موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

رشته هنر در کانادا

تحصیل در رشته هنر در کانادا | آیا فردی دارای قوه تخیل قوی هستید؟ یا فردی خلاق؟ اگر پاسخ تان به پرسش ها مثبت است پس می توانیم بگوییم که دریافت یک مدرک هنرهای تجسمی، بکار شما می آید و آن چیزی است که موجب خوشحالی تان می شود. شاید برخی افراد در ابتدای راه به این بیاندیشند که هنر رشته ای نیست که منجر به یک حرفه ی خاص شود اما این موضوع به این معنی نیست که فارغ التحصیلان رشته هنر برای ورود به دنیای کار آماده نباشند و در واقع بازار کارشان خوب نباشد. این که تصمیم بگیرید در هنرهای زیبا تحصیل کنید یا در تاریخ هنر، تفاوتی ندارد؛ تمام مهارت هایی که در طول تحصیل در رشته ی هنر کسب می کنید بسیار با ارزش است. شما می توانید مهارت های تان را منتقل کنید و از آن ها در صنعت های مختلف استفاده نمایید.

در کانادا رشته هنر شامل هر چیزی از یادگیری نگارگری گرفته تا دکوراسیون منزل و طراحی تارنما می شود. اگر علاقه مند به تحصیل در رشته هنر در کانادا هستید بهتر است بدانید که مطالعات عمومی در هنر شامل اخذ واحدهای مختلفی از جمله طراحی، عکاسی، حجاری، نجاری و … می باشد. معمولا افراد این واحدها را در دوره کارشناسی می گذرانند. علاوه بر این، همچنان که فردی ادامه تحصیل می ‌دهد، برای مثال تحصیلات تکمیلی، واحدهایی مربوط به یک یا دو زمینه خاص تحصیلی مثل طراحی کامپیوتری یا دکوراسیون داخلی را می‌گذراند.

اگر شما علاقه مند به تحصیل در رشته هنرهای اجرایی هستید، ممکن است مانند باقی افراد در این رشته، رویای هنرنمایی روی صحنه را در سر می پرورانید. یک دوره ی هنر در دانشگاه ها و مدارس کانادا، فرصت بسیار خوبی برای پرورش و تقویت مهارت های عملی و هنری شماست.

این تنها بخشی از مزیت تحصیل در رشته هنر در کانادا است. اگر به دنبال اطلاعات بیشتر و دقیق تری هستید می توانید با وکلای بین المللی و کارشناسان موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت ارتباط برقرار کنید و درباره این رشته و به طور کلی نحوه مهاجرت به کانادا اطلاعات بیشتری کسب کنید. در ادامه این مقاله ما قصد داریم با ارائه بحشی از این اطلاعات، به شما ثابت کنیم که تحصیل در این رشته آن هم در کشور پیشرفته ای مانند کانادا، فرصت بی نظیری برای شماست.

تحصیل در دانشگاه هنر یا مدارس؟

علاقه مندان به رشته هنر در کشور کانادا، گزینه های مختلفی را پیش روی شان دارند. در این میان یک سوال مهم ذهن این افراد را درگیر کرده، آن هم این است که تحصیل در مدارس هنر چه تفاوتی با دانشکده های هنر دانشگاه ها دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که این تصمیم ها نیز مانند تصمیم های دیگر در زندگی دارای معایب و مزایایی است. مهم این است که کفه ترازوی مزایا همیشه سنگین تر از معایب باشد.

در مدارس هنر کانادا به طور اختصاصی دوره ی هنرهای زیبا ارائه می شود و کل برنامه ها، کلاس ها و محیط یادگیری آن ها بر این حوزه متمرکز شده اند. اما دانشگاه ها، رشته ی هنر را به عنوان یکی از چندین رشته تحصیلی متنوع خود ارائه می دهند. حال ممکن است بعضی از دانشگاه ها یک رشته ی خاص از هنرهای زیبا را داشته باشند. در حالی که در دانشگاه های بزرگتر ممکن است کل یک دپارتمان به رشته ها، گرایش ها و تخصص های یک حوزه ی خاص از هنر همانند نقاشی، تئاتر، انیمیشن یا … اختصاص داده شده باشند.

دانشگاه های برتر کانادا در رشته هنر

  • دانشگاه مک گیل

اگر عاشق هنر و تحصیل در کانادا باشید، شاید نام دانشگاه مک گیل به گوش تان خورده باشد. این دانشگاه در میان سایر دانشگاه های کانادا رتبه اول در هنرهای اجرایی را دارد. جالب است بدانید که حدود 42 درصد دانشجویان این مرکز را، دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. معمولا پذیرش در این دانشکده بر اساس نمونه کار یا همان اجرای زنده، سوابق تحصیلی و نمرات انجام می شود. دپارتمان های مربوط به حوزه ی هنر در این دانشگاه نیز شامل هنر و مطالعات ارتباطی و دپارتمان موسیقی و هنرهای اجرایی می باشد.

  • دانشگاه بریتیش کلمبیا

دپارتمان های موجود در این دانشگاه به دو دپارتمان، هنر که خود شامل تاریخ هنر، هنرهای تجسمی و تئوری است و دپارتمان موسیقی تقسیم می شود. دپارتمان موسیقی دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از قدیمی ترین و بزرگترین مدارس موسیقی کاناداست که طیف وسیعی از دوره های کارشناسی، تحصیلات تکمیلی و آموزش های بدون مدرک را در هنر ترانه سرایی و هنرهای اجرایی ارائه می دهد. این مدرسه برای همه ی گروه های موسیقی شناسان، تهیه کنندگان موزیک و یا مربیان موسیقی دوره هایی ارائه می کند.

  • دانشگاه مونترآل

این دانشگاه شامل دپارتمان های تاریخ هنر، مطالعات فیلم و سینما و موسیقی است.

  • دانشگاه تورنتو

دانشکده های مرتبط با رشته هنر در این دانشگاه به دانشکده هنر و علوم (تاریخ هنر)، دانشکده تحصیلات تکمیلی در پردیس سنت جورج، دانشکده ی معماری و دانشکده موسیقی تقسیم می شود.

  • دانشگاه یورک

پذیرش افرادی که قصد تحصیل در رشته هنرهای زیبای این دانشگاه در مقطع کارشناسی را دارند، بر اساس معیارهای تحصیلی و هم بر اساس معیار آثار هنری آن ها انجام می شود.

  • دانشگاه آلبرتا

دپارتمان های هنر در دانشکده هنر و علوم انسانی این دانشگاه واقع است. دپارتمان های مربوط به حوزه ی هنر عبارتند از هنر و طراحی، نمایش و موسیقی.

  • دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار

این دانشگاه در شهر ونکوور کانادا قرار دارد و از دانشگاه های هنر و طراحی کانادا با چهار دانشکده مجزا است. این دانشگاه از دانشگاه های مشهور کانادا در حوزه های هنر، طراحی و رسانه می باشد. دانشکده های این دانشگاه شامل فرهنگ و جامعه، طراحی و رسانه پویا، تحصیلات تکمیلی (ارشد هنرهای زیبا، طراحی و رسانه دیجیتال)، هنرهای تجسمی (تصویرسازی، عکاسی) می باشد.

کارشناسی هنر در کانادا

در کانادا، دوره های هنر در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و همچنین در بسیاری از دیپلم ها و گواهینامه های هنری ارائه می شود. در مقطع کارشناسی علوم انسانی هنر در کانادا، دوره های آکادمیک جامعی شامل الزامات دوره آموزش عمومی علوم اجتماعی و انسانی برگزار می شود در حالی که کارشناسی هنرهای زیبا ممکن است صرفا به واحدهای درسی بخش هنر بپردازد.

کارشناسی ارشد و دکترای هنر در کانادا

شما به عنوان دانشجوی رشته هنر در کانادا می توانید پس از گذراندن دوره کارشناسی، وارد مقطع کارشناسی ارشد و سپس دکترا شود. این افراد مدرک کارشناسی ارشد علوم انسانی (MA)، کارشناسی ارشد هنرهای زیبا (MFA) یا دکترا (Ph.D) را اخذ می‌ کنند. البته عنوان های این مدارک با توجه به موسسه و دوره آکادمیک متغیر است.

دانشجویان تحصیلات تکمیلی یا همان کارشناسی ارشد و دکترا اغلب زمینه های خاصی را از مجموعه مختلفی از واحدها از قبیل نگارگری، حجاری، تصویرسازی، رنگ سازی، طراحی مد، طراحی داخلی، سرامیک، شیشه، منسوجات، چوب، فلز، تاریخ هنر، هنر درمانی، هنرهای رسانه ای، مدیریت هنری، هنرهای دکوراسیونی، مطالعات موزه و … انتخاب می ‌کنند.

رشته هنر در کانادا
رشته هنر در کانادا

فرصت های شغلی رشته هنر در کانادا

به دلیل گستردگی شاخه ها و گرایش های متنوع رشته هنر در کانادا، فرصت های شغلی بسیاری برای فارغ التحصیلان آن وجود دارد. با توجه به این موضوع که خود مدرک هنر، فرد را برای یک شغل خاص آماده نمی کند اما فرد با تحصیل در هریک از مقاطع این رشته و گرایش های آن پایه و مبنایی را برای اشتغال در صدها شغل احتمالی فراهم می کند. این رشته فواید گسترده ای دارد و نیازمند زمینه های عمیق در دانش و مهارت است. بر اساس آمار منتشر شده بخش عظیمی از فارغ التحصیلان رشته هنر در کانادا بلافاصله بعد از اخذ مدرک در مشاغل تمام وقت استخدام می شوند.

در صورتی که شما دارای مدرک پایان تحصیلات در رشته هنر در کانادا باشید، می توانید در حوزه های مختلفی از قبیل نگارگری، حجاری، تصویرسازی، نقاشی کارتون،  موزه داری، طراحی گرافیک، طراحی تارنما، عامل تبلیغاتی، طراحی بسته بندی، کارشناس طراحی، طراحی جواهرآلات، شیشه سازی، سفالگری، فیلم سازی، شخصیت پردازی، پویانمایی ۳ بعدی، طراحی بازی، هنر درمانگری، و سایر موارد این چنینی به کار و اشتغال بپردازید. هم اکنون می توانید با وکلای حرفه ای موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت درباره این موضوع مشورت کرده و پس از اطمینان کامل درباره داشتن شرایط و فرصت اشتغال در رشته هنر در کانادا، خود را برای مهاجرت به این کشور آماده کنید.

ژانویه 12, 2020

قوانین کار در کشور کانادا

معرفی قوانین کار در کشور کانادا

معرفی قوانین کار در کشور کانادا معرفی قوانین کار در کشور کانادا | یافتن فرصت کاری در کشور کانادا این روز ها آرزو و هدف بسیاری از جوانان در سراسر جهان می باشد. افرادی که به امید بهره مندی از از یک زندگی با کیفیت و یافتن شغلی مناسب با تخصص شان و البته درآمد […]

بیشتر بخوانید...
بهترین رشته ها برای تحصیل در کانادا

بهترین رشته ها برای تحصیل در کانادا

بهترین رشته ها برای تحصیل در کانادا بهترین رشته ها برای تحصیل در کانادا | کانادا یکی از کشور هایی است که تعداد زیادی از دانشجویان به دنبال تحصیل در آن هستند. همان طور که می دانید راه های بسیاری برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که یکی از آن ها انتخاب دانشگاه مناسب و […]

بیشتر بخوانید...
دعوت منیتوبا از 242 متقاضی مهاجرت

دعوت منیتوبا از 242 متقاضی مهاجرت

دعوت منیتوبا منیتوبا از 242 متقاضی مهاجرت به کانادا دعوت می کند تا تحت برنامه کاندیدای استانی برای اقامت دائم درخواست ارسال کنند. متقاضیان اکسپرس اینتری، افراد ماهر و دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل که ابراز علاقه خود برای برنامه متقاضی استانی منیتوبا را ارسال کرده اند، در آخرین قرعه کشی برنامه متقاضیان استانی دعوت […]

بیشتر بخوانید...
استقبال کانادا از 390000 مهاجر در سال 2022

استقبال کانادا از 390000 مهاجر در سال 2022

استقبال کانادا از 390000 مهاجر در سال 2022 استقبال کانادا از 390000 مهاجر در سال 2022 | کانادا در طی سه سال آینده از بیش از یک میلیون مهاجر جدید برای اقامت دائم استقبال خواهد کرد. این خبر 12 مارس در برنامه سطوح مهاجرت 2020-2022 دولت فدرال رونمایی شد. کانادا رویکرد خود را برای افزایش […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات