موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در کانادا | مدیریت بازرگانی زمینه گسترده ای است که انواع مختلفی از سمت های مدیریت را در خود جای داده است. از شرکت های بزرگ گرفته تا مشاغل مستقل، همه برای رسیدن به موفقیت به مدیران مجرب نیاز دارند.

مدیریت بازرگانی گزینه ای ایده آل برای کسانی است که می خواهند در حرفه خود به سرعت رشد کنند یا اینکه کسب و کار جدیدی را راه اندازی کنند. با کاوش در جنبه های مختلف مدیریت در حوزه بازرگانی، از امور مالی گرفته تا ارتباطات و بازاریابی، شما درک گسترده ای از مهارت های مورد نیاز برای موفقیت در تجارت کسب خواهید کرد. به عبارتی دیگر مدیریت بازرگانی شامل سازماندهی، برنامه ریزی، رهبری، یا کنترل و هدایت تلاش های مجموعه به منظور تحقق اهداف می باشد. در یک الگوی تجاری سودآور، مدیریت بازرگانی روی رضایت طیف وسیعی از ذینفعان از جمله سهامداران، کارمندان، و عموم مردم (مصرف کنندگان) متمرکز است.

در این راستا، وظیفه اصلی مدیریت بازرگانی تضمین سود (برای سهامداران)، ایجاد محصولات با ارزش و خلاقانه با هزینه مناسب (برای مصرف کنندگان) و فراهم کردن فرصت های شغلی می باشد.

هم چنین مدیریت بازرگانی به فعالیت ها و مسئولیت های مربوط به اداره یک سازمان اشاره دارد که ممکن است شامل برنامه ریزی، اجرا، کنترل، نظارت، سازماندهی، بهینه سازی و غیره باشد.

رشته مدیریت بازرگانی در کانادا
رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

با تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی فرصت های شغلی زیادی را به دست می آورید که عبارتند از:

 • حسابداری
 • شهردار
 • مدیر فروش
 • مدیر منابع انسانی
 • کارشناس روابط عمومی
 • مدیر تبلیغات
 • کارشناس مالی
 • تحلیل گر بازار

وظایف مدیر بازرگانی چیست؟

 • اهداف، سیاست ها و رویه های دپارتمانی یا سازمانی را تنظیم و اجرا می کنند
 • نظارت بر فعالیت های مالی و بودجه سازمان
 • مدیریت فعالیت های کلی مربوط به ساخت و ارائه محصولات
 • بکارگیری فن آوری های جدید در محیط کار
 • مشورت با سایر مدیران، کارمندان و اعضای هیئت مدیره
 • مذاکره یا تصویب قراردادها و توافق نامه ها
 • تجزیه و تحلیل صورت های مالی، گزارش فروش و سایر شاخص ها

رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

با توجه به رشد سریع مدیریت بازرگانی در زمینه تجارت، بیش از 40 کالج در سراسر کانادا وجود دارند که این رشته را ارائه می دهند. این رشته مناسب کسانی است که می خواهند در شرکت های پیشرو کار کنند و یا اینکه کسب و کار خود را شروع کنند. این سوال مطرح می شود که چرا کانادا را برای تحصیل انتخاب می کنید؟ وقتی به فرصت هایی که با تحصیل در کانادا برای شما به وجود می آید فکر کنید، متوجه می شوید که بهتر است برای تحصیل به کانادا بروید. کالج ها و دانشگاه های کانادایی با شرکت های بزرگ همکاری و ارتباط دارند و می توانند راهی برای ورود شما به این شرکت ها را باز کنند.

در دانشگاه های کانادا می توانید در هر رشته تحصیلی که تمایل دارید تحصیل کنید. دانشجویانی که می خواهند در رشته مدیریت بازرگانی در کانادا تحصیل کنند می توانند همراه با کسب اطلاعات و دانش تئوری، تجربه کاری کسب کنند. اساتیدی که مدیریت بازرگانی را تدریس می کنند، متخصصان با تجربه ای هستند که از سرتاسر دنیا آمده اند و این امر باعث ایجاد فرصت های بی نظیری را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

دانشگاه های برتر کانادا برای تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی:

دانشگاه تورتو

دانشگاه تورنتو در مرکز شهر تورنتو واقع شده است. در دانشکده مدیریت روتمن تورنتو، دانش جویان می توانند در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دوره های مشترک، به تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی بپردازند و تجربه کسب کنند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشکده مدیریت UBC Sauder به عنوان دانشکده برتر در میان دانشکده های مدیریت در کانادا شناخته می شود. در این دانشکده بیش از 4000 دانشجوی بین الملی و محلی تحصیل می کنند. این دانشگاه واقع در ونکوور، دروازه کانادا به سمت اقیانوس آرام، چشم اندازهای جهانی تجارت را از طریق آموزش های مربوطه فراهم می کند.

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا در سال 1916 میلادی تاسیس شد و دانشکده مدیریت و تجارت آن از اهمیت زیادی برخوردار است. دانشجویان می توانند در این دانشکده در کنار کسب دانش تئوری تجربه کار واقعی نیز کسب کنند.

دانشگاه وسترن

دانشگاه وسترن واقع در انتاریو با متد Case-Method of Learning مبانی نظری مدیریت بازرگانی را آموزش می دهند. این متد موقعیت های واقعی تجارت و کسب و کار را برای دانشجویان فراهم می کند. همچنین با تحصیل در این دانشگاه فرصت های شغلی خوبی کسب می کنید.

دانشگاه مک گیل

دانشکده مدیریت مک گیل در مونترال دوره های متفاوتی را ارائه می دهد. این دانشگاه رتبه بالایی در بین دانشگاه های جهان را دارد.

دانشگاه یورک

دانشگاه یورک در تورنتو بر تجارت بین المللی تاکید بیشتری دارد. دانشجویان می توانند در دوره های پاره وقت و تمام وقت این رشته ثبت نام کنند.

دانشگاه کویین

این دانشگاه در انتاریو از بیش از 100 کشور دنیا دانشجو بین المللی دارد و دانشجویان را تشویق می کند تا به صورت گروهی و عملی به کسب تجربه بپردازند.

دانشگاه مک مستر

این دانشگاه در مونترال قرار دارد. نکته قابل توجه این است که آموزش در این دانشگاه به زبان فرانسوی می باشد. دانشگاه مک مستر با 133 موسسه در 40 کشور همکاری دارد.

دانشگاه واترلو

دوره های مدیریت بازرگانی دانشگاه واترلو به دانشجویان کمک می کند تجربه کاری ارزشمندی را در سازمان های مختلف، شرکت های استارت آپ و شرکت های ثروتمند کسب کنند.

کانادا یکی از مقاصد برتر بین المللی تحصیل در جهان است. هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل در کانادا به این کشور مهاجرت می کنند.

امروزه تحصیل در کانادا یکی از روش های رایج برای مهاجرت به کانادا می باشد. تحصیل در این کشور مزیت های ویژه ایی دارد که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

کیفیت بالای آموزشی

یکی از مهم ترین دلایلی که دانشجویان تحصیل در کانادا را انتخاب می کنند، کیفیت بالای آموزشی این کشور است. مدرک های دانشگاه های کانادا با مدارک تحصیلی دانشگاه های ایالت متحده آمریکا و استرالیا برابری می کند و دانشگاه های کانادا در رتبه بندی های بین المللی دارای رتبه بالایی هستند.

تحصیل در کانادا به صرفه است

هزینه سنگین مهم ترین مانع برای بیشتر دانشجویانی است که تصمیم می گیرند در خارج از کشور تحصیل کنند. گذشته از پرداخت شهریه، دانشجویان بین المللی بایستی به دنبال مسکن بوده و هزینه های زندگی روزانه خود را تأمین کنند. هزینه زندگی در کانادا و تحصیل در آن در مقایسه با سایر مقاصد برتر برای دانشجویان بین المللی بسیار به صرفه تر است. در سال 2014 متوسط هزینه زندگی در سال برای دانشجویان بین المللی در کانادا 13021 دلار بود. وقتی میانگین هزینه سالیانه زندگی و میانگین شهریه سالانه را با هم ترکیب می کنید، کانادا به وضوح مقرون به صرفه ترین گزینه است.

اشتغال در کانادا

حتی اگر کانادا گزینه ای نسبتاً مقرون به صرفه باشد، شکی نیست که تحصیل در خارج از کشور پر هزینه می باشد. خوشبختانه، دانشجویان بین المللی در کانادا می توانند حداکثر 20 ساعت در هفته در طول دوره تحصیل و تمام وقت (30 ساعت در هفته) در تعطیلات تابستانی کار کنند. بنابراین با مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا شما نیازی به داشتن اجازه کار رسمی ندارید و می توانید در داخل یا خارج از دانشگاه مشغول به کار شوید. حتی بعد از اتمام تحصیلات در کانادا می توانید برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ویزای express entry اقدام کنید.

رشته مدیریت بازرگانی در کانادا
رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

امنیت در کانادا

یکی دیگر از دلایل عمده انتخاب کانادا برای تحصیل، امنیت شخصی است. تحصیل در خارج از کشور می تواند ترسناک باشد، به خصوص اگر دوستان و خانواده شما در آن جا نباشند. موسسه اقتصاد و صلح، کانادا را به عنوان هشتمین کشور صلح آمیز جهان در سال 2016 معرفی کرد. برخلاف اکثر کشورها، کانادا از نظر موقعیت مکانی از سه طرف توسط اقیانوس ها محافظت می شود و فقط مرزهایی با ایالات متحده دارد که تضاد های بین المللی را تجربه نمی کند.

از طرفی قوانین کانادا این اطمینان را به مهاجران خود می دهد که صرف نظر از شرایطشان از تبعیض در امان خواهند بود. به همین دلایل است که افراد زیادی در سراسر دنیا در صدد اخذ ویزای کانادا هستند.

گزینه های مهاجرتی برتر

وقتی برای تحصیل به خارج از کشور سفر می کنید، معمولاً در کشوری که در آن تحصیل می کنید وضعیت موقتی دارید، به این معنی که باید بعد از فارغ التحصیلی به کشور خود بازگردید. کانادا دارای برنامه های زیادی است که به دانشجویان بین المللی این شانس را می دهد که ویزای تحصیلی خود را به ویزای اقامت دائم کانادا و یا ویزای اکسپرس اینتری تبدیل کنند و اقامت دائم کانادا را اخذ کنند. گزینه هایی مانند مجوز کار پس از فارغ التحصیلی به افراد اجازه می دهد تا در کانادا بمانند و تجربه کار کانادایی کسب کنند. بیشتر استان های کانادا برای متقاضیانی که تجربه تحصیل یا کار در آن ها را دارند، برنامه های برگزیده استانی PNP را برای اخذ اقامت ارائه می دهند. در سال 2015، 51 درصد از دانشجویان بین المللی تصمیم به درخواست اقامت دائم کانادا گرفتند.

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید اطلاعات کافی در مورد نحوه درخواست و پذیرش دانشگاه ها را داشته باشید. موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت به شما کمک می کند در کوتاه ترین زمان، روش مناسب خود برای اخذ اقامت این کشور را به دست آورید. مشاوران ما هفت روز هفته به صورت 24 ساعته آماده پاسخ گویی به سوالات شما در زمینه مهاجرت هستند. پس فرصت را از دست ندهید و تمامی امور مهاجرتی خود را از جمله اخذ ویزا، وقت سفارت، بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل و غیره را با خیال راحت به ما بسپارید.

ژانویه 21, 2020

با مشاغل پر درآمد کانادا آشنا شوید

با مشاغل پر درآمد کانادا آشنا شوید

با مشاغل پر درآمد کانادا آشنا شوید با مشاغل پر درآمد کانادا آشنا شوید| کانادا کشوری که منابع غنی و متنوعی از نظر فرهنگی و اقتصادی دارد و یکی از بالاترین سطوح کیفیت زندگی در دنیا به کشور کانادا تعلق دارد. زیرساخت های عالی ، ارتباطات جهانی و دسترسی به بازارهای مهم بین المللی باعث […]

بیشتر بخوانید...
هزینه های زندگی در کانادا

هزینه های زندگی در کانادا

هزینه های زندگی در کانادا | اگر قصد سفر یا مهاجرت به کشور کانادا را دارید، باید حتما درباره هزینه های زندگی در این کشور زیبا و پهناور اطلاعات کافی داشته باشید. کانادا بیشتر به دلیل فرصت های بی شمار کسب و کار و کیفیت زندگی مطلوب همیشه مورد توجه مهاجران و مسافران بوده است، […]

بیشتر بخوانید...
برای مهاجرت کردن نیاز به سرمایه ای هنگفت ندارید

برای مهاجرت کردن نیاز به سرمایه ای هنگفت ندارید

مهاجرت کردن برای مهاجرت کردن نیاز به سرمایه ای هنگفت ندارید | آیا تا به حال به این اندیشیده اید که از کشورتان خارج شوید و زندگی خود را در یک مرز و بوم جدید از سر بگیرید؟ آیا از نظر شما مهاجرت از جمله خواسته های دور و درازی است که تنها در سایه […]

بیشتر بخوانید...
ایالت آنتاریو تا 2022 پذیرش مهاجران را دو برابر می کند

ایالت آنتاریو تا 2022 پذیرش مهاجران را دو برابر می کند

ایالت آنتاریو تا 2022 پذیرش مهاجران را دو برابر می کند | در حال حاضر سالانه تعداد 6650 نفر به عنوان مهاجر وارد ایالت آنتاریو کانادا می شوند. این ایالت ظرفیت بیشتری برای پذیرش مهاجران دارد و به دنبال استفاده از استعدادهای جدید برای ورود به این ایالت است. در حقیقت ایالت انتاریو از سال […]

بیشتر بخوانید...
‫2 دیدگاه در “تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در کانادا
 1. دانیالگفته

  4 ماه پیش

  با تشکر از محتوای جامع و کامل تون امکان داره در مورد هزینه تحصیل توی کانادا هم حرف بزنید؟

  1. Moderatorگفته

   4 ماه پیش

   درود بر شما هزینه های تحصیل در کانادا بسیار متنوع هست که کاملا به شرایط افراد بستگی داره. برای دریافت مشاوره رایگان فرم ارزیابی مهاجرتی ما رو تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم. https://parsicanada.com/assessment-enquiry

ارسال نظرات