موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مزایا و معایب زندگی در کانادا

مزایا و معایب زندگی در کانادا | در اغلب اوقات زمانی که صحبت از مهاجرت و زندگی در کشور دیگری می شود؛ پای کانادا به میان می آید. کانادا جزو آن دسته از کشورهایی است که نه تنها دارای امنیت و آرامش است بلکه به دلیل بی طرفی سیاسی افراد زیادی متقاضی مهاجرت به آن هستند.

اگر زندگی در کشوری آرام و درحال رشد و توسعه را دوست داشته باشید، کانادا دقیقا همان جایی است که به دنبالش هستید. از دیگر مواردی که موجب می شود مردم برای زندگی در کانادا دغدغه خاصی نداشته باشند و نگران غربت نباشند، مردمان کاناداست. ساکنان این کشور به خونگرم و مودب بودن معروف هستند و اگر شما قصد مهاجرت دارید بد نیست بدانید که مردمانی مهمان نواز آن جا زندگی می کنند.

حتی افرادی که برای تحصیل و زندگی کانادا را انتخاب می کنند، می دانند که سیستم خدمات درمانی تحصیلات کانادا بالاترین استانداردهای دنیا را داردو حتی جالب است بدانید که افرادی که در بریتانیا زندگی می کنند هم سیستم خدمات درمانی و تحصیلی کانادا را نسبت به انگلیستان بیشتر قبول دارند. به طور کلی دولت کانادا امتیازات ویژه ای را برای خانواده های مهاجر در نظر گرفته است و افراد مهاجر با خانواده می توانند با دغدغه کمتری با این کشور نقل مکان کنند و این مطلب ثابت شده است که هر کسی که با خانواده به کانادا سفر کرده از موفقیت بیشتری نسبت به کسی که تنها مهاجرت کرده برخوردار شده است.

مزایا و معایب زندگی در کانادا
مزایا و معایب زندگی در کانادا

اما اگر بخواهیم از اقتصاد این کشور بگوییم، باید به این موضوع اشاره کنیم که کانادا مثل بعضی از کشورهای همسایه اش در بحران گرفتار نشده و دلار کانادا همچنان ارزش بالایی دارد و در بازار کار آن همیشه برای افراد تازه جائی وجود دارد. کانادا دارای امکانات عمومی بسیار زیادی مانند کتابخانه ها، پارک و مراکز تفریحی است و همه شهروندان حق استفاده از آن ها را دارند.
تمام این مزایا و ویژگی ها سبب می شود که سالانه افراد زیادی برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند.

چرا که اغلب متقاضیان مهاجرت افرادی هستند که از شرایط و اوضاع کشورشان ناامید شده و به دنبال جایی هستند که بتوانند به ایده آل های شان برسند و زندگی را بسازند که آرزویش را دارند. اگر شما هم قصد دارید در کانادا زندگی کنید، باید به این نکته توجه کنید که انجام هرکاری مزایا و معایب بسیاری دارد؛ زندگی در کشوری دیگر هم از این قاعده مستثنی نیست، چیزی که مهم است سنگین شدن کفه ترازو به سمت مزایاست تا معایب. مشاوران پارسی کانادا در ادامه شما را با زندگی در کانادا بیشتر آشنا می کنند و از معایب و مزایای آن هم برای تان می گویند.

مزایای زندگی در کانادا

 • داشتن رشد اقتصادی بالا و بازار کار قوی

کانادا یکی از کشورایی است که رشد اقتصادی در آن بسیار بالاست، اما به دلیل کمبود نیروی کار متخصص کافی، این کشور همیشه به دنبال جذب افراد ماهر و باتجربه است. همین مورد یکی از مهم ترین دلایلی است که می توان با قاطعیت گفت که این کشور دارای بازار کار بسیار قوی است و نرخ بیکاری در آن پایین است.

 • ارائه خدمات بهداشتی مناسب و باکیفیت

اغلب افرادی که کشوری مثل کانادا را برای زندگی انتخاب می کنند، به دنبال مزایا و خدمات آن نیز هستند؛ خدماتی مانند خدملپات درمانی و بهداشتی. مشواران پارسی کانادا خیال شما، متقاضیان مهاجرت به کانادا را از بابت کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی کانادا راحت می کند. تمامی افرادی که ویزای کانادا را دریافت می کنند می توانند از این خدمات بهره ببرند.

 • پایین بودن آمار جرم و جنایت در کانادا

شاید این مورد برای برخی از افراد مهم نباشد اما اکثر متقاضیان زندگی در کشوری دیگر به میزان جرم جنایت آن کشور دقت می کنند. کانادا یکی از کشورایی است ک این میزان در آن بسیار پایین است و مهاجران می توانند در امنیت و آرامش بیشتری، زندگی کنند.

 • چند ملیتی بودن کشور کانادا

سالانه تعداد زیادی از مهاجران با فرهنگ های مختلف وارد خاک کانادا می شوند و همین عاملیست که کانادا به کشوری چند ملیتی تبدیل شود. این مورد سبب می شود که افراد محیط مناسبی برای زندگی داشته باشند و کم تر احساس غربت کنند.

 • برخورداری از منابع و مناظر طبیعی فراوان

کم تر کسی پیدا می شود که زیبایی محیطی که در آن زندگی می کند برایش مهم نباشد. به همین دلیل هم افرادی که کانادا را برای زندگی انتخاب می کند، یکی از مواردی که سبب شده این تصمیم را بگیرند، مناظر و منابع طبیعی است که در این کشور وجود دارد؛ این یکی از مهم ترین مزایای زندگی در کاناداست که باعث فراهم آوردن شرایط و طبیعت بکر و زیبا برای مهاجران و شهروان خود می شود.

 • ارائه برنامه های آموزشی، اجتماعی و رفاهی مناسب و با استاندارد بالا

کانادا همواره برنامه های آموزشی، اجتماعی و رفاهی و درمانی بسیاری را به تمامی مهاجران و شهروندان ارائه می دهد تا زندگی در کانادا را برای افراد، راحت و دلپذیر نماید.

 • توجه به ثبات زندگی شهروندان

اگر یک نظرسنجی در میان افرادی که قصد مهاجرت دارند، برگزار شود، متوجه می شوید که یکی از مهم ترین دلایل برای ترک وطن شان این است که به زندگی نیاز دارند که ثبات داشته باشد. کانادا هم کشوری است که با وجود وسعت زیادش، به ندرت در مشکلات و درگیری های جهانی دخالت می کند و شهروندانش زندگی باثباتی دارند.

مزایا و معایب زندگی در کانادا
مزایا و معایب زندگی در کانادا

مزایای زندگی در کانادا نسبت به ایران

تا به این جا با برخی از مهم ترین مزایای زندگی در کانادا آشنا شدید، در این بخش از مقاله قصد داریم این مزایا را نسبت به مزایای زندگی در ایران بررسی کنیم و به شما بگوییم که زندگی در کانادا چه مزایایی نسبت به زندگی در ایران دارد. شاید با اطلاع از این موارد راحت تر بتوانید تصمیم تان برای خروج از وطن و زندگی در کانادا را اجرا کنید.

 • پایین بودن آمار جرم و جنایت در کانادا نسبت به ایران
 • پایین بودن میزان آلودگی و ترافیک در کشور کانادا
 • ارائه خدمات رفاهی و درمانی، بیمه، تامین هزینه سالمندان و… از جمله مزایای زندگی در کانادا نسبت به ایران می باشد.
 • ارائه امکانات تحصیلی با استاندارهای بالا برای دانشجویان و دانش آموزان
 • ارائه حق شهروندی کانادا به افراد مقیم در این کشور پس از ۳ سال اقامت
 • احترام به حقوق شهروندی و مدنی و داشتن ازادی
 • ارائه خدمات مناسب و راه اندازی کسب و کار در کشور کانادا
 • داشتن رشد اقتصادی بالا و بازار کار قوی

معایب زندگی در کانادا

همان طور که پیش تر هم اشاره شد، هرکاری دارای مزایا و معایب است. مهاجرت و زندگی در کشوری دیگر هم از این اعده مستثنی نیست. ما، مشاوران پارسی کانادا قصد داریم در ادامه به برخی از مشکلات و معایب زندگی در کانادا بپردازیم.

 • بالا بودن هزینه زندگی

اغلب افراد کانادا را به عنوان کشوری گران می شناسند اما اگر بخواهیم آن را با کشورهایی مثل انگلستان و استرالی و آمریکا مقایسه کنیم، هزینه های زندگی در کانادا ارزان تر است. یکی از دلایلی که اغلب مهاجران خصوصا ایرانیان از گران بودن کانادا می نالند، با ارزش بودن واحد پول و دلار این کشور است. شاید این موضوع سبب شود که افراد در طول زندگی با مشکلاتی مواجه شوند. البته لازم به ذکر است که داتشن یک شغل مناسب با درآمد قابل قبول تمام این نگرانی ها و مشکلات را برطرف می کند.

 • برخورداری از شرایط اقلیمی و آب و هوای سرد

زمستان های سرد و طولانی کانادا معروف است. بسیاری از افرادی که با سرما میانه ی خوبی ندارند با زندگی در کانادا با مشکلات بسیاری مواجه می شوند.

 • بالا بودن میزان مالیات

یکی دیگر از دلایلی که افراد گاهی با زندگی در کانادا و شهرهای آن مشکل دارند، میزان بالای مالیات است. البته این موضوع هم با داشتن درآمد نسبتا بالا قابل حل است.

پارسی کانادا یک همراه خوب برای مهاجرت به کانادا

شاید با خواندن معایب بالا به این موضوع پی ببرید که رویای زندگی در کانادا کاملا بیهوده است و با چنین مشکلاتی نمی توان زندگی خوبی را ساخت، اما این طور نیست. همان گونه که در بخش های بالا اشاره شد، برای انجام کاری مثل مهاجرت به کانادا باید به مزایا و معایب کنار یکدیگر نگاهی بیاندازید و بررسی کنید که همیشه مزایای آن بیشتر از معایبش باشد.

اگر آرزوی زندگی در کانادا را دارید، هرگز اجازه ندهید که مشکلات سد راه شما باشند. تنها کافیست با یک وکیل مهاجرتی معتبر مشورت کنید و امور را به او بسپارید. مسلما با واژه “ریسک” آشنا هستید. در میان آشنایان و دوستان تان هم احتمالا با افرادی برخورد کردید که در راه مهاجرت به کشورهای دیگر مثل کانادا، ریسک کردند و بدون مشورت با وکیل یا مشاوری اقدام کردند سپس به درهای بسته خوردند. شما این گونه نباشید. مهاجرت و برپا کردن یک زندگی جدید و همین طور سرمایه ای که در دست دارید، بزرگ ترین دلایلی هستند که شما وادار می کنند که به سوی مشورت و کسب اطلاعات بیشتر بروید. پارسی کانادا با همکاری کارشناسان حرفه ای و وکلای بین المللی آماده است تا شما را بدون هیچ ریسک و خطری در این راه همراهی کند. پس در انتخاب تان آگاه باشید.

مزایا و معایب زندگی در کانادا
مزایا و معایب زندگی در کانادا

حقوق شهروندی در کانادا

یکی از دلایل مهمی که سبب می شود متقاضیان بیشتری برای اخذ ویزای کانادا ازجمله تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و … اقدام کنند، رعایت حقوق شهروندی در تمام شهرها و ایالت های آن است. سیستم مهاجرتی در این کشور به گونه ای است که مهاجران بدون توجه به قوم و نژاد و بر اساس تحصیلات، آشنایی با زبان‌ های انگلیسی و فرانسه و توانایی ‌های فردی رتبه‌ بندی می‌ شوند.

جالب است بدانید که از سال 2016 دولت کانادا شرایط آسان تری را برای اعطای حق شهروندی کانادا ارائه کرد. براساس این قانون جدید افرادی که با ویزای دانشجویی کانادا و یا ویزای کار کانادا وارد این کشور می ‌شوند، این امکان برای شان وجود دارد که زمان حضورشان در کانادا برای تحصیل و کار را به عنوان بخشی از زمانی که برای دریافت شهروندی لازم است، محاسبه کنند. خوشبختانه مدت زمانی که لازم است افراد در این کشور حضور داشته باشند تا بتوانند حق شهروندی داشته باشند، بسیار کوتاه تر شده است.

همچنین لازم به ذکر است که دولت کانادا، اخیرا اعلام کرده است که شهروندان این کشور صرفا نباید در کانادا سکونت داشته باشند و می ‌توانند در هر جای دیگری نیز زندگی کنند. حتی در بخشی از این قوانین این طور آمده که اگر شهروندان دچار خطا یا جرمی شوند تنها بابت آن خطا محکوم خواهند شد اما تابعیت خود را از دست نخواهند داد. این قوانین به مهاجران کمک می ‌کند تا با سهولت بیشتری حق شهروندی کانادا را دریافت کنند و در نتیجه رتبه کانادا در شاخص کیفیت زندگی بالاتر می ‌رود.

برای زندگی در کانادا از کجا شروع کنیم؟

درصورتی که با خواندن مزایا و معایب زندگی در کانادا و بررسی آن ها مطمئن شدید که با اخذ ویزای کانادا و زندگی در آن می توانید به رویاها و ایده آل ای تان برسید، احتمالا به دنبال راهی مناسب می گردید که به کانادا مهاجرت کنید. قطعا می دانید که مهاجرت به این کشور از چند روش امکان پذیر است. مهاجرت از طریق کار، تحصیل، ازدواج و … . اما سوال اصلی که شاید ذهن شما را نیز به خود مشغول کرده، این است که کدام یکی از این راه ها با شرایط تان سازگاری دارد و مناسب شماست؟

شما برای پاسخ به این سوال به یک مشاور یا وکیل مهاجرتی حرفه ای نیاز دارید. مهاجرت به هیچ عنوان شبیه به یک سفر کوتاه چند روزه یا چند هفته ای نیست! بنا کردن یک زندگی دیگر آن هم در کشوری به جز کشور مادری، امری پر از ریسک و خطر است. متاسفانه بسیاری از افراد بدون داشتن برنامه ریزی دقیق و مشورت با وکلای مهاجرتی، اقدام به مهاجرت به کشورهای خارجی مانند کانادا کردند، اما به درهای بسته خوردند و یا مسیری که می توان در زمانی کوتاه تر گذراند را پس از سال ها تلاش و صرف هزینه های گزاف، هنوز هم به پایان نرسانند. اما شما نگران نباشید؛ وکلا و مشاوران مهاجرتی پارسی کانادا، آماده اند تا با حفظ سرمایه و وقت تان، شما را با بهترین روش مهاجرتی تا سرزمین فرصت های بی پایان، یعنی کانادا، همراهی کنند.

در حقیقت کسب اطلاعات از کشور مقصد حتی پیش از یک سفر ساده، ضروری است؛ چه برسد به مهاجرت! بهتر است شرایط خود را با وکیل مهاجرتی درمیان گذاشته و سوالاتی که در ذهن تان است را از او بپرسید. انجام امور را به او سپرده و با خیال آسوده به جمع کردن چمدان تان مشغول شوید! حتی اگر می خواهید بدانید که برای ورود به کشور کانادا از چه امتیازهایی برخوردار هستید، باید این خبر خوب را به شما بدهیم که پارسی کانادا با ارائه سیستم امتیازدهی مهاجرت به کانادا به زبان فارسی و کاملا رایگان قصد دارد با دریافت اطلاعات مورد نیاز، امتیاز لازم برای اخذ اقامت این کشور را به اطلاع شما برساند.

می 19, 2020

نویسنده : هانیه اسبقی
کشور آلمان

لغو محدودیت ساعت کاری برای دانشجویان

اخبار کانادا لغو محدودیت ساعت کاری برای دانشجویان | بنابر اخبار موجود دولت کانادا به منظور مبارزه با ویروس کرونا در حال حاضر محدودیت های ساعت‌های  کاری را برای دانشجویان خارجی حذف کرد در واقع بنابر شرایط ضروری در برخی از بخش ها همچون سلامت و درمان و یا تامین مواد غذایی نیاز به نیرو […]

بیشتر بخوانید...
چرا باید به کانادا مهاجرت کنیم؟

چرا باید به کانادا مهاجرت کنیم؟

چرا باید به کانادا مهاجرت کنیم؟ چرا باید به کانادا مهاجرت کنیم؟ | از آنجا که آمریکا در سال های اخیر سیاست ضد مهاجرتی در پیش گرفته و هر روز قوانین سخت تری برای مهاجرین و پروسه مهاجرت وضع می کند، برخی از مهاجران به دنبال جای دیگری برای شروع زندگی جدید هستند. این مسئله […]

بیشتر بخوانید...
ویزای شینگن

ویزای شینگن

ویزای شینگن، مجوزی که اجازه سفر به همه کشورهای اروپایی رو برای شما فراهم میکنه! میدونین اخذ این ویزا به چه مدارکی نیاز داره؟؟ با این ویدئو همراه باشین. پارسی کانادا | parsicanada.com

بیشتر بخوانید...
مشاغل دانشجویان کانادا ضمن تحصیل

مشاغل دانشجویان در کانادا ضمن تحصیل

مشاغل دانشجویان در کانادا مشاغل دانشجویان در کانادا ضمن تحصیل | کار در حین تحصیل در کانادا یکی از مهمترین مزایای انتخاب کانادا به عنوان مقصد تحصیل شماست. در این مقاله از پارسی کانادا می خواهیم به شما بگوییم که دانشجویان خارجی در کانادا به چه کارهایی می توانند مشغول شوند. مواردی وجود دارند که […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات