موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

جاب آفر کانادا

مهاجرت به کانادا و کار در این کشور چند سالی می شود که میان افراد در سراسر دنیا باب شده است. داشتن زندگی ایده آل، داشتن شغل متناسب با مهارت و استعداد و درنهایت دریافت حقوق با توجه به استاندارد های روز جهان باعث شده است تا کانادا مقصد محبوبی برای مهاجران باشد.

دلیل دیگری که افراد را به سمت این کشور می کشاند، راه ها و روش های مهاجرت به آن است. به عنوان نمونه کسی که بخواهد به واسطه کار به کانادا مهاجرت کند راه ها و روش های گوناگونی پیش روی او قرار دارد که بسته به نوع شرایطش می تواند یکی از آن ها را انتخاب کند. حال، اگر کسی ویزای جاب آفر کانادا را دریافت کرده باشد به سرعت و با قطعیت در یکی از این روش ها پذیرفته و به کانادا می رود.

 

اما ویزای جاب آفر کانادا چیست؟ و چگونه می توان به واسطه آن در کانادا کار کرد؟ در ادامه این مطلب از پارسی کانادا با ما همراه باشید تا شما را با ویزای جاب آفر کانادا و روش دریافت آن آشنا کنیم.

مشاوران پارسی کانادا با شما تماس خواهند گرفت

job offer چیست؟

روش های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که یکی از آن ها دریافت ویزای جاب آفر کانادا (job offer visa) است. در جاب آفر کانادا، مشاغلی زیادی وجود دارد که هر کدام بر اساس تقاضا و نیاز هر ایالت یا به صورت فدرال دسته بندی شده است. به عنوان نمونه می توان به جاب آفر بریتیش کلمبیا اشاره کرد.

متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند می توانند با پیدا کردن شغل متناسب با مهارت و استعدادشان در روش های مهاجرت کاری به کانادا، بستگی به شرایط شان شرکت کنند.

در واقع، جاب آفر کانادا راهی است که به متقاضی کمک می کند شانس بالایی در اکسپرس انتری، برنامه استانی و در کل روش های مهاجرت کاری به این کشور پیدا کند. چرا که داشتن قرارداد کاری از یک کارفرمای کانادایی سبب می شود تا امتیاز فرد در هر برنامه بالا برود و مهاجرت او قطعی گردد.

ویزای جاب آفر کانادا

لازم به ذکر است که ویزای جاب آفر کانادا به دو نوع موقت و دائم تقسیم می شود. که نوع موقت آن به پیشنهاد های شغلی زمان دار مانند 6 ماه، یک سال و … گفته می شود . در صورتی که نوع تمام وقت آن هیچ تاریخ اتمام همکاری ندارد.

حتی افرادی که بتوانند به واسطه این ویزا و جاب آفر دائم به کانادا مهاجرت کنند، قادر خواهند بود برای اقامت دائم خود نیز دست به کار شوند. چرا که ویزای جاب آفر کانادا قابلیت تبدیل شدن به ویزای کاری این کشور را دارد.

شرایط جاب آفر کانادا

برای بسیاری از افراد اخذ ویزای کار در کانادا امری پیچیده و مشکل به نظر می آید و بیشتر به این موضوع فکر می کنند که چطور امکان دارد یک کارفرمای کانادایی برای آن ها درخواست شغلی بفرستد. یا چطور بفهمند کارفرمایی به نیروی کاری چون آن ها نیاز دارند.

لذا، شرط اولیه برای جاب آفر، پیدا کردن شغل و قرارداد کاری است. از این رو، متقاضی باید در سایت های کاریابی کانادا، لیست مشاغل پرتقاضا این کشور، شبکه های اجتماعی مانند لینکدین یا ارتباطات خود برای دریافت جاب آفر کانادا اقدام کند.

از آن جایی که جاب آفر برای هر روش متفاوت است، شرایط، مدارک و حتی نوع کار نیز می تواند متغیر باشد. اما به عنوان یک قانون کلی، هر متقاضی باید واجد شرایط زیر باشد.

شزایط دریافت ویزای جاب آفر کانادا
  • داشتن پیشنهاد کاری تمام وقت از یک کارفرمای کانادایی بر طبق لسیت مشاغل مورد نیاز NOC: A,B,0
  • داشتن حداقل مهارت زبانی
  • داشتن تمکن مالی برای تامین مایحتاج زندگی
  • داشتن حقوق کاری بر طبق قوانین کانادا
  • داشتن شرایط اولیه مهاجرت به کانادا
  • داشتن صلاحیت لازم برای انجام شغل
  • داشتن سابقه کاری مرتبط با شغل در خواست شده
  • داشتن تحصیلات با توجه به نوع شغل
  • داشتن کارفرمای مورد تایید دولت کانادا

در چه صورتی متقاضی واجد شرایط ویزای جاب آفر کانادا نیست؟

اول: اگر کارجو به دنبال کار برای سفارت ها و مقامات عالی در کشور کانادا باشد
دوم: در صورتی که کارفرما خارج از لیست کارفرما های مجاز باشد
سوم: اگر کارفرما به تازگی و کمتر از یک سال کسب و کار خود را راه اندازی کرده باشد

با تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت، شانس خود برای دریافت ویزای جاب آفر کانادا را محک بزنید

فرم ارزیابی مهاجرت

لیست مشاغل ویزای جاب آفر کانادا

دولت کانادا برای آنکه متقاضیان جویای کار بهتر بتوانند برای پیدا کردن شغل یا جاب آفر اقدام کنند. لیست مشاغل مورد نیاز و پرتقاضا را منتشر می کند. لازم به ذکر است که مشاغل در این لیست هر از چند گاهی بستگی به نیاز کارفرما تغییر می کند.

لیست مشاغل ویزای جاب آفر کانادا

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

سوالات متداول 

 خیر. متقاضیان بدون داشتن ویزای جاب آفر نیز می توانند از این روش استفاده کنند. اما داشتن پیشنهاد شغلی نقش مهمی را در روند مهاجرتی اکسپرس انتری ایفا می کند و سبب می شود تا فرد امتیاز بالاتری دریافت کرده وشانس او برای مهاجرت 100 در صد شود.

جاب آفر دو حالت دارد. یکی موقت و یکی دائمی. پاب آفر موقت شامل پیشنهاد های شغلی به مدت 6 ماه یا یک سال است و فرد می تواند با استفاده از آن مجوز کار موقت دریافت کند. اما جاب آفر دائم شامل پیشنهاد کاری است که هیچ تاریخ اتمامی ندارد و فرد می تواند با استفاده از آن برای همشه در کانادا اقامت داشته باشد.

خیر. به محض اینک با توجه به مهارت، استعداد و سایر فاکتور ها در سایت های کاریابی کانادا عضو شوید، شانس پیدا کردن شغل را خواهید داشت. چرا که در حال حاضر 50.000 فرصت شغلی در این کشور وجود دارد.

خیر. نه تنها ضرری ندارد بلکه باعث می شود تا امور مهاجرتی به سرعت انجام شود.

ارسال نظرات