موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

رشته صنایع غذایی در کانادا

تحصیل در رشته صنایع غذایی در کانادا | اخذ مدرک صنایع غذایی این امکان را به دانشجویان می دهد که با آموزش های فنی و تئوری که دریافت می کنند، بتوانند در مهارت هایی مانند مدیریت کسب و کار، توسعه پروژه های مختلف، برنامه ریزی و تولید، بازاریابی و مطالعه درباره محصولات و فرایند تولید آن ها به طور موثر و موفقی فعالیت حرفه ای خود را آغاز کنند. این رشته یکی از رشته هایی است که بسیاری از دانشجوهایی که میل تحصیل در خارج از کشور را دارند، انتخاب می کنند.

کشور کانادا با بهره مندی از دانشگاه های معتبر و منابع آموزشی بروز توانسته است خیل عظیمی از دانشجوهای بین المللی را به سمت خود جذب کند. فرصت تحصیل در خارج از کشور در کنار چالش هایی که برای دانشجو ها به همراه دارد، می تواند فرصت های زیادی برای رشد و پیشرفت شان فراهم کند. از آنجایی که کانادا یکی از با سواد ترین کشور های جهان می باشد، فرصت تحصیل در این کشور می تواند مزایای زیادی برای شما به همراه داشته باشد. در ادامه این مقاله می خواهیم کمی بیشتر درباره رشته صنایع غذایی صحبت کنیم و از مزایای تحصیل در کشور کانادا برای شما بگوییم.

رشته صنایع غذایی در کانادا
رشته صنایع غذایی در کانادا

معرفی رشته صنایع غذایی

مهندسی صنایع غذایی تمامی اصول و ضوابط تهیه غذا را مورد بررسی قرار می دهد. در نتیجه شما به عنوان دانشجوی این رشته با تمامی این اصول به طور کامل آشنا خواهید شد. از آنجایی که مهندسی از یک نظام کمّی پیروی می کند، ابزار اصلی آن، ریاضیات است. شیمی و میکروبیولوژی هم بخش های مهم این رشته هستند.
دانشجوهای رشته مهندسی صنایع غذایی در حوزه های تهیه غذا و فرایند های مربوط به آن، اطلاعات و دانش زیادی کسب می کنند. در کنار این موارد، آشنایی با مهارت های کامپیوتری و برنامه نویسی و نحوه استفاده از آمار هم بخش مهمی از این رشته هستند. بخش هایی از این رشته مربوط به بسته بندی و فرایند های نهایی توزیع مواد غذایی است. برخی از دروس مهندسی صنایع غذایی با دیگر رشته های مهندسی هم پوشانی دارند و در میان آن ها مشترک می باشد.

دانشجوهای رشته مهندسی صنایع غذایی در نهایت چه مهارت هایی کسب می کنند؟

دانشجویان فارغ التحصیل شده در رشته مهندسی صنایع غذایی در نهایت می توانند:

 • با فعالیت های مرتبط با انتقال محصولات کشاورزی آشنایی دارند.
 • از فناوری های پیشرفته برای کنترل تولید، کیفیت، انتقال و توزیع محصولات کشاورزی استفاده کنند.
 • پروژه های طراحی ، ساخت و مدیریت را در حوزه صنایع غذایی اجرا کنند.
 • می توانند مطالعات محیط زیستی انجام دهند و نتایج آن ها را بررسی کنند.
 • تحقیقات ارزیابی کیفی را در بخش تولید اجرا کنند.

اهمیت این مهارت ها بسیار زیاد است، چون با مواد غذایی و خوراکی ها سر و کار دارند و در نهایت باید بتوانند سلامت مواد غذایی را برای افرادی که از آن ها استفاده می کنند، فراهم کنند. فرایند تهیه مواد غذایی از پردازش ابتدایی مواد اولیه آغاز می شود و تا پروسه تولید، بسته بندی و توزیع و فروش ادامه خواهد داشت. به همین دلیل نیاز به متخصصین حرفه ای که مسلط به دانش روز دنیا هستند، در حوزه صنایع غذایی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

فرصت های شغلی پیش روی فارغ التحصیلان مهندسی صنایع غذایی

اولین دغدغه فارغ التحصیلان هر رشته، یافتن کار و حرفه ای متناسب با تحصیلات شان می باشد. مهندسین صنایع غذایی از آنجایی که مهارت های دقیق و حساسی را می آموزند، مورد نیاز واحد های صنایع غذایی در هر بخش و مرحله ای می باشند. برای مثال این افراد می توانند در کارخانجات تهیه مواد غذایی به عنوان ناظر کیفی و یا در رستوران ها و فوت کورت ها فعالیت حرفه ای خود را آغاز کنند و به بررسی سطح کیفی خوراکی و سلامت آن ها بپردازند.

چرا تحصیل در کشور کانادا؟

به دلیل اینکه کشور کانادا از رتبه بندی بالایی در سطح رفاهی برای شهروندان خود برخوردار است، اهمیت زیادی هم به سطح سواد و سلامت مردم خود می دهد. تاسیس دانشگاه های معتبر جز اقداماتی بوده است که کانادا به کمک آن توانسته است، فرصت تحصیل را برای مردم کشور خود و البته مهاجرین فراهم کند ، تا به تبع آن همگی از سطح علمی بالایی برخوردار باشند. کانادایی ها این سطح علمی بالا را مدیون دانشگاه هایی هستند که از بهترین و متخصص ترین اساتید دنیا بهره می گیرند، و منابع علمی به روزی که در هر جای دنیا کاربرد دارد.

حوزه سلامت هم برای کشور کانادا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل رشته مهندسی صنایع غذایی در این کشور با بالاترین استاندارد های جهانی ، برگزار می شود و توانسته است متخصصین حرفه ای زیادی را در این حوزه، به دنیا تحویل دهد. نکته مثبت دیگر کشور کانادا مهمان دوستی آن می باشد که همیشه پذیرای دانشجو های خارجی است، و با آغوشی باز در هر رشته و از هر کشوری دانشجو می پذیرد و البته امکان کار و زندگی را برای آن ها در کشور کانادا فراهم می کند، تا به رشد و پیشرفت هرچه بیشتر کشور خود، کمک کرده باشد.

علاوه براین تحصیل در چنین کشوری که پذیرای ملیت های مختلف می باشد، می تواند فرصت بسیار مغتنمی برای کسب تجربه و آشنایی با ملیت های دیگر باشد که اگر عمیق تر به این موضوع فکر کنید، درمیابید که چه فرصت استثنایی پیش روی تان قرار گرفته است. شما تنها با سفر به کشور کانادا، شانس آشنایی با افرادی از سراسر جهان را خواهید داشت که از هر کدام می توانید نکته ای هر چند کوچک بیاموزید.

مزیت دیگر تحصیل در کشور کانادا بهره مندی از سطح رفاهی بالا می باشد. این کشور جز ده کشور جهان است که از سطح رفاهی بالایی برخوردار هستند. حتی می توان گفت کانادا از بسیاری از جهات در رتبه اول این رده بندی قرار دارد. با تحصیل در کانادا شانس آشنایی با بسیاری از شهر ها و البته جاذبه های طبیعی زیبای آن مانند سواحل اقیانوسی، دریاچه ها و کوهستان ها را نیز خواهید داشت. شاید وقت نکنید که از تمام این زیبایی ها دیدن کنید!

رشته صنایع غذایی در کانادا
رشته صنایع غذایی در کانادا

چطور وارد دانشگاه های کانادا در رشته مهندسی صنایع غذایی شویم؟

اولین گام برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب رشته مورد نظر و پس از آن انتخاب دانشگاه یا کالج مناسب می باشد. هر دانشگاهی قوانین ثبت نامی و پذیرش خاص خود را دارد. ضمن اینکه باید تمامی جوانب از جمله اسکان و هزینه های زندگی در شهر های مختلف را بررسی کرده و بر اساس آن دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بهترین کار بر قراری ارتباط با دانشگاه مورد نظر می باشد، تا از شرایط آن ها آگاه شوید. اما موسسه حقوقی حق و عدالت به دلیل اینکه از تخصص و تجربه وکلای مهاجرتی حرفه ای استفاده می کند، می تواند بهترین مشاور برای شما باشد. با مراجعه به وکلای این موسسه می توانید با خیال آسوده تنها خواسته ها و امیال خود را از تحصیل در خارج از کشور عنوان کرده، تا متخصصین ما بهترین و مناسب ترین راه و شرایط را پیش روی شما قرار دهند.

از جمله موارد دیگری که موسسه حق و عدالت برای دانشجو های ایرانی در کشور کانادا انجام می دهد، تهیه بیمه سلامت است. به هر حال زندگی و تحصیل در کشور خارجی به آسانی کشور مادری نمی باشد و هر لحظه امکان دارد، نیاز به خدمات درمانی و پزشکی پیدا کنید. از آنجایی که کانادا اهمیت زیادی به حوزه سلامت و درمان می دهد، بیمه دانشجویان بین المللی را نیز فراموش نکرده است. وکلای ما نیز با توجه به محل تحصیل و شهر محل سکونت تان، بیمه مناسب شما را تهیه می کنند.

ژانویه 4, 2020

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا | کانادا یکی از کشورهایی است که دارای منابع طبیعی بسیاری است و به عنوان یک کشور ثروتمند از آن یاد می شود. این کشور ثروتمند بزرگترین تولید کننده اورانیوم، سرب و طلا در دنیا می باشد. در حقیقت یکی از علل استقبال افراد برای دریافت ویزای کار کانادا، اقتصاد پیشرفته […]

بیشتر بخوانید...
مزایا و معایب زندگی در کانادا

مزایا و معایب زندگی در کانادا

مزایا و معایب زندگی در کانادا مزایا و معایب زندگی در کانادا | در اغلب اوقات زمانی که صحبت از مهاجرت و زندگی در کشور دیگری می شود؛ پای کانادا به میان می آید. کانادا جزو آن دسته از کشورهایی است که نه تنها دارای امنیت و آرامش است بلکه به دلیل بی طرفی سیاسی […]

بیشتر بخوانید...
بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان در سال ۲۰۲۰

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان در سال ۲۰۲۰ بهترین شهر کانادا برای ایرانیان در سال ۲۰۲۰ | کشور کانادا در سال های اخیر برای جذب مهاجر اقدامات زیادی انجام داده است و توانسته نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند. این کشور از سراسر جهان مهاجر می پذیرد و با ورود به آن […]

بیشتر بخوانید...
پذیرش جدید استان آلبرتا

پذیرش جدید استان آلبرتا

پذیرش جدید استان آلبرتا پذیرش جدید استان آلبرتا | ایالت آلبرتا در آخرین اخبار مربوط به قرعه کشی برنامه مهاجرت استانی کشور کانادا، اعلام کرد که نمره قبولی برای اخذ ویزای این استان، برای دومین بار در ماه مِی، به عدد ۳۰۰ تغییر کرده است. ایالت آلبرتا، جزئیات قرعه کشی برنامه مهاجرت استانی (PNP)، که […]

بیشتر بخوانید...
‫2 دیدگاه در “تحصیل در رشته صنایع غذایی در کانادا
 1. ریحانهگفته

  1 ماه پیش

  درود لطفا لیستی از دانشگاهای صنایع غذایی در کانادارو در وب سایت قرار بدید واقعا هیچ منبع کاملی در این مورد وجود نداره ممنون از اطلاعات خوبتون

  1. Moderatorگفته

   4 هفته پیش

   درود بر شما حتما در اولین فرصت مقاله ای در این خصوص تدوین خواهیم کرد

ارسال نظرات