، دچار زیان مالی و زمانی می‌شوند. به همین خاطر استفاده از وکلا و مؤسسات مهاجرتی می‌تواند یک تصمیم درست باشد.

همچنین با مراجعه به سایت‌های کاریابی کانادایی افراد می‌توانند در شرکت‌های فناوری، بیمارستان‌ها و سازمان‌های حوزه حمل‌ونقل استخدام شده و کار در تورنتو را شروع کنند. در ادامه مقاله شما را با روش‌های پیدا کردن کار در تورنتو آشنا سازیم، اما پیدا کردن کار، تمام ماجرا نیست…

آگهی استخدام در تورنتو

آگهی استخدامی در پیداکردن کار در تورنتو باید با برنامه‌ریزی و آمادگی کامل، داشتن رزومه حرفه‌ای، کاورلتر (cover letter) مناسب، شناخت کامل کسب‌وکارهای تورنتو و تسلط به زبان مناسب می‌تواند مفید باشد. درصورتی‌که در این موارد وضعیت خوبی دارید از طریق روش‌های زیر می‌توانید آگهی استخدام در تورنتو را پیدا کنید.

شبکه اجتماعی لینکدین (LinkedIn)

در قدم اول به شبکه اجتماعی لینکدین توجه کنید، پروفایل خود را آپدیت نگه دارید. به کمک این شبکه اجتماعی می‌توانید کارفرمایان تورنتویی را پیدا کنید. در حقیقت به کمک لینکدین افراد متخصص می‌توانند رزومه کاری خود را ایجاد، فرصت‌های شغلی در تورنتو را پیدا کنند و برای پذیرش آن درخواست دهند.

فلکس جابز (FlexJobs)، وب­سایت کاریابی کانادا

25000 لیست از مشاغل 5000 شرکت در سایت فلکس جابز وجود دارد که به‌راحتی می‌توان مشاغل موردنیاز خود در تورنتو را تنها با یک جست‌وجوی ساده پیدا کرد.

هزینه عضویت در این سایت از هفته‌ای 6.95 دلار به‌صورت آزمایشی شروع می‌شود و تا عضویت 49 دلاری آن در سال ادامه دارد. البته باتوجه به نیاز و شرایط می‌تواند نسبت به اشتراک آن اقدام کرد. از ویژگی‌های مثبت این سایت می‌توان به مقابله با کلاه‌برداری و امنیت بالا در آگهی‌های استخدامی اشاره کرد.

پیدا کردن کار در تورنتو

Indeed معتبرترین سایت کاریابی کانادا

ایندید (Indeed)، معتبرترین سایت کاریابی کانادا

این سایت بزرگ‌ترین سایت کاریابی در جهان است و در کانادا از اعتبار بالایی برخوردار است. در این وب‌سایت آگهی‌های کار در تورنتو از صنایع و رشته‌های شغلی مختلف وجود دارد و افراد جویای کار در تورنتو می‌توانند برای آن درخواست دهند. استفاده از این سایت رایگان است و فرد با آپلود رزومه و درخواست خبرنامه می‌تواند آگهی‌های شغلی تورنتو را در ایمیل خود دریافت کند.

مانستر (monster)، وب‌سایت کاریابی حرفه‌ای

این سایت یکی از سایت‌های معتبر کاریابی در کانادا و شهر تورنتو به شمار می‌رود و در هر لحظه تعداد زیادی آگهی در آن منتشر می‌شود. وب‌سایت مانستر از قسمت جست‌وجوی کاملاً پیشرفته‌ای برخوردار است و فرد متقاضی کار در تورنتو با ساخت حساب کاربری، می‌تواند به فرصت‌های شغلی موردنیاز خود دسترسی پیدا کند.

گلس دور (glassdoor)، سایت آگهی استخدامی کانادا

این وب‌سایت در سال 2008 شروع به کار کرد و یکی از سایت‌های مهم برای کاریابی است. در وب‌سایت گلس دور بیش از ۶۰ میلیون نظر و بازبینی در مورد شرکت­ها و ۱۰ میلیون فرصت شغلی وجود دارد که افراد جویای کار تورنتو می‌توانند مشاغل موردنیاز خود را پیدا کنند. ویژگی مثبت گلس دور این است که با مراجعه به پروفایل هر شرکت نظرات سایر کارمندان در مورد آن را مشاهده کنید.

سایت معتبر کاریابی جاب بانک (job bank)

یکی از سایت‌های کاریابی دولتی در کانادا است که مباحث استخدام و کار در تورنتو و سایر شهرهای کانادا را پوشش می‌دهد. توجه داشته باشید که این استخدام تحت نظارت مؤسسه مهاجرتی صورت می‌گیرد.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

گوگل فور جاب (Google for job)

این سایت شبیه موتور جست‌وجوی گوگل است کافی است شغل موردنظر خود را جست‌وجو کنید تا مشاغل موردنیاز را بر اساس شغل و سایت کاریابی نمایش می‌دهد. برای کسانی زمان کافی ندارند و می‌خواهند همه سایت‌ها را چک کنند پیشنهاد مناسبی است.

الوتا (Eluta)

الوتا یک موتور جست‌وجوی مشاغل بوده که برای پیداکردن کار در تورنتو مناسب است. بیش از 10 هزار وب‌سایت از کارفرمایان کانادایی را در این موتور جست‌وجو قرار دارد.

پلنت فور ایت (Planet4it)

این سایت برای استخدام در تورنتو ویژه متخصصین فناوری اطلاعات، تکنولوژی و کامپیوتر طراحی شده و گزینه مناسبی برای پیدا کردن کار به شمار می‌رود.

تلنت اِگ (talentegg)

این وب‌سایت برای دانشجویان و متقاضیان آماده به اشتغال مناسب است و فرصت‌های شغلی تمام‌وقت و نیمه‌وقت در این وب‌سایت کانادایی وجود دارد.

ای فایننشیال کریر (Efinancialcareer)

برای پیداکردن آگهی استخدامی در حوزه‌های مالی، بانکی، حسابداری و تکنولوژی می‌توان از این وب‌سایت استفاده کرد و برای افراد جویای کار در تورنتو مناسب است.

سیمپلی هایرد (SimplyHired)

این وب‌سایت یک موتور جستجوی مشاغل است که فرصت‌های شغلی را می‌توانید از طریق ایمیل دریافت کنید. برای افراد باسابقه کاری بالا این وب‌سایت سیمیلی هایرد مناسب‌تر است، چرا که قابلیت جست‌وجو دارد.

کار سیاه در تورنتو

کار سیاه در تورنتو به کار غیرقانونی در تورنتو و کل کانادا اطلاق می‌شود. افرادی که ویزا و مجوز کار در کانادا را ندارند، درصورتی‌که اقدام به دریافت کار کنند مرتکب خلاف قانون شده‌اند. بنا بر قانون کانادا شهروندان Citizens و مقیمان دائم کانادا Permanent Residents فقط می‌توانند کار کنند.

شهر تورنتو کانادا

نمایی از شهر تورنتو کانادا

زندگی در تورنتو

زندگی در تورنتو اگرچه هزینه بالایی دارد، ولی به لحاظ امکانات و موقعیت جغرافیایی از شرایط مناسبی برخوردار است. علاوه بر این موارد تنوع فرهنگی بالا، تنوع رستوران، مواد غذایی و مراکز تفریحی متعدد به جذابیت این شهر کمک کرده است. زندگی در تورنتو درصورتی‌که با اطلاعات کامل صورت گیرد، می‌تواند با رفاه و آرامش همراه باشد. به همین خاطر قبل از مهاجرت به تورنتو حتماً از شرایط زندگی در تورنتو اطمینان حاصل کنید. پس مطلب پیشنهادی زیر را از دست ندهید:

حتما بخوانید:
زندگی در تورنتو

سخن پایانی

تورنتو یکی از شهرها مهم کانادا با پتانسیل بالای کار به شمار می‌رود و سالانه پذیرای افراد متخصص و حرفه‌ای برای مسائل مربوط به استخدام و ویزای جاب آفر است.

به دلیل شرایط و موقعیت مناسب این شهر برای فعالیت‌های اقتصادی و راه‌اندازی کسب‌وکار در تورنتو، آگهی‌های کاریابی و استخدام از رشد خوبی برخوردار بوده است. افراد جویای کار در تورنتو در چند سال اخیر توانسته‌اند به‌راحتی فرصت‌های شغلی خوبی به دست بیاورند.

در این مطلب به‌صورت دقیق و جامع به سؤالات مهم در باب کار در تورنتو صحبت کردیم و شرایطی که افراد برای پیداکردن شغل مناسب در این شهر باید داشته باشند پاسخ دادیم.

درصورتی‌که تمایل دارید برای ادامه فعالیت‌های کاری خود به کانادا مهاجرت کنید، تورنتو می‌تواند یک مقصد درست و مطمئن باشد. اگر در این مورد سؤال یا ابهامی دارید از طریق کامنت با ما در میان بگذارید تا همکاران ما به‌صورت تخصصی به شما مشاوره ارائه کنند.

سوالات متداول

دریافت ویزا در کانادا در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی نسبتاً آسان است. برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت، اکسپرس اینتری یک گزینه عالی است – واقعاً موانع کمی برای کار در کانادا وجود دارد.

استفاده از ظرفیت‌های لینکدین، صفحه همکاری با ما شرکت‌های مستقر در تورنتو، سایت‌های کاریابی فعال در این شهر و مؤسسات کاریابی بین‌المللی از گزینه‌های مهم پیداکردن آگهی استخدام در تورنتو به شمار می‌روند.

تورنتو و در کل کشور کانادا یکی از کشورهای خارجی با بیشترین میزان مهاجر ایرانی به شمار می‌رود و در کنار فرهنگ چندملیتی که دارد، زمینه مهاجرت و استخدام در تورنتو را برای ایرانیان فراهم کرده است.

مشاغل پرطرفدار در تورنتو شامل موارد زیر هستند:

 • پرستاری
 • راننده حمل‌ونقل
 • برنامه‌نویسی
 • تحلیل‌گر مسائل مالی
 • نماینده خدمات مشتریان

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال