موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

اقامت دائم پرتغال

اقامت دائم پرتغال با خرید ملک | تقریبا از سال 2012 زمانی که برنامه‌ های اعطای اقامت از طریق سرمایه ‌گذاری در اروپا ایجاد شد، کشور پرتغال به عنوان یکی از پیشگامان ارائه ویزاهای سرمایه گذاری در اروپا، به ارائه روش های بسیار جذاب و در دسترس پرداخت. ویزای طلایی پرتغال که به با نام Portugal Golden Visa هم شناخته می شود یکی از این مجموعه برنامه‌ هایی است که  به طور کاملا مشخصی بر سرمایه ‌گذاری در کشور پرتغال در بخش املاک متمرکز می باشد.

با توجه به این که افراد متقاضی برای کار و زندگی در پرتغال می توانند با ایجاد اشتغال برای بیش از ده نفر، سرمایه‌ گذاری ۵۰۰.۰۰۰ یورویی و یا سرمایه‌ گذاری 250.000 یورویی در حوزه‌ه ای تاریخی و فرهنگی، ویزای طلایی این کشور را دریافت کنند اما بی ‌شک جذاب ‌ترین قابلیت این برنامه، خرید ملک در پرتغال است. اگر رویای زندگی در این کشور را در سر دارید و قصد دارید در آینده اقامت دائم و پاسپورت آن را برای خود و خانواده تان دریافت کنید، می توانید با خرید یک ملک در این کشور این کار را انجام دهید و رویای تان را به واقعیت تبدیل کنید. مشاوران پارسی کانادا در ادامه به شما می گویند که چطور می توانید با خرید یک ملک اقامت دائم این مقصد جذاب را دریافت کنید و آینده ای روشن و متفاوتی را برای خود و خانواده تان رقم بزنید.

اقامت دائم پرتغال
اقامت دائم پرتغال

مزایای اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

بسیاری از افرادی که قصد دارند با سرمایه در دستشان ملکی را در کشوری خارجی مثل پرتغال خریداری کرده  و به کمک آن اقامت دائم آن را دریافت کنند، اولین سوالی که در ذهن شان به وجود می آید این است که آیا اخذ اقامت دائم به کمک خرید ملک قطعی و تضمینی است؟!؟ خوشبختانه در سال های اخیر در پرتغال افراد بدون هیچ گونه مشکلی توانسته اند اقامت در آن را اخذ کنند. اما این موردن تنها مزیت اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک نیست. مزیت‌ های دیگری نیز در این روش وجود دارد که به آن ‌ها اشاره می‌ شود:

 • امکان اخذ اقامت برای تمامی اعضای خانواده
 • زمان رسیدگی توسط دولت ۳۰ روز می باشد ( پس از تکمیل و ارائه پرونده به دولت)
 • امکان زندگی و اجازه ی کار در پرتغال در طول دوران اقامت موقت
 • سفر به تمامی کشورهای عضو پیمان شنگن بدون نیاز به ویزا پس از اخذ اقامت از طریق خرید ملک (26 کشور)
 • اخذ اقامت دائم پرتغال پس از ۵ سال
 • اخذ شهروندی و پاسپورت پرتغالی در سال ششم (پاسپورت پرتغال پنجمین پاسپورت قدرتمند جهان به شمار می آید.)
 • مالیات بسیار اندک بر سرمایه ‌گذاری
 • فرزندان می توانند به صورت رایگان در مدارس پرتغال پس از اخذ اقامت از طریق خرید ملک تحصیل کنند
 • برخورداری از خدمات درمانی پرتغال پس از اخذ اقامت از طریق خرید ملک

شرایط لازم برای دریافت اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک به مبلغ حداقل  000/280 یورو، 000/350 یورو یا 000/500 یورو امکان پذیر است.

برنامه سرمایه گذاری که انتخاب می شود باید حداقل 5 ساله باشد

سرمایه (مبلغ) مدنظر برای سرمایه‌ گذاری حتما می بایست از خارج از پرتغال تامین شود

متقاضی هیچ ‌گونه سوء سابقه ی کیفری در کشور موردنظر یا اتحادیه اروپا نداشته باشد ( از جمله این جرائم می توان به تخلفات ویزا و مهاجرت مانند ارائه مدارک جعلی به سفارت و قرار گرفتن در لیست سیاه سفارت ‌های اروپایی اشاره کرد.)

ورود به کشور پرتغال باید حتما با ویزای معتبر توریستی (ویزای شنگن از سفارت پرتغال یا هر کشور دیگر حوزه ی شنگن) باشد.

اقامت دائم پرتغال
اقامت دائم پرتغال

مدارک لازم برای دریافت اقامت دائم پرتغال از طریق خرید ملک

متقاضیان برای آغاز فرآیند به این مدارک نیاز دارند:

 • افتتاح حساب بانکی
 • تصویر واضح از گذرنامه
 • گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی با اعتبار 90 روز (حتماً میزان درآمد و حقوق ماهیانه و سالانه در گواهی ذکر شود.) متقاضیانی که فعالیت تجاری شخصی دارند نیز باید نرخ سهام خود و میزان سود سال گذشته را در گواهی قید کنند.
 • گردش حساب یک‌ ماهه یکی از حساب ‌های بانکی در ایران به زبان انگلیسی که مبلغ موجودی نهایی در آن قید شده باشد (ترجیحا حسابی که حقوق ماهیانه به آن واریز می ‌شود یا یکی از حساب‌ های فعال بانکی با گردش مالی مناسب و منطقی)
 • آدرس محل سکونت که توسط آخرین قبض آب، برق، گاز، یا تلفن به نام متقاضی قابل اثبات باشد
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی

پارسی کانادا همراه و حامی شما در مهاجرت به پرتغال

اگر سرمایه ای در دست دارید و قصد دارید این مبلغ را برای خرید ملک در کشوری اروپایی مثل پرتغال صرف کنید و در اینده ای نه چندان دور اقامت دائم خود و خانواده تان را دریافت کنید و از زندگی در کشور زیبا و آرام پرتغال لذت ببرید، می توانید همین حالا بدون اتلاف وقت با یکی از مشاوران پارسی کانادا ارتباط برقرار کرده و از شرایط اخذ این ویزا به طور کامل آگاه شوید.

شاید در ابتدا این طور فکر کنید که اخذ چنین ویزایی بسیار ساده و راحت باشد و آن چنان هم به حضور یک وکیل یا مشاور مهاجرتی نیازی نیست، چرا که پای سرمایه ی زیادی در میان است اما درحقیقت این گونه نیست. دولت پرتغال هم مانند بسیاری از دولت های دیگر با هر اشتباهی در روند دریافت ویزا حساس شده و ممکن است نتوانید در درخواست های بعدی بسیار سریع و راحت ویزای پرتغال را دریافت کنید، بنابراین از حضور یک وکیل بین المللی حرفه ای در کنار خودتان غافل نشوید.

ارسال نظرات