موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

رشته عمران و سازه در کانادا

تحصیل در رشته عمران و سازه در کانادا | کانادا یکی از کشورهای ایده آل برای ادامه تحصیل است. با فرصت های شغلی که پس از فارغ التحصیلی وجود دارند، تحصیل در این کشور فرصت طلایی را برای افراد علاقه مند مهاجرت و اخذ اقامت کانادا فراهم می کند. این به این دلیل است که کانادا نه تنها یکی از امن ترین مکان ها در دنیا است بلکه شهرهایی مانند ونکوور و تورنتو طیف وسیعی از تنوع فرهنگی در آن وجود دارد که باعث می شود هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی به این کشور جذب شوند و در این کشور دچار شوک فرهنگی نشوند. گویی که در کشور خود تحصیل می کنند.

آیا می دانستید که کانادا یکی از کشورهایی است که تعداد افراد تحصیل کرده در این کشور زیاد است؟ در واقع اکثر نیمی از جمعیت کانادا دارای مدرک دانشگاهی هستند. بیشتر دانشگاه های برتر دنیا در کشور کانادا است. همچنین سیستم آموزشی کانادا مدل های مختلفی دارد مانند کالج، پلی تکنیک و هنرستان و فقط به دانشگاه محدود نمی شود. همچنین بسته به هدف شما، ممکن است موسسه آموزش عالی، دانشگاه، دبستان یا هنرستان را انتخاب کنید.

کانادا کشوری ایده آل برای دانشجویان بین المللی است که می خواهند رویای خود را دنبال کنند. بیش از بیست سال است که کانادا به عنوان ده کشور برتر برای زندگی و تحصیل در در جهان شناخته شده است و دارای سیستم آموزشی استاندارد است و از این رو دانشجویان زیادی را به خود جذب کرده است. همچنین هزینه ها، شهریه ها و هزینه زندگی در این کشور نسبت به دیگر کشورها پایین تر است. نرخ تورم این کشور بر اساس آخرین تحقیقات زیر 2.1 بوده است. این نشان می دهد که اقتصاد این کشور دارای ثبات زیادی بوده است و هزینه های کمتری برای تحصیل و زندگی دارد.

رشته عمران و سازه یک حوزه تخصصی و حرفه ای است که با طراحی، ساخت و ساز، مرمت و بازسازی سازه ها مانند پل، ساختمان، سدها، جاده ها و پل ها سر و کار دارد. این رشته یکی از قدیمی ترین رشته های مهندسی پس از مهندسی نظامی است و آینده شغلی خوبی دارد.

مهندسی عمران یک رشته گسترده است و به شاخه های مختلفی تقسیم می شود مانند مهندسی محیط زیست ، مهندسی ژئوتکنیک ، مهندسی سازه ، نقشه برداری، مهندسی مواد و مهندسی ساخت و ساز. به عنوان یک شغل، مهندسی عمران و سازه در کانادا دارای تقاضای بالایی است و یکی از روش های مهاجرت به کانادا به حساب می آید.

تحصیل در رشته عمران و سازه در کانادا
تحصیل در رشته عمران و سازه در کانادا

علاوه بر این، دانشگاه های کانادا به دانشجویان فرصت هایی برای تحصیل در رشته مهندسی عمران و سازه می دهد که آنها را برای بسیاری از موقعیت های شغلی نه تنها در کانادا بلکه در کشورهای دیگر آماده می کند. قابل ذکر است که کار در کانادا در رشته عمران و سازه، شرایط خوبی دارد. در ادامه می خواهیم به بررسی برخی از دانشگاه ها و مراکز آموزشی برتر در کانادا اشاره کنیم که برای تحصیل در رشته عمران و سازه مناسب هستند.

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا یکی از دانشگاه های برتر تحقیقاتی در کانادا است که بیش از 490 میلیون دلار بودجه تحقیقاتی دارد. با داشتن بیش از 37،00 دانشجو از 143 کشور در سراسر جهان، این دانشگاه روی جذب دانشجویان بین المللی سرمایه گذاری کرده است. این دانشگاه همچنین در هشت سال گذشته یکی از بهترین دانشگاه های کانادا بوده است. برنامه کارشناسی ارشد مهندسی عمران 12-9 ماه طول می کشد و دانشجویان ملزم به اجرای یک پروژه به عنوان بخشی از برنامه درسی خود هستند.

تحصیل در رشته عمران و سازه در کانادا
تحصیل در رشته عمران و سازه در کانادا

دانشگاه وسترن

دانشگاه وسترن که در سال 1878 تأسیس شده است، بیش از 2400 دانشجو در رشته های مختلف مهندسی عمران (اعم از کارشناسی و کارشناسی ارشد) ثبت نام کرده است که این امکان را برای دانشجویان فراهم می کند تا حین کارآموزی، تا مدت 2 سال در این کشور تحصیل کنند. دانشجویان علاوه بر یادگیری مهارت های مهندسی، با بازار کار در کانادا هم آشنا می شوند که فرصت خوبی برای دانشجویان و کارجویانی است که به دنبال کسب درآمد در کانادا می باشند.

تحصیل در رشته عمران و سازه در کانادا
تحصیل در رشته عمران و سازه در کانادا

دانشگاه مک‌گیل

گروه مهندسی عمران و مکانیک کاربردی دانشگاه مک گیل در سال 1871 بنیان گذاری شد و امروزه دانشجویان زیادی در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه ثبت نام کرده اند. برنامه های درسی که این دانشگاه در حوزه عمران و سازه ارائه می کند، جامع بوده و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند به خوبی در بازار کار مشغول به فعالیت شوند و درآمد خوبی داشته باشند. این فرصت خوبی برای افراد علاقه مند به رشته مهندسی عمران است.

تحصیل در رشته عمران و سازه در کانادا
تحصیل در رشته عمران و سازه در کانادا

دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه کنکوردیا که درمونترال واقع شده است سالانه 46،000 دانشجو ثبت نامی دارد و تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد را با هدف معرفی به بازار کار و ارائه راه حل های نوآورانه ارائه می دهد. برنامه های آموزشی که این دانشگاه در رشته عمران و سازه ارائه می دهد دانشجویان را برای انجام مطالعات مبتنی بر تحقیقات آماده می کند. دانشجویان این رشته مهارت ها و دانش فنی خود را در فرآیند ساخت و ساز تقویت می کنند.

تحصیل در رشته عمران و سازه در کانادا
تحصیل در رشته عمران و سازه در کانادا

دانشگاه تورنتو

این دانشگاه که در اکثر مواقع در رتبه اول کانادا قرار می گیرد، هرساله در رشته مهندسی عمران و سازه دانشجویان زیادی را ثبت نام می کند. دانشجویان پس از گذراندن دروس تخصص در این رشته برای ارائه راه حل در زمینه پروژه های ساخت و ساز آماده می شوند. علاوه بر دروس تخصصی رشته مهندسی عمران و سازه، دانشجویان موضوعات درسی مانند ریاضیات، فیزیک و زمین شناسی را هم یاد می گیرند و از آن ها می توانند در پروژه های نظارتی خود به طور عملی استفاده کنند.

تحصیل در رشته عمران و سازه در کانادا
تحصیل در رشته عمران و سازه در کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا که همواره جزء 40 دانشگاه برتر جهان قرار می گیرد، سیستم آموزشی قوی دارد. آزمایشگاه های این دانشگاه مجهز به آخرین تجهیزات آزمایشی مورد نیاز رشته مهندسی عمران و سازه است. هر ساله دانشجویان زیادی در این رشته ثبت نام می کنند.

تحصیل در رشته عمران و سازه در کانادا
تحصیل در رشته عمران و سازه در کانادا

دانشگاه واترلو

این دانشگاه که قلب تکنولوژی کانادا است، حدود 36000 دانشجوی ثبت نامی دارد. رشته مهندسی عمران و سازه این دانشگاه، مسیر را برای دانشجویان جویای کار و مهاجرت هموار کرده است. هزینه شهریه های این دانشگاه نسبت به بقیه دانشگاه ها معقولانه است.

تحصیل در رشته عمران و سازه در کانادا
تحصیل در رشته عمران و سازه در کانادا

ژانویه 7, 2020

معافیت بیومتریکی

معافیت بیومتریکی کارگران خارجی در کانادا

معافیت بیومتریکی معافیت بیومتریکی کارگران خارجی در کانادا | شیوع ویروس کرونا منجر به تعطیلی اکثر ادارات و مراکز خدمت رسانی شده است و ما بقی نیز به حالت نیمه تعطیل درآمده اند. از این رو اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا (IRCC) امروز عنوان کرده است که کارگران خارجی که نزدیک ترین مراکز جمع […]

بیشتر بخوانید...
ایالت آنتاریو تا 2022 پذیرش مهاجران را دو برابر می کند

ایالت آنتاریو تا 2022 پذیرش مهاجران را دو برابر می کند

ایالت آنتاریو تا 2022 پذیرش مهاجران را دو برابر می کند | در حال حاضر سالانه تعداد 6650 نفر به عنوان مهاجر وارد ایالت آنتاریو کانادا می شوند. این ایالت ظرفیت بیشتری برای پذیرش مهاجران دارد و به دنبال استفاده از استعدادهای جدید برای ورود به این ایالت است. در حقیقت ایالت انتاریو از سال […]

بیشتر بخوانید...
جاذبه های گردشگری مونترال

جاذبه های گردشگری مونترال

شهر مونترال جاذبه های گردشگری مونترال کانادا | شهر مونترال ترکیب درخشانی از امروز و دیروز ، تاریخ و مدرنیته جدید و قدیم است . این شهر تکه های بسیار جذاب از اروپای قدیم ، بین هیاهوی جدید آمریکای شمالی و میانی است . این شهر مکانی است که در آن عطر کشور فرانسه ، […]

بیشتر بخوانید...
اعزام دانشجو به کانادا

اعزام دانشجو به کانادا

تحصیل در کانادا اعزام دانشجو به کانادا | در دنیای امروز تحصیل در کشورهای پیشرفته خارجی خصوصا کشور کانادا از دو بُعد متفاوت مورد استقبال افراد بسیاری قرار گرفته است. مهاجران جوان هم به دلیل بهره مندی از امکانات و مزایای آن کشور و هم به این دلیل که تحصیل راهیست برای مهاجرت به یک […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات