موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

کار در امارات

امارات و به‌خصوص پرجمعیت ترین شهر آن یعنی دبی از محبوب‌ترن و ثروتمندترین کشورهای خاورمیانه است. برج‌های بلند و ساختمان‌های دبی در کنار درآمدهای بالا و ماشین‌های لوکس دل هر شنونده و بیننده‌ای را می‌برد. به همین دلیل در سال‌های اخیر تقاضا برای مهاجرت به امارات بالاتر رفته است.

اگر به‌دنبال کار در خارج هستید، امارات با توجه به نزدیکی به ایران، دستمزد بالا و شرایط رشد خوب، یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری است.

نکته مهم: مطالب این صفحه برای افزایش اطلاعات شما نوشته شده و مهاجرت به امارات فقط با ثبت شرکت در امارات، و مهاجرت پزشکان به امارات امکان پذیر است.

یکی از روش‌های محبوب و سریع مهاجرت به امارات، کار در امارات است. با دریافت ویزای کاری و شروع به کار در این شهر می‌توان درنهایت به اقامت در امارات از طریق کار نیز رسید؛ اما سوال اینجا است که چگونه می‌توان ویزای کار امارات را گرفت و درنهایت به درآمدی بالا در این شهر رسید؟

کار در امارات

برای دریافت پاسخ این سوال و بررسی شرایط کار در امارات، نحوه اخذ ویزای کار امارات و هزینه های آن در ادامه با ما همراه باشید.

ویزای کار امارات

مهاجرت به امارات از طریق کار یکی از رایج‌ترین شیوه‌های مهاجرت است. این شهر با آغوش باز پذیرای افرادی بامهارت و متخصص است که می‌توانند از تخصص خود در راستای ارتقای سطح زندگی و پیشرفت کشور استفاده کنند.

خوشبختانه امارات شرایط سخت‌گیرانه‌ای را برای کار در امارات، کار در دبی یا دیگر شهرها وضع نکرده است و با توجه به زمان‌های نسبتا طولانی ویزاهای کاری می‌توانید به مهاجرت به امارات از طریق کار خوش‌بین باشید. البته تبدیل این ویزای موقت به اقامت دائمی کار بسیار دشواری است.

کشور امارات برای افراد مختلف با تخصص‌های متفاوت ویزاهای کاری متفاوتی را در نظر گرفته است؛ بنابراین بهتر است قبل از اقدام برای کار در این کشور، درباره انواع ویزای کار امارات اطلاع پیدا کنید.

ویزای طلایی امارات

ویزای طلایی امارات یکی از ویزاهای بلندمدت کار امارات است و به همین دلیل محبوبیت زیادی دارد. این نوع ویزا به سرمایه‌گذاران و افراد با تخصص‌های هنری یا فنی تعلق می‌گیرد و مدت آن می‌تواند 2، 5 یا 10 سال باشد. بنابراین می‌توان این ویزا را یکی از انواع روش‌های مهاجرت به امارات از طریق کار دانست.

این نوع ویزا درواقع نوعی اقامت دائم در کشور امارات است و معمولا بعد از پایان مدت ابتدایی یعنی همان 2، 5 یا 10 سال تمدید می‌شود. امارات ویزای طلایی کار در امارات و دیگر شهرها را به سرمایه‌گذاران ملک یا دیگر زمینه‌ها، کارآفرینان با مدارک معتبر، افرادی که در زمینه‌های پزشکی، ادبیات، هنرهای نمایشی و تجسمی تخصص دارند، محققان و نوآوران و دانشجویان و دانش‌آموزان ممتاز می‌دهد.

برای دریافت ویزای طلایی امارات، داشتن این تخصص‌ها یک شرط لازم است اما کافی نیست. به‌عنوان‌مثال ویزای سرمایه‌گذاری کار در امارات با اقامت 10 ساله تنها به کسانی تعلق می‌گیرد که حداقل 10 میلیون درهم در این کشور سرمایه‌گذاری کنند.


ویزای طلایی به افراد تحت تکفل شخص نیز تعلق می‌گیرد؛ بنابراین می‌تواند یک روش عالی برای مهاجرت به امارات از طریق کار به‌همراه خانواده باشد.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های ویزای طلایی کار در امارات، هزینه‌های مقرون‌به‌صرفه آن است. برای گرفتن یک ویزای طلایی 5 ساله برای هر نفر باید حدود 650 درهم هزینه کنید. این هزینه‌ها شامل 150 درهم هزینه درخواست و 500 درهم هزینه صدور ویزا می‌شود.

برای ویزای 10 ساله نیز 150 درهم هزینه درخواست و 1000 درهم هزینه صدور ویزا برای هر نفر خواهد بود که مجموعا 1150 درهم می‌شود. اطلاعات بیشتر درباره ویزای طلایی امارات را در مطلب زیر مطالعه کنید:
حتما بخوانید: گلدن ویزای امارات

ویزای توریستی امارات

همان‌طور که از نام این ویزا مشخص است، ویزای توریستی یکی از انواع ویزای کار در امارات نیست. هرچند که ممکن است بعضی افراد فال و تماشا را یکی کنند و علاوه بر تفریح به کارهای خود در شهرهای توریستی امارات برسند.


با استفاده از ویزای توریستی امارات می‌توانید در این کشور به دنبال کار گشته، کارفرماهای اماراتی را ملاقات کرده یا پیشنهاد کار بگیرید. این موارد می‌تواند مقدمه ساز مهاجرت کاری به امارات برای شما باشد.

این ویزا دارای انواع مختلفی است که مدت‌زمان هریک متفاوت است. ویزای توریستی عادی مخصوص مسافرانی است که از طریق تور برای مسافرت به امارات اقدام کرده‌اند و زمان آن کمتر از 15 روز است. ویزاهای توریستی به‌صورت یک‌ماهه و سه‌ماهه با یک‌بار یا چند بار اجازه ورود نیز صادر می‌شوند.

توجه داشته باشید که هر نوع کاری با استفاده از ویزای توریستی در امارات غیرقانونی است؛ بنابراین اگر رفت‌وآمد شما برای کار در امارات دائمی است و به مهاجرت به امارات از طریق کار فکر می‌کنید، بهتر است به فکر گرفتن ویزای دائم کار امارات باشد. با این کار برای رفتن به قسمت‌های مختلف شهر مشکل قانونی نخواهید داشت.
باشد.

حقوق کار در امارات چقدر است؟

زمانی که تصمیم به کار در امارات می‌گیریم، یکی از مهم‌ترین مسائلی که ذهن ما را درگیر می‌کند درآمد و حقوق است. طبیعتا حقوق کار در امارات برای افراد با تخصص‌های مختلف متفاوت است؛ اما خوشبختانه امارات متحده عربی بسیار ثروتمند هستند و می‌توان به دریافت حقوق متناسب با کار امیدوار بود.

یکی از دلایل اصلی افزایش آمار مهاجرت به امارات در سال‌های اخیر هم همین موضوع یکی درآمد بالا است.  مشکلی که در این خصوص وجود دارد این است که امارات قانونی درباره تعیین حداقل حقوق کار ندارد.

میزان دستمزد در این کشور به شرایط متقاضی و میزان تخصص و مهارت او بسیار بستگی دارد؛ بنابراین هرچه با رزومه قوی‌تر و دست پرتری برای کار در امارات اقدام کنید، به جیب پرپول‌تری خواهید رسید.

البته مهارت‌های مذاکره و صحبت در مصاحبه کاری نیز بسیار اهمیت دارد. این مهارت‌ها ذهنیت اولیه کارفرما را نسبت به شما می‌سازد و می‌تواند در تعیین حقوق کار در امارات بسیار موثر باشد.
نکته امیدوارکننده این است که به‌طورکلی میانگین حقوق کار در این کشور بالا است و طبیعتا شرایط کاری و دستمزدها برای افرادی که در زمینه خاصی تخصص دارند، بیشتر از افرادی است که برای کارگری در امارات اقدام می‌کنند.

از بهترین و پردرآمدترین مشاغل در امارات مشاغل پزشکی هستند. با توجه به شرایط مناسب کار پزشکی در این کشور آمار مهاجرت پرستاران به امارات هم در سال‌های اخیر افزایش یافته است.

اگر شما هم پزشک هستید و یا در دیگر حوزه های درمانی کار می کنید، می توانید از این فرصت برای کار در امارات استفاده کنید. در مطلب زیر اطلاعات کامل‌تر درباره مهاجرت پزشکان به امارات را بخوانید:
حتما بخوانید: کار پزشکی در امارات

شرایط کار در امارات

در سال‌های اخیر کشور امارات به پنجمین کشور مهاجرپذیر دنیا تبدیل‌شده و پایین بودن نرخ بیکاری در این کشور باعث شده است که افراد زیادی متقاضی کار در این کشور باشند.

در بخش قبل درباره حقوق کار در امارات صحبت کردیم؛ اما به‌جز مسئله حقوق، شرایط دیگری مانند ساعات کاری، مرخصی‌ها و نحوه پرداخت حقوق در هر شغل وجود دارد که افراد دوست دارند قبل از اقدام برای کار در امارات درباره آن‌ها اطلاع داشته باشند.

یکی از شرایط کار در امارات که به‌شدت به آن توجه می‌شود، ساعات کاری است. در این کشور ساعت کاری ادارات و شرکت‌های مختلف 9 ساعت در روز یعنی از ساعت 8:30 تا 17:30 یا 9 تا 18 است.

توجه داشته باشید که در طول این 9 ساعت باید واقعا کار کنید و به‌جز زمانی که برای استراحت، ناهار خوردن یا نمازخواندن به شما داده می‌شود، انتظار می‌رود که در بقیه ساعات روز با بهره‌وری بالایی کار کنید. اگر نمی‌توانید یک روتین مشخص را تحمل کنید، می‌توانید به سراغ شغل‌های آزاد بروید.

اگر از طریق ویزای جاب آفر یعنی یک آگهی کار در دبی اقدام کرده‌اید، باید حدود 47 ساعت در هفته کار کنید. در این کشور هر کارمند می‌تواند در سال 30 روز را مرخصی بگیرد که از این مدت 22 روز آن با حقوق محسوب می‌شود. همچنین برای مرخصی استعلاجی نیز تنها 15 روز حقوق در نظر گرفته شده است.

شرایط کار در امارات تا حد زیادی به کارفرمای شما بستگی دارد. اینکه او برای شما چه میزان حقوقی در نظر گرفته یا قصد دارد چه مزیت‌هایی به شما اختصاص دهد؛ بنابراین بهتر است قبل از اقدام برای کار در امارت از شرایط کار در این کشور مطلع شوید.

معمولا حقوق کار امارات به‌صورت ماهیانه به کارکنان پرداخته می‌شود و درصورتی‌که شخص به‌خوبی کار کرده و به رشد شرکت یا کارفرمای خود کمک کند، می‌تواند به افزایش حقوق نیز امیدوار باشد. نکته بسیار جذاب این است که شما مجبور نیستید بخشی از این درآمد را به‌عنوان مالیات

نکته مهم این است که شرایط کار در امارات برای ایرانیان از طریق ویزای جاب آفر بسیار مناسب‌تر است؛ بنابراین بهتر است به‌جای دریافت ویزای جست‌وجوی کار و رفتن به امارات، از طریق اینترنت کار موردنظر خود را پیدا کرده و مصاحبه‌های شغلی را انجام دهید و با اطمینان خاطر برای کار امارات اقدام کنید. برای کاریابی در امارات می‌توانید به لیست سایت های موجود در این مقاله نگاهی بیندازید. همچنین اگر به دنبال کار در امارات با جای خواب هستید، حتما این موضوع را با کارفرمای خود در میان بگذارید.

کاریابی امارات

یکی از روش‌های پیدا کردن کار در امارات، مراجعه به موسسه کاریابی در امارات و اطلاع از فرصت‌های شغلی موردنیاز این شهر است. البته در حال حاضر ویزای جست‌وجوی کار امارات نیز صادر می‌شود و شما می‌توانید مدتی را در این شهر برای پیدا کردن کار بگذرانید؛ اما با توجه به عدم آشنایی با کشور و شرکت‌های مختلف آن، بهتر است از طریق کاریابی امارات اقدام کنید.

موسسه کاریابی امارات رزومه شغلی شما را دریافت کرده و آن را برای کارفرمایانی که به دنبال شخصی بامهارت‌های شما هستند، می‌فرستد. این موسسات همچنین می‌توانند شانس شما برای پیدا کردن یک شغل مناسب و میزان حقوق تقریبی را نیز تخمین بزنند.

مشاغل مورد نیاز امارات

مشاغل مورد نیاز امارات

کشور امارات هرسال لیستی از اصلی‌ترین مشاغل موردنیاز خود را منتشر می‌کند که می‌توانید از آن استفاده کنید. با توجه به اینکه امارات کشوری در حال رشد است، در حال حاضر به مشاغل تخصصی نیاز بسیار زیادی دارد.

بنابراین اگر در کار خود استاد هستید، شانس شما برای پیدا کردن کار در امارات بسیار زیاد است. برای مشاهده این لیست به مطلب لیست مشاغل مورد نیاز امارات مراجعه کنید.

با توجه به زیبایی‌های امارات و تعداد بسیار زیاد توریست‌هایی که هرسال به این شهر می‌آیند، کار در امارات می‌تواند یک فرصت استثنایی برای کسب درآمد باشد.

خوشبختانه شرایط مهاجرت به امارات از طریق کار برای ایرانیان چندان سخت نیست و تنها کافی است که یک کارفرمای اماراتی را برای پذیرفتن خود متقاعد کنید. این کشور برای همراهان شما نیز امکانات خوبی را در نظر گرفته و بنابراین می‌توان به‌عنوان یک مقصد خوب برای مهاجرت به آن نگاه کرد.

البته شرایط سخت دریافت اقامت دائمی کمی نگران‌کننده است اما با داشتن یک مشاور خوب می‌توانید از پس آن نیز بربیایید. در این مطلب درباره شرایط کار در امارات و نحوه پیدا کردن شغل در این شهر مطالبی را بیان کردیم. به خاطر داشته باشید که تخصص و مهارت نقطه اصلی تعیین حقوق در امارات است.

زندگی در امارت می‌تواند تجربه‌ای جذاب و لذت‌بخش برای شما باشد. مهاجرت کاری به امارات یکی از راه‌های آسان اخذ اقامت این کشور است.

هزینه ویزای کار امارات

با توجه به نوع ویزای کار در امارات، هزینه‌های آن نیز متفاوت است. بخشی از این هزینه‌ها مربوط به درخواست ویزا می‌شود و بخشی دیگر مربوط به دریافت ویزا است. بر اساس آخرین اطلاعات، هزینه ویزای کار امارات برای کار مجازی یا دورکاری در این کشور، برای هر نفر 287 دلار است.

شما باید هزینه‌های حق بیمه پزشکی و هزینه مراجعه به سفارت را نیز به این مبلغ اضافه کنید. نکته مهم اینکه پرداخت هزینه‌های سفارت هیچ تضمینی برای تایید درخواست به شما نمی‌دهد.

هزینه لازم برای ثبت درخواست فوری خدمات ویزا 100 درهم است. این هزینه به‌جز هزینه‌های مربوط به درخواست ویزای معمولی خواهد بود. همچنین اگر بیشتر از زمان مجاز در ویزای گردشگری خود در این کشور اقامت داشته باشید، باید جریمه بپردازید. این جریمه برای اولین روز اقامت 200 درهم و برای روزهای بعدی به ازای هرروز 100 درهم است.

همچنین باید 100 درهم نیز به‌عنوان هزینه خدمات پرداخت کنید. البته درصورتی‌که ویزای کار در امارات دارید، 30 روز بعد از انقضا فرصت دارید که در کشور بمانید و برای تمدید آن اقدام کنید. این مدت شامل جریمه نمی‌شود؛ اما بعدازآن باید برای روز اول 125 درهم و برای هرروز اضافه 25 درهم بپردازید.

سوالات متداول:

امارات با وجود مساحت و جمعیت کمتر نسبت به کشورهایی مثل ایران، هم اکنون دومین اقتصاد بزرگ در منطقه خاورمیانه است. با وجود تلاش برای کمتر کردن وابستگی به نفت و گاز، هنوز هم اقتصاد این کشور متکی به نفت و گاز است. از دیگر منابع درآمدی این کشور می‌توان به صنعت توریسم و همچنین تجارت گسترده خارجی اشاره کرد.

می‌توان مهم‌ترین دلایل محبوبیت زیاد کار در امارات را اینگونه برشمرد:
  • تجارت گسترده و بازارهای جهانی اماراتٰ اقتصاد این کشور را به شدت توسعه بخشیده است
  • شرایط کار برای مهاجرین تسهیل شده و مانند شهروندان عادی با آنها رفتار می‌شود
  • سرانه درآمد برای مهاجرین درست مانند شهروندان عادی بسیار بالا و مطلوب است
  • و…

امارات پنجمین کشور مهاجرپذیر در جهان است. تعداد ایرانیان مهاجری که در امارات مشغول فعالیت، تجارت، کار و زندگی هستند بیش از ۴۰۰ هزار نفر تخمین زده می‌شود.

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه مهاجرتی می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال