موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

روش های اخذ ویزای کار کانادا

روش های اخذ ویزای کار کانادا | کشور کانادا سال ها است که مقصد مهاجران از سراسر دنیا است. کانادا برای افرادی که علاقه دارند از طریق اخذ ویزای کار کانادا وارد این کشور شوند شرایط ایده ال و متنوعی را فراهم کرده است که به کمک آن افراد با مهارت های مختلف و تحت برنامه های مهاجرتی متناسب با شرایط خود می توانند به این کشور سفر کرده و در صورت تمایل و داشتن شرایط لازم ویزای اقامت کانادا را دریافت کنند. در این مقاله روش های مختلف دریافت ویزای کار کانادا توضیح داده است. برای آنکه بدانید کدام یک از این روش ها برای شما مناسب است می توانید از مشاوره رایگان با مشاورین پارسی کانادا استفاده کنید.

ویزای مهاجرتی اسکیل ترید

این ویزا برای افراد متخصصی است که می خواهند از طریق مهارت در حرفه خود اقامت دائم کانادا را بگیرند. حداقل شرایط لازم برای اخذ این ویزا عبارتند از:

 • سطح زبان مورد نیاز در هر چهار مهارت زبان(خواندن، نوشتن، صحبت کردن، نوشتن)
 • حداقل 5 سال سابقه کار تمام وقت (یا معادل آن به صورت پاره وقت) در یک حرفه در طی 5 سال گذشته قبل از درخواست برای این ویزا
 • داشتن شرایط کاری در شغل مورد نظر که با طبقه بندی ملی شغلی مطابقت داشته باشد
 • داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر به صورت تمام وقت برای یک دوره حداقل 1 ساله یا
 • گواهی صلاحیت در شغل مورد نظر که توسط یک مقام استانی، سرزمینی یا فدرال کانادا صادر شده باشد.
روش های اخذ ویزای کار کانادا
روش های اخذ ویزای کار کانادا

تجربه کاری مرتبط

مهارت های مورد نظر برای ویزای اسکیلد ترید تحت گروه های طبقه بندی ملی شغلی (NOC) به شرح زیر است :

 • گروه اصلی 72: مشاغل صنعتی ، برق و ساخت و ساز
 • گروه اصلی 73: مشاغل تعمیر و نگهداری و تجهیزات
 • گروه اصلی 82: سرپرستان و مشاغل فنی در منابع طبیعی، کشاورزی و محصولات کشاورزی
 • گروه اصلی 92: سرپرستان فرآوری، تولید و بهره برداری و اپراتورهای کنترل مرکزی
 • گروه اصلی 632 :، سرآشپز و آشپز
 • گروه اصلی 633: قصاب و نانوا
 • گروههای اصلی NOC به مشاغل مختلف تقسیم می شوند و همه آنها از نوع مهارت B هستند.

میزان تحصیلات

هیچ الزام تحصیلی برای این نوع ویزا وجود ندارد. اما اگر می خواهید رتبه خود را افزایش دهید دو روش برای این کار وجود دارد:

1. اگر در کانادا مدرسه رفته باشید، می توانید امتیاز گواهینامه، دیپلم یا مدرکی را که از کانادا دریافت کرده اید به امتیازات خود اضافه کنید.
2. اگر تحصیلات خود را در خارج از کانادا گذرانده باشید، و گزارش ارزیابی اعتبار تحصیلی (ECA) شما برای مهاجرت از یک سازمان تعیین شده مورد تایید قرار گرفته باشد.

میزان تمکن مالی

باید نشان دهید که پول کافی برای ماندن در کانادا برای خود و خانواده تان را دارید. به جزء اینکه که در حال حاضر کار قانونی، یا یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرما در کانادا داشته باشید.

در کدام استان ها می توانید زندگی کنید

به غیر از استان کبک می توانید در سایر استان ها زندگی کنید. استان کبک برای انتخاب افراد ماهر قوانین خود را دارد. برای اطلاع از جزئیات مربوط به گرفتن ویزای کار کانادا برای استان کبک می توانید از وکلای پارسی کانادا راهنمایی بگیرید.

مدارک مورد نیاز

 • گذرنامه
 • نتیجه آزمون زبان
 • گزارش ارزیابی اعتبار تحصیلات
 • معرفی نامه استانی (در صورت داشتن)
 • پیشنهاد شغل کتبی از یک کارفرما در کانادا (در صورت داشتن)
روش های اخذ ویزای کار کانادا
روش های اخذ ویزای کار کانادا

مهاجرت از طریق خود اشتغالی

این ویزا به افراد اجازه می دهد تا بطور دائم به عنوان یک فرد شاغل مجاز به مهاجرت به کانادا باشند. اگر به دریافت ویزای کار کانادا از طریق ویزای خود اشغالی علاقمندید، باید:

 • تجربه مرتبط با فعالیت های فرهنگی یا ورزشی داشته و قصد همکاری قابل توجه در زندگی فرهنگی یا ورزشی کانادا علاقمند باشید.
 • زمان رسیدگی به درخواست برای این نوع ویزا 22 ماه است. بعضی افراد به ارائه تست بیومتریک نیاز دارند.
 • شرایط لازم برای ویزای خود اشتغالی
 • تجربه مرتبط با امور فرهنگی یا ورزشی داشته باشید
 • مایل و قادر به خود اشتغالی در کانادا باشید
 • معیارهای انتخاب این نوع برنامه برای مهاجرت به کانادا را داشته باشید و
 • شرایط پزشکی، امنیتی و شرایط دیگر را برآورده سازید

تجربه مرتبط چیست؟

منظور از داشتن تجربه مرتبط شرکت در فعالیت های فرهنگی یا دو و میدانی در سطح جهانی یا خود اشتغالی در فعالیت های فرهنگی یا دو و میدانی است. تجربه مناسب برای یک فرد شاغل به معنای حداقل دو سال تجربه کاری است. این زمان باید طی 5 سال گذشته قبل از تاریخ درخواست باشد. اگر 3 ، 4 یا 5 سال تجربه دارید می توانید امتیاز بیشتری کسب کنید.

معیارهای انتخاب در ارزیابی ویزای خود اشتغالی

معیارهای انتخاب در ارزیابی درخواست شما شامل موارد زیر است:

 • تجربه، تحصیلات، سن، سطح زبان، تطبیق پذیری
 • بررسی های پزشکی، امنیتی و سایر موارد مورد نیاز

شما و اعضای خانواده تان باید معاینه پزشکی داشته باشید و گواهی نامه پلیس را دریافت کنید. همچنین باید نشان دهید که پس از ورود به کانادا، به اندازه کافی پول برای حمایت از خود و خانواده خود دارید. وکلای پارسی کانادا با سال ها تجربه درخشان در زمینه مهاجرت به شما کمک می کنند تا در صورت داشتن شرایط لازم هر چه سریع تر ویزای کار کانادا را دریافت کنید. برای اطلاع از جزئیات این نوع ویزای می توانید از مشاوره رایگان پارسی کانادا استفاده کنید.

ویزای اکسپرس اینتری

در ژانویه سال 2015 دولت کانادا یک سیستم مهاجرت الکترونیکی جدید به نام اکسپرس اینتری را برای مهاجران ماهر و حرفه ای ارائه کرد. برنامه اکسپرس اینتری برای اقامت دائم افرادی است که در مشاغلی مهارت دارند که کشور کانادا در آن کمبود نیروی ماهر دارد. تعداد و تنوع مشاغلی که کشور کانادا در آنها با کمبود نیروی ماهر روبرو است بسیار زیاد است و به همین دلیل این برنامه مهاجرتی مورد توجه بسیاری از افراد علاقمند به زندگی و کار در کانادا قرار گرفته است. برنامه اکسپرس اینتری به استان ها و قلمروها اجازه می دهد تا از این سیستم برای جذب متقاضیان مناسب استفاده کنند. کارفرمایان نقش اصلی را در انتخاب مهاجران اقتصادی ایفا می کنند، و از طریق بانک اطلاعات شغلی پیشرفته اخیر کانادا می توانند دسترسی مناسب به متقاضیان داشته باشند و در صورت لزوم برای استان ها و قلمروهای مربوطه نیز قابل اجرا است.

مراحل گرفتن ویزای اکسپرس اینتری

مرحله1: متقاضیان فرم آنلاین اکسپرس اینتری را پر می کنند.

متقاضیانی که واجد شرایط برنامه اکسپرس اینتری باشند، می توانند اطلاعات خود را که شامل جزئیات مختلف در مورد خودشان از جمله مهارت ها، توانایی های زبانی، تحصیلات و تجارب شغلی قبلی و سایر موارد است را پر کنند. متقاضیانی که با موفقیت از عهده معیارهای یک یا چند برنامه مهاجرت اقتصادی فدرال تحت اکسپرس اینتری برآیند در بانک اطلاعات افراد واجد شرایط قرار می گیرند. این افراد بر اساس شانس موفقیت اقتصادی خود امتیاز بندی خواهند شد و داوطلبین با رتبه بندی بالا از بین کسانی که از طرف کارفرما پیشنهاد کاری یا مهاجرت استانی/ قلمرویی دارند، دعوت نامه رسمی برای درخواست اقامت دائم دریافت خواهند کرد.

مرحله2: دعوت از متقاضیان پذیرفته شده و اقامت دائم

کسانی که رتبه بالایی دارند برای درخواست اقامت دائم دعوت خواهند شد، و در کل 60 روز برای ثبت درخواست الکترونیکی آنها طول می کشد. برای آنکه درخواست های الکترونیکی شما به صورت صحیح تکمیل شود آن را به وکلای مجرب پارسی کانادا بسپارید تا یک اشتباه کوچک شما باعث از دست دادن موقعیت شما برای مهاجرت به کانادا نشود. متقاضیانی که برای برنامه اکسپرس اینتری درخواست داده اند اما برای درخواست اقامت دائم دعوت نشده اند ممکن است بعد از یک سال اطلاعات فردی آنها دوباره بررسی شود. برنامه اکسپرس اینتری سریع ترین و کارآمدترین شیوه مهاجرت برای افراد ماهر است.

سیستم رتبه بندی جامع چیست؟

سیستم رتبه بندی جامع متقاضیان واجد شرایط مهاجرت به کانادا را از طریق اکسپرس اینتری رتبه بندی می کند. امتیازها طبق این دسته بندی ها صورت می گیرد:

 • سن
 • سطح تحصیلات
 • مهارت زبان رسمی
 • تسلط به زبان رسمی دوم
 • داشتن تجربه کار در کانادا

آیا برای اکسپرس اینتری واجد شرایط هستم؟

اینکه آیا می توانید تحت سیستم اکسپرس اینتری درخواست ویزای کار کانادا دهید شاید کمی گیج کننده باشد که در ادامه برخی از مراحل و نیاز های اولیه توضیح داده شده است. اکسپرس اینتری سیستمی است که برای مدیریت درخواست های مربوط به اقامت دائم تحت برنامه های مهاجرت اقتصادی فدرال ایجاد شده است. شرایط لازم داشتن صلاحیت بسته به کلاس مورد نظر شما که درخواست می کنید متفاوت است. برای تمام برنامه ها باید از نظر قانونی قابل پذیرش در کانادا باشید. متقاضیان باید حداقل امتیاز را در سیستم جامع رتبه بندی نیز کسب کنند. امتیازات را می توان با توجه به سن، تحصیلات، توانایی زبان، گواهینامه ها و تجربه کاری در کانادا و غیر از کانادا کسب کرد.

چه کسی برای اکسپرس اینتری می تواند درخواست دهد؟

اگر چه برای گرفتن ویزای اکسپرس معیارهای مشخصی تعیین شده است اما به طور کلی هر کسی می تواند مشخصات فردی خود را در این سیستم ثبت کند و مستعد انتخاب شدن باشد. بنابراین این خبر بسیار خوبی برای افرادی است که قصد زندگی و کار در کانادا را دارند. البته اگر پیشنهاد کاری داشته باشید، احتمالا در موقعیت بهتری برای واجد شرایط بودن قرار می گیرد. با این حال این موضوع به این معنی نیست که اگر پیشنهاد شغلی نداشته باشید، انتخاب نمی شوید. این موضوع از نظر وکلای پارسی کانادا واقعا دلگرم کننده است چرا که می توانند بهترین ویژگی های متقاضیان خود را به نحوی در این سیستم مهاجرت ثبت کنند که نشان دهند فرد متقاضی دریافت ویزای اکسپرس اینتری نامزد خوبی برای مهاجرت و انتخاب شدن است.

امتیاز CRS چیست؟

در امتیاز CRS برای برای هر یک از بخش های زیر امتیازی در نظر گرفته شده است. این امتیازات به سن، میزان تحصیلات و وضعیت تاهل بستگی دارد. پنج معیار اصلی که در زیر آمده، اصلی ترین معیارهایی هستند که در پروسه رتبه بندی متقاضیان لحاظ می شود.
سن: یک فرد می تواند برای سن حداکثر100 امتیاز (با همسر) یا 110 امتیاز (بدون همسر) کسب کند و برای کسب حداکثر امتیاز در هر یک از این طبقه بندی ها، باید بین 20 تا 29 سال سن داشته باشید. حداقل امتیازی که برای سن می توان کسب کرد به افراد زیر 17 سال یا بالاتر از 45 (هر دو 0 امتیاز) تعلق دارد. برای افراد بین 17 تا 45 سال، امتیاز کسب شده متفاوت است و در 20 تا 29 سالگی به حداکثر خود می رسد. برای اینکه ببینید چه امتیازی بدست می آورید جدول زیر را ببینید.

 • سطح تحصیلات: حداکثر امتیازی که برای تحصیلات می توانید به دست آورید 150 امتیاز است، که در مورد مدارک دانشگاهی در سطح دکترا و برای افراد مجرد صدق می کند(برای افراد متاهل امتیاز 140 است).
 • مهارت زبان رسمی: توانایی زبان به چهار بخش تقسیم می شود: خواندن، نوشتن، صحبت کردن و شنیدن. حداکثر امتیاز برای هر یک از این بخش ها 32 (متاهل) یا 34 (مجرد) است.
 • زبان رسمی دوم: امتیاز برای زبان رسمی دوم زیر همانند موارد فوق است که حداکثر 22تا24 است. برای هر یک از چهار مهارت 6 امتیاز به شما داده می شود که اگر متاهل باشید 22 امتیاز در نظر گرفته می شود (در صورت مجرد بودن حداکثر 24 امتیاز به شما تعلق می گیرد.
 • تجربه کار در کانادا: حداکثر امتیاز داشتن تجربه کار برای پنج سال یا بیشتر در کانادا 70 (متاهل) و 80 (مجرد) است.

پارسی کانادا با سال ها تجربه در زمینه مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی و کار در کانادا در کنار شما است تا هر چه سریع تر و با آسان ترین روش ممکن با توجه به شرایط و نوع ویزای مورد نظرتان شما را برای اقامت در کشور مورد نظر خود یاری کند. برای اطلاع از نحوه اقدام برای گرفتن انواع ویزا و هر نوع سوال در مورد مهاجرت، تحصیل، زندگی و کار در کانادا از مشاوره رایگان با مشاورین پارسی کانادا استفاده کنید.

آوریل 22, 2020

نویسنده : سودابه قدیری
با اکسپرس اینتری یک قدم تا مهاجرت به کانادا
با اکسپرس اینتری یک قدم تا مهاجرت به کانادا

با اکسپرس اینتری یک قدم تا مهاجرت به کانادا با اکسپرس اینتری یک قدم تا مهاجرت به کانادا | کشور کانادا این برنامه پذیرش مهاجر را برای مشاغلی در نظر گرفته ایت که در آن نیروی کار کافی ندارد. با کمک اکسپرس اینتری می توانید برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. دولت کانادا به مهاجران […]

بیشتر بخوانید...
پذیرش جدید آلبرتا
پذیرش جدید آلبرتا

پذیرش جدید آلبرتا پذیرش جدید آلبرتا | استان آلبرتا از ۱۵۰ متقاضی که حداقل امتیاز آنها ۳۰۰ بود، دعوت به عمل آورد. این استان در چهارمین پذیرش جدید خود برای 150 نفر متقاضی برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری دعوتنامه صادر کرد. این افراد بعد از دریافت دعوت نامه ملزم به ارائه درخواست خود به منظور اخد […]

بیشتر بخوانید...
معرفی حرفه لوله کشی در کانادا و بررسی شرایط آن
معرفی حرفه لوله کشی در کانادا و بررسی شرایط آن

معرفی حرفه لوله کشی در کانادا و بررسی شرایط آن معرفی حرفه لوله کشی در کانادا و بررسی شرایط آن | کشور کانادا به عنوان یکی از پهناورترین کشور های جهان با بهره مندی از اقتصاد قوی و سطح بالای رفاه اجتماعی می باشد که توجه بسیاری از افراد را برای مهاجرت در سراسر جهان […]

بیشتر بخوانید...
شغل تحلیلگر سیستم در کانادا
شغل تحلیلگر سیستم در کانادا

شغل تحلیلگر سیستم در کانادا شغل تحلیلگر سیستم در کانادا | اگر به دنبال مهاجرت به کانادا به عنوان تحلیلگر سیستم هستید، شانس زیادی برای اخذ ویزای کار کانادا خواهید داشت. شغل تحلیلگر سیستم در کانادا تقاضای بسیار زیادی است و ممکن است شما بتوانید ویزای اقامت دائم کانادا را با یا بدون پیشنهاد شغلی […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات