موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

بهترین شهر کانادا برای کار

زمانی که به یک کشور با رشد شغلی، فرصت‌های کاری مناسب و تعادل عالی بین کار و زندگی فکر می‌کنید، احتمالاً نام کانادا جزو اولین گزینه‌ها در ذهن‌تان برجسته می‌شود. با این وجود، انتخاب بهترین شهر کانادا برای کار ممکن است کمی سخت به نظر برسد.

بهترین شهر کانادا برای کار را می‌توان بر اساس چند فاکتور مهم بررسی کرد. مانند نرخ بیکاری و یا حقوق و دستمزد در آن شهر. بر این اساس شاید بتوان شهرهایی چون ونکوور، تورنتو، کبک و چند شهر دیگر را به عنوان بهترین شهرهای کانادا برای کار نام برد.

بهترین شهرهای کانادا برای کار

مقایسه چند شهر کانادا، برای کار در این کشور

کشور کانادا همیشه از نظر جذب نیروی کار ماهر از همه جای دنیا و فراهم کردن فرصت‌های شغلی متعدد برای پیشرفت کشور، پیشرو بوده است. در سال‌های اخیر، رشد قوی مشاغل در کانادا به خوبی مشهود بوده است. کانادا مملو از فرصت‌های شغلی است…

در ادامه سعی می‌کنیم تا با بررسی بهترین شهرهای کانادا برای کار به شما در بالا بردن شانس به دست آوردن یک موقعیت کاری عالی کمک کنیم. چنانچه قصد مهاجرت به این کشور را داشته و می‌خواهید شهرهای مختلف کانادا را از نظر کاری و درآمد بررسی کنید، مطالعه این مطلب برای شما مفید خواهد بود.

شاخص‌های مؤثر در تعیین بهترین شهرها برای کار در کانادا

کشور کانادا از استان‌های و شهرهای مختلف تشکیل شده و هر یک از نظر موقعیت کاری متفاوت هستند. انتخاب بهترین شهر کانادا از نظر کار به عوامل مختلفی، از جمله نوع حرفه شما بستگی دارد.

علاوه بر این، میزان متوسط درآمد، نرخ بیکاری، میزان تقاضا برای حرفه شما، هزینه زندگی و … نیز باید برای کار و زندگی در کانادا در نظر گرفته شود. جدول زیر، شاخص‌های مؤثر در تعیین بهترین شهر برای کار در کانادا را معرفی می‌کند.

معیارهای تعیین کنندهبهترین شهرها
نرخ اشتغال بالاکبک (Quebec City)، کلگری (Calgary)، اوتاوا (Ottawa)
نرخ پایین بیکاریکبک (Quebec City)، اوتاوا (Ottawa)، برتنفورد  (Brentford)
بالا بودن دستمزداوشاوا (Oshawa)، ویکتوریا (Victoria)
هزینه پایین زندگیمونترال (Montreal)، کبک (Quebec City)، ویندزور (Windsor)
فراهم بودن موقعیت‌های شغلیونکوور (Vancouver)، کبک (Quebec City)

بهترین شهر کانادا براساس حقوق و دستمزد

انتخاب بهترین شهر کانادا برای کار بر اساس حقوق و درآمد، یک انتخاب کاملاً نسبی است و تعریف آن از مکانی به مکان دیگر، شغلی به شغل دیگر و از فردی به فرد دیگر متفاوت است. بسته به محل زندگی شما، داشتن درآمد 50000 دلاری ممکن است در جایی بالاتر از حد متوسط ​​و در مکان دیگر زیر خط فقر باشد.

به طور کلی حقوق خوب، به این معنی است که فرد با درآمد خود از کیفیت زندگی مناسبی برخوردار بوده و از دستمزد دریافتی به نسبت کاری که انجام می‌دهد، رضایت دارد. دستمزد ارائه شده به یک کارمند به مدرک تحصیلی، سابقه کار، عنوان شغلی، محل کار، سن و … بستگی دارد.

یک کانادایی به طور متوسط ​​3700 دلار کانادا در ماه حقوق می‌گیرد. افراد تازه‌کار ممکن است سالانه حدود 23400 دلار حقوق دریافت کنند، اما کارمندان باسابقه ممکن است تا سه برابر یا حتی بیشتر هم درآمد داشته باشند. شهرهای زیر، بهترین شهرهای کانادا بر اساس حقوق و دستمزد هستند:

نام شهرمیانگین درآمد سالانه
اوشاوا (Oshawa)92,080 دلار
ویکتوریا (Victoria)89,640 دلار
گاتینو (Gatineau)88,200 دلار
هالیفاکس (Halifax)85,940 دلار
وینیپگ (Winnipeg)81,880 دلار
سنت جان (Saint John)77,730 دلار
نوناووت (Nunavut)67,860 دلار

بهترین شهرهای کانادا براساس نرخ پایین بیکاری

بررسی نرخ بیکاری در زمان برنامه‌ریزی برای مهاجرت کاری به یک کشور دیگر، بسیار حائز اهمیت است. جدول زیر، بهترین شهرهای کانادا برای کار از نظر نرخ پایین بیکاری را نشان می‌دهد:

شهرهانرخ بیکاری (برحسب درصد)
کبک (Quebec City)3.0
ویکتوریا (Victoria)3.2
برتنفورد (Brentford)3.6
کلونا (Kelowna)4.1
اوتاوا (Ottawa)4.4

مروری بر لیست بهترین شهرهای کانادا برای کار

افزایش نرخ مهاجرت کاری به کانادا نشان می‌دهد که این کشور تا چه اندازه در ایجاد فرصت‌های شغلی بهتر و فراهم کردن امکان زندگی باکیفیت‌تر موفق بوده است. کانادا از نظر ارائه امکانات عالی تحصیلی، مراقبت‌های درمانی، رونق و ثبات اقتصادی، نرخ پایین جرم و …، کشوری امن برای زندگی در اختیار همه ساکنان خود قرار می‌دهد.

با این حال، بسیار مهم است که درباره بهترین شهرهای کانادا برای کار و زندگی اطلاعات بیشتری کسب کنید. در ادامه، با بررسی شرایط کار در شهرهای مختلف، بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت کاری را معرفی می‌کنیم. بهترین شهرهای کانادا از نظر کار عبارت است از:

 • کبک (Quebec City)
 • تورنتو (Toronto)
 • ونکوور (Vancouver)
 • اوک‌ویل (Oakville)
 • کلگری (Calgary)
 • مونترال (Montreal)
 • اوتاوا (Ottawa)
 • ادمونتون (Edmonton)
تورنتو یکی از بهترین شهرهای کانادا برای کار

نمایی از شهر زیبای تورنتو کانادا که مقصد بسیاری از افراد جویای کار است

کار در تورنتو

تورنتو یکی از شهرهای شلوغ کانادا است که محبوب‌ترین انتخاب برای هزاران دانشجو و مهاجر بین المللی است. این شهر یکی از بهترین شهرها برای زندگی در کانادا و همچنین بهترین شهر برای تحصیل در این کشور است؛ زیرا بسیاری از بهترین دانشگاه‌های جهان را در خود جای داده و فرصت‌های شغلی فراوانی را فراهم می‌کند.

حتما بخوانید:
کار در تورنتو

شهر تورنتو به دلیل انبوهی از منابع، امکانات و فرصت‌ها در این شهر بزرگ، شلوغ و پررونق، می‌تواند به عنوان بهترین شهر کانادا برای کار در نظر گرفته شود. اگرچه زندگی در این شهر کانادا مستلزم هزینه‌های بالای زندگی است، اما از مزایای دیگری همچون شبکه قوی، در دسترس و مقرون به‌صرفه حمل و نقل عمومی نیز برخوردار است. موارد زیر، پنج شغل مورد تقاضا برای کار در تورنتو است:

 • پرستاری
 • مدیر بازاریابی
 • مترجم
 • رانندگی در سیستم حمل و نقل ملی
 • درمانگر و بویژه کادر درمانگر
ونکوور یکی از بهترین شهرهای کانادا برای کار

نمایی از شهر ونکوور کانادا، رقابتی‌ترین و بهترین شهر کانادا برای کار

کار در ونکوور

ونکوور به عنوان بزرگترین شهر استان بریتیش کلمبیا و سومین کلان شهر بزرگ کانادا، بزرگترین بندر دریایی کشور بوده و دروازه بزرگی برای تجارت در سراسر اقیانوس آرام است. بازار کار در ونکوور برای مهاجران بسیار رقابتی است؛ زیرا این شهر به صورت بالقوه فارغ التحصیلان بسیاری را در خود جای داده است.

البته از آنجایی که بسیاری کمپانی‌های بزرگ بین‌المللی در ونکوور نمایندگی‌های فعال خود را دارند، وضعیت اشتغال برای مهاجران چندان هم بد نیست. در سال‌های اخیر، اقتصاد در این منطقه به عنوان یکی از بهترین شهرهای کانادا برای کار و زندگی، در حال رونق بوده است و آینده خوبی برای آن پیش‌بینی می‌شود.

حتما بخوانید:
کار در ونکوور

در ونکوور، صنایعی مانند فناوری، بیوتکنولوژی و به ویژه فناوری اطلاعات در حال حاضر با کمبود نیروی ماهر مواجه هستند. دیگر صنایعی که شرایط کار در ونکوور برای آن‌ها فراهم است، عبارتند از:

 • فناوری سبز، رسانه های دیجیتال و علوم زیستی
 • منابع طبیعی
 • صنایع خدماتی و مراقبت‌های بهداشتی
 • صنعت فیلم
کبک سیتی، از بهترین شهرهای کانادا برای کار

نمایی از شهر کبک سیتی با پایین‌ترین نرخ بیکاری به عنوان بهترین شهر کانادا برای کار

کار در کبک

به لطف اقتصاد در حال رشد و کاهش نیروی کار به دلیل پیری، بازنشستگی و … در پی افزایش سن جمعیت؛ شهر کبک و مناطق اطراف آن طیف وسیعی از فرصت‌های شغلی هیجان‌انگیز را ارائه می‌کنند.

علاوه بر این، نباید فراموش کنیم که شهر کبک به عنوان بهترین شهر کانادا برای کار، یکی از پایین‌ترین نرخ‌های بیکاری در کشور را دارد. شهر کبک دومین مرکز اقتصادی بزرگ استان کبک و هفتمین قطب بزرگ اقتصادی کشور کانادا است. از سال 2000، تقریباً 66,100 شغل در این منطقه ایجاد شده است.

اقتصاد شهر کبک در حال رونق بوده و بسیاری از بخش‌های صنعتی آن به دنبال استخدام نیروی کار ماهر هستند. علاوه بر این، کبک به دلیل کیفیت زندگی بالا، محیط کاری خلاق، خدمات شخصی برای مهاجران و چشم انداز خوب بین المللی، شناخته شده است.

حتما بخوانید:
کار در کبک سیتی

توجه زیاد و پیشرفت در حیطه فناوری، به ویژه به لطف خلاقیت و بهره‌وری بخش صنعتی و جامعه علمی، یکی از محرک‌های اصلی اقتصادی شهر کبک است. اگر به دنبال پیدا کردن فرصت شغلی مناسب در کانادا هستید، لیست زیر را به عنوان مشاغل مورد تقاضای کار در کبک بررسی کنید.

 • حیطه سلامت و تغذیه
 • بیوداروها
 • تجهیزات پزشکی
 • محصولات و خدمات رفاهی
 • الکترونیک
 • فناوری اطلاعات
 • صنایع تولیدی
 • پلاستیک و مواد کامپوزیت
 • صنایع فلزی
 • صنایع مرتبط با گردشگری
مونترال از بهترین شهرهای کانادا برای کار

نمایی از شهر مونترال، شهری با فرصت‌های شغلی زیاد

شرایط کار در مونترال

مونترال یکی از بزرگترین شهرهای استان کبک بوده و از نظر شرایط کاری، مزایای اصلی این استان را دارد. این شهر فرصت‌های شغلی فراوانی دارد و فضای باز عالی برای همه ساکنانش ارائه می‌کند. همچنین بسیاری از دانشگاه‌های عالی در این شهر وجود دارد که فرصت تحصیل و سپس کار را برای دانشجویان فراهم می‌کند.

در این شهر هزینه‌های مربوط به اجاره خانه به اندازه سایر نقاط کشور بالا نیست و باعث می‌شود شرایط برای مهاجران و دانشجویان بین المللی مناسب باشد. علاوه بر هزینه‌های مسکن، سایر هزینه‌های زندگی مانند غذا و تفریح و سرگرمی نیز نسبتاً زیاد نیستند.

کار و زندگی در کلگری

فعالیت‌های اقتصادی در کلگری همچنان بر صنعت نفت متمرکز است در نتیجه موقعیت شغلی خوبی برای متخصصان در این زمینه فراهم می‌کند. رشد جمعیت در کلگری همچنین باعث شده تا نیاز به نیروی متخصص در حوزه درمان و آموزش بیشتر شود.

ساکنان این شهر همچنین از نظر فرهنگی کاملاً پذیرای مهاجران بوده و افراد برای اخذ ویزای کاری کانادا به راحتی می‌توانند این شهر را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند. مشاغل مورد تقاضای شهر کلگری عبارتند از:

 • متخصصان در زمینه توسعه وب
 • مهندس برق
 • دامپزشک
 • مشاوران مالی
 • داروساز
 • مهندسان هوافضا
 • تاجران و متخصصان کسب و کار
 • حسابدار
 • مهندس نرم افزار
 • پرستاری
از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

سخن پایانی

کانادا سرزمین رویایی برای بسیاری از متخصصان و دانشجویان بین‌المللی است که می خواهند در مکان‌های عالی کار کنند و زندگی بهتری در یک جامعه روبه‌رشد داشته باشند. اما قبل از هر چیز، باید از انتخاب بهترین شهر کانادا برای کار مطمئن شوید. اگرچه شرایط زندگی در کانادا برای اکثر شهرهای آن یکسان است، اما هر یک از شهرها ویژگی‌های خاص خود را دارند.

به عنوان مثال شهر کبک پایین‌ترین نرخ بیکاری را داشته و شهر ونکوور دارای بهترین موقعیت‌های شغلی در تمام زمینه‌ها است. در این مقاله به طور کامل به بررسی شرایط شهرهای مختلف کانادا از نظر کاری پرداخته و ویژگی‌های هر یک را توضیح داده‌ایم.

حتما بخوانید:
زندگی در کانادا

سوالات متداول

شهرهای کبک، تورنتو، مونترال، ونکوور و کلگری، از بهترین شهرهای کانادا از نظر کار هستند.

شهرهای مونترال، کبک و ویندزور ارزان‌ترین شهرهای کانادا هستند.

شهرهای اوشاوا و ویکتوریا، از نظر درآمد بهترین شهر کانادا هستند.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال