ویزای کاری کانادا

کانادا با کمبود نیروی کار مواجه است. به‌همین دلیل بخش زیادی از نیاز خود به نیروی کار را از طریق مهاجران تامین می‌کند. سیستم اکسپرس انتری هم در سال 2015 با هدف جذب سریع نیروی کار برای اقتصاد روبه‌رشد کانادا راه‌اندازی شد.

در همین راستا، آمار مهاجرت کاری به کانادا در سال‌ها اخیر به‌شدت افزایش یافته و این کشور درصد بالایی از مهاجران را از روش‌های کاری جذب می‌کند. طبق برنامه 3 ساله کانادا برای پذیرش مهاجران، این کشور در سال‌های 2021 تا 2023، تعداد 1 میلیون و 233 هزار مهاجر می‌پذیرد.

حدود 60% از این تعداد مهاجر، از طریق Economic Class یعنی برنامه‌های کاری اکسپرس اینتری و برنامه کاری استانی کبک وارد کانادا می‌شوند.

توییت وزیر اداره مهاجرت کانادا برای جذب مهاجران

در این توییت، آقای مندچینو از از ارائه برنامه 3 ساله پذیرش مهاجران در کانادا صحبت می‌کند. همچنین در ادامه توییت گفته است: پذیرش مهاجران برای رشد اقتصادی کانادا برنامه‌ای بلندپروازانه بود که با شیوع ویروس کرونا به یک ضرورت تبدیل شد.

طبق این برنامه 3 ساله: امسال، کانادا 401 هزار مهاجر می‌پذیرد. خلاصه این برنامه 3 ساله از این قرار است:

میزان پذیرش مهاجران در کانادا طبق آمار IRCC
سال 2021 401 هزار مهاجر
سال 2022411 هزار مهاجر
سال 2023421 هزار مهاجر

این مطلب راهنمای کامل ویزای کاری کانادا است. در این مطلب قصد داریم شرایط کار در کانادا و مهاجرت کاری به این کشور را زیر ذره‌بین ببریم.

در ابتدا نگاهی به بازار کار کانادا می‌اندازیم و مشاغل مورد نیاز این کشور را بررسی می‌کنیم. پس از آن با انواع ویزای کار کانادا و شرایط اخذ آن‌ها آشنا شده و در ادامه هم امتیازبندی و هزینه‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

در پایان هم نگاهی به وضعیت کار و حقوق و دستمزد در کانادا می‌اندازیم.

درخواست مشاوره رایگان

( فرم مشاوره رایگان )

پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

بازار کار کانادا و مشاغل مورد نیاز

قبل از بررسی شرایط مهاجرت کاری به کانادا، بهتر است نگاهی به وضعیت کار در کانادا و مشاغل مورد نیاز این کشور بیندازیم. کانادا تقریبا 18.5 میلیون نیروی کار فعال دارد که حدود 26% آن‌ را مهاجران تشکیل می‌دهند.

هر شغل و تخصصی که داشته باشید، کانادا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری است. با توجه به نیاز گسترده این کشور به نیروی کار، احتمال پیدا کردن کار در این کشور بسیار بالاست.

افرادی که قصد اخذ ویزای کاری کانادا دارند، باید مطمئن شوند شغل آن‌ها در طبقه‌بندی مشاغل کانادا یا لیست ناک کانادا وجود دارد یا خیر؟!


کانادا مشاغل موجود در بازار کار را تحت عنوان طبقه بندی ملی مشاغل کانادا National Occupational Classification یا به اختصار ناک NOC منتشر می‌کند.
این شغل ها بر اساس وظایف کاری، ماهیت کار و اهدافی مانند مهاجرت و … در 5 رده دسته‌بندی می‌شوند.

با فروکش کردن تب ویروس کرونا و واکسیناسیون گسترده در کانادا، پیش‌بینی می‌شود بازار کار این کشور هم کم‌کم به دوران سابق خود برگردد. به‌همین دلیل سال 2022 سال پررونقی برای بسیاری از مشاغل در کاناداست.

حوزه‌های کاری زیر از حوزه‌های پررونق کاری در کانادا در سال 2022 هستند:

حوزه های شغلی پر رونق در بازار کار کانادا در 2022
فناوری اطلاعاتمشاغل مهندسی
مشاغل پزشکی و سلامتمشاغل فنی و تدارکاتی
مشاغل مالی و حسابداریمشاغل اداری
مشاغل فروش و بازاریابیحقوق و وکالت
مشاغل تولیدیمشاغل ارتباط با مشتری

این لیست تنها بخشی از حوزه‌های نیازمند کار در کاناداست. بسیاری از تخصص‌ها و مشاغل در این حوزه‌ها می‌توانند با اخذ ویزای کاری کانادا به این کشور مهاجرت و به‌کار مشغول شوند. اگر شغل و تخصصی در این حوزه‌ها دارید، شانس اخذ ویزا کار کانادا برای شما بالاست.

لیست کامل مشاغل مورد نیاز کانادا و طبقه‌بندی آن‌ها را می‌توانید در مطلب زیر مطالعه کنید:
حتما بخوانید: لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2021 را در این مطلب مطالعه کنید.

در ادامه نگاهی به شرایط کار در کانادا برای ایرانیان می‌اندازیم:

 

شرایط ویزای کار کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار با توجه به نوع ویزا و روش مهاجرتی متفاوت است. اما گرفتن ویزای کاری کانادا یک‌سری شرایط عمومی دارد که مهم‌ترین آن‌ها در زیر آمده است:

مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای کار کانادا
سنزیر 40 سال (بجز روش ICT)
مدرک تحصیلیحداقل لیسانس
سابقه کارحداقل 1 سال
مدرک زبانآیلتس 6.5 معادل CLB 8
حداقل امتیاز67 در مرحله اول
نامشخص در مرحله دوم

جزئیات بیشتر درباره هر کدام از شرایط بالا را در قالب سوال و جواب در زیر بررسی می‌کنیم:

در سیستم امتیازبندی مهاجرت به کانادا، افراد بین 25-35 سال بیشترین امتیاز را دریافت می‌کنند. هر چند متقاضی تا سن 44 هم امتیاز می‌گیرد.
افرادی که سنشان بیشتر از 44 سال است، باید امتیاز خود را در سایر بخش‌ها بالا ببرند تا ویزا بگیرند. (برنامه‌های اکسپرس اینتری و مهاجرت استانی PNP تابع این سیستم هستند).
برای اخذ ویزای جاب آفر و روش کار پس از تحصیل PGWP محدودیت سنی اشاره نشده است. شرایط سنی ویزای کار کانادا از طریق برنامه خوداشتغالی هم محدودیت ندارد ولی طبق جدول امتیازبندی این ویزا افراد بین 21-49 سال بیشترین امتیاز را می‌گیرند.
برنامه انتقال درون شرکتی کانادا ICT هم محدودیت سنی ندارد. در ادامه با این روش‌ها و ویزاها بیشتر آشنا می‎شوید.

محدودیتی در این زمینه برای شرکت در سیستم امتیازبندی کانادا وجود ندارد. اما داشتن حداقل مدرک لیسانس، امتیاز خوبی در این بخش به شما می‌دهد.
اخذ جاب آفر هم در برخی شرایط نیازمند حداقل مدرک لیسانس است. روش ICT کانادا هم نیازی به مدرک تحصیلی ندارد.

در سیستم امیتازبندی حداقل 1 سال سابقه‌کار ذکر شده است. اما طبیعی است که هر‌چقدر سابقه کار بیشتری داشته باشید، امتیاز شما بالاتر و شانس اخذ ویزا بیشتر است.

برای اخذ اقامت کاری کانادا باید دانش زبان خود را اثبات کنید. به‌جز روش ICT، مهاجرت کاری به کانادا بدون مدرک زبان تقریبا ممکن نیست.
مدارک زبان مورد تایید: آیلتس IELTS و سلپیپ CELPIP برای انگلیسی و تف TEF برای زبان فرانسه.

در مرحله اول باید 67 از 100 امتیاز کسب کنید تا به مرحله دوم (POOL) وارد شوید. حداقل امتیاز در مرحله دوم مشخص نیست و در هر دوره قرعه کشی متفاوت است.

در ادامه انواع ویزای کار کانادا را معرفی می‌کنیم:

درخواست مشاوره رایگان

( فرم مشاوره رایگان )

پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

انواع ویزای کاری کانادا

ویزای کاری کانادا

برای مهاجرت به کانادا از طریق کار، 6 روش اصلی و مهم وجود دارد:

مهم‌ترین روش‌های مهاجرت کاری به کانادا
برنامه مهاجرت فدرال Federalبرنامه مهاجرت استانی PNP
جاب آفر کانادا Job Offerویزای کار بعد از تحصیلPGWP
ویزای خود اشتغالیبرنامه انتقال درون شرکتی ICT

با استفاده از این روش‌ها می‌توانید اقامت کانادا از طریق کار را بگیرید. در بین این روش‌ها، روش فدرال (شامل اسکیل ورکر و اسکیل ترید) و روش استانی تنوع بیشتری داشته و شرایط بهتری برای کار در کانادا برای ایرانیان در اختیار دارند.

در ادامه به طور مختصر با هر کدام از این روش‌ها آشنا می‌شوید:

 

مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه فدرال

این برنامه متداول‌ترین روش اخذ اقامت کاری کاناداست. متقاضیان خارجی باید در دو روش اسکیل ورکر (Skilled Worker) و اسکیل ترید (Skilled Trade) از طریق سیستم اکسپرس انتری برای اخذ ویزای کار کانادا اقدام کنند.

 

اکسپرس اینتری، بهترین روش برای مهاجرت کاری به کانادا

اسکیل ورکر کانادا (Skilled Worker)

کارگران و نیروهای متخصص می توانند با استفاده از برنامه اسکیل ورکر کانادا از طریق برنامه اکسپرس انتری و سیستم امتیازبندی، اقامت دائم کانادا از طریق کار را دریافت کنند.

از جمله شرایط مهاجرت کاری به کانادا در این روش؛ وجود شغل متقاضی در مشاغل سطح A، B یا 0 لیست ناک کانادا، حداقل 1 سال سابقه کار و داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با نمره CLB 7 به بالاست.
حتما بخوانید: اسکیل ورکر کانادا چیست و چگونه می‌توان با آن اقامت کاری کانادا را گرفت؟

اسکیل ترید کانادا (Skilled Trade)

نیروهای متخصص و فنی گروه شغلی B می‌توانند از طریق برنامه اسکیل ترید و شرکت در سیستم امتیازبندی، ویزای شغلی کانادا را دریافت کنند. از جمله شرایط اقامت کاری در کانادا از طریق برنامه اسکیل ترید؛ داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با نمره CLB 5/CLB 4 و سابقه کاری است.

اطلاعات بیشتر درباره اسکیل ترید کانادا را در مطلب زیر مطالعه کنید:
حتما بخوانید: اسکیل ترید کانادا چیست و چگونه می‌توان با آن اقامت کاری کانادا را گرفت؟

جاب آفر کانادا (Job Offer)

جاب آفر کانادا همان پیشنهاد شغلی است که از سمت یک کارفرمای مورد تایید برای کار در کانادا به متقاضی داده می‌شود. با داشن شرایط مورد نیاز و پیدا کردن یک پیشنهاد شغلی در کانادا می‌توانید ویزای جاب آفر کانادا یا ویزای کاری کوتاه مدت کانادا بگیرید.

البته یک راه بهتر هم هست! می‌توانید این دعوت نامه کاری کانادا را در سیستم اکسپرس اینتری وارد کرده و امتیاز خود را برای اخذ اقامت کانادا از طریق کار افزایش دهید.

برای پیدا کردن جاب آفر در کانادا می‌توانید از کاریابی‌های کانادایی یا ایرانی کمک گرفته و لیست مشاغل مورد نیاز کانادا را هم به‌صورت مداوم زیرنظر بگیرید.

اطلاعات بیشتر درباره جاب آفر کانادا را در مطلب زیر مطالعه کنید:
حتما بخوانید: شرایط ویزای جاب آفر کانادا و نحوه اخذ آن در سال 2021 را اینجا بخوانید.

ویزای کار استانی کانادا

ویزای کار استانی کانادا (PNP)

دولت کانادا این اختیار را به استان‌ها داده است تا با توجه به نیازهای خود در زمینه کار، سرمایه‌گذاری، تحصیل و … مهاجر جذب کنند.

معمولاً در برنامه‌های استانی کانادا یک سیستم امتیازدهی وجود دارد که فرد بر اساس آن ارزیابی ‌شده و در نهایت می‌تواند ویزای کار کانادا را اخذ کند.

اخذ جاب آفر استانی کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری هم در این روش ممکن است.

استان‌های بریتیش کلمبیا British Columbia، ساسکاچوان Saskatchewan و نیوبرانزویک New Brunswick با توجه به شرایط زندگی مناسب و بازار کار پررونق، از مهم‌ترین مقاصد کار در کانادا برای ایرانیان هستند.

برای مطالعه بیشتر، دو مطلب مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر بریتیش کلمبیا را از دست ندهید.

اطلاعات بیشتر درباره برنامه استانی کانادا را در مطلب زیر مطالعه کنید:
حتما بخوانید: شرایط مهاجرت کاری کانادا از طریق برنامه استانی چیست؟

درخواست مشاوره رایگان

( فرم مشاوره رایگان )

پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

ویزای خود اشتغالی کانادا

اگر در حوزه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی فعالیت می‌کنید و به‌دنبال اخذ ویزای کاری کانادا هستید، برنامه خوداشتغالی کانادا گزینه خوبی برای شماست. مهم‌ترین تخصص‌های مورد تایید برای اخذ این ویزا این موارد هستند:

تخصص‌های ورزشیتخصص‌های فرهنگی-هنری
ورزشکارطراح
مربی ورزشینویسنده
داور ورزشینقاش
راهنما و مربی برنامه‌های ورزشینوازنده
---عکاس

از جمله مهم‌ترین شرایط ویزای کار کانادا از طریق برنامه خوداشتغالی: داشتن حداقل 2 سال سابقه کار حرفه‌ای، کسب حداقل 35 نمره از 100 در سیستم امتیازبندی و تمکن مالی است.

البته کانادا درمورد این ویزا سخت‌گیری‌های زیادی دارد و تنها به افراد شاخص و حرفه‌ای در سطح جهانی ویزا می‌دهد.

اطلاعات بیشتر درباره ویزای هنرمندان و ورزشکاران کانادا را در مطب زیر مطالعه کنید:
حتما بخوانید: شرایط مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه خوداشتغالی چیست؟

ویزای کار بعد از تحصیل کانادا (PGWP)

دانشجویانی که مقطع بالاتر از دیپلم را در کانادا گذرانده‌اند، پس از فارغ التحصیلی می‌توانند به‌مدت 6 ماه دنبال کار بگردند و در صورت پیدا کردن کار، درخواست ویزای کار پس از تحصیل کانادا PGWP یا (Post Graduate Work Permit) بدهند.

ویزای شغلی کانادا برای دانشجویان تا سقف 3 سال صادر می‌شود و این افراد می‌توانند در این مدت سابقه کار در کانادا را به رزومه خود اضافه کنند. دانشجویان با این سابقه کاری می‌توانند از طریق برنامه تجربه کار کانادایی (Canadian Work Experience) یا روش‌هایی دیگر اقامت کاری دائم کانادا را اخذ کنند.

 

برنامه انتقال درون شرکتی ICT کانادا

برنامه ICT یکی از روش‌های مهاجرت شغلی به کانادا به‌صورت موقت است که می‌توان آن را به اقامت دائم هم تبدیل کرد.

این برنامه به مدیران اجازه می‌دهد بدون نیاز به مدرک زبان و مدرک تحصیلی و بدون محدودیت سنی از طریق انتقال کسب و کار به کانادا، به این کشور مهاجرت کنند.

امکان اخذ ویزای همراه کاری کانادا برای اعضای خانواده و حتی تبدیل آن به اقامت دائم هم در این روش وجود دارد.

اطلاعات بیشتر درباره این روش را در مطلب زیر بخوانید:
حتما بخوانید: ICT کانادا چیست و شرایط مهاجرت کاری به کانادا از طریق این برنامه چگونه است؟

خب در بالا با انواع ویزای کاری کانادا و مهم‌ترین روش‌های مهاجرت کاری به این کشور آشنا شدید. در ادامه هزینه مهاجرت کاری به کانادا را بررسی می‌کنیم:

 

هزینه ویزای کار کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کار با توجه به نوع ویزا و شرایط شما می‌تواند متفاوت باشد. جدای از هزینه وکیل و پیگیری پرونده، اخذ ورک پرمیت کانادا و کار در این کشور یک‌سری هزینه‌های دولتی هم دارد. مهم‌ترین موارد این هزینه‌ها در زیر آمده است:

هزینه ویزای کار کانادا
ورک پرمیت 155 دلار برای هر نفر
ویزای خوداشتغالی و برنامه کاری کبک2075 دلار (متقاضی اصلی)
اکسپرس اینتری1325 دلار (متقاضی اصلی)
هزینه بیومتریک (انگشت‌نگاری)85 دلار (برای هر نفر)

این موارد مهم‌ترین هزینه‌های دولتی اخذ ویزای کار بود. طبیعی است در روند اخذ ویزا هزینه‌هایی از شما دریافت کنند که در این لیست نباشد.

در ادامه امتیاز بندی مهاجرت کاری به کانادا را بررسی می‌کنیم.

 

امتیازبندی ویزای کار کانادا

امتیاز بندی ویزای کار کانادا

همان‌طور که احتمالا تا الان متوجه شده‌اید، بسیاری از روش‌های مهاجرت کاری به کانادا تابع سیستم امتیازبندی هستند.

به‌غیر از روش خود اشتغالی، مابقی ویزاهایی که سیستم امتیازبندی دارند، منظور همان سیستم امتیازبندی اکسپرس انتری است.

در این سیستم طبق 6 معیار و در 2 مرحله به شما امتیاز داده می‌شود:

معیارهای امتیازبندی اکسپرس انتری کانادا
سنمیزان تحصیلاتسابقه کار
مهارت‌های زبان انگلیسی/فرانسویمیزان انطباق پذیریداشتن پیشنهاد شغلی

هر چه امتیاز بالاتری کسب کنید، شانس اخذ ITA و اقامت کاری کانادا برای شما بیشتر است.

امتیاز ویزای کار کانادا را به تفکیک شاخص‌های نمره‌دهی و مراحل در مطلب زیر مطالعه کنید:
حتما بخوانید: امتیازبندی مهاجرت به کانادا چگونه محاسبه می‌شود؟

در ادامه نگاهی به وضعیت کار در کانادا و قوانین کاری این کشور می‌اندازیم:

 

وضعیت کار در کانادا

ساعات کاری در کانادا 8 ساعت در روز و 40 ساعت در هفته است. برای کسانی که قصد کار کردن در ساعت بیشتر را دارند، حداکثر زمان کار هفتگی 48 ساعت در نظر گرفته‌شده است.

وضعیت و قوانین کار در کانادا
ساعات کاری استاندارد در روز8 ساعت
ساعت کاری استاندارد در هفته40 ساعت
حداکثر ساعات کاری در هفته48 ساعت
دستمزد اضافه کاری 1.5 برابر دستمزد ساعات کاری عادی
روزهای کاری در کانادادوشنبه - جمعه
روزهای تعطیل هفتهشنبه و یکشنبه

 

حداقل حقوق در کانادا

حداقل حقوق ساعتی در استان‌های مختلف کانادا در زیر آمده است:

حداقل حقوق و دستمزد در کانادا

این ارقام به دلار کانادا بوده و همان‌طور که خواندید، حداقل دستمزد ساعتی در کانادا هستند! یعنی ممکن است دستمزد ساعتی شما در کانادا حتی تا 2 برابر رقم بالا باشد.

این اطلاعات طبق آخرین آپدیت دستمزد کار در کانادا از وبسایت Retail Council of Canada آورده شده است. با هر آپدیت منبع، این بخش هم برای شما کاربران عزیز آپدیت خواهد شد.

این اطلاعات را به‌صورت جدول هم در زیر می‌توانید مطالعه کنید.

حداقل حقوق در کانادا
استانحداقل دستمزد ساعتی
(دلار کانادا)
آلبرتا Alberta15.00 دلار
بریتیش کلمبیا British Columbia15.20 دلار
مانیتوبا Manitoba11.90 دلار
نیو برانزویک New Brunswick11.75 دلار
نیوفاندلند و لابرادور
Newfoundland and Labrador
12.50 دلار
نورث وست تریتوریز Northwest Territories13.46 دلار
نوا اسکوشیا Nova Scotia
12.95 دلار
نوناووت Nunavut16.00 دلار
اونتاریو Ontario
14.25 دلار
جزیره پرنس ادوارد Prince Edward Island
13.00 دلار
کبک Quebec13.50 دلار
ساسکاچوان Saskatchewan11.45 دلار
یوکان Yukon13.85 دلار

ساعت کاری معقول، ثبات اقتصادی و درآمد بالا، شرایط کار در کانادا را برای ایرانیان و مردم سایر کشورهای دیگر ایده آل کرده است.

 

مدارک لازم برای ویزای کار کانادا

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار کانادا با توجه به نوع روش مهاجرتی و شرایط شما میتواند متفاوت باشد. اما معمولا برای مهاجرت به کانادا از طریق کار این مدارک را باید آماده کنید:

 • مدارک شخصی: پاسپورت معتبر و مدت‌دار، شناسنامه، عکس، کارت ملی، سند ازدواج، کارت پایان خدمت یا معافیت (برای آقایان) و … . در صورت لزوم کپی یا ترجمه این مدارک
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی  (CELPIP, IELTS, TEF)
 • مدارک سوابق کاری
 • مدرک دوره‌های گذرانده شده و مهارت‌ها
 • مدارک تحصیلی معتبر و معادل سازی شده
 • مدارک تمکن مالی
 • مدارک نداشتن سو سابقه کیفری
 • ارائه نامه جاب آفر (در صورت وجود)
 • مدارک آزمایشات پزشکی و سلامت
 • ارائه رسید پرداخت هزینه‌های مربوطه

شرایط گرفتن ویزای کار کانادا و مدارک مورد نیاز برای اقدام را می‌توانید با اخذ مشاوره جویا شوید.

روش‌های مهاجرت کاری به کانادا متنوع است. در نتیجه هر فردی مطابق با شرایط خود می‌تواند با استفاده از یکی از روش‌های موجود برای اخذ ویزای کاری کانادا اقدام کند.

کانادا یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی برای کار و زندگی است و برنامه 3 ساله پذیرش مهاجران این کشور هم با تمرکز بر جذب حداکثری نیروی کار تنظیم شده است. اگر از تخصص و مهارت لازم برخوردار هستید، این گزینه‌ای است جذاب و فرصتی است مناسب برای اخذ اقامت کانادا از طریق کار.

سوالات متداول:

طبق برنامه 3 ساله دولت کانادا برای جذب مهاجران، در سال‌های 2021-2023 کانادا جمعاً 1.2 میلیون مهاجر می‌پذیرد که 60% آن‌ها نیروی کار هستند و برای کار در کانادا جذب می‌شوند.
بازار کار پر رونقی برای بسیاری از حوزه‌های شغلی در سال جاری و آینده در کانادا پیش‌بینی می‌شود. در این میان؛ فناوری اطلاعات، مهندسی، مشاغل فنی و تدارکاتی، پزشکی و سلامت، وکالت و فروش از پر رونق‌ترین مشاغل هستند.
خیر. ایرانیان می‌توانند به کمک موسسات کاریابی خارجی در ایران یا موسسات کاریابی در کانادا به‌دنبال شغل مد نظر خود گشته و جاب آفر کانادا را اخذ کنند.
مهم‌ترین شرایط کار در کانادا: سن زیر 40 سال، حداقل مدرک تحصیلی لیسانس، مدرک آیلتس حداقل 6.5 یا CLB 8، حداقل 1 سال سابقه کار و حداقل کسب نمره 67 در مرحله اول سیستم امتیازبندی.
مهم‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا برای کار: برنامه مهاجرت فدرال (برنامه‌های اکسپرس اینتری)، جاب آفر کانادا، برنامه مهاجرت استانی (PNP)، ویزای کار پس از تحصیل (PGWP)، ویزای خود اشتغالی و برنامه ICT.
امتیازبندی در 2 مرحله انجام می‌شود. در مرحله اول باید 67 امتیاز از 100 کسب کنید تا وارد مرحله دوم شوید.
در مرحله دوم هر‌چقدر امتیاز بالاتری کسب کنید شانس اخذ اقامت کاری کانادا برای شما بالاتر است.
میزان تمکن مالی با توجه به نوع روش مهاجرتی، شرایط شما و تعداد افراد خانواده متفاوت است. در این خصوص با وکیل مهاجرت کاری به کانادا مشورت کنید.

 

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه ها

 1. رضا دهقانی

  سلام. خسته نباشید. من دهقانی هستم ساکن مشهد. 32 ساله هستم میخواستم برای ویزای کار کانادا یا استرالیا اقدام کنم. متاهل هستم. 7 سال هم سابقه کار در با بیمه دارم. 3 تومن هم پول دارم. میشه منو راهنمایی کنید ممنونم میشم

  1. رضا عزیز سلام، با توجه به سنتون می توانید از طریق نیروی کار ماهر اقدام کنید البته آیتم های دیگری نیز وجود دارد که در این پروسه از اهمیت بالایی برخوردار است مانند رشته تحصیلی ، مقطع تحصیلی / .. جهت بررسی دقیق شرایط شما می توانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید ، کارشناسان ما پس از بررسی فرم ارزیابی جهت مشاوره ی رایگان با شما تماس میگیرند.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت
   شما میتوانید برای پاسخگویی سریع تر از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشید

 2. کامران آشنا

  با سلام
  خانم بنده دارای 5 مدرک بین المللی آرایشگری زنانه با سابقه 2 سال فعالیت و 25 سال سن هستن. آیا امکان اخذ ویزا برای ایشان و اعضای خانواده وجود دارد؟چه مدت طول می کشه ویزا آماده شه؟ و دارای یک فرزند هستیم که هزینه ویزا چقد میشه؟ ممنون

  1. کامران عزیز سلام، همسر شما میتوانند از طریق نیروی کار ماهر اقدام کنند و این مستلزم بررسی دقیق شرایط و رزومه ایشون می باشد، در همین خصوص و در جهت دیافت مشاوره ی رایگان لطف کنید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان ما پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت
   شما میتوانید برای پاسخگویی سریع تر از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

 3. سعید

  سلام. ۳۲ سالمه مدرک فوق لیسانس برق دارم با چهار سال سابقه کار و متاهل هستم. میخواستم بدونم چطور میتونم اقدام کنم؟

  1. سعید عزیز سلام ، با توجه به شرایط سنی که دارید می توانید از طریق پروسه های نیروی کار ماهر اقدام کنید. برای دریافت مشاوره ی رایگان می توانید در واتس آپ با شماره 09935215234 با ما در ازتباط باشد.
   باعث افتخار ماست که در خدمت شما باشیم.

 4. شکرالله عالی

  سلام خسته نباشید می‌خوام برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام کنم 42سالم و جوشکار هستم مدرک بین الملی جوشکاری دارم چطوری میتونم اقدام کنم میشه توضیح بدید و متهل هم هستم و می‌خوام با زن و بچه هام مهاجرت کنم آیا امکانش هست؟

  1. دوست عزیز سلام، شما میتوانید از طریق نیروی کار متخصص مناطق حوزه ی آتلانتیک اقدام کنید اما تعیین روش مستلزم بررسی آیتم های دیگری میباشد در همین خصوص فرم ارزیابی را از طریق لینک زیر تکمیل کنید کارشناسان ما پس از بررسی فرم ارزیابی برای مشاوره ی رایگان با شما تماس میگیرند.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت
   می توانید برای دسترسی سریع تر با شماره 09935215234 از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

 5. کوروش رضایی

  سلام وقتتون بخیر باشه. بنده حسابدار در یک شرکت هستم با 12 سال سابقه کار با بیمه. تحصیلاتم لیسانس حسباداری هست.36 ساله هستم. متاهل هستم. دوتا فرزند دارم. همسرم لیسناس پرستاری با 6 سال سابقه کار با بیمه و مشغول به کار هستن. به نظرتون با سن من میشه اقدام کرد. شرایط برای ویزای کار رو میخواستم بدونم. ممنونم

  1. کوروش عزیز سلام ، بر اساس شرایطی که دارید می توانید از طریق پروسه های federal skilled worker (express entry) اقدام کنید ، جهت دریافت مشاوره ی رایگان در این خصوص می توانید از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشید

 6. مهدی

  سلام وقتتون بخیر من ۲۳ سالمه مدرک مهندسی معماری دارم و ۲ سال سابقه کار تو صنفت کفش رو دارم زبانم خوبه ولی مدرک ندارم پیشنهادتون به من چیه

  1. دوست عزیز سلام ،با توجه به سنتون می توانید از طریق پروسه های تحصیلی اقدام کنید، میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید کارشناسان ما پس از بررسی فرم ارزیابی جهت مشاوره ی کامل با شما تماس می گیرند.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت
   باعث افتخار ماست که در خدمت شما باشیم.

  2. Zahra

   سلام وقتتون بخیر
   من ۳۳ سالمه در رشته آرایشگری لاین ناخن فعالیت دارم و همسرم ۳۸ سال سنشونه و ۱۰ سال اپراتور دستگاه گیوتین هستن.آیا امکان مهاجرت برای ما وجود داره؟ هزینش چقدره؟

  3. زهرا عزیز سلام ، با توجه به شرایط سنیتون می تمونیدم از طریق پروسه های federal skilled worker (express entry) اقدام کنید ، جهت دمریافت مشاومره رایگان در این خصوص می توانید از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشید.
   باعث افتخار ماست که در خدمت شما باشیم

 7. سعید

  سلام مدرک دکتری شیمی تجزیه با سابقه کار دولتی دارم آیا امکان مهاجرت به کانادا برای این رشته وجود دارد؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدید

  1. دوست عزیز سلام ، بله میتوانید اقدام کنید، برای دریافت مشاوره ی رایگان در این زمینه می توانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید ، کارشناسان ما پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس می گیرند.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت
   باعث افتخار ماست که در خدمت شما باشیم

 8. رضا رستمی

  سلام خسته نباشید. برای کار در کانادا میخوام اقدام کنم. 30 سالم مهندس مهماری هستم 7 سال سابقه کار با بیمه دارم. متاهل هستم. چطور میتونم اقدام کنم. ایا شرایط من با ویزای کار همخوانی داره میشه برام توضیح بدید

  1. دوست عزیز سلام ، شما می توانید از طریق پروسه ی federal skilled worker (express entry) اقدام کنید . شما میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان ما پس از بررسی فرم با شما جهت مشاوره کامل تماس می گیرند.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت
   باعث افتخار ماست که در خدمت شما باشیم

 9. محمد تقی جعفر بگلو

  من ۴۱ سالمه راننده لیفتراک هستم دیپلم دارم ۱۲ سال سابقه تو همین جایی که کار میکنم دارم شرایط رفتن به کانادا رو دارم؟؟؟؟

  1. دوست عزیز سلام ، رزومه شما باید به صورت کامل توسط کارشناسان ما بررسی شود. در همین خصوص می توانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید ، کارشناسان ما پس از بررسی فرم جهت مشاوره ی کامل با شما تماس می گیرند.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت
   باعث افتخار ماست که در خدمت شما باشیم

 10. پوریا جلالیان

  سلام ۲۵سالمه کاردانی رشته بازیگری هستم ‌درحال حاضر کلاسای زبان رومی رم مدرک فنی حرفه ای رشته عکاسی روهم دارم عمه ام هم درکاناداست باتوجه به اینکه عمل تعویض دریچه قلب انجام دادم ‌هیچ دارویی مصرف نمی کنم ‌شرایط جسمانیم خداروشکر کاملا طبیعی است آیا امکان مهاجرت واقدام به ویزای کاردارم ؟لطفا راهنمایی کنید??

  1. دوست عزیز سلام ، بله امکان اقدام برای شما وجود دارد ، شرایط شما باید از نظر تحصیلات ، سطح زبان و … بررسی شود در همین خصوص می توانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید کارشناسان ما پس از بررسی فرم جهت مشاوره ی کامل با شما تماس میگیرند.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت
   باعث افتخار ماست که در خدمت شما باشیم

 11. سام

  سلام.
  وقتتون بخیر
  سام هستم. 30 ساله. مجرد. فوق لیسانس مهندسی نفت- حفاری با معدل بالا دارم. تجربه کاری توی فیلد تخصصی خودم (دکل حفاری) ندارم اما 4-5 سابقه بیمه توی شرکت های بازرگانی نفتی دارم. توی سوابقم مدتی هم شرکت داشتم و مدیرعامل بودم.
  کارهای متفرقه از جمله نقاشی ساختمان، پرورش ماهی زینتی و کارهای تاسیساتی هم توی تجربیاتم دارم.
  برای مهارجرت حتی حاضرم به عنوان راننده موتور یا ماشین مشغول به کار بشم.
  بهترین گزینه برای مهاجرت سریع به کانادا با امکان اخذ اقامت دائم در آینده رو میشه بفرمایین.
  و اینکه هزینه ها و سرمایه مورد نیاز اولیه تا بدست آوردن اولین درامد داخل خاک کانادا چقدر هستش؟
  با تشکر

  1. دوست عزیز سلام ، با توجه به شرایطتون اگه نمره زبان CLB9 رو در آزمون آیلتس کسب میکنید برای فدرال اسکیلد ورکر میتونید اقدام کنید و شرایطتون خوبه البته میتونید برای بررسی دقیق تر شرایطتتون از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید کارشناسان ما جهت مشاوره ی کامل با شما تماس می گیرند.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت
   باعث افتخار ماست که در خدمت شما باشیم

 12. محمدرضا

  سلام
  بنده فوق لیسانس الکترونیک دارم ۵ سال سابقه کار دارم با بیمه . زبان هم تا شش ماه دیگه امتحان میدم حدودا جنرال اورال ۶.۵ رو میتونم بیارم.
  متاهل هستم ولی فقط خودم میخام برم برای کار میخاستم بدونم برای اسکیل ورکر میشه اقدام کنم شانسم چقدر هست
  موسسه میتونه جاب افر پیدا کنه برام و اینکه حدودا هزینه موسسه دریافت میکنه بابت جاب افر چقدر هست

  1. دوست عزیز سلام ، در انتخاب روش اخذ اقامت دائم یکی از مهترین آیتم ها سن هستش اما با توجه به سطح تحصیلات و سطح زبان قابل ارائه از سمت شما شرایط خوبی برای اخذ اقامت دائم دارید جهت تعیین دقیق روش قابل اقدام برای شما میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید کارشناسان ما پس از بررسی فرم ارزیابی جهت مشاوره ی کامل با شما تماس میگیرند.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت
   باعث افتخار ماست که در خدمت شما باشیم.

 13. فرح

  سلام وقت بخیر من ۲۸ سالمه کارشناس ارشد حسابداری هستم و نزدیک به سه سال سابقه کاری دارم….برای گرفتن مدرک زبان هم تقریبا آماده هستم.وه رپشی به نظرتان برای مهاجرت من به کانادا مناسب است؟

  1. سلام دوست عزیز، با توجه به شرایط خوبی که دارید از طریق پروسه federal skilled worker (express entry) میتوانید اقدام کنید. برای ارزیابی دقیق تر شرایط شما میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، مشاوران ارشا ما پس از ارزیابی شرایط شما ، با شما تماس میگیرند،
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت
   باعث افتخار ماست که در خدمت شما باشیم.

 14. مرتضی

  سلام ممنون از راهنمایی های خوبتون
  بنده ۳۲ سالمه
  کارشناسی ارشد مهندسی معدن از دانشگاه تهران معدل ۱۷
  کارشناسی مهندسی معدن دانشگاه بیرجند معدل ۱۶٫۵
  سابقه کار ۳ سال
  متاهل
  ایا شرایط بنده برای ویزای کار مناسب هست؟!

  1. دوست عزیز سلام، برای ارزیابی کامل ما نیازمند رزومه کامل شغلی شما هستیم لطف بفرمایید فرم ثبت نام خود را ز طریق لینک زیر تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت
   باعث افتخار ماست که در خدمت شما باشیم.

 15. Elmira

  سلام وقتتون بخیر من کارشناسی مامایی دارم برای مستر میتونم رشته ی پرستاری بخونم در کانادا؟ازمون ورودی خاصی داره؟

  1. سلام دوست عزیز ، سلام بله اما باید معدل بالای ۱۵ باشه و نمره آیلتس آکادمیک داشته باشن، میتوانیید برای ارزیابی دقیق تر از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را پرکنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت
   باعث افتخار ماست که در خدمت شما باشیم.

 16. Zeinab Iranzadeh

  سلام، من ۳۷ ساله هستم . دیپلم گرافیک از فنی حرفه ای، مدرک کاردانی گرافیک و لیسانس طراحی پارچه و لباس از ایتالیا دارم. تو زمینه گرافیک به طور فری لنس کار کردم و کارهام در حوزه تصویرسازی در سطح بین المللی و به صورت كتاب تو آلمان چاپ شده (۳ کتاب اختصاصی با کارهای خودم و ۲ کتاب همراه با سایرهنرمندان) . تو سال ۲۰۲۰ هم تو زمینه طرح پارچه جایزه بین المللی دریافت کردم. می خواستم بپرسم شانسی برای دریافت جاب آفر گرافیست در کانادا دارم یا خیر. ممنونم

  1. زینب رضایی

   درود بر شما. با شرایط موجود(کووید 19) کمی پیدا کردن شغل احتمالش ضعیفه اما میتونید برای خود اشتغالی اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان کارشناسان مهاجرتی ما، همین حالا فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت ما پر کنید و جواب سوالات خود را بگیرید. فرم ارزیابی مهاجرت

 17. علی

  سلام بنده ۱۹ سالمه و دانشجوی حقوق هستم زبانم خوبه و میتونم تا یه سال آیتلس رو بگیرم چ روشی رو برام پیشنهاد میکنین برای ویزا و اقامت؟

  1. زینب رضایی

   درود بر شما. با توجه به شرایط شما بهترین روش، روش تحصیلی هست. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان کارشناسان مهاجرتی ما، همین حالا فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت ما پر کنید و جواب سوالات خود را بگیرید. فرم ارزیابی مهاجرت

 18. وحید

  سلام من ۳۰ سالم هست و برقکار صنعتی هستم و ۸ سال سابقه کار دارم ولی مدرک تحصیلی ندارم آیا امکان داره واسه کار تو کانادا قبول بشم؟؟

  1. زینب رضایی

   درود بر شما. شما مدرک فنی حرفه ای در این زمینه دارید؟ برای کار در این رشته نیاز به مدارک مورد تایید کانادا دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان کارشناسان مهاجرتی ما، همین حالا فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت ما پر کنید و جواب سوالات خود را بگیرید. فرم ارزیابی مهاجرت

 19. سودابه

  با سلام
  من 37 ساله لیسانس مهندسی پزشکی هستم با 12 سال سابقه کار تخصصی فنی و بازرگانی مهندسی پزشکی، مدیرعامل شرکت خودم در ایران هستم. ویزای پنج ساله توریستی کانادا دارم. مشکلی برای امتحان آیلتس ندارم.
  سریعترین راه برای دریافت اقامت دائم کانادا چه میباشد؟

  1. زینب رضایی

   درود بر شما. برای شما روش آی سی تی یا استارت آپ مناسب هست. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان کارشناسان مهاجرتی ما، همین حالا فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت ما پر کنید و جواب سوالات خود را بگیرید. فرم ارزیابی مهاجرت

 20. حامد

  سلام برنامه نویس تحت وب و طراحی سایت هستم با مدرک اموزشگاهی 2سال سابقه کار و چند نمونه کار پروجه دارم
  مدرک دانشگاهیم اما کارشناسی مکانیک هست
  ایلتس 8 دارم و 24 سالمه
  شرایط چطوره برای اقدام؟؟؟

  1. زینب رضایی

   درود بر شما.
   شرایط شما برای دریافت ویزای تحصیلی در مقطع ارشد خوب هست. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان کارشناسان مهاجرتی ما، همین حالا فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت ما پر کنید و جواب سوالات خود را بگیرید. فرم ارزیابی مهاجرت