موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

دریافت ویزای کار کانادا با Job Offer

دریافت ویزای کار کانادا با Job Offer | کانادا، کشور امن و بی حاشیه ای که این روز ها جوانان زیادی را به سمت خود می کشاند. جوانانی که به دنبال رشد و ترقی هستند، برای کار و یا تحصیل در این کشور اقدام می کنند و به امید دست یابی به یک زندگی مرفه و بی دغدغه قدم در این کشور می گذارند. موقعیت اقتصادی کانادا و بهره مندی از دانشگاه ها و اساتید برجسته باعث شده است، این کشور مقصد امن مهاجرینی باشد که به دنبال کار در کانادا و یا تحصیل در کانادا می باشند. اقتصاد کانادا در سال های اخیر از تمامی حواشی بازار های جهانی و بحران های اقتصادی بین المللی به دور بوده است و همین نشان از رونق کسب و کار در این کشور دارد.

کانادا ارزش و اهمیت زیادی برای بخش صنایع تولیدی و خدماتی قائل است به همین دلیل همیشه مشتاق جذب نیرو های متخصص و حرفه ای در تمامی رشته ها و مشاغل بوده است. از همین روی هر ساله نام مشاغل مورد نیاز خود را در سطح بین المللی منتشر می کند تا متقاضیان کار در کانادا این فرصت را از دست ندهند. یکی از روش های اخذ ویزای کار اقدام از طریق اکسپرس اینتری می باشد. در ادامه این مقاله درمورد این روش بیشتر صحبت می کنیم.

قبل از صحبت درباره روش ویزای پیشنهاد شغلی برای مهاجرت به این کشور زیبا، کمی درباره موقعیت استثنایی کار و زندگی در کانادا بدانید. آنچه باعث محبوبیت کشور کانادا شده است جدا از مواردی که در بالا اشاره کردیم، طبیعت بکر و کوهستانی بودن این کشور نیز می باشد. ضمن اینکه همکاری و مشارکت های کانادا با کشور آمریکا هم منجر به رشد و توسعه بیشتر این کشور شده است. اما این همکاری هرگز از استقلال کانادا کم نکرده است و منجر به حاشیه سازی برای کانادا نشده. در بسیاری از شرایط و بحران های سیاسی و جنگی، کانادا همواره طرف دوستی و صلح بوده است و تا توانسته خود را از حواشی سیاسی دور کرده است.

به همین دلیل زندگی در این کشور می تواند وسیله آرامشی برای شما تلقی شود که همیشه رویای آن را در ذهن داشته اید. اخذ اقامت کانادا نه تنها برای جوان ها و تازه نفس ها مورد توجه است، بلکه بسیاری از افرادی که در شرف بازنشستگی می باشند و به دنبال یک دوران آرام و بی استرس در زندگی خود می باشند، می توانند روی کانادا حساب باز کنند. از آنجایی که تراکم جمعیت در این کشور پهناور خیلی کم است، اگر به دنبال سکوت و آرامش می باشید، می توانید با انتخاب منازل نزدیک به جنگل و کوهستان و به دور از شهر های شلوغ به این آرامش دست پیدا کنید.

همانطور که گفتیم طبیعت بکر و منحصر به فرد کانادا هم جاذبه دیگری است که توجه هر بیننده و گردشگری را به خود جلب می کند. شاید معروف ترین جاذبه طبیعی کانادا آبشار نیاگارا باشد. این آبشار که در مرز کانادا امریکا قرار گرفته است شامل چند آبشار کوچک و بزرگی است که گفته می شود روی هم رفته بیشترین سرعت را درمیان آبشار های جهان دارند. آنچه به زیبایی این آبشار افزوده است، رنگ سبز آن است که به دلیل حل شدن حدود 60 تن خاک و نمک می باشد. این فرایند جز فرایند فرسایشی آبشار نیاگارا است.

دریافت ویزای کار کانادا
دریافت ویزای کار کانادا

چطور می توان از طریق ویزای پیشنهاد شغلی (Job Offer) در کانادا کار کرد؟

روش های مختلفی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد که یکی از آنها دریافت job offer است. مهاجرین و علاقه مندان به کشور کانادا می توانند از روش های مختلفی مانند ویزای تحصیلی، سرمایه گذاری، توریستی و موارد دیگری اقامت دائم و یا موقت کانادا را به دست آورند. مزایایی که دربالا برای کشور کانادا بیان کردیم همگی باعث شده است که علاقه مندان به زندگی در این کشور به هر طریقی که برای شان امکان پذیر است، پا به این کشور گذارند. شما عزیزان با مراجعه به مشاورین مهاجرتی پارسی کانادا می توانید از روش های قابل اجرا برای شرایط خودتان مطلع شوید و وقت و هزینه خود را صرف آن برنامه مهاجرتی کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار یا Job Offer را یکی از سخت ترین روش های مهاجرت به کشور کانادا می دانند. اما چرا؟ شاید عدم اعتماد به مهاجرین تازه وارد، نداشتن سابقه کار در این کشور، نداشتن تسلط کافی بر زبان انگلیسی و فرانسوی و یا چنین مواردی از دلایل آن باشد. ضمن اینکه اگر مدرک تحصیلی هم نداشته باشید این روند برای شما سخت تر هم می شود.

کشور کانادا با ارائه این ویزا برای یافتن نیرو های کار متخصص خارجی اقدام کرده است و بر این باور می باشد که وقتی نیروی متخصصی در حوزه کاری خاص در میان کانادایی ها نمی باشد، باید از نیروهای خارجی استفاده کرد و این بر عهده کارفرمایان است که این موضوع را اطلاع رسانی کنند. همین امر باعث شده است دولت کانادا برای حمایت افراد متخصص برنامه ویزای پیشنهاد شغلی را راه اندازی کند که از طریق آن متقاضیان شغل در کانادا بتوانند برای همیشه در این کشور زیبا و مرفه اقامت داشته باشند و ضمن کمک به اقتصاد کانادا، از مزایای کار در این کشور استفاده کنند.

برای شروع کار در کشور کانادا و اخذ ویزای کار کانادا مشاغل زیر به ترتیب ساده ترین تا سخت ترین کار ها می باشند. البته منظور از سخت، سختی در اخذ ویزای کار در آن حرفه است، در واقع هرچه درآمد در شغل و حرفه ای بالاتر باشد، استخدام شدن در آن ها سخت تر هم می شود. این مشاغل عبارتند از:

 • کارگری
 • آشپزی
 • مشاغل فنی مانند جوشکاری ، نجاری و لوله کشی
 • کارمند عادی
 • مهندس
 • مدیر
دریافت ویزای کار کانادا
دریافت ویزای کار کانادا

نحوه دریافت ویزای Job Offer

تا اینجا تا حدودی با ویژگی ها و ماهیت ویزای پیشنهاد شغلی یا همان job offer در کشور کانادا آشنا شدید. اما در ادامه می خواهیم شما را با روش های دریافت این ویزا بیشتر آشنا کنیم. جاب آفر یا ویزای پیشنهاد شغلی نقطه شروع بسیار عالی برای برنامه اکسپرس اینتری کانادا می باشد، چرا که این ویزا امتیاز بسیار خوبی در این برنامه برای شما به همراه خواهد داشت. در واقع شما با داشتن ویزای جاب آفر صد برابر ساده تر می توانید بعد از ورود به کشور کانادا کار پیدا کنید و در شغلی مشغول به کار شوید. اگر به دنبال شغلی در کانادا هستید، فرقی نمی کند در کدام کشور اقات دارید، در ادامه خواهید دید که چطور می توانید برای دریافت ویزای پیشنهاد شغلی کانادا اقدام کنید.

برای بسیاری از افراد اخذ ویزای کار در کانادا امری پیچیده و مشکل به نظر می آید و بیشتر به این موضوع فکر می کنند که چطور امکان دارد یک کارفرمای کانادایی برای آن ها درخواست شغلی بفرستد. یا چطور بفهمند کارفرمایی به نیروی کاری چون آن ها نیاز دارند. ما مشاوران پارسی کانادا به تمامی این سوالات و ابهامات شما در خصوص ویزای جاب آفر کمک می کنیم. به عنوان یک توضیح کوتاه درباره این موضوع در ادامه با ما همراه باشید…

داشتن ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی یک راه امن برای مهاجرت به کشور کانادا می باشد، چرا که امتیاز بیشتری برای مهاجرت شما فراهم می کند. اما این امکان تنها برای مشاغلی امکان پذیر است تقاضا برای آن در کانادا وجود دارد. به هر حال داشتن این ویزا مزایای زیر را برای شما همراه خواهد داشت:

 • داشتن نمره اضافی در اکسپرس اینتری کانادا
 • داشتن شانس دریافت اقامت دائم کانادا، جدا از مشاغلی که دولت فدرال کانادا معرفی می کند
 • با این ویزا پرونده مهاجرتی شما قطعا سریع تر پیش خواهد رفت
 • امکان تبدیل ویزای جاب آفر به ویزای کار کشور کانادا
 • و در نهایت اخذ اقات دائم به واسطه جاب آفر های استان های آتلانتیک این کشور

اما به خاطر داشته باشید که مشاغل و موقعیت هایی که قرار است برای آن ویزای جاب آفر دریافت کنید باید در دسته مشاغل A و یا B باشند، تمام وقت باشند (یعنی در حدود 30 ساعت در هفته) و اینکه شغل شما باید دائمی باشد، بنابراین مشاغل فصلی مورد قبول این کشور نمی باشد.

مواردی که کارفرمایان کانادایی نمی توانند نیرو های کار خارجی استخدام کنند

اگر افراد متقاضی کار در کشور کانادا علاقه مند به کار در موقعیت های زیر باشد، نمی تواند ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی دریافت کند:

 • اگر کارج به دنبال کار برای سفارت ها و مقامات عالی در کشور کانادا باشد
 • در صورتیکه کارفرما خارج از لیست کارفرما های مجاز باشد
 • اگر کارفرما به تازگی و کمتر از یک سال کسب و کار خود را راه اندازی کرده باشد
 • اگر کارفرما به دنبال جذب نیروی متخصص خارجی جهت کار در کبک باشد

فراموش نکنید که هدف اداره مهاجرت این است که مطمئن شود کارفرمایان فقط و فقط به دلیل کمک به متقاضی برای اخذ این ویزا کمک نمی کنند. بلکه درواقع هدف کارفرمایان باید این باشد که واقعا به دنبال نیرو کار متخصص و حرفه ای باشد که بتواند به کسب و کار او و به طور کلی اقتصاد جامعه کانادایی کمکی کرده باشد. به همین دلیل یک سری محدودیت هایی برای کارفرمایان ایجاد شد است که بیشتر روی حقوق و دستمزدی که کارمندان و کارگران خارجی داده می شود، تمرکز دارد تا این کارفرمایان و حتی کارجو ها نتوانند از این موقعیت سوءاستفاده کنند. به همین ترتیب، کارفرمایان باید قوانین زیر را در جهت استخدام نیرو های خارجی حتما رعایت کنند:

 • حقوقی در یک شغل خاص به کارجو تعلق می گیرد باید مطابق با حقوق استاندارد آن حرفه باشد و نمی تواند کمتر از آن حد باشد. پس یا باید مساوی و یا بیشتر از یک حقوق متوسط در کانادا باشد.
 • شغل مورد نظر باید از هر جهت برای کارجو امنیت داشته باشد.
 • کارجو باید بتواند سر وقت و به موقع حقوق خود را دریافت کند.
 • در ضمن کارجو باید تمامی شرح وظایف شغل پیشنهادی را انجام داده و اگر برای شغل نقاشی ساختمان درخواست داده است، باید در همین زمینه مشغول به کار شود.

به هر حال برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاورین پارسی کانادا تماس حاصل کنید و تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را درباره اخذ ویزای کار کانادا و روش های مختلف آن و البته روش های دیگر مهاجرت به کانادا را دریافت کنید. پارسی کانادا با تجربه زیادی که در زمینه پرونده های مهاجرتی دارد، می تواند بهترین مشاوره برای شما در جهت اخذ اقامت کانادا باشد. پس با تماس با مشاورین ما این فرصت را از دست ندهید و به رویاهای تان لباس واقعیت بپوشانید.