موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

رشته مدیریت هتلداری در کانادا

تحصیل در رشته مدیریت هتلداری در کانادا | رشته مدیریت هتلداری یکی از رشته هایی آینده دار با فرصت های شغلی بسیاری است که نه تنها در ایران، بلکه در خارج از کشور طرفداران بسیار زیادی دارد. کالج ها و دانشگاه های زیادی در کانادا وجود دارند که دانشجویان را از سراسر دنیا جذب می کنند. در سال های اخیر، کانادا به یکی از کشورهایی تبدیل شده است که دانشجویان بین المللی زیادی را می پذیرد و در واقع یکی از روش های مهاجرت به کانادا هم به حساب می آید.

کانادا جزء 10 کشور برتر در دنیا قرار گرفته است که کیفیت زندگی و نظام آموزشی در آن بالا است. هر ساله حدود 500000 دانشجو بین المللی جذب دانشگاه ها و مراکز آموزشی این کشور می شوند و این رقم نسبتا بالایی است. اما چرا؟ کانادا امن ترین کشور برای زندگی بوده است زیرا نرخ جرم و جنایت در این کشور پایین است. همچنین نرخ تورم در این کشور پایین بوده و در نتیجه تحصیل در این کشور را مقرون به صرفه تر از کشورهای دیگر می کند. این فرصتی طلایی را برای دانشجویان فراهم می کند تا علاوه بر ادامه تحصیل در کانادا، هم در آمد داشته باشند و هم بتوانند اقامت کانادا را اخذ کنند. قبل از بررسی وضعیت تحصیل مدیریت هتلداری در کانادا، لازم می دانیم یک سری از اطلاعات کلی درباره وضعی به شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

دوره های تحصیلی در کانادا

بسته به دانشگاه و مقطع آن، طول دوره های آموزشی در کانادا سه تا چهار سال طول می کشد. بیش از 200 مدرک در دوره کارشناسی در کانادا ارائه می شود. مدارک کارشناسی دانشگاه های کانادا به عنوان معتبرترین مدارک شناخته می شود. همچنین سازمان WES کانادا است که مرجع بین المللی ارزیابی مدارک تحصیلی در دنیا است. علاوه بر این، دانشگاه های کانادا از نظر تحقیق و پژوهش در جهان، در رتبه بالایی قرار دارند. به عنوان مثال دانشگاه های تورنتو در رشته آناتومی و فیزیولوژی در ده دانشگاه برتر جهان قرار دارد، در حالیکه دانشگاه بریتیش کلمبیا (British Columbia) در رده سوم در رشته های ورزشی قرار دارد.

دوره های کارشناسی ارشد عموما از یک تا سه سال طول می کشد، اگرچه بر اساس دانشگاه و درسی که در دانشگاه یا کالج ارائه می شود، این میزان مدت متفاوت خواهد بود. ترم های دانشگاهی در سپتامبر شروع می شوند و عموما تا اواخر آوریل در دو ترم تحصیلی برگزار می شود. همچنین برای تحصیل در تابستان، گزینه هایی نیز وجود دارد (البته برخی موسسات و مراکز آموزشی نیز از قاعده مستثنی هستند مانند دانشگاه واترلو). در کنار تکالیف و موضوعات درسی که مطرح می شود، فعالیت های گروهی و کلاسی هم ارائه می شود تا دانشجویان مطالب را بهتر یاد بگیرند. همچنین به مانند ایران، باید از پایان نامه خود در آخر ترم دفاع کنید.

دوره های دکتری هم بین دو تا سه سال طول می کشد، اگرچه دوره های دکتری بیشتر روی پژوهش و نوشتن مقاله طی می شود و در نهایت دانشجویان از رساله دکتری خود دفاع می کنند.

رشته مدیریت هتلداری در کانادا
رشته مدیریت هتلداری در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا معمولاً ارزان تر از سایر کشورهای انگلیسی زبان مانند ایالات متحده ، انگلیس یا استرالیا است. با این حال ، هزینه ها و شهریه های هر دانشگاه با دیگری فرق می کند. عموما یک هزینه تحصیلات کارشناسی ارشد در کانادا چیزی بین 4000 تا 25000 دلار کانادا می شود که این به دانشگاه و مرکز آموزشی مربوطه بستگی دارد. همچنین علاوه بر هزینه تحصیل در کانادا، باید هزینه های دیگر مانند هزینه های خورد و خوراک، رفت و آمد و بیمه را هم در نظر بگیرید.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

کانادا یک کشور دو زبانه است که متشکل از زبان فرانسوی و انگلیسی است. برای تحصیل در کانادا نیازی به تسلط به هر دو زبان نیست ، زیرا کبک تنها استان فرانسوی زبان است. تسلط به زبان انگلیسی برای زندگی در تمام استان های دیگر کافی خواهد بود. قبل از ورود به این کشور و ادامه تحصیل، باید حداقل نمره IELTS 6 کسب کنید.

رشته مدیریت هتلداری در کانادا
رشته مدیریت هتلداری در کانادا

وضعیت اقامت برای دانشجویان در کانادا

زمانیکه تصمیم گرفتید که در کانادا تحصیل کنید، مرحله بعدی، تعیین محل اقامتی است که می خواهید در آنجا زندگی کنید. در کانادا می توانید در خوابگاه دانشجویی یا خانه های شخصی اقامت داشته باشید. این بستگی به دانشگاه، میزان هزینه و مدت زمان تحصیل دارد. معمولا اکثر دانشگاه ها و کالج ها محل هایی برای اقامت دانشجویان دارد که به مانند خانه، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حتی خشکشویی دارد. اگر می خواهید برای تحصیل به کانادا اقدام کنید، طبعا استفاده از تسهیلات و محل های اقامت داخل دانشگاه ها، مقرون به صرفه تر است. اکثر دانشجویان در کانادا در سالهای اول و دوم تحصیل خود ترجیح می دهند در دانشگاه بمانند. ممکن است به عنوان یک دانشجوی بین المللی، دریابید که زندگی در خوابگاه های دانشجویی باعث می شود دوستان بیشتری پیدا کنید و در هزینه های حمل و نقل صرفه جویی بیشتری کنید. متوسط هزینه برای زندگی در خوابگاه دانشجویی چیزی بین 3000 تا 7500 دلار کانادا در سال است.

شرایط تحصیل در رشته مدیریت هتلداری در کانادا

و اما مدیریت هتلداری. صنعت هتلداری با سرعت بی نظیری رشد یافته است ، به خصوص در عصر اینترنت که افراد در هر جای دنیا که باشند می توانند به اطلاعات مربوط به مقصد مورد نظر خود در سراسر جهان دسترسی داشته باشند. برای رفع این نیاز روزافزون، به متخصصانی که می توانند هتل ها را به طور کارآمد مدیریت کرده و خدمات با کیفیتی را برای گردشگران ارائه دهند، نیاز است. اگر می خواهید در رشته مدیریت هتلداری در کانادا تحصیل کنید، باید حائز یکی سری از شرایطی باشید که به شرح زیر است:

مقطع کارشناسی مدیریت هتلداری

مدت زمان این مقطع چهار سال است. پذیرش در این دانشگاه های کانادا اکثرا آسان است ولی همانطور که قبلا به آن اشاره شد، برای پذیرش در دانشگاه، به مدرک IELTS نیاز است. در اینجا فهرستی از پیش نیازهای لازم برای رشته مدیریت هتلداری آمده است:

  • دانشجو باید دارای حداقل مدرک دیپلم در رشته های هنر و بازرگانی از مؤسسات معتبر و شناخته شده باشد.
  • برخی از دوره ها نیازمند دانش ریاضیات قوی است. اکثر دانشگاه های کانادا، ممکن است دروس پیش نیاز ریاضی به دانشجویان ارائه دهند.
  • نمره SAT (آزمون اس ای تی)
  • نمره IELTS 6.5

مقطع کارشناسی ارشد مدیریت هتلداری

تنها تفاوتی که این مقطه با مقطع کارشناسی دارد، معیارهای ورود به دانشگاه است. در بخش زیر معیارهای اصلی برای تحصیل در رشته مدیریت در کانادا ارائه شده است:

  • داشتن مدرک کارشناسی در هر زمینه ای از یک دانشگاه معتبر. با وجود این، ممکن است برخی از دانشگاه های خاص، الویت های خاص خود را برای پذیرش داشته باشند.
  • نمره آزمون GRE /GMAT (اختیاری)
  • نمره IELTS

ژانویه 11, 2020

جاذبه های دیدنی در ونکوور

جاذبه های دیدنی در ونکوور جاذبه های دیدنی در ونکوور | ونکوور در استان بریتیش کلمبیا واقع شده و یکی از شهر های ساحلی مهم در کانادا می باشد. ونکوور پذیرای بسیاری از نژاد های گوناگون از سراسر جهان است و به زبان های مختلف در این شهر صحبت می شود. ونکوور به عنوان یکی […]

بیشتر بخوانید...
تجربیات مهاجرت به کانادا
تجربیات من از مهاجرت به کانادا

تجربیات مهاجرت به کانادا تجربیات مهاجرت به کانادا | امروز دقیقا 8 ماه است که به کانادا مهاجرت کرده ام، مقصد اول من در کانادا شهر تورنتو بود. با خیال راحت و شگفت زده وخوشحال از مهاجرت، حدود دو هفته ای را در تورنتو گذراندم و بعد عازم کلگری شدم. در این مدت اقامت در […]

بیشتر بخوانید...
تحصیل در رشته مدیریت در کانادا
تحصیل در رشته مدیریت در کانادا

رشته مدیریت در کانادا تحصیل در رشته مدیریت در کانادا | همواره دانشجویان زیادی به فکر اخذ ویزای تحصیلی هستند و رویای این را در سر می پروراند که بتوانند در دانشگاه های معتبر جهانی مشغول به تحصیل شوند. کشور کانادا هر ساله پذیرای دانشجویان زیادی از نقاط مختلف دنیا است که برای ادامه تحصیل […]

بیشتر بخوانید...
زندگی در اتاوا
زندگی در اتاوا

زندگی در اتاوا زندگی در اتاوا | اتاوا (Ottawa) پایتخت کشور کاناداست که در ایالت آنتاریو کانادا واقع شده است. این شهر نمایشی پویا از شهری با بیشتر از یک میلیون جمعیت است که در استان انتاریو در مرز کبک و در 352 کیلومتری شمال شرقی تورنتو و 192 کیلومتری غرب مونترال واقع شده است […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات