موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

وضعیت درآمد مهندس شبکه در کانادا

وضعیت درآمد مهندس شبکه در کانادا

دولت کانادا شرایطی را برای مهندسان به وجود آورده است که بتوانند از امتیاز اقامت دائم برخوردار شوند. در واقع شما می توانید به عنوان یک مهندس کامپیوتر از طریق برنامه اسکیل ورکر برای اخذ اقامت این کشور اقدام کنید. به خاطر داشته باشید که شرایط پذیرفته شدن در این برنامه سن، تسلط شما در استفاده از زبان، تحصیلات، سابقه کاری شما و همچنین داشتن پیشنهاد کاری یا جاب آفر کانادا می باشد.

اسکیل ورکر در واقع یک برنامه مهاجرتی می باشد که به افراد کمک می‌کند تا بتوانند اقامت کانادا را به دست آورند. این شرایط برای متخصصان دانشگاهی به وجود آمده است. چنانچه شما تمایل داشته باشید که از این طریق برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنیم بایستی که در سیستم اکسپرس انتری ثبت نام کرده و پروفایل ایجاد کنید بعد از آن چنانچه امتیاز شما در سیستم  جامع امتیاز دهی به حد نصاب برسد برای شما دعوتنامه ارسال خواهد شد و شما بایستی که درخواست خود را برای اخذ اقامت دائم کانادا به ثبت رسانید.

برای اخذ اطلاعات بیشتر  میتوانید از  کارشناسان مهاجرتی پارسی کانادا مشورت بگیرید. مشاوران ما با سال ها تجربه در امور مهاجرتی آماده هستند که هر لحظه به سوالات شما در این راستا پاسخ دهند.

درآمد مهندس شبکه در کانادا

درآمد مهندس شبکه در کانادا

شرح وظایف یک مهندس شبکه چیست؟

پست مهندسی شبکه مسئولیت طراحی، نصب، آنالیز، عیب یابی و همچنین نگهداری شبکه را بر عهده دارد نقش چنین شخصی در واقع توسعه و نگهداری شبکه و البته فراهم ساختن بالاترین عملکرد شبکه می باشد به شکلی که کاربران سطح مورد اعتماد از کارایی شبکه سازمان را داشته باشند.  شناسی و همچنین بررسی و حل مشکلات مربوط به شبکه، مدیریت ایمیل ها و حفاظت آن ها از ویروس ها و پشتیبانی فنی، نگهداری از گواهینامه های مورد نیاز و vendor  های مهم همه بر عهده یک مهندس شبکه می باشد

آیا چیزی در مورد لیست NOC  می دانید؟

برنامه های مهاجرتی کانادا که بر سیستم اکسپرس اینتری مبتنی هستند برای سنجیدن تجربه کاری متقاضیان و همچنین پیشنهادات شغلی و الزامات مشاغل از سیستم طبقه بندی ملی مشاغل کانادا استفاده می‌کنند که به اختصار تحت عنوان  NOC  شناخته می شود.

این سیستم در واقع مشاغل موجود در کانادا را همچون یک پایگاه داده طبقه‌بندی کرده که در آن نام هر نوع شغلی که یک شخص در کانادا می تواند داشته باشد آورده شده است. علاوه بر طبقه بندی مشاغل، در این سیستم به اطلاعات مرتبط با هر شغل که شامل شرح وظایف و همچنین مهارت های مورد نیاز می شود اشاره شده است. کد NOC  چیست؟

مشاغلی که در سیستم طبقه بندی کانادا به آن ها اشاره شده است، هر کدام دارای یک عدد چهار رقمی هستند که به آن کد NOC گفته می شود. از این کد می‌توان برای ارزیابی بازار کار و همچنین استراتژی های استخدامی و البته در فرایند مهاجرت از آن استفاده کرد.

کد NOC مهندسین شبکه

مهندسی شبکه از جمله مشاغلی است که در لیست  NOC  قرار گرفته است. این کد برای مهندسان کامپیوتر ۲۱۴۷ بوده و کد تکنسین های شبکه کامپیوتر ۲۲۸۱ می باشد. بنابراین تمامی افرادی که در این رشته تحصیل کرده اند می توانند خوشحال باشند که کانادا شرایط پذیرش مهندسان شبکه و ارائه اقامت دائم را برای این افراد در نظر دارد.

بنابراین شما می توانید با روش اکسپرس اینتری برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنید. البته به منظور اینکه بتوانید امتیاز لازم را کسب کنید بایستی که در کار خود مهارت و تجربه کافی داشته باشید و همچنین مدارک مورد نیاز کشور خود را که تایید کننده این است که شما در این رشته دانشگاهی تحصیل کرده و فارغ التحصیل شده اید را داشته باشید.

عناوین شغلی که برای مهندسین کامپیوتر در  کانادا وجود دارد:

مهندسین کامپیوتری که به کانادا مهاجرت می کنند می‌توانند تحت عناوین شغلی متفاوتی در این کشور مشغول به کار شود. برای مثال مهندس طراحی مدار، مهندس کامپیوتر سخت افزار، تحلیل گر برنامه ریزی ظرفیت، مهندس سیستم های رایانه ای، طراحی شبکه فیبر نوری، متخصص ارتباطات داده،  مهندس توسعه سخت افزاری، معمار فنی سخت افزار، معماری کامپیوتر، فناوری اطلاعات، مهندس سیستم مایکروویو، طراح و مهندس ریزپردازنده، معمار و طراح شبکه سیستم‌های رایانه‌ای، متخصص شبکه سیستم های رایانه ای، مهندس شبکه سخت افزار ارتباطات، مهندس سیستم شبکه، مهندس ارتباطات نوری، مهندس تست شبکه، مهندس سیستم رادیو، مهندس انتقال داده های ماهواره ای، مهندس سخت افزار الکترونیک فضاپیما، مهندس شبکه ارتباطات بی سیم و متخصص ارتباطات از راه دور سیستم های رایانه ای.

درآمد مهندس شبکه در کانادا

برای تمامی مشاغلی که به آنها اشاره شد به حضور مهندسان کامپیوتر نیاز است. بنابراین چنانچه در زمینه های نامبرده تخصص دارید می توانید از مشاوران پارسی کانادا بخواهید که در این زمینه اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار داده و به شما کمک می کند که برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

به منظور مهاجرت به کانادا و اشتغال در این کشور به عنوان مهندس شبکه به چه مهارت هایی نیاز خواهید داشت؟

به منظور فعالیت در این حرفه نیاز است که شخص بتواند به تحقیق، طراحی و توسعه معماری شبکه سیستم اطلاعات و ارتباطات، همچنین ارزیابی و ادغام سیستم شبکه و سخت افزار و نرم افزار ارتباط داده، از طرفی به بهینه سازی ظرفیت و عملکرد شبکه های سیستم اطلاعات و ارتباطات تسلط کامل داشته باشد و در نهایت بتواند به هماهنگی و نظارت بر تیم های متخصصان طراحی و توسعه و ادغام معماری سیستم اطلاعات و ارتباطات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بپردازد.

درآمد مهندس شبکه در کانادا

درآمد مهندس شبکه در کانادا

وضعیت شغلی مهندسان شبکه در کانادا چگونه است؟

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم کانادا شرایط بسیار مطلوبی را برای افرادی که در این رشته تحصیل کردن فراهم آورده تا بتوانند با مهاجرت به این کشور علاوه بر اینکه در راستای اهداف دولت کانادا مشغول به فعالیت می شوند شانس تجربه یک زندگی مرفه در کانادا داشته باشند. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و نیاز به افراد متخصص در این زمینه، جایگاه رشته های مهندسی کامپیوتر در دنیا بسیار ارتقا پیدا کرده است و بازار کار موجود برای این رشته ها نیز نسبت به سایر رشته ها بسیار بوده و تعداد متقاضیان برای اشتغال در این حرفه رو به افزایش است.

درآمد مهندسان شبکه

کسب درآمد از این رشته ها به گونه ای است که هر فرد را ترغیب می کند که با تحصیل در این رشته، آینده خود را به گونه‌ای تضمین کنند. اگر شغل مهندسی را برای کار خود انتخاب کرده اید به شما تبریک می گوییم چرا که مهندسان در کانادا به عنوان یک گروه متخصص شناخته شده و از درآمد نسبتا بالایی برخوردار هستند. میانگین درآمد مهندسان شبکه در کانادا تقریباً چیزی حدود ۷۰ هزار دلار می باشد. البته چنانچه تخصص و مهارت شما در زمینه های کاری تان بسیار بالا باشد امکان دارد که دریافتی شما نیز بیشتر از حد گفته شده باشد.

به منظور این که بتوانید در کانادا به عنوان یک مهندس مشغول به کار بشوید بایستی که دارای شرایط زیر باشید:

  • متقاضیان حداقل بایستی که دارای مدرک لیسانس مهندسی از یک موسسه آموزشی معتبر باشند و بتوانند مدرک خود را ارائه دهند
  • متقاضیان بایستی که در آزمون کار حرفه ای هیات مهندسان اونتاریو (PEO) و یا PPE  با موفقیت حاضر شده و نتیجه مطلوبی گرفته باشند.

نکته قابل توجه این است که درآمد مشاغل مهندسی در ایالت های مختلف کانادا می تواند تا حدودی متفاوت باشد. در حال حاضر بنابر آمار موجود بیشترین دریافتی مربوط به ایالت بریتیش کلمبیا بوده و بعد از آن ایالت آنتاریو، کبک، نیوفانلند و ساسکاچوان می باشد.

روش های مهاجرت به کانادا بسیار متفاوت و زیاد هستند. اما نکته قابل توجه این است که برای مهاجرت به این کشور هر شخص بنابر شرایط ویژه خود بایستی از مسیر مشخصی اقدام کند تا بتواند شانس خود را برای اقامت در این کشور افزایش دهد. چنانچه به دنبال این هستید که روش مناسب به خود را برای اخذ اقامت کانادا مورد ارزیابی قرار دهید تنها کافی است که فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کرده و منتظر تماس مشاوران پارسی کانادا باشید.

برای اینکه بتوانید در کمترین زمان ممکن به رویای خود جامه عمل بپوشانید تنها کافی است که با افراد صاحب نظری مشورت کنید. مشاوران پارسی کانادا با سال ها تجربه در امر مهاجرت و صدها پرونده مهاجرتی موفق، آماده هستند که در این مسیر به شما کمک کنند و صفر تا صد پرونده شما را در دست بگیرند.

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها