موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

تحصیل رایگان در کانادا امکان پذیر است؟

تحصیل رایگان در کانادا امکان پذیر است؟ | شانس تحصیل در کشور های خارجی برای بسیاری از افراد علاقه مند به علم آموزی از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که این موقعیت می تواند برای دانشجو ها فرصتی برای تضمین آینده کاری و موفقیت های آتی به شمار آید. کشور های زیادی تلاش کرده اند با ارائه خدمات آموزشی حرفه ای و تخصصی نظر دانشجویان را از سراسر جهان به خود جلب کنند و در واقع نیرو های کار ماهری تحویل جوامع مختلف دهند. در این میان کشور کانادا توانسته است در خصوص این موضوع خیلی خوب عمل کند. کانادا با بهره مندی از برترین دانشگاه های جهان بستر بسیار عالی برای تحصیل در این کشور را فراهم کرده است و هر ساله دانشجو ها و متقاضیان زیادی از سراسر جهان به سمت این کشور برای تحصیل روانه می شوند. امروز متخصصین پارسی کانادا قصد دارند شما را با روش های تحصیل رایگان در کانادا آشنا کنند، پس با ما همراه باشید…

تحصیل در کشور های خارجی می تواند شما را با هزینه های زیادی روبه رو کند،. افراد زیادی هم هستند که علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور می باشند، اما به دلیل همین هزینه های زیاد قید آن را می زنند. برخی از این افراد سعی می کنند راهی برای تحصیل رایگان در این کشور ها پیدا کنند. اما آیا واقعا این امکان وجود دارد؟ از آنجایی که برای پاسخ به این سوال فاکتور های زیادی را باید در نظر گرفت، نمی توان در یک کلمه جواب بله یا خیر داد، به همین دلیل در ادامه این مورد را درباره کشور کانادا و دانشگاه های آن بررسی خواهیم کرد. اما قبل از آن اجازه دهید کمی درباره مزایای تحصیل در کشور کانادا صحبت کنیم…

تحصیل رایگان در کانادا
تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل در کانادا چه مزایایی برای شما به همراه دارد؟

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، کشور کانادا دارای برترین دانشگاه های جهان و سیستم آموزشی استاندارد و معتبری است که همین موارد باعث شده است بسیار از دانشجویان علاقه مندان به تحصیل در خارج از کشور، کانادا را برای این کار انتخاب کنند. دولت کانادا هر ساله بودجه مشخص و هنگفتی را صرف این سیستم آموزشی می کند تا بتواند آموزش را با بالاترین استاندارد ها به دانش آموزان و دانشجویان ارائه دهد. پس وجود چندین دانشگاه برتر در این کشور، جای تعجبی ندارد. نکته دیگری که می توان از آن به عنوان مزیت تحصیل در کانادا یاد کرد این است که بخش اعظمی از هزینه های تحصیل در کشور کانادا را دولت این کشور پرداخت می کند و همین موضوع باعث شده است هزینه تحصیل در این کشور در مقایسه با کشوره ای اروپایی بسیار کمتر باشد.

پس شما با تحصیل در کشور کانادا می توانید از فرصت تحصیل در برترین دانشگاه ها و حضور در محضر اساتید حرفه ای و متخصص و البته با تجربه و به نام برخوردار شوید و خود را برای داشتن آینده ای روشن آماده کنید. مدارک تحصیلی که از این دانشگاه ها دریافت می کنید، در سراسر جهان از اعتبار بالایی برخوردار هستند و به کمک آن ها می توانید خیلی زود در هر شغلی که مربوط به حوزه تحصیلی تان می باشد، کار پیدا کنید. از طرفی ارزانی تحصیل در کانادا را هم در نظر بگیرید. با تحصیل در کانادا مجبور نیستید هزینه های زیادی را پرداخت کنید و می توانید ضمن تحصیل، کار هم بکنید و برای خودتان پس انداز داشته باشید. همه این موارد باعث شده است، کشور کانادا هر روز بیشتر از روز قبل شاهد افزایش تعداد متقاضیان تحصیل در این کشور باشد. اما آیا می شود در کشور کانادا به صورت رایگان از خدمات آموزشی استفاده کرد؟

تحصیل رایگان در کشور کانادا بر اساس مقاطع تحصیلی

اگر به دنبال تحصیل رایگان در کشور کانادا هستید باید بدانید که برای بهره مندی از این امکان هر رشته و مقطع دانشگاهی متفاوت عمل می کند. علاوه بر این برنامه های آموزشی مختلفی در کانادا هست که هزینه های آن ها هم با یکدیگر متفاوت است. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در این باره صحبت کنیم.

  •  مقطع ابتدایی

کانادا مقطع ابتدایی خود را هشت ساله تعریف کرده است. پس فرزندان شما در مقطع ابتدایی باید تا کلاس هشتم را بگذرانند. تحصیل در این مقطع برای تمامی مهاجرین کشور کانادا رایگان است. اما باز هم بد نیست قبل از ثبت نام در کلاس ها، از مدارس درباره این موضوع سوال بپرسید. اما آنچه واضح است این می باشد که بسیاری از مدارس دولتی کانادا دانش آموزان خارجی و بین المللی را به طور رایگان ثبت نام می کنند. این مدارس بیشتر به صورت محلی اداره می شوند و مسئول تامین هزینه های آن ها هیئت مدیره مدارس می باشند. اما در کنار این مدارس محلی و دولتی، مدارس خصوصی هم هستند که البته آن ها هزینه هایبیشتری از دانش آموزان دریافت می کنند و برنامه های آموزشی فوق برنامه زیادی هم دارند.

  • مقطع دبیرستان

مقطع دبیرستان در کشور کانادا هم از کلاس نهم تا دوزادهم را شامل می شود و بعد از آن دانش آموزان می توانند وارد دانشگاه و یا کالج شوند. تحصیل در مقطع دبیرستان و البته دبیرستان های دولتی کشور کانادا برای شهروندان کانادایی رایگان است اما دانش آموزان خارجی باید هزینه ای را پرداخت کنند که توصیه می کنیم قبل از ثبت نام درباره این هزینه از مدرسه مربوطه سوال کنید. اما به طور تقریبی هزینه ای که باید این دانش آموزان به مدرسه پرداخت کنند در حدود هشت الی چهارده هزار دلار کانادا برای یک سال تحصیلی می باشد. پس بهترین کار این است که اقامت دائم و شهروندی کانادا را دریافت کنید تا هزینه های تحصیلی برای شما به طور کامل رایگان شود.

تحصیل رایگان در کانادا
تحصیل رایگان در کانادا
  • مقطع کالج

اخیرا تعداد کالج های کمتری در کشور کانادا دوره های آموزشی خود را به صورت رایگان به دانشجو ها و دانش آموزان ارائه می دهند، اما از آنجایی که طول دوران تحصیلی در این مقطع کمتر از دانشگاه است، هزینه های آن نیز به مراتب کمتر می باشد. در کانادا می توانید کالج های مختلفی را پیدا کنید و اکثرا مهارت های فنی و حرفه ای را آموزش می دهند. همانطور که گفتیم اکثر این کالج ها شامل هزینه می شوند و با توجه به کالجی که انتخاب می کنید ممکن است هزینه ای در حدود دوازده هزار دلار کانادا پرداخت کنید.

شرایط تحصیل رایگان در دانشگاه های کانادا چگونه است؟

همانطور که گفتیم تحصیل در دانشگاه های کانادا به نسبت دیگر کشور ها و خصوصا کشور های اروپایی بسیار به صرفه تر است. اما این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که این هزینه ها از دانشگاهی به دانشگاه دیگر و از استانی به استان دیگر ممکن است تغییرات کند. اگر بخواهیم یک مبلغ میانگین برای هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا بیان کنیم می توانیم مبلغی در حدود هزار و هشتصد دلار تا بیست هزار دلار را عنوان کنیم که همانطور که گفتیم به دانشگاه، رشته و ایالتی که انتخاب کرده اید بستگی دارد.

به همین دلیل توصیه می کنیم قبل از ثبت نام در دانشگاه های این کشور حتما به اندازه کافی تحقیق و جست و جو کرده باشید. برای این کار می توانید از طریق همین صفحه با مشاورین پارسی کانادا در ارتباط باشید و سوالات خود را درباره هزینه تحصیل در کشور کانادا از ایشان بپرسید تا دانشگاهی را انتخاب کنید که متناسب با بودجه شما باشد. برای اینکه بتوانید از امکان تحصیل رایگان در این مقطع تحصیلی برخوردار شوید باید از یکی از روش های زیر استفاده کنید…

استفاده از بورس تحصیلی برای تحصیل رایگان در کانادا

یکی از اولین روش های تحصیل رایگان در کشور کانادا اخذ بورسیه های تحصیلی از مراکز دانشگاهی مختلف این کشور می باشد. از آنجایی که کشور کانادا هزینه های زیادی را صرف سیستم آموزشی و دانشگاهی خود کرده است، تعداد بورسیه های تحصیلی هم که می دهد زیاد است. ولی آنچه مسلم است این است که بخش اعظمی از این بورس های تحصیلی به دانشجویان کانادایی داده می شود. به همین دلیل دولت کانادا از دانشجو های بین المللی خود می خواهد که تمکن مالی داشته باشند تا بتوانند هزینه های زندگی در این کشور را تامین کنند. با وجود اینکه اخذ بورسیه های تحصیلی از دانشگاه های کانادا کار ساده ای نیست، اما می توانید به متخصصین پارسی کانادا اعتماد کنید و از آن ها بخواهید در این مسیر راهنما و کارگشای شما باشند.

در کنار بورس تحصیلی شما می توانید از کمک هزینه های تحصیلی هم استفاده کنید. در این روش دانشجویانی که نیاز به کمک مالی برای ادامه تحصیل دارند، از سوی دانشگاه شناسایی می شوند و کمک هزینه های تحصیلی به آن ها اهدا می شود. در این جا دیگر سطح علمی و دانشگاهی دانشجو اهمیت ندارد و در هر مقطع و با هر شرایطی که باشند می توانند از این کمک هزینه ها استفاده کنند. اما باز هم زمانی می توانید از این کمک ها استفاده کنید که شهروند کانادا باشید.

تحصیل رایگان در کانادا
تحصیل رایگان در کانادا

استفاده از اسکالرشیپ کانادا برای تحصیل رایگان

یکی از متداول ترین و رایج ترین روش های تحصیل رایگان در کشور کانادا اسکالرشیپ می باشد. این نوع بورس تحصیلی از طرف دولت کانادا و یا خود دانشگاه ها به دانشجویان ارائه می شود. اما این نکته را مد نظر داشته باشید که تنها دانشجویانی می توانند از این بورس تحصیلی استفاده کنند که دارای سطح علمی بسیار بالا باشند. پس دانشجویانی که تعداد مقالات چاپ شده بیشتری داشته باشند و کارهای تحقیقاتی زیادی انجام داده باشند و البته از معدل بالایی هم برخوردار باشند، می توانند از این فرصت استفاده کنند.

چطور می توانیم بورس تحصیلی کانادا را بگیریم؟

برای اینکه واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی کانادا باشید، باید قبل از آن یک سری اقدامات انجام دهید. همانطور که در بالا گفتیم بهترین روش تحصیل راگیان در کانادا برای مهاجرین اسکالرشیپ کانادا می باشد. برای اینکه بتوانید اسکالرشیپ دانشگاه های کانادا را دریافت کنید باید سطح علمی و سواد تخصصی خود را بالا ببرید و یک رزومه خیلی قوی داشته باشید. در ادامه ما نکاتی را عنوان کرده ایم که می تواند به شما در این مسیر کمک زیادی کند.

  • سعی کنید سوابق تحصیلی خود را درخشان تر کنید. برای این کار باید کار های تحقیقاتی زیادی انجام دهید و در مجلات معتبر بین المللی نیز مقالات زیادی را به چاپ برسانید. حتی اگر بتوانید در رشته و تخصص خود کارآموزی داشته باشید، می تواند یک امتیاز مثبت برای شما در جهت اخذ اسکالرشیپ کانادا قلمداد شود.
  • مورد مهم دیگری که باید در نظر گیرید معدل است. پس سعی کنید تا آن موقع معدل خودرا بالا ببرید چرا که یک مزیت بزرگ برای متقاضیان تحصیل در کانادا به حساب می آید.
  • زبان انگلیسی را فراموش نکنید. یکی از ابتدایی ترین فاکتور ها در تعیین صلاحیت دانشجوهای بین المللی میزان تسلط به زبان انگلیسی است. هرچه نمره بالاتری در زبان انگلیسی داشته باشید، راحت تر می توانید بورس تحصیلی کانادا را نیز دریافت کنید. پس آزمون های آیلتس و تافل را جدی بگیرید.

با این توضیحات اگر علاقه مند به تحصیل در کشور کانادا می باشید، می توانید با مراجعه به وکلای حرفه ای پارسی کانادا از بهترین روش های اخذ ویزای تحصیلی این کشور مطلع شوید و ساده ترین و مناسب ترین روش را با توجه به شرایط تان برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنید.

می 21, 2020

تحصیل و کار در رشته مهندسی نفت در کانادا

تحصیل و کار در رشته مهندسی نفت در کانادا

تحصیل و کار در رشته مهندسی نفت در کانادا تحصیل و کار در رشته مهندسی نفت در کانادا | مهندسی نفت شاخه ای از مهندسی است که به فعالیت های مربوط به کاربرد دانش و فناوری در فرایند اکتشاف، استخراج و توسعه نفت و گاز و انتقال آنها به سایر صنایع و مصرف کننده می […]

بیشتر بخوانید...
پذیرش جدید آلبرتا

پذیرش جدید آلبرتا

پذیرش جدید آلبرتا پذیرش جدید آلبرتا | استان آلبرتا از ۱۵۰ متقاضی که حداقل امتیاز آنها ۳۰۰ بود، دعوت به عمل آورد. این استان در چهارمین پذیرش جدید خود برای 150 نفر متقاضی برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری دعوتنامه صادر کرد. این افراد بعد از دریافت دعوت نامه ملزم به ارائه درخواست خود به منظور اخد […]

بیشتر بخوانید...

تحصیل در رشته گردشگری در کانادا

رشته گردشگری در کانادا تحصیل در رشته گردشگری در کانادا | گردشگری به دلیل ایجاد مزایای مختلفی که برای کشور میزبان ارائه می دهد نقش بسیار مهمی برای کشورها دارد. در حقیقت گردشگری با ایجاد مزایای ارزشمند برای افراد محلی و همچنین مشاغل مربوط به آن به رشد و توسعه اقتصادی کشور کمک می کند. […]

بیشتر بخوانید...
رشته هنر در کانادا

تحصیل در رشته هنر در کانادا

رشته هنر در کانادا تحصیل در رشته هنر در کانادا | آیا فردی دارای قوه تخیل قوی هستید؟ یا فردی خلاق؟ اگر پاسخ تان به پرسش ها مثبت است پس می توانیم بگوییم که دریافت یک مدرک هنرهای تجسمی، بکار شما می آید و آن چیزی است که موجب خوشحالی تان می شود. شاید برخی […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات