موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

روش های سرمایه گذاری در کانادا

روش های سرمایه گذاری در کانادا | این روز ها بازار مهاجرت خیلی داغ شده است و افراد زیادی به دنبال یافتن مقصدی برای مهاجرت هستند و در این مسیر می خواهند جانی تازه به کسب و کار و زندگی اجتماعی در رفاه خود بدهند. یکی از کشور هایی که در این سال ها مورد توجه مهاجرین قرار گرفته است کشور کانادا است. مهاجرت به کانادا به دلایل زیادی مورد توجه قرار گرفته است. این موضوع مختص ایرانی ها هم نیست و در سراسر جهان کانادا را به عنوان یک مقصد امن مهاجرتی می شناسند.

کشور کانادا به دلیل وسعت زیادی که دارد و البته دوری از مسائل حاشیه ای سیاسی و اقتصادی همواره یکی از بهترین کشور ها برای مهاجرت است. بر خلاف وسعت زیاد این کشور، جمعیت آن کم است و دولت کانادا همواره با آغوشی گرم پذیرای مهاجرینی بوده است که بتوانند به رشد و پیشرفت اقتصادی و اجتماعی این کشور کمک کنند.

به همین دلیل اگر فکر می کنید می توانید به این کشور در راستای رسیدن به این هدف کمک کنید، خودتان را برای مهاجرت به کانادا آماده کنید. برای اینکه خودتان را به کانادا برسانید، روش های زیادی وجود دارد. اما فکر می کنید بهترین روش برای مهاجرت به کانادا کدام است؟

سرمایه گذاری در کانادا
سرمایه گذاری در کانادا

معرفی روش های مهاجرت به کانادا

از جمله روش های متداول مهاجرت به کشور کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مهاجرت تحصیلی
  • مهاجرت کاری
  •  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا
  • مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ همسر

شاید متداول ترین راه مهاجرت به کانادا همان مهاجرت از طریق تحصیل می باشد که دردسر زیادی هم ندارد و خیلی زود می توانید به آن دست پیدا کنید، اما بعد از آن درصورتی که بتوانید پیشنهاد کار در کانادا دریافت کنید، بهترین گزینه برای اخذ اقامت کانادا، مهاجرت از طریق کار در این کشور می باشد. اما یافتن کارفرمای کانادایی و دریافت Job Offer یا همان پیشنهاد کار در کانادا، کمی دشوار است.

یکی از بهترین روش های دیگر برای مهاجرت به کانادا ازدواج با یک کانادایی است که البته تنها در صورتی که واقعا عاشق همسر خود باشید و بخواهید تا پایان عمرتان با او زندگی کنید این روش جواب می دهد. چرا که اداره مهاجرت کانادا روی این روش حساسیت زیادی دارد و به اصطلاح مو را از ماست می کشد. پس هرگونه استفاده ابزاری از این روش می تواند پیامد ها بدی برای شما به همراه داشته باشد.
امروز در این مقاله پیش رو متخصصی پارسی کانادا می خواهند درباره انواع روش های سرمایه گذاری در کانادا با شما اطلاعاتی را درمیان گذارند، پس این مقاله را از دست ندهید.


مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری در این کشور

بعد از روش هایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، اگر جیب پر پول داشته باشید، بهترین راه مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت این کشور سرمایه گذاری است. اما لازم است که با روش های سرمایه گذاری در کانادا آشنا باشید و بدانید در کجا و چگونه و با چقدر سرمایه شروع کنید تا راحت تر بتوانید اقامت این کشور را بگیرید. ادامه مقاله در ارتباط با همین موضوع است.

کانادا یکی از کشور های ثروتمند جهان به شمار می رود و اقتصاد پویایی دارد که متکی به بازر آزاد است. الگو های تجاری که در این کشور استفاده می شود، بسیار شبیه به آنچه که در امریکا می گذرد است. پس شکی وجود ندارد که این کشور از ثبات و دوام خوبی در بازار های اقتصادی برخوردار باشد.

کشور کانادا در حوزه تولیدات ناخالصی و حجم صادرات جز ده کشور برتر جهان به حساب می آید. این کشور در زمینه تولید و صادرات بیشتر روی کالا هایی مانند وسایل نقلیه، کاغذ، محصولات کشاورزی، چوب و صنایع شیمیایی تمرکز دارد. دولت کانادا هم همیشه سعی کرده است در این حوزه ها به دنبال برنامه های تجاری و جذب سرمایه متنوعی باشد تا بتواند به کمک سرمایه گذاران این حوزه را بیش از پیش تقویت کند و بیشتر از گذشته به رونق اقتصادی دست یابد.

میزان سرمایه گذاری و مبلغ آن در کشور کانادا به روش های سرمایه گذاری در این کشور بستگی دارد که ما در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت. پس در ادامه هم همراه ما باشید تا بیشتر درباره روش های سرمایه گذاری در کانادا اطلاعات کسب کنید… .

سرمایه گذاری در کانادا
سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در استان کبک با دو میلیون دلار سرمایه

یکی از روش های سرمایه گذاری در کانادا، انتخاب ایالت کبک می باشد. در این استان شما می توانید با دو میلیون دلار کانادا سرمایه گذاری را شروع کنید. البته این دو میلیون دلار لازم نیست که حتما پول نقد باشد، اسناد مالکیت خودرو و خانه نیز مورد قبول است. این روش به عنوان یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در کانادا شناخته می شود و در آن شما هیچ ریسکی را متحمل نمی شوید.

علاوه بر این نیاز به مدرک زبان هم ندارید و به محض اینکه وارد کشور کانادا شدید، می توانید اقامت دائم خود را دریافت کنید. فقط لازم است که حداقل دو الی پنج سال سابقه مدیریتی و کسب و کار داشته باشید و مبلغ یک میلیون و دویست هزار دلار کانادا را حساب این دولت واریز کنید. یادتان باشد که بعد از پنج سال می توانید این مبلغ را دریافت کنید، البته بدون هیچ سودی. سود شما همان دریافت اقامت دائم کانادا می باشد.

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در کانادا و البته همین استان کبک این است که مبلغ سیصد و پنجاه هزار دلار کانادا را به دولت این کشور بدهید و اقامت دائم بگیرید. با این تفاوت که دیگر این مبلغ را نمی توانید دریافت کنید. به هر حال کشور کانادا هم برای رونق اقتصادی خود روش هایی دارد…

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی یکی از روش های سرمایه گذاری در کانادا

یکی از بهترین و البته محبوب ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا، کارآفرینی است. دولت کانادا اهمیت زیادی به کارآفرینی می دهد و فعلا شما می توانید برای استان های بریتیش کلمبیا، منیتوبا، ساسکاچوان و نواسکوشیا از این روش استفاده کنید. مبلغ مورد نیاز برای کارآفرینی در این استان ها متفاوت است اما لازم است که حداقل شما صد هزار دلار کانادا برای این کار داشته باشید.

برای استفاده از این روش باید یک کسب و کار جدید رادر این استان ها راه اندازی کنید و به کمک آن حداقل برای دو نفر (که باید شهروند کانادایی هم باشند) کارآفرینی و یا اشتغال زایی کنید. برای اینکه بتوانید در این کار موفق شوید، لازم است که توانایی مدیریتی بالایی داشته باشید و برنامه کسب و کار جدید تان روشن و مدون باشد.

اگر می خواهید از این روش استفاده کنید، لازم است که فرم EOI را پر کنید در این فرم مشخص می کنید که چرا علاقه مند به کارآفرینی و راه اندازی کسب و کاری جدید در کشور کانادا هستید. در واقع باید بتوانید با پاسخ به این سوال امتیاز بیشتری دریافت کنید، چون این روش یکی از روش های سرمایه گذاری در کانادا است که به شدت رقابتی می باشد. بنابراین لازم است که رقبای زیادی را کنار بزنید.

اگر طرح کسب و کار شما مورد پذیرش قرار بگیرد می توانید می توانید یک ویزای دو ساله برای اقامت در کانادا دریافت کنید. و اگر بتوانید کسب و کار خود را بدون بدهی و با سود قابل توجهی پیش ببرید بعد از دو سال می توانید برای اخذ اقامت دائم اقدام کنید.

سرمایه گذاری در کانادا
سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا از طریق استارت آپ ها

یکی از روش های سرمایه گذاری در کانادا استفاده از ویزای استارت آپ است که البته یک روش کاملا متفاوتی می باشد. اداره مهاجرت کانادا یک سری شرکت و سازمانی را معرفی کرده است که می توانید طرح های کسب و کاری و استارت آپی خود را برای آن ها ارسال کنید. در صورتی که ایده های جدید شما مورد تایید این سازمان ها باشد، می توانید از این ویزا استفاده کنید.

نکته حائز اهمیت این است که شما با اخذ این ویزا می توانید خانواده تان را نیز به همراه خود به کانادا بیاورید. اگر دو الی سه سال استارت آپ خودرا با موفقیت در کشور کانادا راه اندازی کردید، بعد از آن می توانید برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنید. اما در این روش باید حتما با یک سرمایه گذار کانادایی همکاری کنید که معمولا خود دولت کانادا این شرکت ها را به شما معرفی می کنند.

تا اینجا با انواع روش های سرمایه گذاری در کشور کانادا آشنا شدیم، اما آیا واقعا سرمایه گذاری در کانادا ارزش دارد؟ و یا چه مزایایی برای شما به همراه دارد؟

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا واقعا ارزشمند است چرا که شما از این طریق می توانید به مزایای زیر دست پیدا کنید:

  • به راحتی اقامت دائم کشور توسعه یافته کانادا را دریافت کنید: همانطور که اشاره کردیم در هر کدام از روش های سرمایه گذاری در کانادا می توانید یا بلافاصله و یا در مدت زمان دو ساله اقامت دائم کشور کانادا را دریاف کنید. با دریافت اقامت دائم کانادا مزایی مانند خدمانی رایگان، تحصیل رایگان و … را هم به دست خواهید آورد.
  •  یک سرمایه گذاری امن و راحتی خواهید داشت: روش های سرمایه گذاری در کانادا متنوع هستند و میزان سرمایه ها نیز در آن ها متفاوت است که می توانید با توجه به شرایط خود یکی از بهترین های آن را انتخاب کنید.
  • برخورداری از حمایت دولت کانادا: دولت کانادا اهمیت زیادی به سرمایه گذاران، برنامه های کسب و کار آن ها و ایده های استارت آپ ها می دهد. در نتیجه اگر به دنبال جایی هستید که بتوانید ایده های تجاری خود را عملی کنید، کانادا بهترین مکان است.

سپتامبر 15, 2020

رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

رشته مدیریت بازرگانی در کانادا تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در کانادا | مدیریت بازرگانی زمینه گسترده ای است که انواع مختلفی از سمت های مدیریت را در خود جای داده است. از شرکت های بزرگ گرفته تا مشاغل مستقل، همه برای رسیدن به موفقیت به مدیران مجرب نیاز دارند. مدیریت بازرگانی گزینه ای ایده […]

بیشتر بخوانید...
سیستم امتیازسنجی مهاجرت به کانادا: CRS

سیستم امتیازسنجی مهاجرت به کانادا: CRS

سیستم امتیازسنجی مهاجرت به کانادا: CRS | سیستم امتیازسنجی مهاجرت به کانادا در واقع به افرادی که از طریق اکسپرس اینتری به دنبال اخذ اقامت هستند این امکان را می دهد تا با پاسخ دادن به یک سری از سؤالات اعم از مشخصات فردی، سوابق کاری و غیره، امتیاز خود را برای مهاجرت به کانادا […]

بیشتر بخوانید...
چرا کانادا از آمریکا بهتره

چرا کانادا از آمریکا بهتره

میدونستین کشور کانادا، فقط با یه کشور مرز مشترک داره و اونم آمریکاست؟! ولی خیلی جالبه که با وجود همسایه بودن، سیاست های مهاجر پذیری کاملاً متفاوتی با هم دارن! میدونین علت این تفاوت ها چیه؟؟؟

بیشتر بخوانید...
بهترین رشته ها برای تحصیل در کانادا

بهترین رشته ها برای تحصیل در کانادا

بهترین رشته ها برای تحصیل در کانادا بهترین رشته ها برای تحصیل در کانادا | کانادا یکی از کشور هایی است که تعداد زیادی از دانشجویان به دنبال تحصیل در آن هستند. همان طور که می دانید راه های بسیاری برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که یکی از آن ها انتخاب دانشگاه مناسب و […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات