موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

پاسپورت کانادا

مرداد 6, 1398

پاسپورت کانادا | ممکن است دریافت پاسپورت کانادا و داشتن شهروندی یک رویای دست نیافتنی و بزرگ به نظر برسد، اما در صورت تحقق این رویا می توانید از مزایا و امتیازات پاسپورت کانادایی بهره مند شوید. یکی از این مزایا که امکان سفر به کشورهای مختلف بدون داشتن هیچ گونه ویزا می باشد. با توجه به آخرین آمار ارایه شده در سایت immigration، با اخذ پاسپورت کانادا شما می توانید آزادانه و بدون داشتن ویزا به 184 کشور جهان سفر کنید. این اعتبار پاسپورت کانادا را به هفتمین پاسپورت قدرتمند جهان در کنار کشورهایی همچون بلژیک، یونان و ایرلند تبدیل کرده است. در حال حاضر، قدرتمند ترین پاسپورت جهان از نظر دسترسی بدون ویزا متعلق به کشور ژاپن است که 190 کشور را پوشش می دهد.

احتمالا این فکر در ذهنتان است که این کار سخت و غیرممکن است اما توصیه ما به شما این است که برای رسیدن به اهداف خود از تلاش دست بر ندارید و هر زمان که خسته شدید، با فکرکردن دوباره به امکانات و امتیازات این کار انرژی بگیرید. اگر با چگونگی دریافت و بهره‌ مندی از امتیازات ویژه پاسپورت کانادا آشنایی ندارید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

پاسپورت کانادا و اعتبار آن

طبق گزارش هایی که در زمینه اعتبار یا ارزش پاسپورت کشورهای مختلف هر ساله توسط موسسه ای به نام henely & partners که در سطح جهانی در حوزه ی تابعیت و اقامت فعالیت می کند، ارایه می شود؛ دارندگان پاسپورت کانادا از لحاظ قدرت پاسپورت در رده هفتم دنیا قرار دارند و می توانند به 186 کشور دنیا بدون دریافت ویزا سفر کنند. این گزارش عموما به اسم محدودیت های بین المللی ویزا نیز شناخته می شود و هدف و سعی آن این است که محدودیت های دارندگان تابعیت هر کشور را در سفر به سایر کشورها بررسی کند. امکان سفر به 186 کشور به وسیله پاسپورت این کشور خود نشان دهنده ی ارزش و اعتبار بسیار بالای آن است.

پاسپورت کانادا
پاسپورت کانادا

پاسپورت کانادا و نحوه اخذ آن

شما می توانید از روش ها و مسیر های مختلف پاسپورت کانادایی دریافت نمایید. در صورتی که تمایل بسیاری به مهاجرت به کانادا و دریافت پاسپورت و تابعیت این کشور را دارید می توانید از روش هایی مانند ازدواج، تولد، کار، تحصیل و سرمایه گذاری به هدف خود دست پیدا کنید. مشاوران و کارشناسان مجرب پارسی کانادا آماده ی ارایه مشاوره به شما برای اخذ پاسپورت کانادا و دریافت شهروندی این کشور هستند. آن ها تمام روش های مهاجرت و دریافت پاسپورت کانادایی را برای شما شرح داده و متناسب با شرایطتان یک روش را برایتان انتخاب می کنند. در ادامه ی مطلب به طور خلاصه به چند روش اخذ پاسپورت کانادایی اشاره شده است:

اخذ پاسپورت کانادا از طریق تحصیل: اولین سوالی که افراد در این زمینه در ذهنشان نقش می بندد این است که آیا می توان از طریق تحصیل پاسپورت کانادا دریافت کرد؟ متاسفانه برای پاسخ به این سوال باید گفت که شما هیچ گاه نمی توانید از طریق تحصیل در کشوری پاسپورت آن کشور را دریافت کنید. شما تنها می توانید از تحصیل به عنوان پلی برای اخذ پاسپورت کشور مورد نظرتان استفاده کنید. کشور کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما همان طور که گفته شد شما می توانید به راحتی از تحصیل به عنوان پلی برای ورود به کانادا و دریافت اقامت این کشور استفاده نمایید.

نظام تحصیلی کانادا از بهترین نظام های تحصیلی جهان است آن هم به دلیل این که نظام تحصیلی این کشور برگرفته از سیستم بریتانیایی است. هر ساله ایرانیان بسیاری برای دریافت ویزای تحصیل در کانادا اقدام می کنند. یکی از دلایل محبوبیت کانادا می توان به شرایط دریافت اقامت و پاسپورت کانادا پس از تحصیل و هم چنین بستر مناسب ادامه تحصیل در این کشور اشاره کرد. درصورتی که شرایط لازم را دارا باشید پس از گذشت چند سال اقامت دائم کانادا را دریافت کرده و بعد از آن پاسپورت کانادایی به شما ارایه می شود. اگر شما تمامی الزامات کافی را داشته باشید می توانید در یکی از مدارس و یا یکی از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل بپردازید. البته باید توجه داشته باشید که کوچکترین اشتباه در امور دریافت اقامت و پاسپورت نتیجه ای عکس داده و شما را از هدفتان دورتر می کند، به همین دلیل حتما از مشاورین و وکلای مهاجرتی خبره کمک خواسته و از راهنمایی های آن به خوبی استفاده نمایید.

اخذ پاسپورت کانادا از طریق ازدواج: یکی از راه هایی که شما می ‌توانید از طریق آن پاسپورت و اقامت کانادا را به دست آورید، ازدواج است. این روش در طی چند سال مورد استقبال افراد بسیاری که قصد مهاجرت به کانادا را دارند قرار گرفته است. ازدواج با یکی از شهروندان سایر کشورها می تواند پیامد هایی مانند تابعیت و اقامت برای افراد داشته باشد. شما می توانید از طریق ازدواج با یک شهروند کانادایی پاسپورت این کشور را دریافت کنید. شاید با خودتان بگویید که این روش بسیار آسان است اما اگر تمایل به ازدواج و اخذ اقامت و پاسپورت کانادا از طریق ازدواج را دارید می بایست قواعد حقوقی لازم و آثار نکاح در این کشور را به خوبی دانسته و سپس چنین اقدامی انجام دهید.

متاسفانه بسیاری از افراد این فکر را در ذهن دارند که از طریق ازدواج سوری و غیر واقعی اقدام به مهاجرت و پاسپورت کانادا را دریافت کنند اما این کار غیر قانونی محسوب می شود و در صورت اثبات آن ممکن از کشور دیپورت شوند. در حقیقت افرادی که تمایل به اخذ پاسپورت کانادا از طریق ازدواج را دارند پس ازدواج با شهروند کانادایی اقامت موقت دریافت کرده که پس از گذشت 3 سال این اقامت می تواند به اقامت دائم و سپس پاسپورت و تابعیت کانادا منجر شود.

اخذ پاسپورت کانادا از طریق کار: این پاسپورت از طریق دریافت ویزای کار کانادا نیز قابل دریافت است. با توجه به نرخ بیکاری کانادا که در حال حاضر حدود 5.8 درصد می باشد که نرخ مناسبی هم هست، می توان این امید را داشت که به راحتی می توانید ویزای کار دریافت کرده و در این کشور فعالیت کنید. ویزای کار کانادا با عنوان ویزای Skilled worker یا همان ویزای کار نیروهای ماهر شناخته می شود. این نوع ویزای کار که با نام express entry به معنای ورود سریع، شناخته می شود، ویزایی بر اساس امتیاز (point based system) است که در آن موارد متفاوتی در مورد فرد متقاضی دریافت ویزای کار کشور کانادا مورد ارزیابی و تحلیل قرار می گیرد.

سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سابقه شغلی مرتبط با تحصیل و عوامل دیگری مانند انطباق پذیری با محیط و همین طور دعوت نامه رسمی شغلی یا همان job offer از جمله عواملی هستند که در اخذ ویزای کار کانادا نقش دارند و بارم بندی مشخصی امتیاز گذاری شده اند.

برای دریافت این ویزا لازم است شما دو مرحله را پشت سر بگذارید و در هر مرحله به امتیاز لازم برسید. در پایان افرادی که با کسب حداقل امتیاز لازم در مقایسه با دیگر افراد واجد شرایط در رتبه ی مناسب تری قرار گیرند، انتخاب می شوند. این افراد با دریافت ویزای کار کانادا می توانند به آسانی وارد خاک این کشور شوند. اما نباید مهم ترین نکته ی حائز اهمیت این نوع ویزا را که همان اقامت دائم کاناداست فراموش کنید. هر فرد به همراه همسر و فرزند خود از همان ابتدا می توانند با اخذ ویزای کار کانادا اقامت دائم آن را نیز دریافت کنند.

پاسپورت کانادا
پاسپورت کانادا

اخذ پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری: یکی دیگر از راه های دریافت پاسپورت کانادایی، سرمایه گذاری در این کشور است. سالانه افراد بسیاری با نیت های متفاوت مانند تجارت و کسب سود و یا دریافت اقامت و پاسپورت کانادا قصد دارند از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایند. البته سرمایه گذاری در ایالات مختلف کانادا با قوانین متفاوتی انجام پذیر است و بر اساس سیاست های توسعه اقتصادی کانادا تنظیم می شود.

  • ایالت کبک: برای سرمایه گذاری در کبک شما به 800.000 دلار کانادا به صورت نقد نیاز دارید.علاوه بر مبالغ زیادی که در این روش نیازمند است شما باید منبع پول خود را نیز نشان بدهید.
  • ایالت های منیتوبا و ساسکاچوآن: در این ایالت ها شما باید 100.000 دلار سرمایه گذاری کنید که ابتدا با این روش اقامت دو ساله دریافت می کنید و پس از 2 سال اقامت 5 ساله . مزیت این روش نسبت به سرمایه گذاری کبک این است که شما خودتان بیزنسی انجام می دهید.
  • بریتیش کلمبیا: در این ایالت شما برای سرمایه گذاری به مبلغی بین 350 تا 360 هزار دلار سرمایه نیاز دارید. مزیت این روش در این است که دو خانواده باهم می توانند اقدام کنند . اما شما باید ثابت کنید کاری که قصد دارید راه بیندازید جدید می باشد و پیش از آن در کانادا موجود نبوده است.

اخذ پاسپورت کانادا از طریق تولد: کانادا نیز مانند کشور های دیگ دنیا برای ارایه پاسپورت و تابعیت به نوزادان تازه متولد شده از دو قاعده پیروی می کند، قاعده ی خاک و خون. در صورتی که فرزند متولد شده بدون در نظر گرفتن محل زادگاه تولد تابعیت و اصالت خود را مستقیما از پدر و مادر خود دریافت کند، به آن قاعده ی خون می گویند. قاعده ی خاک قاعده ی دوم است که طبق آن افراد از طریق تولد در قلمرو کشورهای تبعیت کننده از این سیستم، می توانند تابعیت آن کشور را دریافت نمایند، بدون توجه به این که مادر یا پدر آن ها شهروند آن کشور باشد. در حال حاضر حدود 30 کشور در جهان این قاعده را به عنوان الگوی رفتار حقوقی خود در برابر تولد فرزند قرار داده اند که معروف ترین آن ها کشورهای ایالات متحده آمریکا، کانادا و برزیل می باشند.

ارسال نظرات