موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

کار در کانادا

یافتن کار در کانادا | در این مقاله سعی کرده ایم نکته هایی را به شما آموزش دهیم که به کمک آن ها بتوانید در کانادا و در شهر تورنتو راحت تر کار پیدا کنید. به طور حتم شهر تورنتو یکی از بهترین شهر های جهان می باشد. از قدیم این شهر از مهاجران استقبال گرمی می کرده است، اما امروزه این شهر زیبا به دلیل میراث فرهنگی که دارد از شهرت و اعتبار خاصی بر خوردار است و آن را به یکی از شهر هایی در جهان تبدیل کرده است که متنوع ترین فرهنگ ها را در خود جای داده است. جمعیت این شهر به حدود 150 زبان مختلف صحبت می کنند و تقریبا نیمی از جمعیت آن متولد شهر های خارج از کانادا می باشند.

شهر تورنتو را می توان شهر اقتصادی کانادا نامید اما حتی در محله های پایین شهر تورنتو هم، جنب و جوش زیادی به چشم می خورد به گونه ای که هر بخش آن حال و هوای خاص خودش را دارد. به طور کلی تمامی ساکنین شهر تورنتو از سواحل، پارک ها و رودخانه ها لذت می برند. این شهر برای ساکنین خود از لحاظ اقتصادی و مالی یکی از بهترین گزینه ها می باشد. چرا که در رده بندی های اخیر، جز بهترین شهر جهان برای زندگی انتخاب شده است  به همین خاطر عجیب نیست که افراد زیادی این شهر را برای کار و زندگی انتخاب می کنند.

البته این خبر برای جویندگان کار در کشور کانادا هم خبر خوبی می باشد، زیرا جمعیت شهر تورنتو رو به پیری می رود و نرخ زاد و ولد در آن پایین می باشد، به این معنا که تا چند سال آینده نیروی کار در این شهر کاهش چشم گیری خواهد داشت. پس می توان گفت، این یک فرصت بسیار بزرگ برای افرادی است که در این شهر به دنبال کار می باشند. اما چطور از این میدان رقابتی عقب نمانید؟

یافتن کار در کانادا
یافتن کار در کانادا

در ادامه این مقاله ما هشت مرحله و گام مهمی که باید در یافتن کار در شهر تورنتو آن ها را طی کنید برای شما آورده ایم:

  • مطمئن شوید که برای کار در کانادا مورد تایید می باشید

شهر تورنتو همیشه پذیرای مهاجرین بوده است و در مقایسه با دیگر کشور های اروپایی همیشه اخذ ویزای این کشور، مراحل ساده تری داشته است. برای بیشتر مهاجرینی که از گزینه اکسپرس انتری یا همان ورود سریع به کشور کانادا استفاده می کنند، موانع کمی برای کار در کشور کانادا پیش رو خواهند داشت. اگر می خواهید ببینید برای این گزینه صلاحیت دارید یا خیر می توانید از طریق تماس با مشاورین ما از این موضوع اطلاع پیدا کنید. دانستن این موضوع به شما در صرفه جویی در زمان و هزینه های تان کمک زیادی می کند. زیرا قبل از این که وارد این کشور شوید مطمئن می شوید که آیا می توانید در کانادا کار کنید یا خیر!

  • مشاغل موجود و در دسترس را در کشور کانادا بررسی کنید

همانطور که گفتیم شهر تورنتو مرکز اقتصادی کشور کانادا می باشد و چنین شهری قطعا مشاغل زیادی در بخش مالی و بازرگانی دارد. یکی دیگر از صنایع بزرگ در این شهر رسانه ها، فناوری و صنعت گردشگری و البته استارت آپ ها می باشد.

خارج از این صنایع اصلی و اولیه، یک سری صنایع دیگری هم می باشند که مشاغل زیادی برای آن ها وجود دارد. آشنایی با هر کدام از آن ها می تواند به شما در تصمیم گیری های تان کمک کند تا مشخص شود آیا شهر تورنتو مکان خوبی برای کار کردن شما می باشد یا خیر. پس حتما صنایعی را که مرتبط با حرفه و تخصص تان می باشد، بررسی کنید و سپس تصمیم گیری کنید.

  • جست و جوی آنلاین انجام دهید

خوشبختانه بسیاری از وب سایت های کاریابی کانادا، شبیه به هم هستند چون اکثرا به زبان انگلیسی می باشند. به راحتی می توانید با یک جست و جوی اینترنتی فرصت های شغلی متنوع و مختلفی را در بخش ها و صنایع مختلف مشاهده کنید و در صورت لزوم حتی می توانید با آن ها از طریق ایمیل و یا تماس تلفنی اطلاعات تکمیلی از آن ها بگیرید.

  • شرکت های استخدام کننده را پیدا کنید

همانطور که مشغول جست و جوی اینترنتی می باشید ممکن است با شرکت هایی رو به رو شوید که دقیقا به دنبال استخدام نیروی کاری چون شما می باشند. به راحتی می توانید به این شرکت ها پیام دهید و رزومه دقیق کاری و تحصیلی خود را برای آن ها ارسال کنید و جزئیات کار و نحوه پذیرش، مصاحبه و استخدام را از آنها بپرسید. پس بهتر است در زمان جست و جوی اینترنتی بیشتر به دنبال شرکت هایی باشید که در حوزه کاری و تخصص شما کار می کنند تا بهتر و ساده تر بتوانید شغل مورد نظر تان را در این شهر پیدا کنید.

  • اطراف خود را از افراد متخصص و متبحر پر کنید

داشتن اطرافیان حرفه ای و متخصص یکی از مهمترین نکاتی است که برای پیدا کردن هر شغلی در هر جای جهان ضروری می باشد با مشورت با چنین افرادی خیلی راحت تر می توانید در شهری مانند تورنتو کار پیدا کنید. اگر قبل از جست و جو برای شغل جدید تان فرصت گشت و گذار در تورنتو را دارید می توانید چنین گروه هایی را در اطراف خود شکل دهید به این صورت که در مجامع و محافل تخصصی مربوط به رشته کاری خود دوستان جدیدی پیدا کنید.

  • یک روزمه به روز و دقیق آماده کنید

مشاغل بسیار زیادی در شهر تورنتو موجود می باشد اما همیشه به خاطر داشته باشید که افراد و متخصصین زیادی بر سر تصاحب این موقعیت های شغلی با هم به رقابت می پردازند. اگر می خواهید در یکی از این مشاغل پذیرفته شوید حتما باید یک رزومه کاری و تحصیلی قوی، دقیق و به روزی ارائه دهید.

  • نسبت به دریافت ویزای کار کانادا اقدام کنید

دپارتمان مهاجرت کانادا شرایط دریافت ویزای کار را برای مهاجرین ساده کرده است. کل فرایند اخذ این ویزا را می توانید به صورت آنلاین تکمیل کنید و تمام آنچه که به آن نیاز دارید این است که مدارک و اسناد مورد نیاز آن را اسکن کنید و فایل های آن را اینترنتی ارسال کنید. به محض اینکه تمامی مدارک مورد نیاز را ارسال کردید، می توانید ویزای کار کانادا را دریافت کنید. در حالی که فرایند ثبت نام بسیار ساده و روشن می باشد، اما بهترین روش برای اخذ این ویزا این است که در کار و حرفه ای تخصص ویژه داشته باشید. با این حال به خاطر داشته باشید که حتی اگر زبان مادری تان انگلیسی باشد، باز هم باید در آزمون زبان انگلیسی آن شرکت کنید. معمولا آزمون هایی مانند IELTS و CELPIP مورد تایید می باشند.

  • شروع کنید!

داشتن شغلی در شهر تورنتو را می توان یکی از سخت ترین بخش های زندگی در این شهر نامید، اما می تواند یکی از جالب ترین بخش های آن هم باشد. با مطالعه دیگر مقاله های ما می توانید دانش و اطلاعات خود را نسبت به کار، زندگی و مهاجرت به کشور کانادا بالا ببرید و در هر زمینه ای که سوال داشتید با تیم مشاوران ما تماس بگیرید. به هر حال اگر تصمیم به مهاجرت به این کشور پهناور را گرفته اید باید با موضوعات بسیاری آشنا باشید پس از کسب این اطلاعات باید پا در این عرصه گذارید و اهداف و رویاهای تان را به روشنی و پر تلاش دنبال کنید. تمام نکاتی که در این مقاله ما به آن اشاره کردیم را به خاطر داشته باشید و آن ها را در فرایند یافتن کار و موقعیت شغلی در این کشور، مد نظر قرار دهید تا بتوانید به همان چیزی که می خواهید برسید.

فوریه 1, 2020

شهر مونترال برای گردشگری

شهر مونترال برای گردشگری

شهر مونترال برای گردشگری شهر مونترال برای گردشگری |شهر مونترال یکی از شهر های کاناداست که در استان کبک قرار دارد. جالب است بدانید که این شهر، حال و هوای اروپایی دارد و کسانی که به این شهر سفر می کنند، سبک زندگی اروپایی ها را مشاهده می کنند. نام مونترال از شهری گرفته شده […]

بیشتر بخوانید...
هزینه های زندگی در کانادا

هزینه های زندگی در کانادا

هزینه های زندگی در کانادا | اگر قصد سفر یا مهاجرت به کشور کانادا را دارید، باید حتما درباره هزینه های زندگی در این کشور زیبا و پهناور اطلاعات کافی داشته باشید. کانادا بیشتر به دلیل فرصت های بی شمار کسب و کار و کیفیت زندگی مطلوب همیشه مورد توجه مهاجران و مسافران بوده است، […]

بیشتر بخوانید...
جنبه های مثبت زندگی در کانادا

جنبه های مثبت زندگی در کانادا

مزایای زندگی در کانادا جنبه های مثبت زندگی در کانادا | مزایای زندگی در کانادا می تواند نظر شما را به زندگی در این کشور جلب کند مهاجرت و زندگی در کانادا به دلایل مختلف برای بسیاری از افراد جالب است; کار، تحصیل، دیدن افراد جدید یا صرفا یک شروع تازه در مکانی جدید از […]

بیشتر بخوانید...
قوانین کار در کشور کانادا

معرفی قوانین کار در کشور کانادا

معرفی قوانین کار در کشور کانادا معرفی قوانین کار در کشور کانادا | یافتن فرصت کاری در کشور کانادا این روز ها آرزو و هدف بسیاری از جوانان در سراسر جهان می باشد. افرادی که به امید بهره مندی از از یک زندگی با کیفیت و یافتن شغلی مناسب با تخصص شان و البته درآمد […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات