موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

استان انتاریو کانادا (Ontario)

انتاریو (Ontario) در شرق کانادا واقع شده و دومین استان بزرگ این کشور بعد از استان کبک (Quebec) است. این استان بخش قابل توجهی از مساحت کشور کانادا را تشکیل می‌دهد.

استان انتاریو در منطقه مرکزی کانادا قرار دارد از شمال به خلیج هادسون (Hudson) و جیمز (James)، از جنوب به رودخانه سنت لارنس و دریاچه‌های بزرگ، از شرق به استان کبک، از غرب به استان مانیتوبا (Manitoba) محدود می‌شود.

اطلاعات عمومی درباره استان انتاریو
نامانتاریو (Ontario)
پرچمپرچم انتاریو
نشان استاننشان استان انتاریو کانادا
شعار"Loyal it began, loyal it remains"
(صادقانه آغاز کرده، بدین‌گونه خواهد ماند)
مرکزتورنتو (Toronto)
جمعیت15.6 میلیون نفر
مساحت1,076,395 کیلومتر مربع
زبان رسمیانگلیسی
مهم‌ترین شهرهااتاوا (Ottawa)، همیلتون (Hamilton)، کیچنر (Kitchener)، واترلو (Waterloo)، لندن (London)
آب‌وهواآب و هوای قاره‌ای
منطقه زمانی-۵ و -۶ UTC
حکومتپادشاهی مشروطه، دمکراسی پارلمانی
حزب حاکمحزب محافظه کار
فرماندار کلEdith Dumont
وب‌سایتwww.ontario.ca

نقشه انتاریو

مروری بر تاریخچه انتاریو

هزاران سال قبل از ورود اروپاییان، قبایل مختلفی از جمله اوجیبوا (OJibwa)، آلگونکویین (Algonquin)، هاودنوساونی (Haudenosaunee) و کری (Cree) در مناطق مختلف انتاریو زندگی می‌کردند.

بعدها و در اوایل دهه ۱۶۰۰ اروپاییان وارد منطقه انتاریو شدند. فرانسوی‌ها با قبایل وندت (Wendat) و آلگونکویین متحد شدند و تجارت پر رونقی را در زمینه پوست راه انداختند.

پس از انقلاب آمریکا، حدود ۶۰۰۰ تا ۱۰٫۰۰۰ وفادار به بریتانیا، به انتاریو مهاجرت کردند. بعد از آن‌ها، آمریکایی‌های دیگری به دنبال زمین‌های ارزان‌تر به این منطقه آمدند. در جنگ ۱۸۱۲ بین آمریکا و بریتانیا، بخش‌هایی از مردم انتاریو با آمریکایی‌ها همراهی کردند و توانستند از بیشتر مناطق استان دفاع کنند.

با افزایش جمعیت و فشارهای سیاسی در سال ۱۸۶۷، انتاریو سرانجام به‌عنوان یکی از استان‌های کانادا شناخته شد.

تصویر نقشه و نشان استان انتاریو کانادا

تفسیر پرچم و نشان انتاریو

پرچم استان انتاریو پرچمی قرمزرنگ است که در گوشه بالای آن نشان ملی بریتانیا یا یونین جک (Union Jack) و در قسمت اهتزاز آن، نشان رسمی استان انتاریو قرار گرفته است. این پرچم در سال ۱۹۶۵ و زمانی که کانادا پرچم ملی جدید خود (با نشان برگ افرا) را برگزید، به‌عنوان پرچم استان انتاریو انتخاب شد.

نشان رسمی استان انتاریو هم ترکیبی از نمادهای مرتبط با بریتانیا و نمادهای محلی است:

 • بالای سپر: صلیب سرخ سنت جورج (Saint George) یادآور ارتباط تاریخی انتاریوی سابق (کانادای علیا) با بریتانیا
 • پایین سپر: 3 برگ طلایی درخت افرا روی زمینه سبز به‌عنوان نماد استان انتاریو
 • نگهبانان سپر: گوزن شمالی (سمت راست) و گوزن (سمت چپ) نماد جانوران بومی استان
 • عَلَم (نشان بالای سپر): خرس سیاه از دیگر جانوران بومی انتاریو
 • شعار: عبارت “Ut incepit fidelis sic permanet” ترجمه‌شده از زبان لاتین به معنی «صادقانه آغاز کرده، بدین‌گونه خواهد ماند»

آب و هوای انتاریو چطور است؟

استان انتاریو شرایط آب و هوایی به شدت متضاد را در فصل‌های تابستان و زمستان تجربه می‌کند. یعنی در فصل تابستان ممکن است در برخی از مناطق نزدیک به ساحل دمای هوا به بالای ۳۰ درجه سانتی‌گراد و در زمستان هم به منفی ۴۰ درجه برسد. میزان بارندگی سالانه در انتاریو کانادا حدود ۷۰۰ میلی‌متر و میزان بارش برف سالانه حدود ۲۱۶۰ میلی‌متر ثبت شده است.

شرق استان به خاطر وزش بادهای موسمی و وجود دریاچه‌ها، آب و هوای نسبتا معتدلی دارد. میزان بارش برف سالانه در شهر تورنتو بیشتر از اتاوا است. میانگین دما در ماه ژانویه برای بخش‌های جنوبی استان اونتاریو، حدودا منفی چهار درجه گزارش می‌شود، در حالیکه دمای هوا در ماه ژوئیه در این مناطق به ۲۲ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. میانگین دمای دره اتاوا نیز در این ماه‌ها از منفی ۱۱ درجه به ۲۱ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

جزئیات کامل درباره آب و هوای کانادا را در صفحه اختصاصی آن بخوانید.

با فرهنگ مردم انتاریو بیشتر آشنا شوید

استان اونتاریو میزبان بیشترین سالن‌های تئاتر و هنرهای نمایشی به ویژه در شهر تورنتو است. بسیاری از گالری‌های هنری کشور کانادا، از جمله گالری هنری در تورنتو و گالری ملی کانادا در اتاوا در این استان واقع شده‌اند.

فرهنگ مردم انتاریو به شدت متاثر از فرهنگ استان متحده آمریکا است. این موضوع در تلویزیون، سینما، موسیقی و ورزش‌های حرفه‌ای این استان به راحتی قابل مشاهده است.

شهر تورنتو مرکز فرهنگی و خانه بسیاری از هنرمندان کانادایی در این استان است و به همین دلیل هم نقش کلیدی و مهمی در فرهنگ عمومی مردم انتاریو دارد.

تصویر شیرینی مخصوص استان انتاریو Beaver Tails

تصویر شیرینی مخصوص استان انتاریو Beaver Tails

غذا و آشپزی در انتاریو

از شیره افرا که نماد کاناداست تا غذاهای بین‌المللی که توسط مهاجران به این استان آورده شده، در انتاریو برای هر ذائقه‌ای، غذای مناسبی پیدا می‌شود. از جمله غذاهای محبوب و معروف استان انتاریو باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • شیره افراد (Maple Syrup)
 • پاستا
 • شیرینی مخصوص Beaver Tails (معروف به دم سگ‌آبی)
 • ذرت خوشه‌ای (Corn on the Cob)
 • مرغ جرک (Jerk Chicken) از جمله غذاهای محبوب رستوران‌های کارائیبی در انتاریو

آشنایی با مهم‌ترین شهرهای انتاریو

استان انتاریو، ۵۲ شهر دارد. برخی از مهم‌ترین شهرهای اونتاریو کانادا که سهم به سزایی در رونق اقتصادی و توسعه آن دارند عبارتند از تورنتو (Toronto)، اتاوا (Ottawa)، میسیساگا (Mississauga)، برامپتون (Brampton) و همیلتون (Hamilton).

میدان نیتن فیلیپس تورنتو

میدان نیتن فیلیپس شهر تورنتو

تورنتو مرکز استان انتاریو است و نزدیک به دو میلیون و صد هزار نفر جمعیت دارد و مرکز اصلی تجاری، فرهنگی و امور مالی آن به شمار می‌رود. در طول سال بیش از ۱۶۰ رویداد فرهنگی در تورنتو برگزار می‌شود. این شهر کمترین نرخ بیکاری را در استان دارد و بیشتر مردم از سطح رفاهی ایده‌آلی برخوردارند.

تصویری از شهر اتاوا

تصویری از شهر اتاوا

اتاوا دومین شهر مهم استان انتاریو است. این شهر در کرانه جنوبی رودخانه اتاوا واقع شده و نزدیک به یک میلیون جمعیت دارد. این شهر هم در این استان، بالاترین میزان استاندارد زندگی در کشور را ارایه می‌دهد. تعداد زیادی از موسسات فرهنگی و هنری کانادا در این شهر واقع شده‌اند.

تصویری از شهر میسیساگا

تصویری از شهر میسیساگا

میسیساگا سومین شهر مهم انتاریو کانادا است. این شهر در کنار سواحل دریاچه انتاریو قرار دارد و با شهر پایتخت یعنی تورنتو هم مرز است. بسیاری از دلایل پیشرفت میسیساگا را نزدیکی به شهر پایتخت بیان می‌کنند. بسیاری از شرکت‌های چند ملیتی کانادا در این شهر واقع شده است.

تصویری از شهر برامپتون

تصویری از شهر برامپتون

برامپتون هم یکی دیگر از شهرهای مهم اونتاریو، است. جالب توجه که برامپتون در ابتدا روستا بوده و در سال ۱۸۷۳ میلادی به عنوان شهر ثبت شده است. بخش مهمی از جمعیت این شهر را افراد مهاجر از جنوب آسیا تشکیل می‌دهند. دلایل اهمیت آن را می‌توان به خاطر تولید، فناوری اطلاعات و وجود تعداد زیادی مراکز خرده‌فروشی بیان کرد.

تصویری از شهر همیلتون کانادا

تصویری از شهر همیلتون کانادا

همیلتون پنجمین شهر مهم استان انتاریو است. این شهر نزدیک به ۶۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و به عنوان شهر بندری استان شناخته می‌شود. همیلتون به پایتخت فولاد کانادا نیز شهرت دارد، زیرا حدود ۶۰ درصد از فولاد کشور در آنجا تولید می‌شود. بسیاری از دانشگاه‌های اونتاریو و مراکز مهم آموزشی در اطراف همین شهر واقع شده‌اند.

معرفی جاذبه‌های گردشگری انتاریو

انتاریو، یکی از استان‌های پرجاذبه کانادا، مقاصد جذابی برای همه گردشگران از سراسر دنیا دارد. از جمله 10 جاذبه گردشگری برتر در این استان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آبشار نیاگارا (Niagara Falls)
 • برج سی‌ان (CN Tower) با ارتفاع 553 متر
 • پارک ملی آلگونکوین (Algonquin Provincial Park)
 • هزار جزیره (Thousand Islands) در امتداد مرز بین کانادا و ایالات متحده
 • ساختمان‌های پارلمان در شهر اتاوا
 • استادیوم راجرز سنتر (Rogers Centre)، خانه تیم بیسبال تورنتو بلو جیس (Toronto Blue Jays)
 • آکواریوم ریپلی کانادا (Ripley’s Aquarium of Canada)
 • منطقه توریستی نیاگارا آن د لیک (Niagara-on-the-Lake)
 • پارک ملی بروس پنینسولا (Bruce Peninsula National Park)
 • جزیره مانیتولین (Manitoulin Island) بزرگ‌ترین جزیره آب شیرین در جهان

تصویری از یک خودروی برقی در حال شارژ در انتاریو

مروری بر سیستم حمل‌ونقل در انتاریو

انتاریو دارای سیستم حمل‌ونقل گسترده‌ای است که شامل گزینه‌های مختلفی برای برآورده کردن نیازهای شما می‌شود. در اینجا به نکات مهم در این زمینه اشاره شده است:

 • سفرهای بین‌شهری: برای سفرهای بین‌شهری می‌توانید از اتوبوس‌های شرکت‌های مختلف مثل Ontario Northland یا Coach Canada استفاده کنید.
 • خودرو برقی: با افزایش محبوبیت خودروهای برقی، تعداد ایستگاه‌های شارژ در انتاریو هم بیشتر شده است.
 • اجاره خودرو: شرکت‌های مختلفی مثل Avis و Hertz در انتاریو خودرو اجاره می‌دهند.
 • اجاره ون (RV): امکان اجاره ون برای سفرهای خانوادگی هم وجود دارد.
 • حمل‌ونقل هوایی: ایرلاین‌های داخلی و بین‌المللی مختلفی در انتاریو فعالیت می‌کنند. از فرودگاه‌های اصلی انتاریو می‌توان به Toronto Pearson International Airport و Ottawa International Airport اشاره کرد.
 • قطار: به‌عنوان مثال GO Transit یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات قطار در انتاریو است که امکان سفرهای درون‌شهری و بین‌شهری را فراهم می‌کند.
 • کشتی: کشتی‌های مسافربری برای گشت‌وگذار در دریاچه‌ها، بازدید از جزایر و عبور از آبراه‌ها در دسترس هستند. از جمله شرکت‌های کشتی‌رانی و سرویس‌دهی حمل‌ونقل در انتاریو می‌توان به Toronto Islands Ferry و MS Chi-Cheemaun اشاره کرد.

خدمات درمانی و بیمه در انتاریو

بیمه سلامت انتاریو (OHIP) به ساکنان واجد شرایط، کارت سلامت (Ontario Health Card) ارائه می‌دهد. این کارت بیمه امکان دسترسی به بسیاری از خدمات درمانی ضروری (از جمله بستری شدن در بیمارستان، جراحی‌های مهم و ویزیت پزشک عمومی) را به‌صورت رایگان فراهم می‌کند.

بعضی از خدمات درمانی تحت پوشش بیمه سلامت انتاریو (OHIP) قرار نمی‌گیرند. در چنین مواردی (مثل معاینه چشم بزرگسالان، دندانپزشکی و آمبولانس) باید از بیمه درمانی خصوصی استفاده کنید یا هزینه را از جیب خود بپردازید.

از جمله بیمارستان‌ها و مراکز درمانی معتبر در انتاریو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بیمارستان Geraldton District Hospital
 • بیمارستان Manitou Wedge General Hospital
 • بیمارستان Nipigon District Memorial Hospital
 • بیمارستان The McCausland Hospital
 • بیمارستان Wilson Memorial General Hospital

دو راه مهاجرت به استان انتاریو

راه‌های مهاجرت به انتاریو

استان انتاریو برنامه مهاجرتی استانی یا OINP (Ontario Immigration Nomminee Program) را با همکاری اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا یا IRCC اجرا می‌کند. متقاضیان علاقه‌مند باید یک روند دومرحله‌ای را طی کنند:

 1. ابتدا برای دریافت نامزدی از دولت استانی اقدام کنند و
 2. سپس در صورت پذیرش، برای اقامت دائم به دولت فدرال درخواست دهند.

💡یک نکته مهم

برنامه مهاجرتی استانی انتاریو با توجه به 2 سیستم پذیرش برای مدیریت درخواست‌ها اجرا می‌شود: ابراز علاقه (Express of Interest) به زندگی در انتاریو و اکسپرس انتری (Express Entry). متقاضیان برای اعلام تمایل خود به دریافت دعوت‌نامه برای اپلای، باید در سیستم ابراز علاقه یا سیستم اکسپرس انتری ثبت نام کنند. متقاضی برای واجد شرایط بودن به ثبت ابراز علاقه و دریافت دعوت‌نامه برای اپلای نیاز دارد.

از جمله برنامه‌های مهاجرتی مربوط به سیستم مهاجرتی انتاریو عبارت‌اند از:

 • پیشنهاد شغلی کارفرما: بخش نیروی کار خارجی (Employer Job Offer: Foreign Worker Stream)
 • پیشنهاد شغلی کارفرما: بخش دانشجویان بین‌المللی (Employer Job Offer: International Student Stream)
 • پیشنهاد شغلی کارفرما: بخش مشاغل مورد نیاز (Employer Job Offer: In-Demand Skills Stream)
 • برنامه فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد (Masters Graduate Stream)
 • برنامه فارغ‌التحصیلان دکترا (PhD Graduate Stream)

سیستم اکسپرس انتری توسط دولت فدرال اداره می‌شوند. این سیستم برای متقاضیانی طراحی شده است که دارای مهارت‌ها و تجربیات مورد نیاز کارفرمایان انتاریو هستند. متقاضیان ابتدا باید در سیستم اکسپرس انتری ثبت نام و قبل از درخواست، پیامی تحت عنوان “Notification of Interest” دریافت کنند.

از جمله برنامه‌های مهاجرتی مربوط به سیستم مهاجرتی اکسپرس انتری انتاریو:

 • برنامه اولویت‌های سرمایه انسانی (Human Capital Priorities Stream)
 • برنامه مشاغل فنی و حرفه‌ای (Skilled Trades Stream)
 • برنامه نیروی کار ماهر فرانسوی‌زبان (French-Speaking Skilled Worker Stream)

حمایت استان انتاریو از مهاجران

استان انتاریو خدمات مختلفی را به مهاجران ارائه می‌دهد تا به آن‌ها در برقراری زندگی جدید کمک کند. موارد زیر بعضی از مهم‌ترین خدمات حمایتی استان انتاریو به مهاجران هستند:

 • برگزاری دوره‌های رایگان یا کم‌هزینه‌ای برای تقویت زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • ارائه برنامه‌های دولتی از جمله مراکز اجتماعی و آژانس‌های مهاجرپذیری برای در پیدا کردن کار، بهبود رزومه و مهارت‌های مصاحبه
 • دریافت کارت بیمه سلامت انتاریو (the Ontario Health Insurance Plan)
 • امکان استفاده از گواهینامه رانندگی ایرانی تا 60 روز

شرایط تحصیل در انتاریو

در انتاریو می‌توانید در دانشگاه یا کالج دولتی یا یک کالج خصوصی (کالج حرفه‌ای) تحصیل کنید. برای ادامه تحصیل در این استان در ابتدا از یک مؤسسه آموزشی در انتاریو پذیرش بگیرید و در بیشتر موارد باید مدرک زبان معتبر مثل تافل (TOEFL) و آیلتس (IELTS) ارائه دهید.

همچنین، از ژانویه 2024، بسیاری از دانشجویان بین‌المللی برای دریافت مجوز تحصیلی به گواهی تاییدیه استانی یا PAL (Provencial attestation letter) نیاز دارند.

ضمناً امکان درخواست مجوز کار یا ورک پرمیت (Work permit) پس از فارغ‌التحصیلی در انتاریو برای حداکثر 3 سال وجود دارد. همچنین، از طریق برنامهٔ انتخاب استانی انتاریو (OINP) بعد از فارغ‌التحصیلی می‌توانید برای زندگی و کار دائمی در انتاریو اقدام کنید.

استان انتاریو دارای دانشگاه‌های رتبه‌بالای متعددی است که در جدول زیر به بعضی از معتبرترین آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

دانشگاه‌های انتاریورتبه جهانی (QS) در سال 2024
دانشگاه تورنتو
(University of Toronto)
21
دانشگاه واترلو
(University of Waterloo)
112
دانشگاه مک‌مستر
(McMaster University)
189
دانشگاه یورک
(York University)
167
دانشگاه وسترن
(Western University)
114
دانشگاه اتاوا
(University of Ottawa)
203
دانشگاه کارلتون
(Carleton University)
526
دانشگاه کوئینز
(Queen’s University)
209
دانشگاه گوئلف
(University of Guelph)
486
دانشگاه رایرسون
(Ryerson University)
933

بازار کار، اشتغال و اقتصاد در انتاریو

آمار مربوط به اوایل سال 2024 نشان می‌دهد که اشتغال در انتاریو با رشد 25 هزار نفری (0.3 درصدی) روبه‌رو بوده است. این رشد شامل 40 هزار و 200 شغل تمام وقت (رشد 0.6 درصدی) بود که تا حدی با از دست رفتن 15 هزار و 200 شغل پاره وقت (رشد 1.1 درصدی) جبران شد.

همچنین، نرخ بیکاری در استان انتاریو در سال 2024 6.8 درصد افزایش پیدا کرده است. ضمناً با وجود اینکه رشد اشتغال در بخش خدمات (0.7 درصد یا 43 هزار و 300 شغل) رخ داده، اما روند اشتغال در بخش تولید کالا (1.2 درصد یا 18 هزار و 300 شغل) با کاهش مواجه شده است.

در حال حاضر، بیش از 7 میلیون و 995 هزار و 500 نفر جمعیت شاغل در استان انتاریو مشغول‌به‌کار هستند و نرخ بیکاری همچنان از میانگین ملی کانادا (6.9 درصد) پایین‌تر است.

نگاهی به حقوق و درآمد در انتاریو

متوسط حقوق سالانه در انتاریو، 60 هزار و 822 دلار است که به ازای 15.50 دلار کانادا در ساعت محاسبه می‌شود. همچنین، میانگین مزایای نقدی غیر از حقوق در انتاریو 7 هزار و 281 دلار ارزیابی می‌شود که بین 2 هزار و 722 تا 19 هزار و 476 دلار متغیر است.

حقوق و درآمد در انتاریو می‌تواند بسته به شغل، سابقه کار، سطح تحصیلات، محل کار و عوامل دیگر به طور قابل توجهی متفاوت باشد. به‌عنوان مثال، مشاغل پردرآمد در انتاریو شامل مدیران ارشد، پزشکان و وکلا می‌شود.

سیستم مالیاتی انتاریو

مالیات بر درآمد شخصی در انتاریو برای سال 2024 با توجه به ضریب تعدیل تورم 1.045 با افزایش 4.5 درصدی مواجه شده است. البته، بازه‌های درآمدی 150,000 دلاری و 220,000 دلاری جزو استثنائات هستند که با توجه به تورم، تعدیل نمی‌شوند.

نگاهی به جدول مالیات بر درآمد انتاریو در سال 2024:

درآمد مشمول مالیاتنرخ مالیات
تا 51.446 دلار%5.05
بالای 51.446 دلار تا 102.894 دلار%91.5
بالای 102.894 دلار تا 150.000 دلار%11.16
بالای 150.000 دلار تا 220.000 دلار%12.16
بالای 220.000 دلار%13.16

شرایط زندگی در استان انتاریو

استان انتاریو از جهات مختلف، مرکز بیشترین فعالیت‌های کشور کانادا است. این استان مرکز فعالیت‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کانادا محسوب می‌شود. اگرچه هزینه‌های زندگی در انتاریو به نسبت سایر ایالت های کانادا بیشتر است، اما به خاطر کیفیت بالای زندگی و میزان حقوق مناسب بیشتر مردم آن از شرایط زندگی ایده‌آلی برخوردار هستند.

شرایط زندگی در انتاریو، بسته به محل سکونت شما می‌تواند بسیار متفاوت باشد. نگاهی کلی به صنایع مهم، سیستم آموزشی و هزینه‌های زندگی این استان می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری برای مهاجرت به انتاریو و زندگی در کنار خانواده‌تان کمک کند.

هزینه‌های زندگی در استان انتاریو

در جدول زیر نگاهی به بعضی از هزینه‌های اساسی زندگی در انتاریو و میانگین قیمت‌ها در سال ۲۰۲۴ انداخته‌ایم:

نوع هزینههزینه تقریبی
مواد غذایی۴۴۵ دلار در ماه برای هر نفر
حمل‌ونقل عمومیهزینه ماهانه بلیط: ۱۵۶ دلار
نگهداری از خودرو۹۰۰۰ دلار در سال
خدمات درمانی (بیمه سلامت عمومی)۸۵۶۳ دلار در سال
تحصیلات (شهریه دانشگاه - رشته‌های علوم انسانی)۷۹۲۰ دلار در سال برای دانشجویان داخلی
عضویت در باشگاه۲۰ تا ۱۷۰ دلار در ماه
بلیط تئاتر۲۵ تا ۱۰۰ دلار
ورودی موزهرایگان تا ۲۰ دلار
ورودی نمایشگاه‌های ویژه۱۰ تا ۳۰ دلار
ورودی گالری هنریرایگان تا ۲۵ دلار
ورودی اماکن تاریخی۱۰ تا ۲۰ دلار

مسکن در انتاریو

قیمت خرید خانه در انتاریو به طور قابل توجهی بر اساس شهر و نوع خانه متفاوت است. متوسط قیمت خانه در کل استان حدود 875,000 دلار است. این عدد در شهرهای بزرگ‌تر به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد، به‌عنوان مثال قیمت خانه در تورنتو به طور میانگین حدود 1.2 میلیون دلار است.

هزینه اجارهٔ آپارتمان در شهرهای بزرگ انتاریو هم در سال‌های اخیر افزایش یافته است. به طور مثال اجارهٔ یک آپارتمان یک‌خوابه در تورنتو حدود 2620 دلار در ماه است. به طور کلی، هزینهٔ اجاره در انتاریو 35 تا 50 درصد از کل درآمد ماهانهٔ افراد را تشکیل می‌دهد که نشان‌دهندهٔ تعهد مالی قابل توجهی برای تأمین مسکن است.

مروری بر مزایا و معایب زندگی در انتاریو

زندگی در انتاریو با وجود همه فرصت‌های شغلی، منابع طبیعی فراوان و توجه ویژه دولت فدرال کانادا، چالش‌هایی هم دارد. در جدول زیر با مزایا و معایب زندگی در انتاریو بیشتر آشنا می‌شوید:

مزایای زندگی در انتاریومعایب زندگی در انتاریو
فرصت‌های شغلی زیادهزینه بالای زندگی به دلیل تراکم بالای جمعیت
درآمد بالا نسبت به سایر استان‌های کانادامالیات بالا
طبیعت زیبا و سرسبز (دارای 250000 دریاچه و یک پنجم آب شیرین کانادا)آب و هوای سرد (تا 30- درجه سانتیگراد کاهش دما در زمستان)
فرهنگ چندملیتیتراکم بالای جمعیت
سیستم آموزشی با کیفیت

جمعیت شناسی و ایرانیان مقیم انتاریو

انتاریو با حدودچهارده میلیون نفر جمعیت، بیش از یک سوم از کانادایی‌ها را در خود جای داده است. بیشتر جمعیت استان اونتاریو در مراکز شهر و کنار سواحل زندگی می‌کنند.

تا سال ۱۸۱۲ میلادی بیشتر جمعیت این استان را مردم بومی و مهاجران ایالت متحده تشکیل می‌دادند. در قرن نوزدهم گروه‌های قومی از بریتانیا، ایرلند و اسکاتلند که کاتولیک بودند نیز به گروه‌های قومی استان انتاریو کانادا اضافه شدند.

بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۶ کانادا، ایرانی‌های مقیم انتاریو بیشتر در جنوب این استان اقامت دارند. با این حال، اکثریت قریب‌به‌اتفاق ایرانیان مقیم انتاریو در حومه‌های شمالی تورنتو مثل ریچموند هیل (Richmond Hill)، شهرک وان (Vaughan)، مارکهام (Markham) و تورن‌هیل (Thornhill) زندگی می‌کنند.

طبق اطلاعات سرشماری سال ۲۰۱۶، در آن زمان، مجموعاً ۹۷،۱۱۰ ایرانی در منطقه تورنتو بزرگ سکونت داشتند و طبیعتاً در حال حاضر جمعیت بیشتری در حال زندگی‌اند.

دانستنی‌های جالب درباره انتاریو

حقایق و دانستنی‌های جالب در مورد استان انتاریو، متعدد و تقریباً زیاد هستند. موارد زیر، بعضی از جالب‌ترین حقایق در مورد این استان به‌شمار می‌روند:

 • نام “Ontario” از زبان ایروکوی (زبان کهن بومیان کانادا) گرفته شده و به معنی «آب زیبا» است.
 • بیش از ۱۰۰ هزار کیلومتر رودخانه در استان انتاریو وجود دارد.
 • مساحت استان انتاریو از مجموع مساحت فرانسه و اسپانیا بزرگ‌تر است.
 • در طول جنگ جهانی دوم، مدرسه جاسوسی با نام “Camp X” در انتاریو فعال بود.
 • شهر همیلتون در انتاریو با داشتن بیش از ۱۰۰ آبشار، پایتخت آبشارهای شهری جهان شناخته می‌شود.

 سوالات متداول

اونتاریو بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین استان کانادا است که در قسمت شرقی این کشور و در منطقه مرکزی کانادا واقع شده است.

مهم‌ترین شهرهای انتاریو: تورنتو (Toronto)، اتاوا (Ottawa)، همیلتون (Hamilton)، کیچنر (Kitchener)، واترلو (Waterloo)، لندن (London)، وینزور (Windsor) و کینگستون (Kingston) هستند.

انتاریو حدود 15.6 میلیون نفر جمعیت دارد.

بله. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به انتاریو وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها برنامه استانی اونتاریو است.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال