موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

قوانین کار و زندگی در استرالیا

قوانین کار و زندگی در استرالیا | استرالیا کشوری مناسب برای پیشرفت و ترقی می باشد زیرا برای مهاجران، شرایط زندگی خوبی را فراهم می کند. این کشور از نظر امکانات، مانند کانادا می باشد و سالانه افراد زیادی برای مهاجرت به استرالیا و تغییر روند زندگی عادی خود، تلاش می کنند. دولت این کشور، بهترین امکانات تفریحی و آینده شغلی را برای افرادی که موفق به دریافت ویزای اقامت استرالیا شده باشند، به ارمغان می آورد. علاقه مندان می توانند بدون هیچ مشکلی و بدون استرس، در کنار سواحل طلایی و آسمان آبی استرالیا، مشغول زندگی شوند، زیرا آب و هوای بسیار خوبی دارد و مردم از این شرایط لذت می برند. جالب است بدانید که همچنین اقتصاد پیشرفته و رو به رشد استرالیا، یکی از دلایل اصلی انتخاب این کشور برای مهاجرت است. در واقع استرالیا تا تابستان 2018 رکورد 27 سال بدون رکود اقتصادی را به ثبت رسانده است و از نظر مالی، یکی از ثروت مند ترین کشور ها به شمار می رود. همان طور که گفتیم، استرالیا جذابیت های زیادی برای مهاجرت و بازدید، به همراه دارد، از این رو، باید قبل از مهاجرت، تا حد امکان، اطلاعاتی در مورد این کشور، نحوه زندگی در آن و قوانین کار و اقامت، کسب کرد، یکی از بهترین وب سایت ها برای مطالعه در امور مهاجرتی، پارسی کانادا می باشد که به تمامی سوال های علاقه مندان به طور کامل، پاسخ می دهد. استرالیا کشوری می باشد که مردم سراسر جهان قادر هستند در آن به شیوه ای مدرن زندگی کنند. این کشور ممکن است دارای تاریخ گسترده ای مانند دیگر کشورها، نباشد اما آینده ای روشن را برای افرادی که در آن اقامت دارند، به ارمغان می آورد. شرایط مناسب زندگی، باعث شده است که مردم از سراسر دنیا برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنند و این کشور را چند ملیتی و چند فرهنگی کنند. اگر کل جمعیت این کشور را بیش از ۲۲ میلیون در نظر بگیرید، حدود ۲۲ درصد از آن، در خارج از مرزهای این کشور، به دنیا آمده اند. در واقع می توان گفت که مهاجرین سهم به سزایی در شیوه زندگی و مدرن بودن این کشور ایفا می کنند، زیرا تاثیر مهاجران را می توان در غذاها، زبانی که صحبت می کنند و حتی در مذهب آن ها، مشاهده کرد.

قوانین کار و زندگی در استرالیا

برنامه مهاجرتی استرالیا

امروزه استرالیا یکی از مهم ترین کشور های اقتصادی و رو به رشد، در جهان است و همین امر سبب شده است تا کیفیت زندگی در استرالیا بالا برده شود. در این قسمت قصد داریم اطلاعاتی را درباره برنامه مهاجرتی استرالیا در اختیار علاقه مندان قرار دهیم. جالب است بدانید که اولین برنامه مهاجرتی فدرال استرالیا در سال 1945 ایجاد شد. یکی از دلایل اصلی ایجاد این برنامه، جنگ جهانی و پیامد های پس ازآن بود. این امر سبب شده که از آن زمان تقریباً هفت میلیون نفر در استرالیا ساکن شوند. در سال1945، دولت تمایل داشت جمعیت استرالیا را به منظور بهبود توسعه اقتصادی پس از جنگ و افزایش تعداد افرادی که می توانند در صورت وجود این رویداد خطرناک، از مرز ها و کشور دفاع کنند، افزایش دهد. این هدف برای دولت بسیار مهم بود زیرا از از طریق آن، می توانست جمعیت کشور خود را به صورت طبیعی به میزان دو درصد در سال، افزایش دهد. همان طور که مشاهده می شود، طی سال ها انجام برنامه های مهاجرتی، تعداد این گونه برنامه ریزی ها، طبق اولویت بندی و ملاحظات اقتصادی و سیاسی دولت، همه روزه در نوسان بوده است.

مهاجرت از طریق داشتن مهارت برای کار در استرالیا

کشور استرالیا مقصدی فوق العاده محبوب برای مهاجران ماهر است، زیرا تحت این برنامه مهاجرتی، متقاضیان کارگر ماهر می توانند از شرایط دائمی ویزای استرالیا بهره مند شوند و برای انجام این کار باید، مدارک تحصیلی، تجربه کاری و توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی برای تأمین شرایط مهاجرت استرالیا، را فراهم آورند. این سیستم دارای 5 زیرشاخه ویزا می باشد و متقاضیان نیز باید بتوانند حداقل 60 امتیاز از جدول امتیازات مهاجرت ماهر را کسب کنند. جالب است بدانید دولت استرالیا اقدامات سیاسی متنوعی به منظور افزایش مهاجران انجام داده است تا آن ها بتوانند برای به دست آوردن اشتغال و دستیابی به استقلال اقتصادی خود و کشور، تلاش کنند. برای بهتر انجام شدن مهاجرت از طریق داشتن مهارت، باید بدانید که استفاده از وکیل هایی مانند وکلای پارسی کانادا، بسیار ضروری می باشد، زیرا آن ها افرادی تحصیل کرده و با تجربه هستند ومی توانند متقاضیان را در این راستا، هدایت کنند. در این بخش به چهار جزء اصلی تحت مؤلفه ماهر برنامه مهاجرت و کار در استرالیا، می پردازیم:

 • این برنامه مهاجرتی برای کارگران ماهر که کارفرمایی ندارند، طراحی شده است که دولت استرالیا بتواند آن ها را تحت حمایت مالی خود در آورد. مهاجران می توانند بر اساس شغل، سن، مهارت کاری، تجربه و داشتن مهارت به زبان انگلیسی انتخاب شوند.
 • این برنامه مهاجرتی برای افرادی راه اندازی شده است که علاقه مند به کارآفرینی هستند و قصد دارند در کشور استرالیا فرصت ها و ایده های جدید را گسترش دهند.
 • افرادی دیگر هستند که تحت عنوان استعداد های خاص می توانند برای کار در استرالیا، اقدام کنند، اشخاصی مانند ورزش کاران، موسیقی دانان، هنرمندان و طراحان، که در سطح بین المللی به عنوان فردی برجسته در حوزه خود شناخته می شوند.

قوانین کار و زندگی در استرالیا

قوانین کار در استرالیا

جالب است بدانید که تمامی افراد از جمله کارگران خارجی که در استرالیا مشغول به کار می شوند، از حقوق اساسی و حمایت خاصی در محیط کار برخوردار هستند. این کارگران ممکن است هنوز موفق به اخذ ویزای استرالیا نشده باشند و به طور عمومی شهروند این کشور نامیده نمی شوند، اما با این وجود از امکانات و حقوق اساسی در محیط کاری بهره مند می شوند. نکته ای دیگر این است که قوانین کار در استرالیا بطور کلی برای همه کارگران مشغول به کار در این کشور، به طور یکسان اعمال می شود. قوانین مهاجرت و اقامت استرالیا در قوانین ویزاهای معتبر مربوط به اشتغال و کار و همچنین داشتن تعهد پرداخت نرخ دستمزد در بازار برای دارندگان ویزای زیرکلاس 482 و 457، توسط وزارت امور داخلی استرالیا قابل اجرا می باشد. برای اطلاعات در ارتباط با کلیه شرایط در مورد ویزاهای کاری، بهتر است از پارسی کانادا کمک بگیرید. علاوه بر این، میزان حقوق دریافتی برای هر فرد به شرایطی نیاز دارد که باید از آن ها مطلع بود. از این رو، حداقل حقوق و شرایط کاری ممکن است توسط یک سند حقوقی، یک توافق نامه یا قرارداد کاری تعیین شود. در این هنگام، کارفرما است که باید به مواردی مانند توافق نامه و سند حقوقی توجه کند. همچنین، حداقل دستمزد یک کارمند معمولاً در توافق نامه قرار گرفته می شود و طبق اساس نامه در دولت استرالیا، نرخ پایه حقوق، بر اساس ساعت های کاری در کل روز تعیین می شود. به علاوه ممکن است کارمندان و کارگران نیز در ساعت های اضافی فعالیت کرده باشند که مدیران نیز باید به این بخش توجه کنند. کارفرمایان نیز باید برای تمام ساعاتی که کارگر ملزم به حضور در محل کار است، از جمله جلسات کاری و آموزش، میزان درست و حق کارگر را پرداخت نمایند. در این قسمت به نکاتی می پردازیم که در میزان حقوق هر فرد در کشور استرالیا، تاثیر به سزایی می گذارد.

 1. حداکثر ساعات کار هفتگی
 2. مرخصی والدین و حقوق مربوط به آن
 3. مرخصی سالانه
 4. مرخصی هر فرد مشغول به کار
 5. تعطیلات عمومی
 6. ارائه بیانیه اطلاعات مربوط به کار

قوانین کار و زندگی در استرالیا

وضعیت اقتصادی و زندگی در استرالیا

همان طور که در قسمت قبلی اشاره شد، کشور استرالیا یکی از موفق ترین ها در زمینه اقتصادی می باشد و حتی در بدترین زمان رکود اقتصادی جهان، همواره رشد مثبتی را تجربه کرده است. در این از نقطه جهان، اکثریت مردم را می توان در دسته طبقه متوسط جامعه قرار داد، به این دلیل که نرخ بیکاری پایین است و فرصت های شغلی مناسب و پر درآمد، در اختیار عده خاصی از افراد جامعه قرار نمی گیرد و می توان گفت که بیشتر مردم در رفاه زندگی می کنند. کشور استرالیا نیز امکان کار کردن را با بالاترین نرخ دستمزد در دنیا برای جوانان و دانش جویان بین المللی فراهم می کند تا بتوانند از عهده زندگی و اقامت استرالیا بر بیایند. کشور استرالیا به دلیل مهیا کردن شرایط مهاجرت از گذشته تا کنون، از لحاظ فرهنگی، دارای جمعیتی بسیار متنوع می باشد. همان طور که در قسمت های قبلی گفتیم، در چند دهه اخیر، تعداد متقاضیان برای مهاجرت و اقامت استرالیا بسیار افزایش یافته است و می توان به این نکته اشاره کرد که امروزه از هر 4 استرالیایی 1 نفر از خارجی ها صاحب فرزند شده اند. این به این معنا است که اگر فردی باهوش، با مهارت در کاری خاص و زبان انگلیسی خوب باشید، فرصت های شغلی بسیاری پیدا خواهید کرد و آینده ای درخشان برای خود رقم خواهید زد. همان طور که می دانید، مردم استرالیا نیز به زبان انگلیسی استرالیایی صحبت می کنند و زبان آن ها تنها در لهجه، تلفظ بعضی از کلمات و برخی از اصطلاحات با زبان انگلیسی استاندارد، تفاوت دارد. نیازی نیست نگران لهجه آن ها باشید، زیرا پس از مدتی به آن عادت خواهید کرد و متوجه تمام صحبت های استرالیایی ها خواهید شد. یکی دیگر از دلایلی که مردم تصمیم می گیرند برای مهاجرت و دریافت ویزای استرالیا اقدام کنند، آب و هوای فوق العاده آن می باشد. جالب است بدانید که وضعیت هوایی در استرالیا بسیار متغیر است، به گونه ای که می توان گاهی در یک روز 4 فصل را تجربه کرد. برای مثال در یک روز دمای هوا 35 درجه و آسمان بسیار صاف است و روز بعد دمای هوای آن 12 درجه می شود و ممکن است باران نیز ببارد. در حالت کلی وضعیت جوی وآب و هوای هر منطقه، به شهر و مکانی وابسته است که مهاجران و ساکنان در آن اقامت دارند. برای دریافت ویزای استرالیا نیز می توان از پارسی کانادا کمک گرفت زیرا مشاوران خوبی برای راهنمایی افراد دارد. این قسمت اطلاعات بیشتری را درباره قوانین زندگی در استرالیا در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

 • پیدا کردن خانه در استرالیا
  همان طور که می دانید پیدا کردن خانه در کشوری غریب ممکن بسیار سخت و چالش بر انگیز باشد، به خصوص برای کسانی که همراه با خانواده خود مهاجرت کرده اند و باید در ابتدا برای پیدا کردن کار و کسب درآمد در استرالیا، اقدام کنند زیرا خدماتی مانند مراقبت از کودک، سرویس مدارس و حمل و نقل عمومی، اگرچه اندک ولی نیاز به پرداخت هزینه دارد و شخص باید بتواند توانایی مالی خود را تقویت کند. برای مثال، اجاره خانه در شهرهای مهم استرالیا ممکن است کمی گران باشد و مبلغی در حدود 480 دلار استرالیا، هزینه داشته باشد. لازم به ذکر است که استاندارد بالا و طیف گسترده ای از مسکن و خانه در این کشور، شرایط خوب و ایده آلی را برای زندگی تمامی افراد، به وجود آورده است. با این وجود، تعداد زیادی از مردم استرالیا در ۵۰ کیلومتری ساحل و شهرهای بزرگ و کوچک اطراف آن، سکونت دارند. با وجود خانه های گران قیمت، می توان منزل هاییی با قیمت مناسب نیز پیدا کرد که کیفیت بالایی نیز داشته باشند. علاوه بر این، اگر رویای زندگی، دریافت ویزای استرالیا و یافتن فرصتی بسیار عالی برای افزایش درآمد در استرالیا، را در سر دارید، بدون شک توسط پارسی کانادا به تحقق خواهد انجامید.
 • یافتن مدرسه برای تحصیل در استرالیا
  مدرسه یکی از مهم ترین و با ارزش ترین معیارهای انتخاب منزل در استرالیا می باشد. زیرا محل رفت و آمد، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، هزینه ها و نوع آموزشی مدرسه، بسیار برای خانواده ها اهمیت دارد. مدارس استرالیا در آموزش بسیار متنوع و گوناگون عمل می کنند. یکی از مباحثی که دانش آموزان بیش از پیش با آن ها آشنا می شوند، مفاهیم واقعی زندگی از قبیل آموزش مهارت های ارتباطی، انضباط، احترام به دیگران جامعه و جهانی می باشد. علاوه بر این، مهمترین دروس از جمله زبان انگلیسی، ریاضی، محیط زیست، علوم، هنر، زبان های دیگری غیر از انگلیسی، تکنولوژی و ورزش در این مدارس به صورت تخصصی تدریس می شوند. جالب است بدانید که سیستم آموزشی استرالیا بر مبنای کار گروهی، خود بیان گری و توسعه فردی تشکیل شده است که این دوره های آموزشی خارج از کلاس درس و در آموزش های فوق العاده مدارس شکل می گیرد.
  همان طور که در مقاله گفته شد، متقاضیان برای مهاجرت و اقامت استرالیا باید از مواردی آگاه باشند. بدین ترتیب علاقه مندان می توانند برای اخذ ویزای کار در استرالیا اقدام کنند. از این رو، اگر به دنبال این هستید که با توجه به شرایط خود، بهترین روش برای مهاجرت به استرالیا را شناسایی کرده و آن را مورد بررسی قرار دهید، تنها کافیست فرم ارزیابی مهاجرت ما را کامل کرده و منتظر تماس مشاوران مهاجرتی ما از پارسی کانادا باشید. پارسی کانادا، از روشی نوین برای ارائه خدمات مشاوره ای به متقاضیان مهاجرتی استفاده می کند. مشاوران مجرب ما با بررسی رزومه شما، بهترین مسیر مهاجرتی را برای تان انتخاب کرده و در این مسیر برای ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیت رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و غیره به شما کمک می کنند، تنها کافیست پرونده تان را به ما سپرده و آینده ای درخشان برای خود رقم بزنید.

آوریل 12, 2020

نویسنده : زینب رضایی
روش های مهاجرت به استرالیا

روش های مهاجرت به استرالیا

روش های مهاجرت به استرالیا روش های مهاجرت به استرالیا| آیا به مهاجرت به استرالیا فکر می کنید اما نمی دانید از کجا باید شروع کنید و چطور این کار را انجام دهید؟ شاید قبلا به این کشور سفر کرده باشید یا زیبایی های طبیعت فوق العاده این کشور را در تلویزیون، سینما یا اینترنت […]

بیشتر بخوانید...
شغل حسابداری در استرالیا

شغل حسابداری در استرالیا

حسابداری در استرالیا شغل حسابداری در استرالیا | اگر اهل حساب و کتاب هستید و عاشق کار با اعداد و ارقام، شغل حسابداری دقیقا مناسب شماست. اما اگر دوست دارید این کار را در کشوری به جز کشور مادری تان انجام دهید؛ در کشوری پیشرفته و ثروتمند و دارای موقعیت های شغلی بیشتر، می توانید […]

بیشتر بخوانید...
سرمایه گذاری در استرالیا

سرمایه گذاری در استرالیا

سرمایه گذاری در استرالیا سرمایه گذاری در استرالیا | همان طور که می دانید امروزه تمایل افراد برای سرمایه گذاری های بین المللی افزایش یافته است. اکثر تاجران و صاحبان مشاغل بزرگ در پی یافتن راهی برای توسعه تجارت خود در آن سوی مرزهای کشور خود می باشند. با توجه به محیط امن و راحتی […]

بیشتر بخوانید...
چرا کانادا از آمریکا بهتره

چرا کانادا از آمریکا بهتره

میدونستین کشور کانادا، فقط با یه کشور مرز مشترک داره و اونم آمریکاست؟! ولی خیلی جالبه که با وجود همسایه بودن، سیاست های مهاجر پذیری کاملاً متفاوتی با هم دارن! میدونین علت این تفاوت ها چیه؟؟؟

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات