موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

چرا تحصیل در استرالیا؟

بی شک کشور استرالیا از جمله مکان های فوق العاده برای آموزش است به ویژه برای آن دسته از افرادی که به دنبال خلاقیت، تحصیل در محیطی امن و لذت بردن از مناظر طبیعی هستند. در این مقاله از بین دلایل بسیاری که برای تحصیل در استرالیا و اخذ اقامت استرالیا وجود دارد به چند مورد از مهم ترین آن اشاره می کنیم.

با تحصیل در استرالیا خلاق شوید

سیستم آموزشی در دانشگاه ها، دانشکده ها و مدارس استرالیا به گونه ای طراحی شده است که با ارائه مهارت و دانش عملی، افراد را آماده حضور در بازار کار می کند. علاوه بر آن با افزایش تقاضای جهانی برای متفکران کار آفرین و نو آوران، مسئولین سیستم آموزشی در استرالیا رویکردهای آموزشی را اتخاذ کرده اند که افراد را خلاق و پیشرو بار می آورد.

فارغ التحصیلان استرالیایی جز خلاق ترین فارغ التحصیلان دانشگاهی محسوب می شوند. پس اگر جز آن دسته افرادی هستید که به کارآفرینی و خلاقیت علاقه زیادی دارید مهاجرت به استرالیا و تحصیل در آن تحصیل در استرالیا یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید انتخاب کنید.

تحصیل در استرالیا
تحصیل در استرالیا

تحصیل در دانشگاه های برتر جهان

استرالیا به منظور ارتقا رتبه جهانی سطح آموزش خود استانداردهای بین المللی را رعایت می کند. اگه چه سیستم آموزش در استرالیا جز سیستم های پیشرو و عالی محسوب می شود، با این حال استانداردهای بین المللی در تمامی دانشگاه های استرالیا در حال پیاده سازی است. اسامی دانشگاه های استرالیا سال ها است که به شکل پی در پی در فهرست 100 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.

امکان اشتغال در پایان تحصیل

آموزش های ارائه شده در دانشگاه های استرالیا کاملا مطابق با نیازهای بازار کار است. در حقیقت ارائه آموزش های عملی به دانشجویان باعث شده که فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا در سطح جهانی جز نیروی کار بالقوه در نظر گرفته شوند.

در بسیاری از رشته و دوره های حرفه ای در دانشگاه های استرالیا برنامه های کار عملی و کارآموزی وجود دارد. به این ترتیب دانشجویان در حین تحصیل تجربه کار در دنیای واقعی را بدست می آوردند و در صورت تمایل از همان سال های اولیه تحصیل خود می توانند کسب و کار خود را راه اندازی کنند.

دانشجویان خارجی می توانند در حین تحصیل حداکثر 20 ساعت در هفته در طول ترم به صورت تمام وقت کار کنند. این یک روش عالی برای فعالیت در رشته مرتبط با خودتان است و از درآمدی که بدست می آورید به راحتی می توانید هزینه های زندگی در استرالیا را پرداخت کنید. پس از اتمام تحصیل در استرالیا نیز امکان تبدیل ویزای به ویزای کار استرالیا و یا اخذ اقامت دائم این کشور نیز وجود دارد.

برخورداری از تسهیلات دانشجویی فوق العاده

دانشگاه های استرالیا طیف گسترده ای از خدمات و تسهیلات رفاهی به دانشجویان خارجی ارائه می دهد تا بتوانند به راحتی در استرالیا زندگی جدید خود را آغاز کنند. این تسهیلات و خدمات تحت کنترل دقیق دولت است و بنابراین به تمام دانشجویان واجد شرایط به یک اندازه رسیدگی می شود. علاوه بر این در بسیاری از دانشگاه های بین المللی استرالیا خدمات ویژه برای حمایت از دانشجویان جدید وجود دارد و به آنها در مورد موضوعاتی مانند حقوق قانونی، مهارت های شغلی و فرصت های ملاقات و معاشرت با سایر دانشجویان محلی و بین المللی مشاوره و پشتیبانی ارائه می شود.
چارچوب خدمات آموزش و پرورش استرالیا برای دانشجویان خارجی مبتنی بر بهترین پشتیبانی برای راحتی دانشجویان است.

زندگی در امنیت کامل

شهرهای استرالیا پایین ترین میزان جرم و جنایت در جهان را دارند و خیابان ها و اماکن عمومی این شکور مکانی کاملا امن است. یک دانشجو برای انتخاب محل سکونت خود در استرالیا انتخاب های مختلفی دارد و می تواند هر کدام از این گزینه ها را انتخاب کند. منزل های اجاره ای، خوابگاه های شبانه روزی، خانه های مشترک و شهرک های مسکونی دانشجویی جز این موارد محسوب می شوند.

تجربه یک جامعه چند فرهنگی

استرالیا کشوری است که از افراد خارجی بسیار استقبال می کند و مردم این کشور با خارجی ها رفتار بسیار دوستانه ای دارند. استرالیایی ها برای آزادی های فردی ارزش بسیاری قائل اند و از حقوق شهروندان و کسانی که برای تحصیل یا اقامت به این کشور وارد می شوند به شدت حمایت می کنند.

علاوه بر این استرالیا یک جامعه چند فرهنگی است و به تفاوت های فردی، مذهبی و اعتقادی کاملا احترام می گذارد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید 30 درصد افرادی که اکنون در استرالیا زندگی می کنند خارج از این کشور به دنیا آمده اند و در حقیقت کسانی بودند که استرالیا را برای زندگی انتخاب کرده اند. همین موضوع باعث شده این کشور مملو از ملیت ها و فرهنگ های مختلف از سراسر دنیا باشد. وقتی در استرالیا تحصیل کنید به دانشجویانی که از 192 کشور جهان در استرالیا زندگی می کنند، خواهید پیوست.

تحصیل در استرالیا
تحصیل در استرالیا

طبیعت بی نظیر و متنوع

با ترکیبی منحصر به فرد از شهرهای پر رونق و طبیعت بکر و مناظر دیدنی و حیات وحش بی نظیر استرالیا، جای تعجب نیست که هر ساله به تعداد افراد علاقمند به بازدید از استرالیا از سراسر جهان اضافه شود. اولین چیزی که هنگام ورود به استرالیا متوجه آن خواهید شد هوای تمیز و پاک و آسمان آبی این کشور است. استرالیا سابقه ای طولانی در محافظت از محیط زیست دارد.

محیط طبیعی متنوع استرالیا طیف وسیعی از تجربیات را ارائه می دهد – شما می توانید در سواحل طلایی استرالیا استراحت کنید ، به پارک های ملی واقع در آن سر بزنید و شاهد پوشش گیاهی بی نظیر آن باشید.

زندگی همراه با رفاه

کیفیت آموزش، مراقبت های بهداشتی، سیستم حمل و نقل، زیرساخت ها و خدمات دولتی در استرالیا بسیار بالاتر از سطح میانگین های بین المللی است. استرالیا از لحاظ فناوری کشوری پیشرفته می باشد و دارای اقتصادی قوی است. با زندگی در استرالیا از رفاه بالای آن بهرمند خواهید شد.

تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی

امکان تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی در استرالیا امکان پذیر است. کارشناسان ما در موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت به شما کمک می کنند بنابر سابقه تحصیل خود مسیر مناسب برای ادامه تحصیل در این کشور را انتخاب کنید. طول دوره کارشناسی در استرالیا مانند ایران 4 سال است. علاوه بر این حداقل نمره آیلتس برای پذیرش شما در دانشگاه نمره 6 است. در مورد معدل دوره دیپلم سخت گیری خاصی وجود ندارد اما معدل بالای 15 یک امتیاز مثبت حساب می شود. به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در کشور استرالیا اجازه کار نیز داده می شود.

استرالیا به موضوعات پژوهشی و علمی توجه ویژه ای دارد و در بین سایر دانشگاه ها بیشترین بودجه برای تحقیقات از طرف دانشگاه های این کشور داده می شود. به همین دلیل بیشترین میزان بورسیه را به مقطع دکتری اختصاص می دهد. برای پذیرش در مقطع دکترا هر چه نمرات و رزومه مناسب تری داشته باشید شانس بیشتری برای حلب نظر یک استاد راهنما پیدا خواهید کرد. لازم به ذکر است که بدانید برای تحصیل در مقطع دکترا در کشور استرالیا به نمره آیلتس 7 احتیاج دارید.

البته اگر قصد دارید به هر دلیلی مهاجرت کنید، بهتر است به یک موسسه مهاجرتی مطمئن مراجعه کرده و با او مشورت کنید.

ژانویه 13, 2020

ارسال نظرات