موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

بهترین فرصت های شغلی در استرالیا | کشور استرالیا یکی از مقاصد پر طرفدار مهاجران و متخصصان رشته های مختلف می باشد، چرا که در این کشور می توانید خیلی سریع کار پیدا کنید. توصیه می کنیم بعد از ورود به این کشور زیبا حتما سری به وب سایت های کار یابی و استخدامی بزنید، قطعا می توانید کاری مرتبط با رشته و تخصص خود در آن ها پیدا کنید.

مشاغل مرتبط با فناوری اطلاعات جز بهترین رده بندی های شغلی در استرالیا می باشند و معمولا بیشترین تعداد فرصت های شغلی را به خود اختصاص داده اند. از این تخصص ها می توان در ساختمان های مسکونی، اداری و هم بیمارستان ها و حوزه سلامت و درمان استفاده کرد به همین دلیل اگر در این زمینه تخصص و دانش کافی دارید، می توان گفت که در کشور استرالیا بی کار نمی مانید.

به هر حال امروزه، عصر فناوری اطلاعات می باشد و به دلیل استفاده روز افزون از اینترنت و فضای مجازی، نیاز به متخصصین در این رشته همواره وجود دارد. علاوه بر این، این رشته گرایشات متنوعی دارد که می توانید در هر کدام از آن ها که به تخصص و مهارت های شما نزدیک تر است، مشغول به کار شوید.

محققین با بررسی دقیق سایت ها کاریابی و استخدامی استرالیا، توانسته اند، بهترین مشاغل استرالیا را مشخص کنند. البته این بررسی ها از میان هزاران آگهی استخدامی انجام شده است و بیشتر به مشاغل پر درآمد اشاره دارد، این مشاغل نیازمند سطح بالایی از تخصص و مهارت می باشند و یک فرصت عالی برای این افراد به حساب می آید. از جمله این مشاغل می توان به فناوری اطلاعات، ساختمان سازی و پزشکی اشاره کرد. بیش از نیمی از مشاغل در استرالیا درآمدی بالغ بر صد هزار دلار دارند و ما بقی هم بیش از هشتاد هزار دلار.

اولین شغل مورد نیاز در کشور استرالیا معلمی و تدریس می باشد که در حدود سه سال گذشته نیز به تعداد بیشتری ازمعلمین نیاز بوده است. معلمین مورد نیاز کشور استرالیا بیشتر فارغ التحصیلان ارشد می باشند که تجربه تدریس هم داشته باشند. میانگین درآمد یک معلم در کشور استرالیا در حدود 92 هزار دلار می باشد.

فناوری اطلاعات

بسیاری از کارفرمایان استرالیا به دنبال متخصصین IT و محققین داده، دستیاران فناوری اطلاعات و مدیران سیستم های اطلاعاتی می باشند و این مشاغل هم جزء پر درآمد ترین مشاغل استرالیا می باشند که درآمدی برابر با 141 هزار دارند. طراح نرم افزار هم یکی از مشاغل مورد نیاز این کشور می باشد. در کنار آن ها مشاغلی مانند مهندسین امنیت اطلاعات هم در این لیست قرار می گیرند.

حوزه سلامت و درمان

در استرالیا تقاضا برای مشاغل بخش سلامت و درمان هم بسیار بالا می باشد و بسته به مناطق مختلف این کشور، نیاز به آن هم متفاوت است. در میان آن ها مشاغل مدیریتی و کارمندان اداری بخش های درمانی هم به چشم می خورد. مدیران بیمارستان ها که مسئولیت های بسیار زیادی در خصوص عملکرد بیمارستان و خدمات درمانی دارند، به طور میانگین حقوقی برابر با 110 هزار دلار دریافت می کنند. پرستاری هم جز مشاغل پردرآمد استرالیا می باشد.

ساختمان سازی

بخش ساختمان و ساختمان سازی در کشور استرالیا نیازمند مشاغل مختلفی می باشد که می تواند در بر دارنده نجار ها، برق کاران، کاشی کار ها، نقشه کش ها و مهندسین می باشد. در استرالیا بیشتر نیازمند مشاغلی هستند که ضمن داشتن تخصص و مهارت کافی از دانش به روزی هم در حوزه کاری خود بر خوردار باشند. می توانید از طریق سایت های استرالیایی نسبت به ثبت رزومه خود اقدام کنید. مطمئن باشید که تمام اطلاعات شخصی شما محفوظ می ماند.

گمان نکنید که برای بخش ساختمان سازی تنها به مشاغل مهدسی و تخصصی در استرالیا نیاز است. بلکه در این کشور مشاغلی مانند کاشی کاری، لوله کشی و برق کاری هم مورد تقاضا است. برای این مشاغل استرالیا به نیرو های کار زیادی نیاز دارد که تخصص و دانش کافی در کار خود داشته باشند.

در هر حال ویژگی های مانند دریافت ویزای راحت، روز های آفتابی زیاد در این کشور، یافتن مشاغل متعدد و متنوع و سطح درآمد و رفاه مطلوب زندگی، باعث شده است بسیاری از افراد استرالیا را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنند چرا که نه تنها می توانند از مزایای یک زندگی در رفاه کامل بهره مند شوند، بلکه از موقعیت کاری بسیار خوبی هم بهره مند خواهند شد.

این انتخاب بی دلیل نیست، اخیرا شهر ملبورن در 5 سال متمادی به عنوان اولین و بهترین شهر ها برای زندگی بر گزیده شد، جالب است بدانید که شهر منچستر انگلیس رده 46 ام جهان را به خود اختصاص داده است و لندن اصلا جز 50 شهر اول نمی باشد. در سال گذشته هم سیدنی به عنوان بهترین شهر برای کسب درآمد شناخته شده است.

برای مهاجرت به استرالیا به چه ویزایی نیاز است؟

قبل از چک کردن قیمت بلیط هواپیما به استرالیا اولین گامی که باید بر دارید، اخذ ویزا می باشد. یکی از بهترین روش های اخذ ویزای استرالیا، اقدام از طریق ویزای کار می باشد، چرا که در این کشور اولویت برای جذب مهاجرانی است که در کار یا حرفه ای تخصص و دانش مورد نیاز را داشته باشند. با داشتن این ویزا می توانید برای کمپانی ها و شرکت های مختلف استرالیایی که نیازمند تخصص شما می باشند به مدت 4 سال کار کنید. می توان گفت افرادی که در رشته های پرستاری و مهندسی درس می خوانند، همیشه می توانند در استرالیا برای خود کاری پیدا کنند.

اگر هدف مهاجرت و اقامت طولانی مدت به کشور استرالیا را دارید، قبل از تمام کردن تحصیلات تان باید در مهارت هایی که مورد نیاز کشور استرالیا می باشد، تخصص کافی را کسب کنید. البته اگر قصد تحصیل در استرالیا را دارید می توانید، از ویزای تحصیلی آن استفاده کنید و تلاش کنید بعد از فارغ التحصیلی از فرصت های شغلی موجود استفاده کنید، در این صورت می توانید به مدت 18 ماه بعد از فارغ التحصیلی تان در کشور استرالیا بمانید.

اگر هم زیر 31 سال سن داشته باشید و تخصص تان آن چیزی نباشد که مورد نظر کشور استرالیا می باشد، می توانید از ویزای تبادل فرهنگی استفاده کنید که با آن به شما اجازه داده می شود به مدت یک سال در کشور استرالیا کار و زندگی کنید. با این وجود دارندگان ویزای تبادل فرهنگی تنها می توانید به مدت شش ماه برای یک کارفرما کار کنید .

بسیاری از شرکت ها هستند که حاضرند با شما از طریق اسکایپ مصاحبه کنند، اما این را هم در نظر داشته باشید که به دلیل تفاوت زمانی، ممکن است زمان مصاحبه شما به نیمه های شب موکول شود. انتخاب کارفرما و شرکت مناسب هم از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. باید با دقت کارفرمای خود را انتخاب کنید، تا بتواند از نهایت دانش و تخصص شما استفاده کند تا شما نیز از درآمد خوبی برخوردار شوید.

بنابراین بهتر است برای پیشگری از بروز مشکلاتی بعد از استخدام تان، در همان جلسات مصاحبه برنامه ها و اهداف بلند مدت کاری تان را برای کارفرما شرح دهید تا او نیز طبق خواسته های شما، نظرش را اعلام کند. اولین چیزی که باید از او بپرسید این است که تا چه مدت می توانید برای آن ها کار کنید؟ اگر ویزای تبادل فرهنگی دارید و به دنبال شرکتی برای کار می گردید، باید مطمئن شوید که تخصص شما مطابق با مهارت ها و تخصص شرکت کارفرما می باشد.

همچنین هر زمان که دیگر تمایل به ادامه کار در استرالیا را نداشتید می توانید از انجام آن صرف نظر کنید. چراکه قرار است در کشوری که دوستش دارید، کاری را انجام دهید که به آن علاقه مندید. اما عاقلانه تر این است که قبل از شروع هر کاری با دقت تخصص و مهارت های شرکت و کارفرمای مورد نظرتان را بسنجید و مدت زمان حضورتان در استرالیا را برای آن ها به طور شفاف شرح دهید.

شهریور 9, 1398

سرمایه گذاری در استرالیا

سرمایه گذاری در استرالیا

سرمایه گذاری در استرالیا سرمایه گذاری در استرالیا | استرالیا یکی از کشورهایی است که قدرت اقتصادی خوبی دارد و در سال های اخیر هم سرمایه گذاران بسیاری را از کشورهای مختلف جذب خود کرده است. دولت استرالیا پذیرای سرمایه گذاران خارجی است و فرصت کار در استرالیا و کسب درآمد در این کشور را […]

بیشتر بخوانید...
حقایق جالب درباره استرالیا

حقایق جالب درباره استرالیا

حقایق جالب درباره استرالیا حقایق جالب درباره استرالیا | اگر آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به استرالیا یا مسافرت به این کشور را دارید و یا می خواهید اطلاعات جالبی در مورد استرالیا برای دانش عمومی خود کسب کنید، لازم است که با برخی از حقایق کشور استرالیا آشنا شوید. در بخش […]

بیشتر بخوانید...

آثار گرمایش زمین بر بدن انسان

آثار گرمایش زمین بر بدن انسان | طبق پژوهش های جدید دانشمندان استرالیایی، گرمایش زمین علاوه بر محیط زیست بر مغز و بدن انسان نیز تاثیرات منفی می گذارد. موسسه تحقیقاتی «اتحاد جهانی سلامت استرالیا» طی هفته جاری مطالعات خود را مبنی بر آثار گرمایش زمین بر بدن انسان، منتشر کرد. بر اساس این مطالعات، […]

بیشتر بخوانید...
راهنمای سفر به گلدکست استرالیا

راهنمای سفر به گلدکست استرالیا

راهنمای سفر به گلدکست استرالیا راهنمای سفر به گلدکست استرالیا | گلدکست شهری در کشور استرالیا است که از شهر«کولنگاتا» (Coolangatta) تا «ساوت پورت (Southport) در مسیر ساحل جنوب شرقی کوئینزلند کشیده شده و به عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری استرالیا به شمار می رود. قطب گردشگری استرالیا ، خط ساحلی جذاب گلدکست به […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات