موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

 ویزای کار باز کانادا

ویزای کار باز کانادا | افرادی که همسر کانادایی دارند و درخواست اخذ اقامت دائم می دهند می توانند با ویزای کار باز به صورت قانونی در کانادا بمانند. پایلوت ویزای کار باز به کانادایی ها (شهروندان کانادا) و همسران شان اجازه خواهد داد تا هنگام ارائه درخواست برای اقامت دائم از طریق اسپانسرشیپ همسران بتوانند در کانادا کار کنند.

با اخذ این ویزا افراد می توانند که به صورت قانونی در کانادا ساکن باشند، البته نشانی محل زندگی شان با نشانی محل زندگی همسرشان نباید متفاوت باشد. از ژانویه سال جاری این چهارمین بار است که اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا این پایلوت را تمدید می کند. تا کنون از تمدید مجدد این پایلوت در طی سال جاری بیانیه ای عنوان نشده است.

یک تفاوت ویزای کار باز با سایر ویزاهای کاری در این است که دارنده این ویزا می تواند برای هر کارفرمای کانادایی کار کند، در حای که برخی از ویزاهای کاری اجازه کار به کارفرمایان معینی را به متقاضی می دهند و متقاضی باید فقط برای کارفرمایی کار کند که نام وی در ویزا آمده است.

اداره مهاجرت کانادا از سال 2014 که از این ویزا رونمایی کرد همه ساله آن را تمدید کرده است. این پایلوت به همسران کانادایی ها اجازه می دهد تا ضمن ارائه درخواست برای اقامت دائم کانادا در این کشور کار کنند.

نحوه اخذ ویزای کار باز

می توانید درخواست خود را برای پایلوت ویزای کار باز و اسپانسرشیپ همسر هم به طور جداگانه و هم در آن واحد ارائه کنید. اگر همزمان برای هر دو درخواست ارائه می کنید، تمام مدارک و رسید پرداخت هزینه ها را از طریق پست ارسال نمایید. اگر به خاطر اختلالاتی که کرونا ایجاد کرده قادر به انجام این کار نیستید باید علت را به اداره مهاجرت توضیح دهید تا 90 روز دیگر فرصت داشته باشید. اگر درخواست شما پس از 90 روز همچنان ناقص باشد اداره مهاجرت بار دیگر مهلت 90 روزه به شما خواهد داد تا مدارک خود را کامل ارائه نمایید. با چر کردن فرم ارزیابی ما مشاوران پارسی کانادا با شما تماس خواهند گرفت و از این طریق می توانید اطلاعات لازم را دریافت کنید.

اگر درخواست اسپانسرشیپ همسران را ارائه داده اید و درخواست اقامت دائم شما مورد تایید قرار گرفته است می توانید به صورت آنلاین درخواست ویزای کار باز دهید. تاییدیه نامه ای است از طرف اداره مهاجرت کانادا مبنی بر اینکه شما واجد تمام شرایط اقامت دائم این کشور هستید اما باید ارزیابی های پیشینه ای، پزشکی و امنیتی در مورد شما انجام شود. اگر این تاییدیه نامه را دریافت نکرده اید اداره مهاجرت از شما می خواهد که درخواست ویزای کار باز را از طریق پست ارسال کنید. باید در این درخواست، تمام مدارک و رسید پرداخت هزینه ها را ارائه کنید.

می 21, 2020

همه چیز درباره استارتاپ در کانادا

همه چیز درباره استارتاپ در کانادا

استارتاپ در کانادا همه چیز درباره استارتاپ در کانادا | ویزای استارتاپ کانادا چیست؟ در مورد آن چه اطلاعاتی دارید؟ برای معرفی ویزای استارتاپ کانادا در این مقاله در ابتدا به مفهوم اصلی استارتاپ و همچنین پروژه های استارتاپی اشاره می کنیم و بعد از آن در مورد ویزای استارتاپ کانادا صحبت خواهیم کرد و […]

بیشتر بخوانید...
مشکلات من در مهاجرت به کانادا

مشکلات من در مهاجرت به کانادا

مشکلات من در مهاجرت به کانادا مشکلات من در مهاجرت به کانادا | این روزها با وجود اینکه تب مهاجرت به کانادا هر روز داغ و داغ تر می شود و روزانه مردم بسیاری خود را برای مهاجرت به کانادا آماده می کنند و در واقع روند مهاجرت به کانادا روند فزاینده ی به خود […]

بیشتر بخوانید...

چگونه قبل از مهاجرت به کانادا شغل خود را انتخاب کنیم

انتخاب شغل قبل از مهاجرت انتخاب شغل قبل از مهاجرت | یکی از مهم ترین تصمیمات زندگی هر فردی، انتخاب شغل می باشد. همان طور می دانید در زمینه پیدا کردن شغل، داشتن استعداد و علاقه حرف اول و آخر را می زند و فاکتور های اصلی انتخاب حرفه در آینده می باشد. البته باید […]

بیشتر بخوانید...
بی دردسر ویزای کار کانادا را بگیرید

بی دردسر ویزای کار کانادا را بگیرید

بی دردسر ویزای کار کانادا را بگیرید | بازار کار رشته کامپیوتر در کانادا فرصتی برای مهندسان کامپیوتر است تا از این طریق بتوانند علاوه بر کاریابی، از امتیاز اقامت دایم (PR) نیز بهره مند شوند. شما به عنوان مهندس کامپیوتر برای اخذ اقامت دائمی کانادا می توانید از سریع ترین و آسان ترین شیوه […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات