موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا که خیلی ها نمی دانند | برای سفر به کانادا و دیدار با دوستان و خانواده و یا هر هدف دیگری همچون گشت و گذار در شهرهای کانادا نیاز به گرفتن ویزای توریستی دارید. کانادا کشوری دارای جاذبه های گردشگری جذاب و دیدنی همچون آبشار نیاگارا، پارک ملی بانف (Banff)، برج سی ان (CN) در شهر تورنتو، کوه های راکی، کبک قدیم، پیست اسکی ویسلر، ساختمان پارلمان در اتاوا، بندر سنت جان، کلیسای سلطنتی نوتردام، خلیج کوچک فاندی، پارک ملی گروس مورن، استنلی پارک ونکوور، موزه حقوق بشر و بسیاری جاهای دیدنی و مهیج است که هر گردشگری علاقه مند است که به بازدید از آن ها بپردازد. اما برای رسیدن به این هدف باید ابتدا نسبت به اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام کنید و سپس به این مقصد خارق العاده روانه شوید. برای نخستین گام شما باید مدارک مورد نیاز را جهت ورود موقت به کانادا فراهم کرده و مجوز سفر الکترونیکی (ETA) را بدست بیاورید. فراموش نکنید که اقامت شما با ویزای بازدید کننده یا همان ویزای توریستی، مدت زمان محدودی دارد و باید برای اقامت های طولانی مدت از ویزای دیگری استفاده نمایید. جالب است بدانید که شهروندان ایالات متحده آمریکا نیازی به ویزای ارائه ویزای توریستی یا ETA به منظور ورود به کانادا ندارند. در این مقاله از موسسه مهاجرتی پارسی کانادا سعی داریم تا به شما شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا را بگوییم و کلیه سوالات تان پیرامون آن را پاسخ بدهیم، پس تا انتها همراه ما باشید.

 

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا
شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

 

ویزای توریستی یا TRV چیست؟

ویزای توریستی کانادا که تحت عنوان ویزای اقامت موقت (TRV) و یا ویزای بازدید کننده کانادا شهرت دارد، سندی رسمی می باشد که در گذرنامه قرار گرفته و توسط دفاتر صدور ویزای کانادا ارائه می گردد. فرد متقاضی این ویزا، باید شرایط لازم برای اقامت موقت در کانادا را داشته و حتما ویزای خود را پیش از ورود به کشور کانادا تهیه کند. در ادامه به شما شرایط اخذ ویزای توریستی و موارد ضروری آن را عنوان می کنیم تا اگر مواردی را نمی دانید و نسبت به آن ها بی اطلاعید، برایتان روشن شوند.

 

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا را بدانید

 • باید در سلامتی کامل باشید.
 • دارای سوابق کیفری و جرم و جنایت نباشید.
 • برای امنیت کشور کانادا خطری نداشته باشید.
 • دارای گذرنامه (پاسپورت) معتبر و تائید شده باشید.
 • قصد اقامت دائم کانادا و عدم ترک آن را نداشته باشید.
 • اثبات نمایید که به واسطه شغل، دارایی ها، خانه و یا خانواده تان به کشور خود باز می گردید.
 • اثبات نمایید که بودجه کافی برای تأمین هزینه های زندگی خود و خانواده تان را در طول اقامت دارید.

 

یک توریست تا چه مدت می تواند در کانادا بماند؟

توجه داشته باشید که شما قصد مهاجرت به کانادا را ندارید و مدت اقامت شما محدودیت دارد، بنابراین غالبا مجاز هستید که اقامتی 6 ماهه از روز ورود تا زمان خروج تان داشته باشید. در صورتی که اجازه اقامت شما برای مدت زمانی کمتر از شش ماه صادر شده باشد، باید در تاریخ مشخص شده در ویزا، کشور کانادا را ترک کنید. در شرایطی که بخواهید بیشتر حد مشخص شده برای اقامت تان در کانادا بمانید، ملزم هستید حداقل 30 روز مانده به اجازه اقامتتان، تقاضای تمدید مجدد را ارائه دهید.

 

انواع ویزای توریستی کانادا را بشناسید

 • ویزای کار موقت
 • ویزای اقامت موقت
 • ویزای فرصت مطالعاتی
 • ویزای بازدید و یا جهانگردی

 

چه کسانی نیاز به اخذ ویزای توریستی دارند؟

کسانی که جزو بازدید کنندگان بوده و در دسته شهروندان کانادایی قرار ندارند، باید برای ورود قانونی به این کشور ویزای توریستی خود را دریافت کنند. این افراد ممکن است با هدف بررسی شرایط تحصیل در کانادا، کار در کانادا، دیدار از خانواده و دوستان، لذت بردن از تعطیلات و یا پیگیری وضعیت مهاجرت به کانادا یا زندگی در کانادا ویزای مذکور را دریافت نمایند.

 

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا
شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

 

ویزای توریستی را به راهی برای اقامت دائم تبدیل کنید

بسیاری از مردم از جمله دانشجویان بین المللی حاضر در کانادا، کسانی که در صدد راه اندازی کسب کاری دائمی در کانادا هستند و یا علاقه مندان به سرمایه گذاری در این کشور، از ویزای توریستی به عنوان راهی برای کسب اقامت دائم کانادا استفاده می نمایند. روش آنان به این صورت است که با تبدیل ویزای خود از تحصیلی به کاری و یا کاری به سرمایه گذاری، قصد دریافت اقامت دائمی را دارند. برخی با خرید ملکی به ارزش بسیار بالا اقامت خود را دائمی می کنند و برخی دیگر با گذراندن دوره تحصیلی و کاری پنج سال پی در پی را در کانادا می گذارنند تا در نهایت سیتیزن آن (شهروند کانادا) محسوب شده و اقامت دائم را بدست بیاورند.

 

نحوه درخواست ویزای توریستی با دو روش اصولی

برای درخواست ویزای توریستی به طور کلی دو راه اصلی وجود دارد که عبارتند از:

 • روش درخواست آنلاین
 • روش درخواست کاغذی

می توانید هر یک از این روش ها را امتحان کنید و با ارائه مدارک مورد نیاز، ویزای توریستی خود را دریافت نمایید. کافیست که اسناد لازم همچون چند قطعه عکس، کپی شناسنامه، پاسپورت، وجه مورد نیاز و … را به دفاتر اخذ ویزا یا موسسات و آژانس های گردشگری بدهید تا آن ها با ارسال مدارک تان به سفارت کشور کانادا برایتان ویزای مورد نظرتان را ارسال نمایند. موسسه مهاجرتی پارسی کانادا یکی از موسسات معتبر در این زمینه است که به سادگی و در کمترین زمان ممکن ویزای توریستی شما را تهیه و برایتان ارسال می کند.

 

 

 

آیا اخذ ویزای توریستی کانادا کار سختی است؟

اگر شما بنا بر هدفی مشخص و شفاف بخواهید به کانادا سفر کنید، اخذ ویزا برایتان کار دشواری نخواهد بود. تنها کافیست که مدارک لازم را تهیه کرده و با بودجه کافی (ارائه نامه تمکن مالی) و شرایط اصولی برای صدور این ویزا درخواست بدهید.

 

چرا باید نسبت به اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام کنیم؟

کانادا دومین کشور بزرگ جهان بوده و به لحاظ شگفتی ها و مناظر طبیعی، گونه های خاص حیوانات، جاذبه های چشمگیر و شهرهای مدرن و پیشرفته جزو بهترین هاست. کانادا سواحل زیبایی دارد و تجربیات و فرصت های دل انگیزی را برای شما به وجود می آورد. از طرفی چند فرهنگی بودن آن سبب می شود تا با مردم مختلف جای جای این کره خاکی آشنا شوید. کشور کانادا سنت های بومی و استعماری را ترکیب نموده و برای مهاجران جامعه متنوعی را به وجود آورده است. خلیج فوندی در شرق کانادا بالاترین میزان جزر و مد در جهان را دارد و جالب است بدانید که حیوانات وحشی، جنگل های بارانی کمیاب و سواحل معتدل غرب در این منطقه، چهره جدیدی از زندگی را به شما نشان می دهد و باعث می شود چیزهای تازه ای را کشف کنید.

دوستداران طبیعت که کانادا برایشان مکان بسیار مناسبی می باشد، می توانند تعطیلات خود را در این کشور مملو از مناطق طبیعی و بکر بگذرانند. صدای جوش و خروش آبشار نیاگارا همراه با تجربه قایق سواری در امتداد رودخانه، دیدن صخره های مه آلود و مناظر شگفت انگیز و دلربا، همه و همه چیزهایی هستند که ارزش تجربه کردن را دارند. بازدید از کانادا جزو بی نظیرترین بازدیدهای عمرتان خواهد بود و شما همزمان پیشرفت ها و چیزهای مدرن را در کنار جاذبه های طبیعی و طبیعت دست نخورده خواهید دید. گذراندن وقت در ونکوور، تورنتو و یا مونترال که جزو مهمترین شهرهای این کشور هستند، با وجود شلوغی و ازدحامی که دارند، می توانند به شما حس جهان بینی خوبی را منتقل کنند. از طرفی رویدادهایی همچون عیدهای سالیانه، جشنواره های مختلف، رژه های سنتی و موسیقی، شادی مطلق و اوقات خوشی را برایتان به ارمغان می آورند.

ممکن است شما نیز جزو کسانی باشید که علاقه مند به بازدید از استان های دریایی کانادا و مناطق وحشی شرق آن باشید. زیبایی هایی همچون پارک ملی گروس مورن و بانف حقیقتا باعث شگفتی و جلب نظر شما خواهند شد. همچنین گنجینه هایی چون میراث غنی شهرهایی چون سنت جان و هالیفاکس به شما در جایگاه یک بازدید کننده حس خوبی را منتقل می کنند. تماشای حیواناتی نظیر خرس های قطبی، گوزن های کانادایی و کاریبو در طبیعت، فرصتی است که کمتر کسی آن را بدست می آورد و در مجموع همه مواردی که گفتیم دلایلی اندک از هزاران دلیلی است که بازدید کنندگان را تشویق به اخذ ویزای توریستی کانادا می کند.

 

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا
شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

 

پیش از سفر به کانادا و انجام ماجراجویی های توریستی چه باید بکنیم؟

بهتر است که پیش از سفر ابتدا آژانس های مسافرتی گوناگون و موسسات خوشنام در این زمینه را بیابیم و به بررسی هزینه ها و موارد مورد نیاز بپردازیم. همچنین خوب است که در اینترنت به جستجو و بررسی شرایط انواع هتل ها، جاهای دیدنی، غذاهای معروف، رستوران ها و مکان های مورد نیاز مشغول شوید تا در سفر به کانادا دچار مشکل نشوید. موسسه مهاجرتی پارسی کانادا با سال ها تجربه در خدمتگذاری شما حاضر بوده و شرایط خوبی را برای شما با اخذ ویزای توریستی و داشتن اقامتی عالی به وجود می آورد. شما می توانید با کارشناسان این موسسه تماس بگیرید و هر گونه سوال درباره شرایط اخذ ویزای توریستی و یا انواع دیگر ویزاهای این کشور دارید مطرح کنید. در نهایت به شما توصیه می کنیم که با سفر به کانادا از کسب تجربه های جدید و استثنایی برخوردار شوید و لذت ببرید.

 

سپتامبر 12, 2020

نویسنده : مینا نجفی
اکسپرس اینتری

توضیح روش tie-break در اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری توضیح روش tie-break در اکسپرس اینتری | اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا در دو قرعه کشی اخیر خود برای برنامه اکسپرس اینتری از روش tie-break که در ماه ژوئن معرفی شد استفاده کرده است.  در این روش جدید، متقاضیانی که دارای نمره‌ یکسان بوده بر اساس تاریخ و زمانی که پروفایل آنها […]

بیشتر بخوانید...
معرفی حرفه لوله کشی در کانادا و بررسی شرایط آن

معرفی حرفه لوله کشی در کانادا و بررسی شرایط آن

معرفی حرفه لوله کشی در کانادا و بررسی شرایط آن معرفی حرفه لوله کشی در کانادا و بررسی شرایط آن | کشور کانادا به عنوان یکی از پهناورترین کشور های جهان با بهره مندی از اقتصاد قوی و سطح بالای رفاه اجتماعی می باشد که توجه بسیاری از افراد را برای مهاجرت در سراسر جهان […]

بیشتر بخوانید...
جاذبه های دیدنی آلبرتا

جاذبه های دیدنی آلبرتا

ویزای توریستی کانادا جاذبه های دیدنی آلبرتا | استان آلبرتا به دلیل داشتن مناظر دیدنی و قله های پوشیده از برف، به مقصدی بسیار زیبا برای مهاجران تبدیل شده است. یخچال های طبیعی و دریاچه های فیروزه ای، پارک های ملی بنف و جاسپر هر ساله میلیون ها بازدید کننده را از سراسر جهان به […]

بیشتر بخوانید...
کنفرانس های علمی کانادا

چگونگی شرکت در کنفرانس های علمی کانادا

کنفرانس های علمی کانادا کنفرانس های علمی کانادا | یکی از راهکارهای افزایش شانس پذیرش با بورس در دانشگاه ها برای متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا، دارا بودن رزومه قوی و مستند آکادمیک است که باعث تقویت رزومه ی آنان شده و زمینه ی رقابتی شدن با دانشجویان دیگر را برای آن ها فراهم می کند. […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات