موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

رشته معماری در کانادا

تحصیل در رشته معماری در کانادا | استقبال بی نظیر مهاجران از کانادا آن هم در بحث تحصیل، نشان دهنده کیفیت بالا و سیستم آموزشی بی نقص این کشور است. در این میان تعداد افرادی که برای تحصیل در رشته معماری یا ادامه آن، قدم در خاک کانادا می گذراند بسیار زیاد است. می پرسید چرا؟ بسیار ساده است. همانطور که گفتیم علاوه بر سطح بالای کیفیت تحصیل و زندگی در کانادا، معماری به عنوان رشته ای پول ساز در کانادا شناخته می شود.

در کانادا، تحصیل در رشته معماری جزو آن دسته از مواردی است که جایگاه خود را در بین سایر رشته های مهندسی و هنری باز کرده است و روز به روز متقاضیان بیشتری پیدا می کند. آن هم به این دلیل که رشته ای جذاب بوده و مانند سایر رشته های دیگر کسل کننده نیست.

معماران و افرادی که مشغول تحصیل هستند معتقد هستند که دوره تحصیلی معماری بسیار سرگرم کننده است و بر خلاف دوره های تحصیلی دیگر که باید تمام زمان خود را در کتابخانه ها و سالن های مطالعه بگذرانید، دوره معماری به شما این آزادی را می دهد که از سمت راست مغز خود یعنی بخش خلاق مغزتان استفاده نمایید. شما فرصت های زیادی را برای نمایش خلاقیت و نبوغ خود در هنگام طراحی ساختمان ها به دست می آورید.

تحصیل در رشته معماری در کانادا، به طور مشترک با موضوعات دانشگاهی رشته هایی مانند مهندسی ساخت ‌و ساز و همچنین طراحی گرافیک ارتباط دارد بنابراین هم جزو هنر و هم مهندسی به شمار می آید. دانشجویان معماری در طول دوره تحصیلی مهارت های زیادی را فرا می گیرند. دروس این رشته بسیار متنوع است و این خود باعث جذاب شدن هر چه بیشتر این رشته شده است.

دانشجویان رشته معماری در طول دوره تحصیلی با مهارت های عکاسی، نقشه‌ کشی، طراحی و … آشنا می شوند.
همچنین دانشجویان ضمن تحصیل در رشته معماری در کانادا در مورد سبک ‌های معماری، علم طراحی، ساختار طراحی، معماری چشم‌انداز و طرح‌های سه ‌بعدی مطالب مختلفی همچنین نرم‌افزار رایانه‌ا ی مانند طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) را آموزش خواهند دید که در برنامه‌ ریزی، تجزیه و بهینه‌ سازی کار طراحی کمک کننده هستند.

چرا تحصیل در رشته مهندسی معماری در کانادا را انتخاب می کنیم؟

همیشه اولین دلیل انتخاب یک رشته برای تحصیل پس از علاقه، آینده شغلی بوده و هست. مسلما هرکدام از ما به دنبال این هستیم که علاوه بر تحصیل در رشته ای که به آن علاقه داریم، در آینده ای نه چندان دور به وسیله همان مهارت ها و دانشی که بدست آوردیم، درآمد کسب کنیم. خوشبختانه مهاجرت به کانادا و تحصیل در رشته معماری می تواند راهی باشد به سوی دستیابی به این رویا و آرزو.

یکی از مزیت های تحصیل در این رشته پرطرفدار، آینده شغلی بسیار خوبی است که در انتظار شما خواهد بود. معماری یک رشته پول ساز و در عین حال بسیار کاربردی است و افراد می توانند پس از فارغ التحصیلی، به سرعت کار خود را آغاز نمایند و درآمد خوبی را از این حرفه کسب کنند. طبیعتا هنگامی که شما دوره تحصیلی خود را با موفقیت پشت سر بگذارید و نمرات خوبی کسب کنید، توسط شرکت ‌های بزرگی که به دنبال استعداد های تازه و ایده های جدید هستند جذب بازار کار می شوید.

از سوی دیگر نیازی ندارید برای فعالیت در این حرفه، حتما در شرکت خاصی استخدام شوید. شما می توانید به طور مستقل و به صورت پروژه ای کار خود را شروع کنید. بنایراین آینده شغلی افرادی که در رشته معماری تحصیل می کنند تضمین شده است و این خود یک مزیت بزرگ خواهد بود.

مقاطع تحصیل معماری در کانادا و شرایط آن ها

شرایط تحصیل در رشته معماری در در کانادا مانند بسیاری دیگر از کشورهای مطرح، جزئیات به خصوصی دارد. در ادامه شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این رشته آورده شده، اگر به اطلاعات بیشتر و شرایط خصوصی نیاز دارید می توانید با یکی از کارشناسان حرفه ای موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت ارتباط برقرار کرده و از تمام جزئیات آن آگاه شوید.

اگر پس از اتمام دوران دبیرستان قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را داشته باشید می توانید با بررسی شرایط ذکر شده جهت تحصیل در رشته معماری در کانادا با آمادگی بیشتری درخواست دهید.

در کانادا، رشته معماری به دو صورت ارائه می شود. این دوره ها یا از طریق دوره های معماری مورد تایید توسط سازمان CACB و یا با یک روش جایگزین از طریق دوره های کارورزی همراه با برنامه ی خلاصه دروس ارائه شده توسط موسسه ی سلطنتی معماری کانادا (RAIC) ارائه می شوند. دوره های حرفه ای دانشگاهی در رشته ی معماری بین 5 تا 7 سال به طول می انجامد و در دو مقطع لیسانس معماری و مقطع ارشد ارائه می شوند. با این حال مدارک حرفه ای فقط برای دوره های ارشد ارائه می شوند. بسیاری از مدارس معماری دانشگاه های تایید شده توسط CACB میان 100 دانشگاه برتر دنیا رتبه بندی شده اند.

تحصیل در رشته معماری در کانادا در مقطع کارشناسی

اولین مدرک حرفه ای در رشته معماری، کارشناسی معماری است. دانشجویان در این مقطع تحصیلی، تکنیک های طراحی را بیشتر پرورش می دهند. دوره کارشناسی معماری در اغلب دانشگاه های جهان بین 3 تا 4 سال طول می کشد اما این مدت همانطور که پیش تر ذکر کردیم، در دانشگاه های کانادا بین 5 تا 7 سال به طول می انجامد. در سال اول دروس پایه معماری ارائه می شوند و دانشجویان باید نمره خوبی را در این دروس کسب کنند.

در این مدت دانشجویان در زمینه های طراحی و مفاهیم ساختاری اطلاعاتی کسب می کنند. دروس پایه معماری در دوره کارشناسی عبارتند از: ارتباطات تصویری، تاریخ معماری، مصالح ساختمانی، ساخت و ساز و عناصر ساختمانی و … . اگر قصد تحصیل در رشته معماری در مقطع کارشناسی در کانادا را دارید باید بدانید که برخی شرایط عمومی وجود دارد، مانند: مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل حداقل 75، نمره آیلتس 7 و داشتن نمرات خوب در دروس فیزیک، ریاضی و شیمی.

تحصیل در رشته معماری در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

معمولا در دوره های کارشناسی ارشد معماری بر روی مهارت های عملی تمرکز می شود. دانشجویان در این دوره با مفاهیم عمیق تری از معماری و رابطه آن با جامعه و فرهنگ آشنا می شوند. در این دوره یاد می گیرند که چگونه از استودیوهای طراحی دانشگاه، دستگاه های چاپ سه بعدی و کارگاه های مواد استفاده نمایند.

این رشته هنری در مقطع کارشناسی ارشد، گرایش‌ های متفاوتی دارد و دانشجویان می توانند با توجه به علاقه و استعداد خود یکی از این گرایش ها را برای تحصیل انتخاب کنند. گرایش های معماری در ارشد عبارتند از: معماری داخلی، معماری منظر، فناوری معماری، مطالعات معماری، مدیریت پروژه و ساخت، برنامه ریزی شهری، طراحی شهری، بازسازی بناهای تاریخی و… .

برای تحصیل در رشته معماری در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد نیز همانند مقطع کارشناسی شرایط و مدارک خاصی مورد نیاز است که این موارد هم توسط سازمان CACB (سازمان ارزیابی صلاحیت‌ های تحصیلی فارغ التحصیلان معماری) مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این موارد شامل در اختیار داشتن مدرک GRE (این مدرک برای دکترا نیز لازم است)، داشتن تجربه کار عملی در رابطه با رشته معماری ، دارا بودن مدرک معتبر کارشناسی مرتبط با رشته معماری و نمره آیلتس 7 می باشد.

هریک از علاقه مندان به رشته معماری در صورت در اختیار داشتن شرایط و مدارک ذکر شده می توانند برای دانشگاه های خوب و معتبر کانادا درخواست بفرستند اما باید درنظر داشته باشند که متقاضیان زیادی برای این رشته درخواست می دهند بنابراین اخذ پذیرش در رشته معماری در کانادا بسیار رقابتی است.

رشته معماری در کانادا
رشته معماری در کانادا

بهترین شهرهای کانادا از نظر بازار کار در رشته ی مهندسی معماری

بازار کار و چشم انداز شغلی رشته معماری در کشور کانادا بسیار مناسب است. این همان دلیلی است که سبب می شود سالانه تعداد زیادی ویزای تحصیلی کانادا صادر شود. رشته ی مهندسی معماری در کانادا از تقاضای بالایی برخوردار است.

از آن جایی که کمبود معماران در سراسر کانادا قابل لمس است، میزان تقاضا برای این حرفه در استان ها و شهرهای زیر بیشتر است:

آنتاریو: با توجه به روند رو به رشد بازه سنی و بازنشستگی افراد، افزایش تقاضا برای معماران به خصوص برای کمک به ساخت و ساز خانه سالمندان و بازنشستگان و مراکز خدمات درمانی رو به رشد خواهد بود.

ساسکاچوان: خوشبختانه در این شهر صنعت ساخت و ساز با رونق عظیم اقتصادی روبرو است، همین عاملیست که باعث ایجاد کمبود جدی نیروی بخش غیر مسکونی شده است. این رونق، تقاضای چشمگیری جهت استخدام معماران در ساسکاچوان به وجود آورده است.

مانیتوبا: با توجه به افزایش فعالیت در زمینه ی ساخت آپارتمان های جدید، تبدیل ساختمان های قدیمی به اقامتگاه های چند منظوره، بازسازی خانه ها، نهادهای تجاری و فراهم آوردن امکانات زندگی برای سالمندان، طبیعتا افزایش تقاضا برای نیروی کار در حرفه معماری نیز وجود دارد. طراحی فضای سبز یکی از عوامل در حال رشدی است که نیاز به کارگیری معماران را دو چندان می کند.

وینیپگ: در این شهر به دلیل میزان ساخت و سازهای برنامه ریزی شده در بخش های تجاری، صنعتی، اداری و مسکونی، چشم انداز فرصت های شغلی برای حرفه ی معماری بسیار مناسب است.

آیا میدانستید که با گرفتن تاییدیه از موسسه WES کانادا برای مدارک خود، می توانید به راحتی برای اخذ اقامت کانادا اقدام کنید؟

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

ژانویه 1, 2020

چطور با ویزای اکسپرس اینتری به کانادا مهاجرت کنیم؟

چطور با ویزای اکسپرس اینتری به کانادا مهاجرت کنیم؟

چطور با ویزای اکسپرس اینتری به کانادا مهاجرت کنیم؟ چطور با ویزای اکسپرس اینتری به کانادا مهاجرت کنیم؟ | در ژانویه سال 2015 دولت کانادا یک سیستم مهاجرت الکترونیکی جدید به نام اکسپرس اینتری را برای مهاجرانی که در شغل خود ماهر هستند و یا قصد زندگی و کار در کانادا را دارند معرفی کرد. […]

بیشتر بخوانید...
ازدواج راه مهاجرت به کانادا

ازدواج راه مهاجرت به کانادا

ازدواج راه مهاجرت به کانادا ازدواج راه مهاجرت به کانادا | یکی از مهمترین و هیجان انگیزترین تصمیمات در زندگی، تصمیم به ازدواج است. اما در شرایطی که زوج ها دارای تابعیت یکسان نباشند، ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد. اگر شما و همسرتان تصمیم داشته باشید که در کانادا زندگی مشترک خود را آغاز کنید، […]

بیشتر بخوانید...
معرفی آداب و رسوم کانادایی بسیار جالب

معرفی آداب و رسوم کانادایی بسیار جالب

معرفی آداب و رسوم کانادایی بسیار جالب معرفی آداب و رسوم کانادایی بسیار جالب | کانادا دومین کشور بزرگ جهان می باشد و شامل 10 ایالت و سه بخش می باشد. کانادا بیشترین مرز مشترک با کشور امریکا را دارد. آنچه در مورد کانادا جالب می باشد، تنوع فرهنگی بسیار زیاد است. از آنجایی که […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات