موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

رشته گردشگری در کانادا

تحصیل در رشته گردشگری در کانادا | گردشگری به دلیل ایجاد مزایای مختلفی که برای کشور میزبان ارائه می دهد نقش بسیار مهمی برای کشورها دارد. در حقیقت گردشگری با ایجاد مزایای ارزشمند برای افراد محلی و همچنین مشاغل مربوط به آن به رشد و توسعه اقتصادی کشور کمک می کند. از سوی دیگر در ایجاد یک تصویر جذاب از هویت و ارزش کشور میزبان ایفای نقش می کند.

از آنجا که جهانگردی با سرعت زیادی در حال پیشرفت است، امروزه مسافران به فناوری های جدید بیشتر متکی شده اند. به همین دلیل برای ادامه حیات در بخش هتلداری و گردشگری که به شدت در حال تغییر است آشنایی با آخرین روند بکارگیری فناوری در این حوزه بسیار اهمیت دارد. از پرتال های رزرو آنلاین تا سایت های رسانه های اجتماعی که با میهمانان درارتباط هستند همگی جز منابعی محسوب می شوند که صنعت هتلداری و گردشگری می تواند از مزایای آنها استفاده کند.

فناوری در رشته گردشگری

فناوری شیوه سفر مردم را تغییر داده است و تحولات جدید نویدبخش یک تجربه جالب تر برای مسافران است. در مورد اهمیت فناوری و نقشی که در بخش گردشگری ایفا می کند شکی نیست. امروزه فناوری تأثیر زیادی بر گردشگری داشته و این موضوع در سال های آینده نه تنها ادامه می یابد بلکه پر رنگ تر هم خواهد شد. از مقصدی که برای سفر به آنجا انتخاب می کنید، تا نیازهای مربوط به اسکان به لطف در دسترس بودن اینترنت به راحتی قابل رزرو است.

هدف از مدیریت درآمد در گردشگری

در طی چند دهه اخیر، مدیریت درآمد نقش اساسی در رشد و پیشرفت صنعت هتلداری و گردشگری داشته است. مدیریت درآمد برای افزایش سود از مواردی مانند قیمت گذاری، بازاریابی و سیستم های توزیع استفاده می کند. این کار در ابتدا با هدف بهینه سازی قیمت گذاری در صنعت هواپیمای آغاز شد و به برنامه مدیریت درآمد در هتل ها، کشتی های دریایی، خطوط هوایی، راه آهن، اجاره اتومبیل و بسیاری دیگر از بخش های گردشگری گسترش یافت.

تحصیل در رشته گردشگری در کانادا
تحصیل در رشته گردشگری در کانادا

بازاریابی گردشگری

داشتن یک استراتژی بازاریابی قدرتمند در هر صنعتی بسیار مهم است و صنعت گردشگری نیز از این موضوع مستثنا نیست. مشاغل جدید مرتبط با گردشگری در همه جا امکان راه اندازی دارد. امروزه شرکت های بیشتری نسبت به گذشته در صنعت گردشگری فعالیت می کنند. صنعت گردشگری یکی از سریعترین صنایع در حال رشد است که به رونق اقتصاد کمک می کند. از آنجا که مقاصد گردشگری هر ساله مسافران بیشتری را به سمت خود جذب می کند، جای تعجب نیست که این صنعت تا به این اندازه رقابتی شده است و دقیقا به همین دلیل مهم است تا که افراد باید در صنعت گردشگری استراتژی بازاریابی درستی داشته باشند.

گردشگری رشته در حال رشد

مفهوم سفر به مقاصد مختلف برای تجارت و یا تفریح زمینه ای در حال رشد است که فرصت های بسیاری را برای کسانی که به دنبال کار در مدیریت گردشگری هستند، ارائه می دهد. به عنوان یک مدیر گردشگری، این مزیت را خواهید داشت که با افراد مختلف از سراسر جهان ارتباط برقرار کنید و حتی فرصت سفر به کشورهای دیگر را داشته باشید.

گردشگری چیست؟

گردشگری به هر آنچه به میهمان نوازی و صنعت گردشگری در ارتباط است مربوط می شود. به دلیل گسترده بودن حوزه تحت پوشش این حرفه، فرصت های آموزشی گسترده ای برای موقعیت های مدیریتی برای مسافرت، اسکان و صنایع غذایی در اختیار افراد علاقمند به این رشته قرار می دهد. با داشتن مدرک مدیریت هتلداری در گروه ها یا آژانس هایی که مستقیما درگیر خدمات گردشگری هستند نیز می توانید مشغول به کار شوید.

تحصیل در رشته گردشگری در کشور کانادا

صنعت گردشگری به سرعت در حال رشد است و مشاغل این حوزه به ویژه مدیریت گردشگری بسیار مورد توجه قرار دارند. کار در این حوزه طیف عظیمی از مشاغل جالب توجه از ملاقات با افراد جدید تا سفر را در بر می گیرد. در صورتی که به همه موارد مرتبط با مسافرت اشتیاق دارید و فرد برون گرایی هستید و از دیدن افراد جدید لذت می برید این حرفه برای شما ایده آل خواهد بود.

تحصیل در رشته گردشگری شرط لازم برای دستیابی به دانش عملی عمیق و نظری در زمینه مدیریت صنعت گردشگری است. دوره پایه این رشته شامل مفاهیمی مانند اصول حقوقی، اقتصاد، بازاریابی، حسابداری، امور مالی و همچنین مدیریت گردشگری و مدیریت هتلداری می باشد. با توجه به این که رشته مدیریت گردشگری یک رشته بسیار پر طرفدار است، باید خود را به نوعی از رقبا متمایز نمایید. اگر فکر می کنید دانش کافی برای کار در این بخش را ندارید نگران نباشید هنوز می توانید راه خود را ادامه دهید و در دانشگاه های معتبر کانادا به تحصیل در این رشته بپردازید.

رشته مدیریت گردشگری در مقطع کارشناسی ارشد با هدف تربیت افراد برای مدیریت در بخش های دولتی، خصوصی و غیردولتی انجام می شود که صلاحیت مدیریت در صنعت گردشگری و هتلداری را داشته باشند. علاوه بر این این مدیران باید قادر به ایجاد مزیت رقابتی در بازار جهانی گردشگری باشند. بنابراین این موضوع نیز به افرادی که در این رشته تحصیل می کنند آموزش داده می شود. افراد پس از فارالتحصیل شدن در رشته مدیریت گردشگری در صنعت پیچیده و رقابتی گردشگری و هتلداری آماده به کار می شوند.

در کشور کانادا تعداد زیادی از دانشگاه و موسسات دوره مدیریت گردشگری برگزار می کنند. این دوره اصولا به گونه ای طراحی شده است که افراد پس از فارغ التحصیلی می توانند در هتل های محلی، استانی و بین المللی مشغول به کار شوند.

تحصیل در رشته گردشگری در کانادا
تحصیل در رشته گردشگری در کانادا

شرایط لازم برای تحصیل در رشته گردشگری در کانادا

به طور کلی هر یک از دانشگاه ها و موسسات ارائه دهنده رشته یا دوره مدیریت گردشگری قوانین و شرایط مربوط به خود را دارند. موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت پس از بررسی سوابق تحصیلی و شرایط شما برای مهاجرت از طریق تحصیل بهترین گزینه را به شما معرفی می کند.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته گردشگری

تعداد دانشگاه های ارائه دهنده رشته گردشگری زیاد است اما بعضی از بهترین آنها عبارتند از:

 • دانشگاه رایسون
 • دانشگاه گلف
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا

آینده شغلی رشته گردشگری

به عنوان یک مدیر واجد شرایط می توانید در شغل های مختلفی که مربوط به صنعت گردشگری است مشغول به کار کنید. برخی از این عناوین شغلی عبارتند از:

 • پذیرنده فرانت دسک
 • مدیر داخلی هتل
 • مدیریت هتل در بخش اجرای تور
 • مدیر بازاریابی
 • مدیر آژانس مسافرتی
 • مدیر مرکز اطلاعات گردشگری
 • حسابدار یا مدیر فروش
 • مدیر ارتباط با مهمان ها

وظایف مربوط به گردشگری

وظایف مرتبط با مدیریت گردشگری گوناگون است، اما به طور کلی مسئولیت های اصلی شامل موارد زیر است:

 • نظارت بر حسابها و مدیریت بودجه
 • نظارت بر کارکردهای روزانه پرسنل
 • مدیریت کارمندان
 • مصاحبه و آموزش کارمندان جدید
 • ترویج گردشگری
 • تضمین رضایت مشتری
 • به حداکثر رساندن درآمد کسب و کار
 • شرکت در برنامه ریزی مالی
 • رسیدگی به شکایات یا سؤالات مشتری
 • بازاریابی به منظور جذب گردشگر
 • حضور در سمینارها یا انجام تحقیقات برای بهبود فعالیت های مرتبط با گردشگری

فوریه 2, 2020

 ویزای کار باز کانادا

 ویزای کار باز کانادا

ویزای کار باز کانادا ویزای کار باز کانادا | افرادی که همسر کانادایی دارند و درخواست اخذ اقامت دائم می دهند می توانند با ویزای کار باز به صورت قانونی در کانادا بمانند. پایلوت ویزای کار باز به کانادایی ها (شهروندان کانادا) و همسران شان اجازه خواهد داد تا هنگام ارائه درخواست برای اقامت دائم […]

بیشتر بخوانید...
اسپانسر شیپ والدین به کانادا

اسپانسر شیپ والدین به کانادا

اسپانسر شیپ والدین به کانادا اسپانسر شیپ والدین به کانادا | مهاجرت موارد و ویژگی های خاصی دارد که در رابطه با هر موضوعی باید آگاهی لازم را داشته باشید. ممکن است شما به عنوان فردی که موفق به مهاجرت به کانادا از راه کار، تحصیل یا زندگی شده است، بخواهید که برای والدین خود […]

بیشتر بخوانید...
خدمات بانکی برای دانشجویان کانادا

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در کانادا

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در کانادا خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در کانادا | کانادا به عنوان یکی از ثروتمند ترین کشور های دنیا، در صدر مناطق مهاجرپذیر قرار گرفته است. یکی از دلایلی که بسیاری از دانشجویان و کارجویان، کانادا را برای زندگی، تحصیل و کار انتخاب کرده اند، امکانات رفاهی […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات