موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

حقایقی درباره کشور یونان

حقایقی درباره کشور یونان  | کشور یونان واقع در جنوب شرقی اروپا می باشد که از سمت شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و البته از سمت شرق با ترکیه مرزهای مشترک زمینی دارد. نکته جالبی که در مورد این کشور وجود دارد این است که از سمت جنوب و شرق به طور کامل توسط دریای اژه احاطه شده و البته از سمت غرب به دریای یونان می رسد. گفتنی است که این کشور در محل اتصال سه قاره آسیا، آفریقا و اروپا قرار دارد. یونان به عنوان مهد تمدن مغرب زمین و زادبوم دموکراسی، نمایشنامه‌نویسی (شامل هردو نوع کمدی و تراژدی)، فلسفه غرب، بازی‌های المپیک و علوم سیاسی شناخته می شود. این کشور که از تاریخ پرحادثه ای را به خود اختصاص داده است دارای میراث فرهنگی غنی می باشد و از نفوذ بالایی در آفریقای شمالی و منطقه خاورمیانه برخوردار می باشد. این کشور به عنوان ساختاری بنیادی برای فرهنگ اروپا و مغرب زمین به حساب می‌آید. یونان یک کشور توسعه یافته و از جمله اعضای اتحادیه اروپا ، و ناتو می باشد. جالب است بدانید که این کشور بعد از جنگ جهانی در مسیر توسعه اقتصادی قرار گرفت.

 

 

 

حکومت در کشور یونان دموکرات و بر پایه مجلس می باشد و رئیس حکومت این کشور رئیس جمهور می باشد. در این کشور انتخابات ریاست جمهوری با رای اعضای مجلس و برای دوره‌ای پنج ساله می باشد و اما رئیس دولت در این کشور نخست وزیر است. وی بر کابینه نظارت دارد و بیشتر اختیارات را نخست ‌وزیر بر عهده دارد.

اقتصاد در یونان

این کشور به عنوان یکی از قطب های گردشگری دنیا به حساب می آید و به همین دلیل صنعت گردشگری درآن نقش مهمی را در اقتصاد کشور ایفا می کند. تولید ناخالص داخلی یونان ۴/۳۲۶میلیارد دلار بوده که ۳/۷۶ درصد آن در بخش خدمات تولید می‌شود. با توجه به آمار موجود نیروی کار فعال یونان ۴۹/۴ میلیون نفر هستند که اغلب آنها در بخش خدمات فعال می باشند. نرخ بیکاری در این کشور ۴/۸ درصد می باشد و البته نرخ تورم نیز ۶/۲ درصد است.

 

حقایقی درباره کشور یونان
حقایقی درباره کشور یونان

 

چنانچه به دنبال این هستید که به این کشور مهاجرت کنید و در خصوص روش های مهاجرت به یونان به دنبال اطلاعات جزئی تر می باشید تنها کافیست فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و یا کلمه ویزا را به شماره 30006016 ارسال کنید و منتظر تماس مشاوران ما از موسسه مهاجرتی پارسی کانادا باشید. مشاوران ما با سال ها تجربه در امر مهاجرت آماده هستند که در این مسیر پر پیچ و خم شما را راهنمایی کنند تا بتوانند بهترین مسیر مهاجرتی مناسب با شرایط تان را شناخته و از این طریق راحت تر به اهداف خود جامه عمل بپوشانید.

صادرات در یونان شامل اغذیه و اشربه، محصولات کارخانه‌ای، مواد پتروشیمی و همچنین مواد شیمیایی و منسوجات می باشد. 98 درصد از جمعیت کشور یونان را مسیحیان ارتودوکس تشکیل می دهند و 1.3 درصد از این افراد نیز مسلمان می باشند. از جمعیت ساکن در یونان هفت درصد از جمعیت را  خارجی‌هایی تشکیل می دهند که به منظور کار و یا زندگی به این کشور مهاجرت کرده اند. امید به زندگی در این کشور بالا می باشد و درواقع اگر جزئی تر بخواهیم به آن اشاره کنیم بایستی بگوییم که برای زنان ۰۶/۸۲ سال و برای مردان ۸۵/۷۶سال می باشد. میانگین سن نیز برای افراد ۲/۴۱سال می باشد.

زبان مورد استفاده در این کشور یونانی می باشد که حدود ۹۹ درصد از مردم با استفاده از این زبان با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. البته با توجه به مهاجرانی که در این کشور وجود دارند کم و بیش شاهد افرادی که از زبان های انگلیسی و یا فرانسوی نیز استفاده می کنند هستیم.

ارتباطات در یونان

جالب است بدانید که در این کشور تا دهه ۸۰ میلادی تلویزیون تنها در اختیار دولت بود اما در همین دهه تلویزیونی خصوصی راه‌اندازی شد و با سریال‌هایش توانست تعداد مخاطبان بسیار زیادی را به خود جلب کند. با توجه به آمار موجود در این کشور چیزی حدود هزار و ۷۰۰ رادیو و تلویزیون فعال می باشد که بسیاری از آنها فاقد مجوز هستند. بنابر گزارش های موجود رسانه‌های مکتوب در این کشور از آزادی بیان برخوردار هستند، البته به نوعی خودسانسوری در خصوص مسائل مذهبی و رئیس‌جمهور در بین نویسندگان مطبوعات رواج دارد.

پایتخت کشور یونان، آتن  می باشد که به عنوان شهر اساطیری و پر از آثار تاریخی در بین تمام مردم دنیا مشهور است. این شهر بدون شک یکی از زیباترین شهرهای دنیا می باشد که مساحتی برابر با ۲,۹۲۹ کیلومترمربع دارد. جالب است بدانید که نام آتن از ایزد بانوی جنگ و خرد، «آتنا» گرفته شده است. آتن را می توان به عنوان پایتخت باستانی یونان نامید که مهد پروش تاریخ این کشور و همچنین به عنوان یکی از زیباترین مقاصد تاریخی جهان می باشد و آن را به عنوان شهر اساطیر یونانی می شناسند.

 

حقایقی درباره کشور یونان
حقایقی درباره کشور یونان

 

این شهر حدود سه هزار قبل از میلاد به عنوان محلی برای سکونت تبدیل شد. گفتنی است که ایرانی‌ها در سال ۴۸۰ قبل از میلاد این شهر را فتح کردند و آتن در زمان پریکلس به عنوان یکی از قوی‌ترین شهرهای منطقه شناخته می شد. همانطور که قبل تر اشاره کردیم آتن به عنوان مهد فلسفه مغرب زمین شناخته می شود چرا که مکاتب فلسفی بسیار زیادی در این شهررشد کردند و البته افلاطون آکادمی خود را در این شهر راه اندازی کرد. انتخاب آتن به عنوان پایتخت یونان در سال ۱۸۳۴ صورت گرفت و از آوریل ۱۹۴۱ تا اکتبر ۱۹۴۴ این کشور به دست آلمان‌ها اشغال شد. در ادامه قصد داریم به حقایق بیشتری در خصوص این شهر اشاره کنیم که شاید دانستن آن ها خالی از لطف نباشد:

قدمت سکونت انسان‌ها در شهر آتن به ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد برمی گردد، به همین علت این شهر را می‌توان از جمله قدیمی‌ترین شهرهای دنیا نامید. مساحت این شهر،  یک ‌چهارم مساحت لندن بوده و جمعیت این شهر نیز حدود یک‌ سوم مردم لندن است. آب و هوای آتن نیمه مرطوب بوده و چنانچه در فصل تابستان قصد سفر به این کشور را داشته باشید بایستی هوای گرم و البته مرطوب آن را تحمل کنید. آتن یکی از پرجمعیت‌ترین شهر یونان می باشد، در حالی که فقط یک درصد از مساحت این کشور را تشکیل می‌دهد. تعداد زیادی از مورخان بر اینباور هستند که چیدمان تئاترها از شهر آتن سرچشمه می‌گیرد، (فرم نیم‌دایره‌ای با صندلی‌هایی که رو به بالا می‌روند) همچنین بر این باور هستند که کلمه تئاتر نیز منشأ یونانی دارد.  نکته جالب دیگری درمورد این شهر این است که ورزش‌های المپیک در عصر باستان جنبه مذهبی داشته و به منظور ادای احترام به زئوس (خدای خدایان) در صحن المپیا برگزار می‌شد. درخت زیتون در نزد آتنی‌ها درختی مقدس است و کاشت آن از گذشته در آتن و یونان رواج داشته است.

 

حقایقی درباره کشور یونان
حقایقی درباره کشور یونان

 

جالب است بدانید که نام شهر از آتنا، خدای خرد و جنگ یونانی گرفته شده است البته در خصوص با نام‌گذاری آتن، افسانه‌ها و قصه‌های زیادی وجود دارد؛ ولی یکی از محبوب‌ترین قصه‌ها داستان رقابت آتنا و پوزیدون (پوسیدون) برای نگهبانی شهر است. این دو اسطوره در مسابقه‌ای هدیه‌ای به مردم شهر اعطا کردند، هدیه آتنا درخت زیتون بود و هدیه پوزیدون آب بود. درخت زیتون در نزد مرد محبوب‌تر شد و به همین دلیل نام شهر، آتنا شد.(پوسیدون برادر زئوس و خدای آب‌ها در یونان باستان)

افلاطون، فیلسوف بزرگ تاریخ فلسفه، اولین موسسه آموزش عالی در دنیای غرب را در شهر آتن تأسیس کرد و در آن به آموزش فلسفه پرداخت. آتن در طول بیش از ۴۰۰۰ سال، همه نوع حکومتی را تجربه کرده است، از سلطنتی، دموکراسی، سوسیالیسم و سرمایه‌داری تا کمونیسم! متروی این شهر در سال ۱۸۶۹ تأسیس شد و امروز دارای سه خط و ۶۵ ایستگاه است و یکی از قدیمی‌ترین متروهای دنیا است. این مترو شبیه به یک گالری هنری است و مجسمه‌های زیادی برای زیباسازی فضای داخلی آن ساخته و به نمایش درآمده است. مضمون مجسمه‌ها آثار تاریخی و مجسمه‌های یونانی است. این شهر اولین پایتخت فرهنگی اروپا است و ایده این نام‌گذاری، به «ملینا مرکوری»، فعال زمینه فرهنگ می‌رسد.

سپتامبر 16, 2020

شرایط زندگی در یونان

شرایط زندگی در یونان

شرایط زندگی در یونان شرایط زندگی در یونان | یونان کشوری اروپایی و جز کشورهای اتحادیه ی اروپا (شینگن) است که در جنوبی ترین قسمت شرق اروپا قرار گرفته است و با کشورهای بلغارستان، آلبانی، ترکیه، مقدونیه همسایه است. واحد پول رایج در این کشور یورو بوده و در سال های اخیردر صنعت گردشگری موفقیت […]

بیشتر بخوانید...
آشنایی با کشور یونان

آشنایی با کشور یونان

آشنایی با کشور یونان آشنایی با کشور یونان |یونان کشوری است که در جنوب شرقی اروپا واقع شده و مقصدی ایده آل برای توریست ها و مهاجران به شمار می آید. وجود سواحل زیبا و دل نشین و معماری منحصر به فرد ساختمان های این کشور، باعث شده تا سفری به یاد ماندنی برای افراد […]

بیشتر بخوانید...
کنفرانس خبری درمورد فقر

کنفرانس خبری درمورد فقر

کنفرانس خبری درمورد فقر کنفرانس خبری درمورد فقر | وزیر خانواده، کودکان و توسعه اجتماعی کانادا،جین ایوس داکلاس در مورد فقر در کانادا سخنرانی خواهد کرد . قبل از این سخنرانی مقامات ارشد سازمان کار و توسعه کانادا یک تله کنفرانس فنی برگزار خواهند کرد، در این تله کنفرانس کلیه حضار می توانند در راستای […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات