موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

زندگی در پرتغال را دست کم نگیرید

زندگی در پرتغال را دست کم نگیرید | پرتغال از جمله مناطقی است که در حومه‌ غربی شبه جزیره‌ ایبری و پایین ‌ترین بخش جنوب غربی قاره‌ اروپا واقع شده است. جالب است بدانید که این سرزمین توسعه یافته، پیشرفت های قابل توجه و چشمگیری داشته و با وجود همین ویژگی ها علاقه مندان بسیاری را برای مهاجرت به خود جلب می کند. جالب است بدانید که پرتغال یکی از کشور هایی است که از شرق و شمال با کشور اسپانیا دارای مرز مشترکی است و شبه جزیره‌ ایبری مرز این دو منطقه اروپایی را تشکیل داده است. می توان گفت پرتغال غربی‌ ترین کشور قاره‌ سبز جهان می باشد که از غرب به سمت اقیانوس اطلس متصل شده است.

زندگی در پرتغال
زندگی در پرتغال

نکته ای که شاید توجه همه را جلب کند، وجود جزایر مادیرا و آزور در اقیانوس اطلس و همچنین در خاک این کشور می باشد که همه ساله گردشگران بی شماری را به منظور مهاجرت به پرتغال جذب می نماید. لیسبون، پایتخت چشم نواز این سرزمین سرسبز بوده و مردم آن به زبان پرتغالی سخن می گویند. واحد پول آن یورو است و در ضمن این کشور در عضویت اتحادیه‌ اروپا قرار گرفته است.

زندگی در پرتقال

برای آشنایی با هر کشور در ابتدا باید اطلاعاتی عمومی در باب آن پیدا کرد. برای مثال داشتن دانش جغرافیایی یکی از ضروری ترین نکاتی است که برای زندگی در پرتغال و حتی سایر مناطق باید در نظر گرفته شود. جالب است بدانید که کشور پرتغال نقطه تلاقی بین قاره های اروپا، آمریکا وآفریقا می باشد و اگر علاقه مند به دیدن فوتبال های لیگ اروپا و جهان هستید، آوازه تیم فوتبال این کشور را بسیار شنیده اید. پس از آن که اقامت پرتغال دریافت شد و تصمیم گرفتید که برای تفریح به شهر های زیبای آن سفر کنید، خواهید فهمید که هرچه به سمت دریا حرکت کنید، ارتفاع کمتر می‌شود.

همچنین مساحت کشور پرتغال حدود 92.212 کیلومتر مربع مشخص شده است. جالب است بدانید که میزان بیکاری به طور کلی 2.70 درصد تخمین زده شده است. اگر درباره فرصت های شغلی و پست های خالی آن بخواهید بدانید، در حدود 12089.00 مقدار در آن مشاهده می شود. لازم به ذکر است که هزینه های زندگی در شهر های پرتغال متفاوت بوده، اما در حالت کلی می توان 990 یورو در ماه آن را در نظر گرفت.

شرایط آب و هوایی در کشور پرتغال

لازم به ذکر است که کشور پرتغال دارای آب و هوایی مدیترانه ای می باشد و در واقع یکی از گرم ترین کشورهای اروپایی به شمار می رود. به علاوه زمستان های این کشور ملایم و تابستان های آن گرم و خشک هستند و هر کدام از علاقه مندان با توجه به سلیقه خود برای سفر یا مهاجرت در فصلی خاص اقدام می کنند. بالا بودن تعداد ساعات آفتابی بخش جنوبی در کشور پرتغال باعث شده که این منطقه زیبا به یکی از آفتابی ترین کشورهای اروپا تبدیل گردد. بهتر است بدانید که ماه آگوست مناسب ترین ماه برای سفر به پرتغال برگزیده شده است و همچنین با توجه به شرایط آب و هوایی، بهار نیز در بین چهار فصل از جمله فصل های توریستی به شمار می رود و به دلیل فراگیر بودن سفر در این فصل، هزینه ها نسبت به دیگر ماه ها افزایش یافته است.

جاذبه های گردشگری کشور پرتغال

همان طور که گفته شد، آب و هوا و مناظر زیبای کشور پرتغال زبان زد عام و خاص است و همچنین بناهای تاریخی بسیار با ارزش و باشکوهی آن نیز متقاضیان بی شماری را به سمت خود جلب کرده است. جالب است بدانید که پرتغال کشوری کوچک در شبه جزیره ایبری و در مجاورت اقیانوس اطلس می باشد و همین امر سبب شده تا سواحل فوق العاده این منطقه به چشم آید. در این بخش به تعدادی از جاذبه های گردشگری این کشور خواهیم پرداخت:

  • صومعه آلکوباکا

یکی از زیبا ترین مناطق کشور پرتغال، صومعه ای می باشد که در شهر آلکوباکا قرار گرفته است. این صومعه از نظر تاریخی قدمت بالایی دارد و به سال 1153 میلادی تعلق دارد. جالب است بدانید که این کلیسا اولین بنا با معماری گوتیک بوده که در این کشور بنا شده است و همین امر سبب شده تا این صومعه به یکی از مهم ترین صومعه های قرون وسطی تبدیل گردد.

  • کاپلا دوس اوسوس

لازم به ذکر است که کاپلا دوس اوسوس مکانی مملو از هزاران جمجمه انسان می باشد. آیا تا به حال فیلم های ترسناک دیده اید؟ این مکان بیشتر شبیه یک فیلم ترسناک است اما با این وجود نیز، علاقه مندان بسیاری از آن بازدید می کنند. جالب است بدانید که تاریخچه، هنر و فرهنگ پرتغال به گونه ای است که با یک بار دیدن آن می توان یک تجربه فراموش نشدنی و پر خاطره را برای خود ایجاد کرد.

چگونه به پرتقال مهاجرت کنید

برای مهاجرت به کشور پرتغال روش های بسیاری وجود دارد که یکی از آن ها ویزای ازدواج است که به منظور دریافت این ویزا بایستی با یک فرد از تبعه این ازدواج رسمی و واقعی صورت بگیرد، به گونه ای که دولت اثبات آن را مورد پذیرش قرار دهد. در این روش به مدارک شناسایی هر دو شخص و نامه تمکن مالی از کشور پرتغال نیاز می باشد.

یکی دیگر از روش های زندگی در پرتغال، تحصیل است که امروزه مورد توجه جوانان قرار گرفته و آمار را به رشد 39 درصدی رسانده است. لازم به ذکر است که قوانین زیادی برای اخذ اقامت دائم وجود دارد که توصیه می شود به منظور آشنایی با آن ها از تجربیات مشاوران مهاجرتی نظیر مشاوران موسسه پارسی کانادا استفاده شود.

زندگی در پرتغال
زندگی در پرتغال

فرصت های شغلی در کشور پرتغال

با وجود آنکه میزان بیکاری در پرتغال به مقدار زیاد دیده می شود اما دولت و مردم در کنار هم تلاش می کنند تا وضعیت را بهبود ببخشند و در کنار یکدیگر مشکلات اقتصادی را حل نمایند. اگر قصد کار در پرتغال را دارید، توصیه می شود تا همراه با وکیل مهاجرتی خود رشته های پر متقاضی و مورد نیاز این کشور را شناسایی کرده و برای انجام این فرآیند درخواست دهید. رشته هایی مانند حسابداری، نرم افزار، مهندسی فناوری اطلاعات و همچنین سایر رشته های مهندسی از جمله مشاغلی می باشد که برای استخدام در آن ها شانس بیشتری وجود دارد. لازم به ذکر است که با بالا رفتن چشمگیر تعداد توریست ها و گردشگران، مشاغلی مانند گردشگری، هتلداری، املاک و خدمات پزشکی رونق یافته است.

چگونه در پرتقال صاحب خانه شوید

یکی از مهم ترین و موفق ترین برنامه های مهاجرتی، از طریق خرید ملک در پرتغال می باشد که از راه سرمایه گذاری امکان پذیر است. زیرا مزایای بسیاری برای افراد علاقه مند به سرمایه گذاری در پرتغال وجود دارد که دولت این کشور بر آن است تا روز به روز بر امکانات این روش بیفزاید.

جالب است بدانید که تنها با سرمایه گذاری و پرداخت هزینه های مربوطه در بخش املاک می توان موفق به دریافت اقامت پرتغال شد و سایر اعضای خانواده را نیز در این کشور مستقر کرد. نکته ای که باید به آن به شدت توجه شود، تمدید اقامت است که هر دو سال یک بار باید انجام شود و برای هر بار تمدید باید به مدت 2 هفته در یکی از شهر های آن مستقر شد.

با دریافت اقامت این کشور حق زندگی، کار و تحصیل و سفر آزادانه در حوزه شنگن را به متقاضی ارائه خواهد شد. لازم به ذکر است که متقاضیان پس از 5 سال می توانند اقامت خود را به نوع دائم تبدیل نموده و اقدامات لازم به اخذ پاسپورت را به انجام رسانند. همان طور که می دانید خرید ملک در کشوری اروپایی نظیر پرتغال کار آسانی نیست و نخواهد بود، بدین منظور بایستی اطلاعات بی شماری درباره آن اخذ گردد.

زندگی در پرتغال
زندگی در پرتغال

اخذ اقامت پرتغال با موسسه پارسی کانادا

بسیار مهم است که برای خرید ملک در پرتغال بر اساس بودجه، نیاز و شرایط مهاجرتی، اطلاعاتی در باب شهر های این کشور یافت و برای موفقیت در این روند و عدم اتلاف وقت مسیر هایی را پی نمود که سریع تر فرد را به هدف برساند. از این جهت توصیه می شود که قبل از هر فعالیتی به منظور سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، از افراد خبره نظیر وکلا و مشاوران مجموعه های قابل اعتماد نظیر متخصصان موسسه پارسی کانادا کمک بگیرید تا بتوانید هر چه زود تر به آنچه که می خواهید دست پیدا کنید و آینده ای درخشان را برای خود رقم بزنید.

آگوست 27, 2020

نویسنده : راحیل جزینی
پاسپورت پرتغال

هر آنچه که باید درباره پاسپورت پرتغال بدانید

هر آنچه که باید درباره پاسپورت پرتغال بدانید | کشور پرتغال یا (República Portuguesa) کشوری مستقل در غرب اروپا می باشد که دارای دو شهر مهم و بزرگ به نام های لیسبون و پورتو است. لیسبون پایتخت پرتغال بوده و از شهرهای مهم اتحادیه اروپا می باشد. اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور را […]

بیشتر بخوانید...
مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال مهاجرت به پرتغال | کشور پرتغال که در جنوب غربی قاره اروپا قرا دارد غربی ترین کشور مستقل قاره اروپا به حساب می آید که از غرب و جنوب با اقیانوس اطلس و از شمال و شرق با اسپانیا هم مرز است. قلمرو این کشور شامل مجمع الجزایر آتلانتیک است. پرتغال قدیمی […]

بیشتر بخوانید...
جاذبه های گردشگری پرتغال

جاذبه های گردشگری پرتغال

جاذبه های گردشگری پرتغال جاذبه های گردشگری پرتغال | در مورد پرتقال چه می دانید؟ کشور پرتغال در جنوب غربی اروپا واقع شده است و از سمت غرب به اقیانوس اطلس می رسد. این کشور مملو از دریا های شگفت انگیز و بنادر زیبایی است که هر گردشگری را به وجد می آورد تا از […]

بیشتر بخوانید...
جذابیت های کشور پرتغال

جذابیت های کشور پرتغال

مهاجرت به پرتغال جذابیت های کشور پرتغال | سواحل آبی رنگ و متمایل به یاقوت کبود، کلیسا های طلایی، قلعه های قرون وسطایی، مناطق بکر دیدنی کشور پرتغال، چند مورد از شگفتی ها عجیب و غریب در کشور پرتغال را شامل می شوند. هنر، تاریخچه فرهنگ و آداب و رسوم، غذاهای محلی خوشمزه و هزاران […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات